agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Kaktüs ve Sukulent Alınacak Mekanlar, Seralar, Etkinlikler...
(https)

Beğeni Düzeni83Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-11-2007, 23:39   #61
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2007
Bu serayı bir görümlük bile olsa netten değilde canlı olarak görmek isterdim.Çok şanslısınız

menekşemehtap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2007, 11:41   #62
Ağaç Dostu

fevziye's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2007
Galeri: 134
Görsel şölene biraz daha devam etseydiniz çığlık çığlığa bağırmak üzereydim. Şimdi yazıyorum çünkü geç farkettim(siteyi)

fevziye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2007, 19:48   #63
Ağaç Dostu

handanhanım's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Şapkalılara bayıldım ))

handanhanım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2007, 19:12   #64
Ağaç Dostu

ilker_eroglu's Avatar

Giriş Tarihi: 27-07-2007
Galeri: 4
Bodrum'da `Kaktüs Cenneti' kurdu

Denizlili ziraat mühendisi Zeki Kırkım, Bodrum'da açtığı `Kaktüs Cenneti' adlı çiftlikte, binlerce kaktüsü üretip, bunları satmaya başladı

Kaktüslerin dünyanın en narin ve güzel çiçeklerini verdiğini belirten Kırkım, "O kadar yavaş büyürler ki, sabrın ve sevginin ifadesidir" dedi.

1965 yılında gittiği Almanya'da kaktüs çiftliğinde çalışarak kaktüs yetiştiriciliğini öğrenen Halil Kırkım, emekli olup Türkiye'ye dönünce deneyimlerini ziraat mühendisi olan torunu Zeki Kırkım'a aktardı. Denizli'de de kaktüs yetiştirip satan Halil Kırkım, iki hafta önce 74 yaşında yaşamını yitirdi. Dedesiyle birlikte Denizli'de yıllarca kaktüs yetiştiriciliği ve satıcılığı yapan 28 yaşındaki Zeki Kırkım, artan talepleri karşılamak üzere bir çiftlik kurma kararı aldı. Ziraat mühendisi Kırkım, dedesinden öğrendikleriyle, doğa şartlarının uygunluğu nedeniyle Bodrum'da, `Kaktüs Cenneti' adlı çiftliği kurdu.

Arizona çöllerinden, Güney Afrika'ya, Sicilya'dan Meksika'ya kadar olan bölgede yaklaşık 15 bin kaktüs çeşidi bulunduğunu belirten Kırkım, Bodrum'un Güvercinlik Köyü Maya Kavşağı'nda açtığı çiftlikte yaklaşık 1150 türde 80 binin üzerinde kaktüs olduğunu bildirdi. Zeki Kırkım, şunları söyledi:

"3 santimetre büyüklüğünden 4 metreye, 50 gramdan 500 kilograma kadar farklı renk ve biçimlerde kaktüsler var. Vahşi güzelliğinin yanı sıra, yavaş ve sorunsuz büyümeleri, uzun ömürlü olmaları nedeniyle sabrın ve sevginin sembolü olarak biliniyorlar. İnsanlık tarihinde ilaç, keyif verici maddeler üretiminde kullanıldıktan sonra günümüzde evlerin salonlarında, yatak odalarında, bahçelerde vahşi ama dingin bir güzellikle duran kaktüse ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle Amerika'daki Kızılderililer'in de savaş öncesi kaktüsten elde edilen sıvıyı içerek cesaretlerini artırdığı biliniyor. Kaktüslere olan ilgim dedem Halil Kırkım sayesinde çocukluğumda başladı. Kaktüs tutkum nedeniyle eğitimimi o yönde aldım. Her birinin benim için ayrı bir özelliği ve güzelliği var."

Kırkım fiyatları 3 YTL'den başlayıp 5 bin YTL'ye kadar varan kaktüslere yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra bölgeye yerleşmekte olan İngilizler'in de büyük ilgi gösterdiğini, Yunanistan'ın Rodos, İstanköy ve Kilimli Adaları'ndan da birçok esnafla turistin Bodrum kaktüslerinden alarak ülkelerine götürdüklerini söyledi. Kırkım, komşu ülkelere ihracat yapmak için hazırlıklarını sürdürdüğünü belirtti.

Vatangazetesinden alıntıdır

ilker_eroglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2007, 14:38   #65
Ağaçsever

bitkici_volkan's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2007
merhaba öncelikle fotoğrafları bizimle paylaştığınız için teşekkürederim ben seracılıkve süs bitkileri bölümünde halen okumaktayım ilk hevesle başladığım ve başarmaya çalıştığım iş kaktüs yetiştirmekti ama fazla başarılı olamadım sanıyorum bu konu hakkında yardım alacaktımki sizin böyle bir seranız var ve içi süper kaktüslerle dolu yardımcı olabilirmiziniz teşekkürler

bitkici_volkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2008, 21:58   #66
Ağaçsever

guler64's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2007
Merhaba Uyar 11.Ellerinize saglık:Gözümüz gönlümüz açıldı,Çok çok teşekkür ederim.

guler64 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2008, 23:49   #67
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Hollanda'ya Uyar11 in kaktüslerini görmeye gidişimiz biraz zor olacağına göre, sanırım bize Bodrum yolu da göründü Zeki Kırkım beyin kaktüsleri için

Uyar11'in çalıştığı seradaki kaktüslerin muhteşem görüntüsünün yanında, seranın temizliği de dikkatimi çekmedi değil

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2008, 20:28   #68
Yeni Üye

çiçeksiz balkon's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Uyar11, resimler rüya gibi.Kaktüslerin böyle güzel olabilecekleri, muhteşem çiçekler açabilecekleri aklıma bile gelmezdi önceleri.Elinize sağlık.

çiçeksiz balkon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2009, 08:54   #69
Ağaçsever

İnceefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2006
Galeri: 1
Sevgili Uyar11 seranıza ait yeni fotoğrafları ve yeni varyetelerin resimlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

İnceefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2009, 00:39   #70
Ağaç Dostu

osmann's Avatar

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Kaktüs sevenler için bu fotoğraflar ne büyük eziyetir böyle! Yazık değil mi bize?

osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2009, 15:00   #71
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-04-2009
bayıldım resimlere çok teşekkürler

e_mine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2010, 14:16   #72
Yeni Üye

Ümit Baran's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2010
cennet diye tabir edilen yer burası olmalıııı..

Ümit Baran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2010, 21:32   #73
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2009
Sevgili Uyar11 hayran kaldım çalıştığınız yere. Herşey ne kadar muntazam,düzgün,özenli görünüyor...İnsan bazen yaptığı işten zevk almıyor.İnanın sizin yeriniz de olmak isteyen benim gibi ne kadar çok insan var...

Bu nerden aklınıza geldi demezseniz bir sorum var size. Bu kaktüslerden ya da diğer bitkilerden ücretli ya da ücretsiz alabiliyormusunuz?

umıt79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2015, 22:05   #74
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-12-2015
Merhaba
ben istanbul ve Yalova'daki Kaktüs gulhanesinin numarasini ve adresini istiyodum bilene varsa söylesin
Teşekur ederım

kaktus h Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2016, 09:57   #75
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-04-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi uyar11 Mesajı Göster
fotolarin kaliteleri pek iyi degil zira mobil telefon ile bu kadar oluyor
merheba arkadas turkiye seranizin adresin bulmak istiorum
araz.azarifar@yahoo.com

araz.azarifar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2018, 19:33   #76
Ağaç Dostu

Fatih_Soydemir's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2016
Echinopsis serisinden yavru ağzı çiçeğe sahip olanını aramaktayım bir kaç yerde buldum ama ikna edemedim satmaya. 3 üne 5 ine pek bakmak istemiyorum artık. Yavru ağzı yılbaşından sonraki 2. odağım sadece bu. forum forum dolaşıyorum ama nafile.

kader_bpkp beğendi.
Fatih_Soydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-06-2018, 15:00   #77
Ağaçsever

kader_bpkp's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Sn. Fatih Soydemir, acaba aradığınız bu mu.. Eğer öyleyse Can tropikal, gittigidiyor üzerinden satış yapan ve benim de daha önce alışveriş yaptığım bir satıcı..

Eklenen Resimler

Gül Batur ve Muda beğendi.
kader_bpkp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2018, 22:57   #78
Ağaç Dostu

Fatih_Soydemir's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2016
Name:  Adsız.jpg
Views: 274
Size:  40.4 KB

sarı olan ama 3 renklisi resmimdeki gibi ve

Name:  ek.jpg
Views: 250
Size:  68.7 KB

bu renkler şu an için aradığım bu arada resimdekinin en ufak görüneni kadar olanı elimde var yani farklı tür değil bu da echinopsis.

hazanyagmuru beğendi.
Fatih_Soydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024