agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2337Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-07-2012, 23:20   #1921
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-05-2012
Loveforlife; sterse bağlı olduğunu okumuştum :/ kümesleri kucuk ve kanatlı sayısı fazla ise stres yaratıyormus aralarinda.Sularına karistirilan bı ilaç varmış hayvanlardaki stresi önlüyormuş. İsminin ne olduğunu bilmiyorum netten bı araştırın **** veterinere tekrar bı danışın. Üzücü bir durum umarım üstesinden gelirsiniz bu arada hayvanlarınıza bayıldım cok güzel görünüyorlar

tener ve loveforlife beğendi.
Desalmado Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2012, 00:16   #1922
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Biz insanlar nasıl bir diğerinin üzerine basarak yükselmeyi yeğlıyorsak onlar da....

Hiyeyarşi meselesi efendim, palazlandılar ve resimlerden anlayabildiğim, yer darlığında kendi üsüllerini pratiğe dökmekteler sanırım.

Koltuk savaşının bir nevî.

Sağlık dileklerim ve saygılarımla lütfen.

loveforlife beğendi.
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2012, 05:08   #1923
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2012
Thumbs down

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Desalmado Mesajı Göster
Melissa77; teşekkür ederim.7 de 3 çıkmasına üzüldüm bizimki 8 de 8 çıkardı. Umarım sizinkilerde sorunsuz bir sekilde yetişkin hale gelirler. Bir tavsiye... civciv bulabilirseniz alıp altına koyun bı kac tane daha. anneleri yadırgamiyor onlarida sahipleniyor ve yumurta sarısı haslayip verin civciv yeminin yaninda! cok çabuk büyüyorlar. Bizimkiler istahla yiyor
tesekkurler ilginiz icin desalmado civciv bulamam heralde yarin bakiyim
yinede cunku 1 ay filan once vardi simdi yok 3 taneye annelik yapicak tavugum
dediklerinizi yapicam yumurta hasliycam bugun bakalim yerlerse 10 gune
kadarda tr gidicem kardesim kalacak evimde insallah iyi bakabilir cunku calisiyor bide 10 gune kadar insallah biraz azda olsa kendilerini toparlarlar

melissa77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2012, 21:19   #1924
Ağaçsever

LavantaSE's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2012
Aile Fotoğrafı

Maa aile

Eklenen Resimler

LavantaSE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2012, 01:32   #1925
Yeni Üye

alnegir's Avatar

Giriş Tarihi: 05-09-2011
Alıntı:
Alnegir; ilgin için teşekkür ederim. Yanlış anlaşılma oldu yumurtalara saman bulasan bir başka gurk tavugun yumurtalariydi. Civcivleri çıkmaya başladı dediğim tavuğum 8 de 8 çıkardı ))) bu arada tek sayı yumurta koyma diye bisi okumustum bunun aksini gormek için 8 yumurta koydum p sonuçta eksiksiz çıktılar şükür hepsinin keyfi yerinde yedikleri onde yemedikleri arkada )
Tek sayı yumurta tamamen hurefeden ibaret. Tek sayiyla denedim, cift sayiyla denedim, asal sayilarla denedim, her turlu cikiyor Civciv cikarma makineleri hakkinda biraz arastirma yapacak olursak, civciv cikma sartlarinin nem, sıcaklık, havalandirma gibi etkenler oldugunu gozlemleyebiliriz. Gurk yatan tavuga bu imkanlari kolaylastirmak yeterli oluyor.Sonucta makinelerde tavuktan referans alinarak uretiliyor. 17 yumurta koyup 15 civciv ciktigini gordum

alnegir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2012, 01:36   #1926
Yeni Üye

alnegir's Avatar

Alıntı:
bunlarda minik civcivlerimiz ilk çıktıkları gun ve sonrası
resimler cok kucuk oldugundan secilemiyor. Gri cochin ana tatli duruyor

Eski 29-07-2012, 01:38   #1927
Yeni Üye

alnegir's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Merhaba Arkadaşlar,
2 ay kadar önce 100 tane köy civcivi aldık. Hepsi birbirinden şirin. Tepelisi, paçalısı, keli, adeta şapkalısı...Hiç firesiz gelmişlerdi bugüne kadar.

Ama son günlerde birbirlerini yemeğe başladılar. Abartmıyorum. Gerçekten birbirlerini yiyorlar... Kan revan içinde birbirleriyle kıyasıya bir mücadele ve acı son!

Hiç böyle tecrübe yaşayan var mı aranızda? Ne yapılabilir sizce arkadaşlar? Ya da sorun neden kaynaklanmakta? Veterinere sorduk, hiç yorum yapamadı....
Tavukların yumurta ve tüy yeme sorunu | Tavuk Civciv Kuluçka

Basima gelemedi ama daha once okumustum.. belki size yardimci olur.

loveforlife beğendi.
Eski 29-07-2012, 15:43   #1928
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Düzenli yumurtlayan tavuklarım yaklaşık 2 aydır hiç yumurtlamıyor. Sıcaklar nedeniyle yumurtlamadıklarını düşünüyorum. Başka bir nedeni olabilir mi?

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2012, 15:48   #1929
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2012
Civciv sayısı az çok fark etmez kavka eder, yeni çıkan tüyleri yerler, büyüyorlar horozlarda liderlik kavkası diyerlerinde ise yaşam kavkası tek yapmanız gereken yaralıları ayırmak yara iyleştirici losyon sürmek. Kırmızı renk yani kanı gördükten sonra bütün kümesteki civcivler yarlının üstüne çullanır. Yaralı civciv sonunda ölür. Civciv yüzünde morluklar varsa, tüyleri yenmişse ve yüzünde ve diyer yerlerinde yara varsa kümesten ayırın kutuda besleyin yaralarına iyleştirici losyon sürün iyleşsin. Ve civcivleri tekrar kümese koyun.

Maviş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2012, 15:58   #1930
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

Tavukların vücudlarının dinlenme ve içinde yumurta düzüyorlardır. Bir yeşillik veriyormusunuz? Yeşillik yemesinin sebebi bağırsaklarının çalışması. Yem ve ekmek olmaz yeşillik vermeniz gerekir. Tavuk yeşilliği yediğinde diyer yiyecekleri daha çok yiyecektir.

Eski 29-07-2012, 15:59   #1931
Yeni Üye

alnegir's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakagun Mesajı Göster
Düzenli yumurtlayan tavuklarım yaklaşık 2 aydır hiç yumurtlamıyor. Sıcaklar nedeniyle yumurtlamadıklarını düşünüyorum. Başka bir nedeni olabilir mi?
Bizedeki tavuklarda da yumurta verimi dusut.. sanirim sicakliklar nedeniyle

sakagun beğendi.
Eski 29-07-2012, 16:25   #1932
Yeni Üye

alnegir's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maviş2 Mesajı Göster
Tavukların vücudlarının dinlenme ve içinde yumurta düzüyorlardır. Bir yeşillik veriyormusunuz? Yeşillik yemesinin sebebi bağırsaklarının çalışması. Yem ve ekmek olmaz yeşillik vermeniz gerekir. Tavuk yeşilliği yediğinde diyer yiyecekleri daha çok yiyecektir.
Tavukların yumurta yapmalariyla beraber protein ihtiyaclari ust seviyelere ciktigi biliniyor. Yesilliklerin cogunda da bu protein yok malesef.. yumurta duzmek tabiri nedir anlayamadim ayrica??

Eski 30-07-2012, 13:53   #1933
Ağaç Dostu

çiftçi5234's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Smile

Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
2 ay kadar önce 100 tane köy civcivi aldık. Hepsi birbirinden şirin. Tepelisi, paçalısı, keli, adeta şapkalısı...Hiç firesiz gelmişlerdi bugüne kadar.

Ama son günlerde birbirlerini yemeğe başladılar. Abartmıyorum. Gerçekten birbirlerini yiyorlar... Kan revan içinde birbirleriyle kıyasıya bir mücadele ve acı son!

Hiç böyle tecrübe yaşayan var mı aranızda? Ne yapılabilir sizce arkadaşlar? Ya da sorun neden kaynaklanmakta? Veterinere sorduk, hiç yorum yapamadı....
Allah bağışlasın yavruları çok güzeller, mükemmel

loveforlife beğendi.
çiftçi5234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 11:04   #1934
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2012
Merhaba,
Benim çiftliğimde tamamı ile doğal ve CP yem ile yetişmiş 500 kadar 3 aylık Ankara cinsi tavuk ve horozlar var. Oldukça sağlıklı ve kontrollüdür.
Almak isteyen ve ilgilenenler yazabilirler.
İyi Günler.
MyOrganica

MyOrganica Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 11:37   #1935
Ağaç Dostu

Çamtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2010
Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Bir belgeselde izlemiştim, kümesin tüm pencerelerini kırmızı film ile kaplayıp biribirini yeme sorununu çözüyorlardı. İnternette bir araştırın isterseniz..

loveforlife beğendi.
Çamtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2012, 17:45   #1936
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

Sayın alnegir Siz hiç tavuğun kesip temizledinizmi? Babam yaşlı tavukları kesip ben temizlerim. Tavuğun ibiği pembe ve normalden çok yiyecek yiyorsa tavuk yumurtalığında yumurta düzüyor demektir. Yumurtlamayan tavuk normalinden az yer. Tavuğun yumurta düzdüğünde yumutalığında 30 dan fazla mercimekten küçük beyaz birbirlerine yapışık yumurtacıklar oluşur. Yumurta sarısı oluşmaya başlar yumurta döllensin döllenmesin, yumutanın beyazı (haşlandığında)ve yumuta zarı ve en son yumurtanın kabuğu olduğunda dışarı çıkar. Ve sıralamayı devam eder. Bu sıralamayı tavuk tek tek yapmaz. Yapsaydı yumurtayı 15 günde bir tavuk yumurluyacaktı.

Bizim tavuklar sürekli gezer ve etraftan böcek ve kertenkele yavrusu gibi şeyleri yer. Yeşillik dememin sebebi bağırsaklarının çalışması ve rahat etmesi içindi. Yeşillik olarak sadece ot değil marul yaprağı, lahana yaprağı, ıspanak yaprağı, brokoli yaprağı, Tokmakan( semiz otu yabanisi), sütleğen ve bizim burda bir çok şifalı ot ve tavukların yiyebileceği otlar var. Benim tavuklar tokmakan (semiz otunun) sapını çok seviyorlar.. Bizim burda sebze tarlaları var, sahibinden izin isterim tavukların yiyebilceği otları toplarım. Babam pazarda satıcılara satılmayacak çöpe dökülecek yaprakları verirler. Benim tavuk her otu yemez önce bir tadına bakar beyenirse yer, beyenmezse tükürür. Ot yiyen tavuğun yumurtası koyu sarı ve lezzetli olur. Ben çiflik yumutası ve tavuğu yemem, o yüzden tavuk besliyorum. Ben kendimi bildim bileli tavuk beslerim cins tavuklarım yok ama köy tavuğu beslerim.

baybar beğendi.

Düzenleyen Maviş : 16-08-2012 saat 16:10
Eski 03-08-2012, 20:24   #1937
Yeni Üye

alnegir's Avatar

Alıntı:
Sayın alnegir Siz hiç tavuğun kesip temizledinizmi? Babam yaşlı tavukları kesip ben temizlerim. Tavuğun ibiği pembe ve normalden çok yiyecek yiyorsa tavuk yumurtalığında yumurta düzüyor demektir. Yumurtlamayan tavuk normalinden az yer. Tavuğun yumurta düzdüğünde yumutalığında 30 dan fazla mercimekten küçük beyaz birbirlerine yapışık yumurtacıklar oluşur. Yumurta sarısı oluşmaya başlar yumurta döllensin döllenmesin, yumutanın beyazı (haşlandığında)ve yumuta zarı ve en son yumurtanın kabuğu olduğunda dışarı çıkar. Ve sıralamayı devam eder. Bu sıralamayı tavuk tek tek yapmaz. Yapsaydı yumurtayı 15 günde bir tavuk yumurluyacaktı. Bizim tavuklar sürekli gezer ve etraftan böcek ve kertenkele yavrusu gibi şeyleri yer. Yeşillik dememin sebebi bağırsaklarının çalışması ve rahat etmesi içindi. Yeşillik olarak sadece ot değil marul yaprağı, lahana yaprağı, ıspanak yaprağı, brokoli yaprağı, Tokmakan( semiz otu yabanisi), sütleğen ve bizim burda bir çok şifalı ot ve tavukların yiyebileceği otlar var. Benim tavuklar tokmakan (semiz otunun) sapını çok seviyorlar.. Bizim burda sebze tarlaları var, sahibinden izin isterim tavukların yiyebilceği otları toplarım. Babam pazarda satıcılara satılmayacak çöpe dökülecek yaprakları verirler. Benim tavuk her otu yemez önce bir tadına bakar beyenirse yer, beyenmezse tükürür. Ot yiyen tavuğun yumurtası koyu sarı ve lezzetli olur. Ben çiflik yumutası ve tavuğu yemem, o yüzden tavuk besliyorum. Ben kendimi bildim bileli tavuk beslerim cins tavuklarım yok ama köy tavuğu beslerim.
Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim.

Maviş beğendi.
Eski 03-08-2012, 20:36   #1938
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

Rica ederim yaşadıklarımı ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Eski 03-08-2012, 20:49   #1939
Yeni Üye

alnegir's Avatar

Alıntı:
Rica ederim yaşadıklarımı ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.
Hastaliklar konusunda ciddi tecrubeye ihityacim var. ozellikle aşıların temini konusu sıkıntı yaratiyor. cevremde tavuk olumlerinin arttigini duydum.. bir cesit salgin oldugunu belirttiler. simdilik benim tavuklarima bulasmadi. bahcemizde keyifli bir sekilde dolasiyorlar. Bir sekilde newcastle aşısı (mesela ND clone 30) bulabilecegim bir adres ogrenirseniz bana iletmenizi rica edecegim.

Eski 04-08-2012, 04:56   #1940
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2012
Alıntı:
Sayın alnegir Siz hiç tavuğun kesip temizledinizmi? Babam yaşlı tavukları kesip ben temizlerim. Tavuğun ibiği pembe ve normalden çok yiyecek yiyorsa tavuk yumurtalığında yumurta düzüyor demektir. Yumurtlamayan tavuk normalinden az yer. Tavuğun yumurta düzdüğünde yumutalığında 30 dan fazla mercimekten küçük beyaz birbirlerine yapışık yumurtacıklar oluşur. Yumurta sarısı oluşmaya başlar yumurta döllensin döllenmesin, yumutanın beyazı (haşlandığında)ve yumuta zarı ve en son yumurtanın kabuğu olduğunda dışarı çıkar. Ve sıralamayı devam eder. Bu sıralamayı tavuk tek tek yapmaz. Yapsaydı yumurtayı 15 günde bir tavuk yumurluyacaktı. Bizim tavuklar sürekli gezer ve etraftan böcek ve kertenkele yavrusu gibi şeyleri yer. Yeşillik dememin sebebi bağırsaklarının çalışması ve rahat etmesi içindi. Yeşillik olarak sadece ot değil marul yaprağı, lahana yaprağı, ıspanak yaprağı, brokoli yaprağı, Tokmakan( semiz otu yabanisi), sütleğen ve bizim burda bir çok şifalı ot ve tavukların yiyebileceği otlar var. Benim tavuklar tokmakan (semiz otunun) sapını çok seviyorlar.. Bizim burda sebze tarlaları var, sahibinden izin isterim tavukların yiyebilceği otları toplarım. Babam pazarda satıcılara satılmayacak çöpe dökülecek yaprakları verirler. Benim tavuk her otu yemez önce bir tadına bakar beyenirse yer, beyenmezse tükürür. Ot yiyen tavuğun yumurtası koyu sarı ve lezzetli olur. Ben çiflik yumutası ve tavuğu yemem, o yüzden tavuk besliyorum. Ben kendimi bildim bileli tavuk beslerim cins tavuklarım yok ama köy tavuğu beslerim.
cok guzel bilgiler sayin mavis tesekkurler hani yazmissinizya yumurtlamaya
tavuk az yer diye benim 3/5 aylik civcivmi desem ferikmi bilmiyorum cok yiyorlar
arkadasim benden 1/5 ay once aldi civcivlerini yeni yumurtaya baslamislar
yoksa benimkilerde yumurtaya baslicakmi baslicaksa nasil anliyacam yumurta yapacagini ben tatile gidicem folluk koysammi simdiden yoksa zamani gelince kumesin herhengi bi yerine yumurtlayincami koysunlar follugu 1 ay yokum burda

melissa77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2012, 09:11   #1941
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
bir yakınımın aracısıyla ocak ayında 25 adt civciv aldım ,yaklaşık 4 ay balkonumda baktım
daha sonra balkona sığmayacak kadar büyüklüğe ulşınca memleketimdeki evimizin bahçesinde kümes yapıp orda bakmaya başladım
yaklşık 1 ay sonra bir hastalık baş gösterdi tavuklarımın ayakları ikiye ayrılıp ,ayaklarına basamaz şekilde kanat çırpıp yüremeye çalışıyorlardı ve birkaç gün içersinde ölüm gerçekleşiyordu bu durum bu şekilde 4 adt tavuk kalana kadar ölümler devam etti
bu arada boş durmadım veterinerlerden yardım istedim antibotik ,vitamin kar etmedi
sonuç olarak bu civcivler gurk yatmayan siyhah çilli renklerde ,zıraat tavuğu(ATA) IRKI diye tabir edilen yumurta tavukları olduğu için 5 adt aşısı ,,,tavuk olana kadar yapılması gerekiyormuş ,
ŞU ANDA kalanlar yumurtluyorlar ama 25 tavukutan bu sayılara kadar inmesi beni derinden etkiledi

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2012, 16:20   #1942
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

İlk önce civciviniz cinsi ne? Bir fotograf yüklesiz. Ben üç sene önce et tavuğun civcivlerinden beslemiştim. Hiç doymuyorlardı, sürekli yiyorlardı, köy tavuğunun civcivlerinden daha çok yiyorlardı. Çok çabuk şişmandı. Şu an benim tavuklar köy tavuğu 6. ayın içerisinde yumutlamaya başlar.

Eski 05-08-2012, 18:03   #1943
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Civcivlerimden birinin bacakları mavi. Cinsini bilen var mı?

Eklenen Resimler

tener, mrduran, Maviş ve 1 kişi beğendi.
sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2012, 03:29   #1944
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Sayın sakagun ibiği olsaydı denizli derdim ama ibiksiz bu büyük ihtimal hint kırması tavukların ayak renkleri bazen farklı renkte olabiliyor yani civciviniz büyük olasılıkla normal hint kırması.

sakagun beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2012, 22:45   #1945
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Arkadaşlar resimdeki yumurta tavuklarının civcivlerinden almak istiyorum nereden temin edebilirim bilgisi olan var mı? Resimleri netten aldım. Sakarya da oturuyorum buralardan nereden bulabilirim acaba bir de tel çevrili kümeste bakıcam kapalı yerde yumurta yaparlar mı? yumurta tavukları kapalı oldukları yerde de yumurtluyorlarmış diye duydum bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Name:  plymouth.jpg
Views: 19275
Size:  15.1 KB

Name:  plym.jpg
Views: 25512
Size:  45.2 KB

Eski 13-08-2012, 15:08   #1946
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Bana yardım edebilecek arkadaş yok mu?

Eski 13-08-2012, 22:38   #1947
Ağaç Dostu

otugay's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2008
Bozkurt Süs Tavukları ve Kanatlı Av Hayvanları adresinden temin edebilirsiniz.

otugay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2012, 11:52   #1948
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Merhaba arkadaşlar, yazın sonuna neredeyse geldik ama işgüzar süs tavuğum yüzünden yine civcivlerim oldu.

Süs tavuklarım büyük bir kümeste kapalı duruyor. Tavuklardan biri gurk oldu. Hep beraber yumurtladıkları yuvaya yattı. Hadi ilk defa gurk oluyor, hevesini alsın diye müdahale etmedik. Tabi diğer tavuklarda yanına yumurtlamaya devam ettiler. 10 kadar yumurta olmuş. İkişer gün arayla bir civciv çıkıyor ve anne de altında yumurta olduğu için çıkan civicivleri gezdirmeye kalkmıyor. Mecburen çıkan civcivleri evde beslemek zorunda kaldım. 3 civcivim oldu. Başka civciv çıkmayınca el feneriyle yumurtaları kontrol ettim. Cılk olmuşlar. Yumurtaları atıp civcivleri tavuğun yanına koydum ancak tavuk bir tek en son çıkan ve 2 gece evde kalan (diğerleri bir hafta kaldı evde) civcivi sahiplendi. Diğer ikisini dövüyor, mecburen 3 civcivi de alıp evde bakıyorum. Bakıyorum da hayatımdan bezdim vallahi bunların yüzünden.

Şimdi civcivler beni anneleri sanıyorlar herhalde, yanlarından ayrıldığım anda ortalığı yıkıyorlar bağırmaktan.

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2012, 07:27   #1949
/

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Mesaj yazarken neden paragraf atlamıyorsunuz ve cümleleriniz arasında boşluk bırakmıyorsunuz.?_

Mesajı okuma hevesimiz ve isteğimiz tamamen kayboluyor.
Moderatör yetkilerim olsa bu tarz mesajları anında çöpe yollardım.

loveforlife beğendi.
Murat Öz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2012, 11:37   #1950
Ağaçsever

melodi-raşa's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi deretepeorg Mesajı Göster
Mesaj yazarken neden paragraf atlamıyorsunuz ve cümleleriniz arasında boşluk bırakmıyorsunuz.?_

Mesajı okuma hevesimiz ve isteğimiz tamamen kayboluyor.
Moderatör yetkilerim olsa bu tarz mesajları anında çöpe yollardım.
pardon özürdilerim hatalarım için acele yazdım çünkü yazıyı yazarken engeller vardı birkaç bişeyler bir daha buraya yazı yazmam herkezden özürdilerim verdiğim rahatsızlıktan dolayı

Poyrazz ve mrduran beğendi.
melodi-raşa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024