agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen murat özkan84

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-04-2010, 16:51   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-04-2010
Horoz

Merhaba değerli arkadaşlar. Benim 3 tavuğum ve 1 horozum var. Köy evinde değiliz evimizin bahçesinde besliyorum onları. Ancak horozum sabahları çok ötüyor. Bu durumda hem bizi hemde çevremizdeki komşularımızı olumsuz etkiliyor. Horozumun ötmemesi için ne yapabilirim acaba ?

boystar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2010, 17:34   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-09-2009
ARKADAŞLAR BİYERDE BULDUM BELKİ FAYDASI OLUR....caaanım sabah uykusunun içine etmeye kararlı bir horozun sesini kesmek için kullanılan en etkili yöntemdir. olay şöyle gelişir: köye dinlenmeye gidilmiştir. her ne kadar malaklar gibi yatmak niyetinde değilseniz bile biraz sabah keyfi yapmayı kendinize hak görürsünüz. fakat heyhat! mahallenin o havalı horozu her sabah gelip yattığınız odaya en yakın yerde konuşlanıp ü üürü üüüüüüü diye bağırmakta, etraftaki tavuklara acaip hava atmakta sizin de uykunuzda din iman bırakmamaktadır. bir deli kuvveti gelir fırlarsınız yataktan bir kovalamaca, bir koşuşturma horoz yakalanır. arka bölgesine (hani tavuk olsaydı bu hayvan yumurtayı çıkaracağı bölgeye) itinayla zeytinyağı sürer, salarsınız. başına ne geldiğini ya da geleceğini anlamaz horoz tabi.
serbest kaldıktan sonra ilk iş olarak her zamanki alışkanlıkla tünediği yere gururla ilerler. pozisyon alır ve ötmeye başlar. yani öteceğini sanarak bir şeyler yapmaya çalışır, zeytinyağının etkisi burada kendini gösterir. bir türlü o gururlu ve havalı ü üüüürürüüüüü sesi çıkmıyordur. siz pencereden pis pis sırıtarak izelemektesinizdir. bir kere daha ötmeye çalışır. ı-ıh. çıkmıyor o nağme... bir iki dolanır tekrar gelir tüner. bir deneme daha... gene tık yok. ı-ıh... olmuyor. tavukların yanına gider. sinirli sinirli dolaşır, gat gut bir şeyler demeye çalışır. yok. sonuç olumsuz. sessizlikte uyursunuz. ertesi gün ve daha ertesi günler horoz o civara uğramaz bir daha.
yöntemin geçerlilik süresi kaç gündür test edilememiştir. zira tatil bitip şehre dönülmüştür. horozun zeytinyağı kullanmak suretiyle çizilen karizması iyi bir geyik konusu olur.

faruk5525 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2010, 18:16   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi boystar Mesajı Göster
Merhaba değerli arkadaşlar. Benim 3 tavuğum ve 1 horozum var. Köy evinde değiliz evimizin bahçesinde besliyorum onları. Ancak horozum sabahları çok ötüyor. Bu durumda hem bizi hemde çevremizdeki komşularımızı olumsuz etkiliyor. Horozumun ötmemesi için ne yapabilirim acaba ?
Sizinki sadece sabahları fazla ötüyorsa şikayetçi olmayın bence, kendinizi daha şanslı bile sayabilirsiniz. Eskiden horozlar sabaha karşı öterlerdi. Şimdi bu kültür ırkları ortaya çıktıktan ve onların melezleri de bollaştıkça, vakit saat yok artık ötmek için.. Canı ne zaman isterse gecenin biri, üçü, beşi farketmiyor artık yeter ki öten başka bir horoz duysun.. Herhalde meydan okuma olarak algılıyorlar ve her horoz kendi çöplüğünde ötüyor elbette, ama bize vakitsiz bir ötüş gibi geliyor.Vakitsiz öten horozun başına gelecekler de malum. Sizin de probleminizin halli bu olsa gerek. Üretmek gibi bir amacıcınız yoksa, tavuklar horozsuz da yumurtlarlar..

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2010, 19:08   #4
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Bu konuda hiç bir şey yapamazsınız .
Gece ötmek horozların fıtratında var . Eski zamanlarda gece zamanı horoz ötüşüne göre
ölçerlermiş . Horoz vakti gece yarısında başlar güneşin doğuşuyla son bulurmuş .
Gece oturmaları gün batımından ilk horozlar vaktine kadar devam edermiş .
Üçüncü horozlar güneşin doğuşundan hemen önceymiş , güneşin müjdelemesi gibi ...
Yani ötmek horozun doğasında var

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2010, 10:09   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2010
bizim bir tane horozumuz var hep insanların üstüne atlıyo çilli güzel bir horoz kestirmekte istemiyorum onu ne yapa bilirim

recep- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2010, 11:13   #6
/

Giriş Tarihi: 08-06-2010
elinizden bir sey gelmez.bırakın ötsün.kim rahatsız olur horoz sesinden.bence mutlu olurlar.

krgz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2010, 12:59   #7
Yeni Üye

krgz arkadaşım dedidin bir taraftan doğru ama bazılarınınn hasataları bazılarının çocukları yani rahatsız olabilirler

Eski 18-06-2010, 13:04   #8
Yeni Üye

horozum

Değerli arkadaşlar benim bir tane horozum var ve bize çok saldırıyor onun sakinlermesi için ne yapmalıyım

Eski 13-10-2011, 20:56   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-10-2011
recep kardes ben bi yerde okumustum horozu tut bacaklarını eline al kucagında cocuk tutar gibi tut sakinlişince yere bırak bi süre sonra sözünün geçmeyecegini anlar

kagoss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2011, 09:48   #10
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Vakitsiz öten horozun ünüğünü kesersen, 30-40 nesil sonra istediğiniz saatte bizleri kaldırabilir) Atalarımız sanırım böyle başarmışlar. Yetiştiğim köyde, ya ben derin uyku nedeniyle gece yarısı ötenleri duymazdım, ya da bizim horozlar, dediğim gibi Pavlov denemelerinden geçirilen ve de nesillerini korumak için akıllanan horozlardan idiler.

Saygılarımla lütfen.

Düzenleyen mrduran : 16-10-2011 saat 16:12 Neden: son cümle eksikliği-özür
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2012, 13:11   #11
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi recep- Mesajı Göster
bizim bir tane horozumuz var hep insanların üstüne atlıyo çilli güzel bir horoz kestirmekte istemiyorum onu ne yapa bilirim

zeytin yağı sür halen gülüyorum

çiftçi5234 beğendi.
murat özkan84 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2021, 17:42   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-05-2016

Dedim kapışmayın diye öte öte uyutmadılar aylarca son kapışmadan sonra biri sizlere ömür

MustafaTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024