agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Kaktüs
(https)

Beğeni Düzeni1172Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-02-2012, 01:09   #301
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007

Eklenen Resimler

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2012, 01:10   #302

Eklenen Resimler

Maviş beğendi.
Eski 15-02-2012, 02:05   #303
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2008
Galeri: 1
Sayın Selcuk44 paskalyalarınız çok güzeller inşallah bütün tomruklar hepsi açar.

Gül Batur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2012, 07:47   #304
Yeni Üye

suatpelen's Avatar

Giriş Tarihi: 27-01-2011
Sayın selçuk44,bu güzelliklerle buluşmanızda katkım olduğunu düşündüğünüz için teşekkür ederim. paskalyaların en güzellerni almışsınız.çok istiyordunuz Allah gönlünüze göre verdi.tomurcuklarını.dökmez,dolu dolu açarlar inşallah.paskalyaların,katlı olanları var.bende onları bulmaya çalışıyorum ama kaç yıldır bulamadım.neyse elimizdekilerle,mutlu olalım.iyi günler.

suatpelen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2012, 11:41   #305

Sayın Gül hanım ,mesajınız için çok teşekkür ederim, hemen güneşe koydum, olabildiği kadar da kımıldatmamağa çalışıyorum inşaallah çiçeklerini görürüz .

Şimdi kavuniçi renklisi peşindeyim sizde olduğunu biliyorum zaten ilk defa sizde görmüştüm inşaallah bulurum.

Saygılarımla,

Eski 15-02-2012, 12:42   #306
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
İyi günler selçuk44 bey ben de sizin gibi kavuniçi renkte olanını çok aradım artık dayanamadım praktiker mağazası koçtaş ve A101 market gibi çiçek satan mağazaların tüketici dilek ve şikayetleri bölümüne attım en sonunda praktikere geldi hemen aldım ama şimdi çiçeği soldu tekrar seneye inşallah saygılar

mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2012, 16:57   #307

Sayın suatpelen,iyi akşamlar ,inanın sizin ikazınızla ben büyük marketlerde paskalya kaktüsü aramağa başladım ve yönlendirmenizle de şimdi saydım 9 saksı almışım.Onun için size bir defa daha çok teşekkür ederim yoksa tayinleri Bursa'ya çıkan küçük kızım Sinem'in hazırlıklarını rahat yapabilmesi için evde bir yaşındaki torunum Ela'mıza bakıyordum ve gezemediğim için de büyük marketlerden hiç haberim olmuyordu.Yardımlarınızı unutamam.

Katlı yılbaşı kaktüsünü ben de internette çok gördüm ama Türkiye'ye hiç ithal edilmedi ancak yurt dışından getirtebiliriz.

Toplantılarda görüşmek üzere sağlıklar dilerim

Eski 15-02-2012, 18:36   #308

Sayın manager,vallahi kavuniçi renkli paskalya kaktüsü sahip olduğunuza inanın kendim sahip olmuş gibi çok sevindim.İnşaallah sağlıklı başarılı ve mutlu günlerde uzun seneler bol bol çiçeklerini görürsünüz.

Dün aldığım paskalya kaktüslerimi incelerken bitkiyi korumak için kullanılan jelatınlere baktım ithal eden firma İzmir'de ''Nema çiçekcilik'' hemen telefon ettim ve kavun içi renkli var mı diye sordum ancak bu gelen tırdan çok az çıkmış ,fakat 27 veya 28 şübat gibi gelen tırdaki mallarımızı dağıttığımız marketleri takip edin dediler. Umartm önümüzdeki günlerde bulabiliriz .

En iyi dileklerimle,

Eski 15-02-2012, 18:38   #309

İyi Akşamlar bardaklarda köklendirmeğe çalıştığım paskalya kaktüsü resimlerini aşağıda sunuyorum .
Bu gün fark ettim küçük küçük köklenmeler başlamış

Eski 15-02-2012, 18:41   #310

resimler geliyor

Eklenen Resimler

Eski 16-02-2012, 21:41   #311
Ağaç Dostu

idurgun's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2012
Geçen yaz tatile çıkacağımız için köyde teyzemin ellerine bıraktığım yılbaşı çiçeğim. Geri almayı düşündüm ama kalması daha şık olacak diye bıraktım. Bakalım bu sene nasıl açacak.

ıldır beğendi.
idurgun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 02:24   #312
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idurgun Mesajı Göster
Geçen yaz tatile çıkacağımız için köyde teyzemin ellerine bıraktığım yılbaşı çiçeğim. Geri almayı düşündüm ama kalması daha şık olacak diye bıraktım. Bakalım bu sene nasıl açacak.
Bitkiniz yılbaşı kaktüsü değil, paskalya kaktüsüdür sayın idurgun.

sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 09:09   #313
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idurgun Mesajı Göster
tek kelimeyle muhteşem yok böyle bi güzellik darısıda bizlere inşallah, Selçuk bey bizim paskalya kaktüslerimizde böyle açar inşallah.

GÜLSEN_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 16:04   #314
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2006
Galeri: 14
Maşallah.Çok güzel açmış

çiçeksever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 17:46   #315
Ağaç Dostu

vehibe's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2011
Paskalya kaktüsü.

Bendeki kırmızı paskalya bunun aynısı ama çiçekleri daha ufak.
Buna Maşallah diyelim.

vehibe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 17:56   #316

Gülsen Hanım ,bir kırmızı ve bir de beyaz paskalya kaktüslerinizi aldım,Bu gün küçük kızımı ve torunumu Bursa'ya yolcu ettiğim için çok teleşlı idik dolayısıyla resimlerini yarın beğenilerinize sunacağım kısmet olursa, Ama çiçekleri Sayın idurgün'nün paskalya kaktüsü çiçekleri kadar büyük değil ama çiçekleri kesinlikle ayni renk ,umarım bol sıvı kaktüs gübresi ile 6 ay içinde böyle güzel çiçekler göreceğiz

İyi akşamlar,

Eski 17-02-2012, 20:19   #317
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2008
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selcuk44 Mesajı Göster
Sayın Gül hanım ,mesajınız için çok teşekkür ederim, hemen güneşe koydum, olabildiği kadar da kımıldatmamağa çalışıyorum inşaallah çiçeklerini görürüz .

Şimdi kavuniçi renklisi peşindeyim sizde olduğunu biliyorum zaten ilk defa sizde görmüştüm inşaallah bulurum.

Saygılarımla,
Sayın Selçuk 44 , Ben de olduğunu yazmışsınız bildiğiniz gibi paskalyalar çok hassas birtkiler ne yazıkki bende görmüş olduğunuz 3 paskalya dan 2 tanesi kurudu. Canlı olanın da rengi hakkında bir bilgim yok. Eğer kavuniçi açarsa ben de burada sizlerle paylaşırım.

Gül Batur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 20:30   #318

Sayın Vehibe hanım ,mesajınız için çok teşekkür ederim ,önce rahatsızlığınız dolayısıyla geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum.

Bardakta bulunan paskalya kaktüslerimin kökleri biraz daha uzaması için bekliyorum sanırım önümüzdeki hafta ortası toprakla buluşturacağım,çok haklısının geçen ''defa nasıl olsa sudan çıktı'' diye düşünüp çok sulamıştım ve neticede çürüdüler,ama şimdi sizinde önerilerinizden destek alarak sulama konusunda çok hassas davranacağım

İyi akşamlar ve sağlıklar dilerim.

Eski 17-02-2012, 20:45   #319

Sayın Gül hanım .

elinizdeki paskalya kaktüslerinizi kaybetmenize çok üzüldüm çok haklısınız hakikatten çok nazlı oluyorlar eğer yetişme şartlarına dikkat edilmezse,ben de onu için bu gün itibariyle (elimde daha evvel almış olduğum ve renkleri henüz belli olmıyanlar hariç) 4 saksı beyaz ve 5 saksıda kırmızı tam dokuz saksı paskalya kaktüsüm var(abarttığımın farkındayım ama gözüm anca bu kadar fazla saksı alınca biraz tatmin oldu ve bu huyumdan vazgeçemiyorum)dolayısıyla ürettiklerim de dikkate alınırsa bütün isteyen üye kardeşlerimle paylaşacağım kadar paskalya kaktüsüm var ve kıpkırmızı ve beyaz açmış çiçekleri karşısında bir bardak çay içmek benim için çok keyifli oluyor ve çay bardaklarının sayısı tabiiki bir bardak ile sınırlı kalmıyor. Ama kavun içi renklisini bulursam da en az üç saksı alacağım ve bulmak içinde her türlü girişimi yapıyorum.

İyi akşamlar ve sağlıklar dilerim.

Saygılarımla,

Eski 18-02-2012, 15:36   #320

Paskalya kaktüsü

Sayın GÜLSEN hanım İyi günler,
Sizin için seçip aldığım paskalya kaktüslerinin resimlerini beğenilerinize sunuyorum, umarım sağlıklı uzun seneler bol bol çiçeklerini görürsünüz.

Eklenen Resimler

Eski 18-02-2012, 17:10   #321
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

[QUOTE=selcuk44;913548]Sayın GÜLSEN hanım İyi günler,
Sizin için seçip aldığım paskalya kaktüslerinin resimlerini beğenilerinize sunuyorum, umarım sağlıklı uzun seneler bol bol çiçeklerini görürsünüz.[/QUO selçuk bey size çok teşekkür ediyorum,size zahmet verdim inşallah çok çiçekli günlerini görürüz saygılarımla

Düzenleyen GÜLSEN_ : 25-05-2012 saat 01:20 Neden: yanlış cümle
Eski 18-02-2012, 17:13   #322
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi demircool Mesajı Göster
2 ay önce aldım bende bir tane çiçekliydi ama döküldü çiçekleri.Ama yaprakları çok sağlıklı bende loplarından alıp 5 tane toprağa ektim 2 tane suya koydum ama tekli kopardım bilmeden.Tutması mümkünmü sizce?
tutar sayın demircool hiç merak etmeyin ama suyunu fazla kaçırmayın çürürler suda olanlarında hergün sularını değiştirirseniz iyi olur onlarda köklenirler inşallah çiçeklerinide görürüz

Eski 18-02-2012, 19:07   #323
Ağaç Dostu

demircool's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ Mesajı Göster
tutar sayın demircool hiç merak etmeyin ama suyunu fazla kaçırmayın çürürler suda olanlarında hergün sularını değiştirirseniz iyi olur onlarda köklenirler inşallah çiçeklerinide görürüz
Şeffaf saklama kabına koymuştum ilk dikince suladım bir daha su vermedim.İnşallah görürüz çiçeklerini açmış hallerini gördüm burda harikalar.

demircool Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2012, 20:26   #324
Yeni Üye

suatpelen's Avatar

Giriş Tarihi: 27-01-2011
Selçuk bey,iyi akşamlar. Benim kırmızı ve pembe paskalyalarım açtı.Tabi idurgun arkadaşımızınki gibi iri değil.beyazımın tomurcuklarıda biraz daha büyüdü.Bugün carfoura gittim.sizin alışveriş yaptığınız çiçekçiye,bugün gene ayni üç renk gelmiş.Kırmızı,pembe ve beyaz.10 gün sonra tekrar gelir dedi.arada uğramak lazım belki,başka rengini buluruz.Sanırım sizin paskalyalarınızda açmışlardır.

suatpelen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2012, 16:15   #325
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2006
Galeri: 14
Benim 1,5 ay önce açan yılbaşım tomurcukta.O zaman 2 çiçek açmıştı.Şu an 5-6 tane tomurcuk var.İnşallah açar.

çiçeksever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2012, 16:39   #326
Ağaç Dostu

demircool's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2012
2 gündür çiçeğimin etrafında minik siyah sinekler uçuyordu ve bugün çoğalmışlardı.Bende açıp bakıyim toprağını değiştireyim dedim ama çiçeğime nolmuş böyle bilemedim.Ne yapmam gerekiyor bilen varmı?Bıraktım öyle duruyor şimdi...

demircool Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2012, 20:02   #327

İyi akşamlar sayın suatpelen,biraz evvel eve geldim,bu gün bonsai toplantımız vardı fuarda çok keyifli geçti sevgili Mehmet bey muhteşem bir slayt gösterisi ve bir ağaçlı tatbikat yaptı,çok doyurucu oldu,Sayın Mine hanım da engin bilgisi ve deneyimleri ile bize daha öğreneceğimiz konular olduğunu hatırlattı her ikisine de teşekkür ediyorum.

Siz hakikatten çok iyi araştırıyorsunuz ,dediğiniz gibi yapalım bizlerde olmıyan renklerden bulursam hem size hem de bana bir saksı alacağım sizde değişik renkler bulursanız benim için alın lütfen memnuniyetle kabul ediyorum ve şimdiden teşekkür ederim.

Resimleri hemen yayınlıyorum ama bu günlerde havalar çok sıcak gitti ve güneş te oldukldrı için biraz susuz kaldılar ama hemen su takviyelerini yaptım umarım beğenirsiniz.

Eski 25-02-2012, 20:05   #328

resimler geliyor

Eklenen Resimler

Eski 25-02-2012, 20:08   #329

Eklenen Resimler

Eski 25-02-2012, 20:10   #330

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024