agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Kaktüs
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen talebeyim

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-11-2020, 11:58   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-07-2012
Mangal Kömürü Kullanımı

Skulent ve Kaktüslerde,

Bahçe toprağından ziyade, kiremit kırıkları ve Odun (Mangal Kömürü) içeren karışımlar yapılmasından bahsediliyor.

Bu konuda beni aydınlatır mısınız, Kömürün ve Kiremit parçacıklarının neye faydası vardır.

Ayrıca forumda kullanıcıların resimlerinde, Kaktüslerin en üstlerinde akvaryumlarda kullanılan lav kırığı veya beyaz çakıl taşları ile kapatılmış.
Bunun ne faydası oluyor,

Sorularım basit gelebilir, araştırırken karşılaştığım şeyler bunlar beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

talebeyim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2020, 12:41   #2
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Kiremit kırıkları tamamen drenaj sağlamak için kullanılır, toprağı daha gevşek havadar yapar ve çok su tutmaz, tabi pomza, lav kırığı vaya perlit de karışımlara katılabilir. Yanmamış odun kömürü ise küllenmeye karşı koruyucudur, bakteriyel enfeksiyonlara karşı korur ve falza gübrelemenin zararlarını azaltır.

david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2020, 12:52   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-07-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi david72 Mesajı Göster
Kiremit kırıkları tamamen drenaj sağlamak için kullanılır, toprağı daha gevşek havadar yapar ve çok su tutmaz, tabi pomza, lav kırığı vaya perlit de karışımlara katılabilir. Yanmamış odun kömürü ise küllenmeye karşı koruyucudur, bakteriyel enfeksiyonlara karşı korur ve falza gübrelemenin zararlarını azaltır.
Şey bağışlar mısınız yanmamış kömür derken, Sonuçta bunlar yanarak elde ediliyor ya.

Peki bir kaç denememde yanmış hatta mangaldan arta kalmış kömürleri kullanmıştım önce yıkayıp sonra bahçe toprağı karışımına katmıştım, bunun bir zararı olabilir mi? Efendim.

Bunun haricinde doğada kolayca bulabileceğimiz tavsiye edeceğiniz karışımlar mevcut mudur?

devrann beğendi.
talebeyim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024