agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni41Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-01-2015, 22:17   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-01-2015
öncelikle herkese merhabalar.benim size sorum tavuklarımda genel olarak hastalık oluyor civcivlerde ve yumurtalayan tavuklarımda veterinerden hangi ilacı aldıysamda faydası olmuyor.komşularımdan aldığım bilgiler neticesinde de sularına aspirin atıyorum ama fayda yok.tavuklarımın kümesi tuğladan yapılmış.birde ayakları pürtükleşip, kalınlaşıyor.sizce ne yapmalıyım tavuklarım köy tavuğudur.

-yasin- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2015, 19:47   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi -yasin- Mesajı Göster
öncelikle herkese merhabalar.benim size sorum tavuklarımda genel olarak hastalık oluyor civcivlerde ve yumurtalayan tavuklarımda veterinerden hangi ilacı aldıysamda faydası olmuyor.komşularımdan aldığım bilgiler neticesinde de sularına aspirin atıyorum ama fayda yok.tavuklarımın kümesi tuğladan yapılmış.birde ayakları pürtükleşip, kalınlaşıyor.sizce ne yapmalıyım tavuklarım köy tavuğudur.
Yasin bey, tavuklarınizda ne tür bir hastalik var? Fiziksel, yeme, içme v.s.

Yağmurcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2015, 21:25   #93
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-04-2010
canlı veya ölü aşılar yapacaksınız.Canlı aşıların temini ve uygulaması kolaydır.
içme sularına katmanız yeterlidir.
en az iki ay koruma sağlar ilerleyen dönemlerde süre daha uzun olabilir.
internetten canlı aşıların nasıl uygulanacağı ve isimlerini bulabilirsiniz.
en önemli ölüm nedeni veba hastalığıdır bazen tamamını öldürebilir.
canlı aşıların fiyatı ucuzdur.ikisi bir arada olanlarda bulunur.(newcastle -bronşit)
Ayaklarına gelince uyuz böceği neden bir canlı hastalık yapar ununda ilacı var.
ben gres yağı sürüyorum.
Dış parazitler için toz ilaçlar mevcuttur.

lodos_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2015, 12:38   #94
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-01-2009
Arkadaşlar merhaba,
Benim kümeste 9 tavuk bir horozum var. Horozun ağzından salya akıyor ve bu yüzden yem yemekte zorlanıyor. Problem 3-4 gündür devam ediyor ve durgunlaşma ve saldırganlaşma başladı. Tavuklardan biri de aynı durumda. Acil olarak ne önerirsiniz?

kazım80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2015, 21:52   #95
Ağaç Dostu

Tavuklarda hastalık başladığında sağaltım zordur.
En önemli çözüm aşılamaktır.
hastalıklı hayvanlara aşı yapılmaz.

Protesto beğendi.
Eski 16-02-2015, 11:45   #96
Ağaçsever

karayel54's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2014
Adapararında Salma tavuk işi yapma istiyorum ama hastalık riski biraz canımı sıkıyor bu hafta 3 adet light Sussex tavuğun öldü aşı yapmak yetiyormu yoksa hastalık geldiği yapacak birşey yokmu

karayel54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2015, 20:14   #97
Ağaç Dostu

canlı ve ölü aşılar mutlaka yapılmalıdır.
en yüksek seviyede koruma sağlar ancak yinede aksilik olabilir.
canlı ve ölü aşıların nasıl yapılacağı netlerde ayrıntılı anlatılıyor kulaktan duyma olmaz kendiniz araştırıp iyice öğrenin lazım olacaktır.

Eski 19-02-2015, 19:35   #98
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-08-2013
hastalik gibi mevzular 3. sirada asï yapilarak halledilir oneli olan iyi yumurta tavugu ve pazar

asi_insan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2015, 01:38   #99
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-07-2015
son günlerde bu sorunlardan ben de muzdaribim umarım çözebilirim bu sorunu.

quickdzc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2015, 20:10   #100
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Arkadaşlar merhaba,
Benim bir tavuğum var ve birkaç gündür hasta.Çok fazla yemek yemiyor ve kümesinden çıktığı zaman hiç etrafta dolaşmıyor.Sadece bir köşede hareketsiz duruyor.Bir ilaç var antibiyotik.İğne ile onu yapıyorum ama daha etkisini göremedim.Hastalığın diğerlerine de bulaşmasından korkuyorum.Sizce hastalığı ne olabilir ve iyileşmesi için neler yapabilirim?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

tavuksever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2015, 21:08   #101
Ağaçsever

küncü's Avatar

Giriş Tarihi: 11-11-2012
Başka bir konuda sordum ama sizlere de danışmak isterim: Gurktaki tavuk diğer folluktaki yumurtaları karıştırdığı için bulunduğu bölmeyi kapamıştım. İki ya da üç günde bir çıkarıyor yem yemesine ve su içmesine dikkat ediyordum. 18. gününde tavuğum öldü. Birkaç gün önce beti benzi atmış, ibikleri neredeyse beyazlaşmıştı, halsiz, ağzından sıvı sızıyor ve bol bol su içiyordu. Bundan iki gün sonrada ölü buldum. Sizce bunun nedeni ne olabilir? Bir bilen var ve yazarsa sevinirim.

küncü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2016, 21:57   #102
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-04-2016
selamlar arkadaşlar. kümeste 8 tavuğum,3 ördek ve minik 8 civcivim var. ördekler ,tavuklar ve civcivler (gurk tavukla beraber) ayrı yerdeler. gündüz 750 m2 lik yaylımda yaşıyorlar. sorum şu: son bir ayda iki adet tavuğum felç geçirir gibi oldular. oldukları yerde kasılıp kalıyorlardı. evvelden hiçbir sorunları yoktu. murdar olmasın diye bıçağa yetiştirdim. bu hastalık nedir? neden olur? önlenmesi için ne yapmam lazım? not: hiçbir ilaç,kimyasal, aşı vs. kullanmıyorum. saygılar ve sevgiler.

ihakay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2017, 09:38   #103
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-08-2010
Tavuğum hastalandı

Tavuğum hastalandı yüzünün yarısı şişti bir gözü kapandı gözüne damla damlattım ama faydası olmadı ne olabilir.

Eklenen Resimler

ggne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2017, 11:01   #104
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Yılan ya da akrep sokmuş, akrep sokma ihtimali daha yüksek tavuklar her böcegi yemek isterler. Tavugunuzu uyutmak onun için en acısız çözüm olacaktır, böyle bir durumda tavugun eti yenmez. Daha fazla acı çekmesin kesip topragın 50 cm altına gömün.

latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2017, 11:37   #105
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
crd yani solunum sistemi hastalığ. Tavilin Oral Çözelti , Tavukların suyuna katılarak kullanılır veya iğnesi vurulanıda kullanabilirsiniz.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2019, 14:53   #106
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-01-2019
Merhaba benim hint horozum var sicarken boyle zorlaniyor bi arkasindan solucan gibi bisey cikiyor nedir tedavisi. Varmi yardim edin

Hint horozcu50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2019, 23:19   #107
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Tenya olabilir. Veteriner ilaçları satan bir eczaneden tenya ilacı adını hatırlayamıyorum sarı bir hap alıp yutturursanız büyük ihtimalle düşürecektir. Hapı verdikten sonra horozun tenyayı tekrar yememesi için karanlık ve fazla hareket edemeyeceği bir yere kapatmak iyi olur. Parazitlerin düşmesi için hint yağı gibi ishal yapıcı şey vermek düşümü kolaylaştırır. Eczacıdan bu konuda da yardım isteyin. Tenyalar çok fazla uzayabilirler. Son halkaları olgunlaştığında koparak dışkı ile veya kendisi otlar üzerine düşer. Hareket etmesi nedeni ile tavuklar tarafından yenebilir. Süreç yeniden başlar. Çoğalmaları bu şekilde oluyor. Benim bildiğim ilaç onu öldürmüyor. Sadece uyutuyor. Metrelerce uzayabiliyor. Çok dikkatli olmanız gerekiyor. Düşen tenyayı çok derin bir çukura gömerek başka hayvanların yenmesinin önlenmesi gerekiyor.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2019, 15:49   #108
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-01-2016
Tavuk ve horozlar çok narin hassas hayvanlar 1 saat içinde bile hastalanabilirler

babapars Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024