agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kaktüs (http://www.agaclar.net/forum/kaktus/)
-   -   Rhipsalidopsis gaertneri-Easter Cactus (Paskalya Kaktüsü) (http://www.agaclar.net/forum/kaktus/26804.htm)

Jezebel 12-02-2017 17:00

1 Eklenti(ler)
Paskalyayı beklememiş,

Eklenti 638699

:)

kelebek çalısı 16-04-2017 17:19

1 Eklenti(ler)
Açmaya hazırlık başlamış durumda.

Ne nazsız, ne kaprissiz, ne kanaatkar kaktüssün sen Paskalya.

Evimde olmazsa olmaz bitkimsin.

Eklenti 644282

Şükran45 02-05-2017 15:25

2 Eklenti(ler)
Bir başta birden fazla çiçek açtı bu sene. Bazılarında 5 tane tomurcuk vardı. Ağırlıktan çiçeklerini hiç kaldıramadı.

hakanersoz 13-05-2017 21:41

''Uyar11'' üstadımız yıllar önce paskalya çiçeğini kaktüse aşılayıp olumlu sonuç almış. Bu hususta çalışma yapıp, başarılı olan var mı?

kelebek çalısı 30-05-2017 17:15

2 Eklenti(ler)
Paskalya kaktüsüm bu sene şahane çiçeklendi. Bir kaç gün önce başlayan çiçeklenme maratonu boyunca bu görsel şovun keyfini süreceğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Eklenti 649852

Eklenti 649851

hakanersoz 04-06-2017 15:04

Paskalya Kaktüs Aşısı

1 Eklenti(ler)
1 yaprak çıkarttı. Opuntia kaktüse iyi uyum sağladı.

ersinbursa 24-06-2017 18:14

benim balkonumdakide haziranda açtı :cool:

https://i.hizliresim.com/6X5zg7.jpg

mor-salkım 28-04-2018 23:27

Paskalya kaktüsü paylaşım

Arkadaşlar pembe renkli paskalya kaktüsü ariyorum. Satın almak için çok araştırdım satan bir yer bulamadım. Genelde yılbaşı çiçeği satıyorlar. Elinde olan arkadaşlardan ücretli veya ücretsiz bana gönderebilecek olan olursa çok sevinirim. Özelden mesajlarınızı bekliyorum. Takas yapmak isteyen olursa çeşitli sukulent ve kaktüslere sahibim. Ilginize şimdiden teşekkürler. Bu arada yanlış yere yazmamışımdır umarım.

EAkpınar 28-05-2019 11:04

1 Eklenti(ler)
4 farklı renk paskalya kaktüsümdem kalanları bir saksıya topladım. Çiçekleri solduktan sonra su verdiğim zaman anında çürüyordu. Hepsi öldü.:( kalanlar güçlükle de olsa çiçek açtılar. Ancak dallarda hiç su kalmamış gibi, hepsi kağıt gibi olmuş. Ne yapmalı:confused:

Mesut Temiz 14-06-2019 15:02

2 Eklenti(ler)
Bugüne dek yılbaşı (schlumbergera buckleyi) ve şükran günü kaktüslerinden (schlumbergera truncata) çok yetiştirmiş olmama rağmen, hiç paskalya kaktüsü (rhipsalidopsis gaertneri) elime geçmemişti (yapı market vb. yerlerde de hiç karşıma çıkmamıştı ve epeydir de arıyordum). Geçen hafta apartman komşum birkaç çelik paskalya kaktüsü verince köklenmeleri için suya koymuştum... Daha toprağa dikilmeyi beklemeden biri harika güzellikte kan kırmızısı renkte bir çiçek açmış, paylaşmak istedim...

bb_re 13-09-2019 16:58

2 Eklenti(ler)
Teyzemden bir kaç dal paskalya kaktüsü aldım. Toprağa diktikten sonra 1 hafta poşetle sera etkisi yaptım. Aşağı sarkıp topraktan çıkmasın diye kurdelelerle sarıp çubukla destekledim.

Bazı kısımları solgun, buruşuk ve kağıt gibi. Sanırım o dallar tutmadı. Bazıları daha diri ama genel olarak çok solgun buluyorum rengini. Sizce rengi normal mi? Bir de bazı boğumların dibinde kök gibi beyaz çıkıntılar var. Oradan ayırıp toprağa diksem daha mı iyi olur? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Mesut Temiz 13-09-2019 19:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bb_re (Mesaj 1574659)
Teyzemden bir kaç dal paskalya kaktüsü aldım. Toprağa diktikten sonra 1 hafta poşetle sera etkisi yaptım. Aşağı sarkıp topraktan çıkmasın diye kurdelelerle sarıp çubukla destekledim.

Bazı kısımları solgun, buruşuk ve kağıt gibi. Sanırım o dallar tutmadı. Bazıları daha diri ama genel olarak çok solgun buluyorum rengini. Sizce rengi normal mi? Bir de bazı boğumların dibinde kök gibi beyaz çıkıntılar var. Oradan ayırıp toprağa diksem daha mı iyi olur? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bitkiniz genel olarak iyi görünüyor... Büyük ihtimalle tutmuşlar... Kağıt gibi incelmiş olanlar tutmamıştır, onların üzerinde sağlam yapraklar varsa ayırıp suda köklendirebilirsiniz... Boğum dibindeki kökler suda çabuk kökleniyor, bazılarını ayırıp suda köklendirerek köklü bitki sayınızı arttırabilirsiniz... Sizin örneğinizde de olduğu gibi, toprakta da kökleniyorlar, ama suda köklenme ihtimalleri daha yüksek sanırım... Bol şans...

Mesut Temiz 15-05-2020 05:24

2 Eklenti(ler)
Komşudan çelik olarak aldığım ve küçük plastik kaplarda geliştirdiğim Paskalya kaktüslerim çok sayıda çiçek açtılar... Pembe çiçekli kültivar henüz köklenmeden açtığı için çiçeği küçük oldu, ama kırmızı çiçekli kültivar çok güzel, kocaman çiçekler açtı... Bir iki resimlerini paylaşmak istedim... (Resimler birkaç hafta önce çekilmişti, ama kırmızı olanında hâlâ çiçek var...)

gulinn 07-01-2021 13:02

Merhaba, beyaz ve açık pembe paskalya kaktüsü elinde olan varsa benimle bir dal paylaşmasını rica ediyorum. Bende bendeki ateş kırmızısı rengini isteyenlerle severek paylaşabilirim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024