agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen latif.07
  • 1 Gönderen maze87

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-08-2018, 15:44   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-08-2018
Angry 1 tavuk 1 horoz

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım dün 1 tavuk 1 horoz aldım aldığım kişi 1 aya kadar horoz ötmeye ve basmaya başlar dedi dün akşam kümese koydum bugun yem verdim sabah ve öğlen ama biraz takip ettim tavuk biraz ürkek duruyor horoz da bilakis çok haraketli önleri yem veriyorum horoz iştahla yiyor tavuk korkudan mı acaba öyle bakıyor biraz izledim horoz arada bir tavuğu didikliyor aldığım kişi kümeste beslememiş hep bahçedeymiş bende 2-3 gün kümeste tutmayı düşünütorum kümese alışmaları için sizce bırakmalı mıyım bahçeye

maze87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2018, 23:56   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Hayır sakın bırakmayın bahçeye yoksa yakalamanız çok zor olur ve yakalarken hayvanları dahada ürkütürsünüz. En iyi yöntem 1 hafta horoz ve tavugunuzu o kümesten hiç çıkmadan dursunlar ve yeni kümeslerine alışsınlar. ilk hafta yemlerini ve sularını sadece kümeslerinin içinden veriniz daha güvenli olacaktır. 1 hafta sonra salın bahçeye hava kararmadan onlar kendileri kümeslerine girerler

Asoo beğendi.
latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2018, 01:54   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-08-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi latif.07 Mesajı Göster
Hayır sakın bırakmayın bahçeye yoksa yakalamanız çok zor olur ve yakalarken hayvanları dahada ürkütürsünüz. En iyi yöntem 1 hafta horoz ve tavugunuzu o kümesten hiç çıkmadan dursunlar ve yeni kümeslerine alışsınlar. ilk hafta yemlerini ve sularını sadece kümeslerinin içinden veriniz daha güvenli olacaktır. 1 hafta sonra salın bahçeye hava kararmadan onlar kendileri kümeslerine girerler
Bugun akşam üZeri bıraktım tavuk çok ürkek ürkek gezdi etrafı süDü horoz ise maşallahı vardı her yeri gezdi tavuk kendi kendine kümese geri girdi horoz ise girmek istemedi tavuk horuzdan daha büyük horoz 5-6 aylık tavuk 1 yaşında var biraz takip ettim tavuk horozu dövüyor galiba ondan girmek istemedi horoz kümes kapısına kadar geliyor sonra geri dönüyor sonra ben yakaladım koydum içine bakalım artık boyle yavaş yavaş takılsınlar bir tavuk daha alıp koyacam yanlarına

maze87 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024