agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-07-2009, 22:42   #1
Ağaçsever

hidayetcaliskan's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2008
Civciv Bulamıyorum

Merhabalar uzun süre başka sitelerde araştırma yaptıktan sonra neden agaclar.nete bakmıyorum dedim ve burda da tavuk yetiştiriciliğine meraklı onlarca arkadaşın olduğunu görüp sevindim. Ben kayseride köyümde etlik tavuk beslemek istiyorum. bu konuda epey araştırma yaptım, bilgi sahibi oldum. Hatta merak ettiğiniz konularda yardım da edebilirim ancak bir sorunum var ki onca aramama rağmen civciv bulamıyorum. Başlangıçta 100 kadar başarılı olursam daha sonra 500 kadar civcive ihtiyacım var.

Kayseride ya da yakın illerde nereden temin edebileceğimi yazan olursa sevinirim. Ayrıca bu sayfa her ilden civciv arayanların sayfası olsun, herkes kendi ilinde nereden temin edilebileceğini yazsın böylece güzel bir paylaşım olur.

Bir de bana veya başkasına yetiştiricilik hakkında soru soracak olanlar sorularını detaylı sorarlarsa daha iyi olur. Mesela kaç tavuk yetiştirmek istiyor, bahçeli bir evde mi oturuyor, ne amaçla yetiştirmek istiyor bunları belirtmesi konunun dağılmadan cevap almasına yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

hidayetcaliskan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2009, 10:24   #2
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2007
Galeri: 1
neden kulucka.net e grip orada Kayserili arkadaşlarla temasa geçmiyorsunuz

thares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2009, 20:14   #3
Ağaçsever

hidayetcaliskan's Avatar

çünkü bilmiyordum orayı ama baktım güzel bir yere benziyor teşekkür ederim.

Eski 17-03-2010, 14:01   #4
Ağaçsever

alperen55's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2007
öncelikle şunu belirmek istiyorum ki etlik civciv geliktirmek hijyen ve yeme bağlıdır kışın sıcaklık mutlaka düşünülmeli yane demem odorki ufak çapta yalıpan bu iş aslında size masraflı olacaktır bir çok tavuk cifliğinğin bile kendi yemini kendisinin yetiştirdiğini biliyormuydunuz ve ısıişine gelince 100 piliç için vereceğiniz elektirik parası onlardan kazanacağınız paranın nerde ise yarısına tekamul eder buda felaket demektir kücük çapta size en iyi önerecem şey yumurtalık civciv değil piliç tedarik edip onları geliştirip yumurtasından satmanız ev ihtiyacına yardımcı olmanızdır bu yumurta tavuklarının kısın sıcaklık olayını çözdünüz takdirde her hangi bir zarara uğramanız söz konusu değildir ama gene belirtmek isterimki bahcaniz var ise önceden bu işe paşlamadan önce yemlerini tedartik etmeniz olacaktır.. para ile alıp yemlerini baktığınız tavuklardan pek kar yapılması münkün değildir . eğerki eraklılar 10 tavuk yapmak ister o zaman sorun değil bunlara evden artan yemek artıkları kolu komusnun bayat ekmeği ve birazdan sizin yemin ettiniz yemlerle bakılır ama diyorum 100 tavuk ayda ne kadar lık yem yer ve ne kadar yumurta ypar bu yumurtaları ne kadara satarım ve karınız ne olur önce bunları bir arastırın deerim saygılar...

alperen55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2010, 20:32   #5
Ağaç Dostu

Arnavut's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2009
Sayın alperen55;

Söylediklerinizde kısmen haklısınız fakat birde işin hobi boyutu var Ülkemizdeki üreticilerin çok büyük bir kısmıda hobici.Bu hayvanların yumurtadan çıkışını izlemek, Büyüyüp gelişmelerini görmek, Bahçede gezindirmek bunlar güzel şeyler... Herşeye değer ve harcanan tüm emeği insana unutturur!

Saygılar.

Arnavut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2010, 21:51   #6
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Size en yakın tavuk çiftliği yardımcı olacaktır.Genelde büyük firmalar civciv ilaç ve yemini verip üreticiden yetiştirdiği tavuğun canlı ağırlığına kg 25 35 kuruş arası bir ödeme yapmakta. Ticari kar amaçlıyorsanız alperen55 dediklerine katılyorum.

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2010, 10:46   #7
Ağaçsever

hidayetcaliskan's Avatar

sayın alperen55
gerçi ben bu yazıyı geçen yıl yazmıştım ama yine de açıklama getiriyim. 100 tavuğun maliyeti konusunda haklısınız. Bu veya başka hangi iş olursa olsun küçük miktarlarda yapıldığı zaman karlı olmuyor. Ancak benim bu işi yapmak istememdeki esas neden kar değil sosyal sorumluluktu. şöyle ki, bu tavuklar çoğunlukla kesimhanelerde sulu sistemle yolunduğu için yani sıcak suda bekletildikleri için bu sıcak suyun etkisiyle kanlarının etlerine karıştığı bu nedenle de yenilmesinin haram olduğunu söyleyenler var. Ben bilmiyorum doğru veya yanlıştır. Bu yüzden de çevremde marketten tavuk alıp yemeyen bir sürü insan var. Ben bu işe girseydim bu yüzden girecektim. Ama şimdilik kısmet olmadı. Sonra imkanım olursa yine yapmayı düşünüyorum. Zaten öyle fazla tavuğu kesecek tesisim falan da yok. Ama eğer yapacak olursam son derece temiz biçimde yetiştirip temiz şekilde keseceğim inşallah. Dediğim gibi şimdilik hayal...

Eski 23-03-2010, 21:33   #8
Ağaç Dostu

Arnavut's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hidayetcaliskan Mesajı Göster
sayın alperen55
gerçi ben bu yazıyı geçen yıl yazmıştım ama yine de açıklama getiriyim. 100 tavuğun maliyeti konusunda haklısınız. Bu veya başka hangi iş olursa olsun küçük miktarlarda yapıldığı zaman karlı olmuyor. Ancak benim bu işi yapmak istememdeki esas neden kar değil sosyal sorumluluktu. şöyle ki, bu tavuklar çoğunlukla kesimhanelerde sulu sistemle yolunduğu için yani sıcak suda bekletildikleri için bu sıcak suyun etkisiyle kanlarının etlerine karıştığı bu nedenle de yenilmesinin haram olduğunu söyleyenler var. Ben bilmiyorum doğru veya yanlıştır. Bu yüzden de çevremde marketten tavuk alıp yemeyen bir sürü insan var. Ben bu işe girseydim bu yüzden girecektim. Ama şimdilik kısmet olmadı. Sonra imkanım olursa yine yapmayı düşünüyorum. Zaten öyle fazla tavuğu kesecek tesisim falan da yok. Ama eğer yapacak olursam son derece temiz biçimde yetiştirip temiz şekilde keseceğim inşallah. Dediğim gibi şimdilik hayal...
Sayın Hidayet Çalışkan;

Düşünceniz gerçekten çok güzel ve yerinde kutluyorum.Söylediklerinize katılmakla beraber bir hatırlatma yapmak istiyorum.Piyasada şuanda bulunan büyük firmaların çoğu kesimlerini islami şartlara uygun gerçekleştiriyor. Bahsi geçen firmaların internet sitelerinde gerekli açıklamayı bulabilirsiniz.

Saygılar.

Arnavut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2010, 11:21   #9
Ağaçsever

alperen55's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2007
arkadaşlar ben tavuk yetiştiriciliğindeki bazı zorlukları anlatmak istedim biliyorumki arkadaşımızda kendisi üretmek ve yetiştirmek amaclı yapmak ve bu sayede kendini geliştirmek amaclıbir hobi yadabir amac planlamıs ama ne olursa olsun yapacağımız işin amaca uygun yapılmasına inananlardan biri olarak cevap vermek istedim ...

ben genelde bircok hayvanın yetiştiriciliğini vede satımını yapmaktayım ben samsun 19 mayıs üniversitesi ziraat bölümnde bıldırcın ve etlik civciv lerini temin ediyorum su anda elimde 100 tane kadar bıldırcın 2 tane pekin ördeğim 10 tane hint tavuğu ve 5 taen horozu ,100 tane kadar guvercinim 3 tane köy tavuğum yetişkin olarak bununmaktadırlar . alım satımını yaptım gelip giden civcivlerini saymıyorum yetişkinlerden genelde baya sonuc aldım bunlardanda üretim yapmaktayım . yeni yapmıs oldum kulucka makinamda daha yeni deneme amaclı 7 ördek yumurtası 10 hint tuvak yuurtası ve 4 köy tavuk yuurtası koymus bulunuyorum muhtemelen tavuk yumurtalarım 21 nisanda ördeklerim ise tahmin söylüyorum 27 **** 28 nisanda inşallah cıkmaya başlayacaklar herkeze saygılar diliyorum...

alperen55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2011, 21:20   #10
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-02-2011
***. İzmirde damızlık yumurtacı ve horoz satan arkadaşlarla irtibnata geçmek isterim... Saygılar 0541 950 46 57 Kenan DURGAÇ

kenan durgac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2011, 10:52   #11
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-02-2011
martın 15 den sonra ilanlarda civciv satışları otamatikmen patlama yapar hem uygun hemde istedihiniz çeşidi bulabilirsiniz ayrıca yakın il olmasına grek yok uygun şartlarda yeni doğmuş civcivi tüm illere yolluyorlar

köylüahmet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2011, 14:26   #12
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-09-2011
bandırma tavukculuk ve civciv üretim konusunda gelişmiş biryer orda tavuk . civciv bulabilirsiniz.

kadrilion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2011, 12:26   #13
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-10-2011
ben adanada yaşırıyorum levent mahlesinde pazar günleri pazar oluyo büsürü civciv satılıyoo

şenpınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024