agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kaktüs ve Sukulent Alınacak Mekanlar, Seralar, Etkinlikler... (http://www.agaclar.net/forum/kaktus-ve-sukulent-alinacak-mekanlar-seralar-etkinlikler/)
-   -   Bauhaus'taki kaktüsler (http://www.agaclar.net/forum/kaktus-ve-sukulent-alinacak-mekanlar-seralar-etkinlikler/9390.htm)

kaktusyus 28-06-2008 20:09

Bauhaus'taki kaktüsler

Merhabalar

bugün bostancıdaki bauhaus a gittim. perlit çakıl taşı ve kaktüs almak için .. ama birde ne göreyim bauhaus taki kaktüsler bir kenara itilmiş kimisi saksısından çıkartılıp ortaya koyulmuş kimisi büyümeye çalışıyor fakat üstündeki raf o kadar yakınki ona dayanmış büyüyemiyor üstlerinde örümcek ağları sefil berbat bi durumdaydılar .. içim acıdı oturdum boş bulduğum saksılara saksısız kaktüsleri koydum sıkışmış olanları üst kata aldım kurumuş olanlar bile vardı. bir kaktüs nasıl kurur ? bu kadar mı uzun zamandır ilgilenilmiyor bu gariplerimle. bir kaç tanesini kurtarmak için aldım ama hepsini alamadım tabii ki. bu konuya el atmak isteyenler yarın pazar tatil bauhaus a gidin kurtarın onları, bir elin nesi var iki elin sesi var. biz bir çok kaktüs sever eller olarak daha çok ses çıkartabiliriz :) dikenini seven gitsin görsün onları ..

görüşmek dileğiyle

selenn 29-06-2008 00:17

Sevgili kaktusyus bu manzara karşısında ne kadar üzüldüğünüzü hatta yetkili kişilere ne kadar sinirlendiğinizi tahmin ediyorum. Geçen sene ben de Bursa Kipa mağazasında bitki reyonunda aynı manzara ile karşılaşınca internetten şikayet maili yolladım. Bir gün sonra mağaza müdürü arayarak telafi edeceklerini bildirdi. Şimdi her gidişimde mağazaya o reyonun biraz daha dikkate alındığını farkediyorum. Perişan haldeki bitkileri görünce insan kurtarmak için alabildiği kadar çok bitki satın almak istiyor ama nereye kadar. Bence siz de bir şikayet mesajı ile rahatsızlığınızı belirtin. Umarım işe yarar.

Sevgiler.

sakyurek 23-07-2008 11:34

Dün bauhaus taydım kaktüslere geniş ve güzel bir yer vermişlerdi hemde bol bol ''yapma çiceksiz'' kaktüs de gelmişti uğramanızı tavsiye ederim ben kendimi kaybedim 10 tane kadar aldım hepsi cok güzellerdi

sakagun 23-07-2008 15:00

Bauhaus'dan karışık kaktüs tohumu aldım. Ektim. İki tanesi baş gösterdi. Bakalım diğerleri de çıkacak mı?

kaktusyus 23-07-2008 17:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selenn (Mesaj 253998)
Sevgili kaktusyus bu manzara karşısında ne kadar üzüldüğünüzü hatta yetkili kişilere ne kadar sinirlendiğinizi tahmin ediyorum. Geçen sene ben de Bursa Kipa mağazasında bitki reyonunda aynı manzara ile karşılaşınca internetten şikayet maili yolladım. Bir gün sonra mağaza müdürü arayarak telafi edeceklerini bildirdi. Şimdi her gidişimde mağazaya o reyonun biraz daha dikkate alındığını farkediyorum. Perişan haldeki bitkileri görünce insan kurtarmak için alabildiği kadar çok bitki satın almak istiyor ama nereye kadar. Bence siz de bir şikayet mesajı ile rahatsızlığınızı belirtin. Umarım işe yarar.

Sevgiler.

Merhabalar

Uzun zamandır yazamıyordum. Buralarda değildim. Evet çok sinirlendim üzüldüm sonrada mail gönderdim ama daha sonra gidemedim. zannedersem düzeltmeler var gelen diğer mesajlardan bunu anlıyorum. umarım hep o şekilde devam ederler ..

emre111 22-10-2008 11:42

Bostancı'daki Bauhaus'ta malesef çakıl taşı bulamadım. Ama Carrefour'daki bir pet-shoptan aldım. Akvaryum malzemesi olarak bulunabiliyor. hatta sanırım çakıltaşını akvaryum malzemesi satan yerlerden bulmak daha kolay bitki ürünleri satan yerlere göre... ;)

İlkin 22-10-2008 12:27

Evet oralarda bulmak daha kolay gerçekten de ama taşları alırken boyasız olmalarına dikkat etmek gerekiyor...

cemboa 22-10-2008 20:28

Arkadaşlar farklı cins kedi kumlarınada bakın onlardanda güzel çakıl taşı bulabilirsiniz.Bazıları kum şeklindedir.Bazılarıda bizim saksıya koymak isteyeceğimiz büyüklükte.

Minem 03-11-2008 22:23

Bayrampaşa otogarın oradaki Bauhausa gittim bugün ve yine aynı manzara ile karşılaştım. Muteşem Amarylissler, sümbüller, kasımpatılar,açelyalar vardı. Ama kaktüsler yine bir kenara atılmış kendilerinden geçmiş haldelerdi. Satacakları reyondakiler ise üzerinde yapıştırma çiçeklerle doluydu:( Görsel olarak çok güzel olabilir ama bu adamlar kaktüsleri katlettiklerinin farkında değiller mi acaba?:(

denizakvaryumu 04-11-2008 07:25

Çakma kaktüse talep oldukça bu tür kaktüsler de üretilecektir.

Bu kaktüsleri alan çoğu kişi üzerindeki çiçeğin çakma olduğunu bilmiyor bile :)

asmin74 12-04-2010 10:51

bana elindeki kaktüslerden gönderecek arkadaşlar varmı....

hacivat 02-08-2016 12:41

Haftasonu ankara gimat tarafındki bauhouse a gittiğimde botanik kısmında bir çok kaktüs ve sukulent cinleri gördüm işte bazıları:rolleyes:

[IMG]C:\Users\Ayhan\Desktop\Yeni klasör[/IMG]

bistritz 02-08-2016 12:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hacivat (Mesaj 1474759)
Haftasonu ankara gimat tarafındki bauhouse a gittiğimde botanik kısmında bir çok kaktüs ve sukulent cinleri gördüm işte bazıları:rolleyes:

[IMG]C:\Users\Ayhan\Desktop\Yeni klasör[/IMG]

resmi göremiyoruz :(

hacivat 02-08-2016 13:09

5 Eklenti(ler)
Kusura bakmayın ilk denememdi düzelttim sanırım:rolleyes:

metin şayen 23-08-2016 14:43

Arkadaşlar merhaba:
Kaktüs yetiştirme işinde ben de yeni sayılıyor muşum meğer. Aslında üç yıldır elimde çeşitli kaktüsler vardı ama çok fazla teferruatı varmış bu işin, tam bir sanatmış. Araştırdıkça yeni şeyler öğreniyorum. Öğrendikçe de korkuyorum. şimdiden 30 u aşkın tür var elimde. Her çiçek açtıklarında yeni bir türü onun vereceği çiçekleri görmeyi istiyorum. yardımı olabilecek öneri verebilecek arkadaşların tavsiyelerine açığım. Teşekkür ediyorum.

azad2178 21-02-2017 23:40

Arkadaşlar ben Iğdır'dayım ve maalesef ki kaktüs bulamıyorum. Uygun fiyattan bulabileceğim birileri var mı acaba ?

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024