agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kaktüs (http://www.agaclar.net/forum/kaktus/)
-   -   Boyanmış kaktüslere nasıl bakılır? (http://www.agaclar.net/forum/kaktus/28532.htm)

hanbiyçe 24-09-2012 16:50

Boyanmış kaktüslere nasıl bakılır?

1 Eklenti(ler)
merhabalar rengine vurularak aldığım kaktüsümün nette fotoğrafını da koyucam.ışık ve su ihtiyacı nedir onu öğrenmek isiyorum bu bitkiye anıyanlar ya da bu bitkiye bakanlar bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler :)

hanbiyçe 24-09-2012 16:57

renkli kaktüs nasıl bakılır

merhabalar.yoldan geçerken görünümüne vurularak renkli bir kaktüs aldım.ışık ve su ihtiyacı hakkında bilgi edinmek istiyorum.Bakanlar ya da bilgi sahibi olanlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler :)

ankstel 24-09-2012 17:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hanbiyçe (Mesaj 1022754)
merhabalar rengine vurularak aldığım kaktüsümün nette fotoğrafını da koyucam.ışık ve su ihtiyacı nedir onu öğrenmek isiyorum bu bitkiye anıyanlar ya da bu bitkiye bakanlar bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler :)

Kaktüs boyama bakımı en kolay türlerdendir soğuk ve suya dayanıklı bilginize.

Eser İlhan 24-09-2012 18:57

Forumda "Kaktüs" başlığını inceleyin. Aradığınız pek çok şeyin orada zaten enine boyuna tartışılmış olduğunu göreceksiniz :)

selenn 25-09-2012 10:55

Sanırım sormak istediğiniz bitki "Gymnocalycium mihanovichii". Bu şekilde forumda arama yaparsanız kaktüsünüzle ilgili çok fazla bilgiye ulaşacaksınız.

Eser İlhan 25-09-2012 11:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selenn (Mesaj 1023095)
Sanırım sormak istediğiniz bitki "Gymnocalycium mihanovichii". Bu şekilde forumda arama yaparsanız kaktüsünüzle ilgili çok fazla bilgiye ulaşacaksınız.

Sevgili selenn, sözü geçen kaktüs mesajda resmi olan kaktüsse eğer "Gymnocalycium mihanovichii" değil. Daha çok şu renk renk boyanıp satılan bol yavrulu mammilaria'lara benzettim ama sen daha üstadsın. O mesaj hala duruyorsa resme bir göz at istersen.
yeni ve daha net bir resim yüklenmesi iyi olur. Sevgiler;)

selenn 06-10-2012 21:22

Sevgili Eser İlhan, ben mesajı yazdığımda, bilemiyorum benim bilgisayarımdaki bir problemden belki, fotoğraf gözükmüyordu. Haklısınız Gymnocalycium değil. Yanlış yönlendirmiş gibi oldum. Uyarınızı yeni farkettim. Teşekkür ederim.

Bu renkli kaktüsün -ki bence Mammillaria gracilis - diğer kaktüslerden bakım konusunda hiçbir farkı yok. Piyasa da ne yazık ki ilgi çekmesi açısından ticari amaçla zavallı bitkileri boyuyorlar. Bunu da yazmadan edemedim, elimde değil. Boyaydı, bitkiye saplanan yapay çiçeklerdi... hepsine sinir oluyorum.

kaktüsçüm 22-09-2013 18:51

Yazık bu kaktüslere..pazarlamak için doğallığını bozuyorlar

birgaripyolcu 04-11-2013 17:22

Sayın selenn kaktüslerin boyanmasında kullanılan boya türünü yazabilirmisin.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024