agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Kaktüs ve Sukulent Alınacak Mekanlar, Seralar, Etkinlikler...
(https)

Beğeni Düzeni635Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-03-2016, 02:08   #301
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-08-2011
YALNIZ DEĞİLSİNİZ sayın LONELY Bende iyi dileklerinize katılıyorum. Çorum'a yolunuz düşerse keyifle sizi ağırlarım.

alaoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2016, 16:40   #302
Ağaçsever

mclog's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2014
İstanbul Libadiye Soyak yakınlarında oturan arkadaşlar için oradaki Migros'ta (başka şubelerinde bulamadım) çok güzel ve uygun fiyata sukulentler vardı. Maalesef taşınma derdinden alamamıştım. Şimdi çok üzülüyorum. Fırsatı olan baksın derim.

Busranur beğendi.
mclog Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2016, 18:55   #303
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2012
izmirde alınacak yerler neresi gidip almak istiyorum

ozkan1979 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2016, 23:20   #304
Ağaç Dostu

gossip's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2010
işyeri ismi vermeden tarif edeyim. Çınarlı polis karakolunun orda benzin istayonun karşısında hoş bir yer var her salı günleri ithal yeni ürünler geliyormuş. halihazırda birsürü sukulent ve diğer bitkilerden bolca vardır.

gossip Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2016, 15:59   #305
Yeni Üye

cm12's Avatar

Giriş Tarihi: 21-04-2016
Black Prince Echeveria nereden bulabilirim ?

Merhaba,

Bu sukulentten istiyorum ama bulunduğum şehirde yok. Tohumlarından ya da direk bitki halinden nerede bulabilirim ?

Ayrıca n11'de tohum satan birini buldum ama tohumlardan değişmiş bir tür çıkma olasılığı var mıdır ?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Sevgi Durul beğendi.
cm12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2016, 16:15   #306
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Zengarden Ev ve Bahçe

Bu adresten bitkiyi satın alabilirsiniz.

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2016, 16:33   #307
Yeni Üye

cm12's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Zengarden Ev ve Bahçe

Bu adresten bitkiyi satın alabilirsiniz.
teşekkür ederim.

abk beğendi.
Eski 25-04-2016, 16:19   #308
Yeni Üye

cm12's Avatar

Black Prince Echeveria için zengarden maile cevap vermedi. Ayrıca forumda mağdur olan birilerini gördüm.

Güvenilir ve ilgili başka firma fikri olan var mı ?

Eski 30-04-2016, 12:43   #309
Ağaçsever

blop's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2015
Ilgileri, cesitleri,bakim tavsiyeleri ve tabi ki fiyatlari ile istanbulda daha iyisi benim gezdiğim yerler arasında yok.

Muzaffer kaktüs serasindan aramıza yeni katılanlar

Eklenen Resimler

blop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2016, 23:33   #310
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cm12 Mesajı Göster
Black Prince Echeveria için zengarden maile cevap vermedi. Ayrıca forumda mağdur olan birilerini gördüm.

Güvenilir ve ilgili başka firma fikri olan var mı ?

Güvenilir firma var mıdır bilmiyorum fakat ben buradan temin ettim. (Echeveria Black Prince) Bu mesajın son fotoğrafı.

Özel türler, özenli paketleme, uygun fiyatlar, indirimli kargo ile PATİ CACTUS&SUCCULENT&FLOWER'dan bugün gelen kargomu ve içinden çıkan bazı bitkileri ekliyorum. Pek çok çeşit kaktüs ve sukulente bu adresten sahip olabilirsiniz.

Name:  -pati kaktüs.jpg
Views: 6236
Size:  33.6 KB

Name:  -pati kaktüs1.jpg
Views: 6887
Size:  35.1 KB

Name:  -pati kaktüs2.jpg
Views: 6192
Size:  33.3 KB

Name:  echeveria puspusorum.jpg
Views: 7054
Size:  66.4 KB

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2016, 13:24   #311
Yeni Üye

cm12's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Güvenilir firma var mıdır bilmiyorum fakat ben buradan temin ettim. (Echeveria Black Prince) Bu mesajın son fotoğrafı.

Özel türler, özenli paketleme, uygun fiyatlar, indirimli kargo ile PATİ CACTUS&SUCCULENT&FLOWER'dan bugün gelen kargomu ve içinden çıkan bazı bitkileri ekliyorum. Pek çok çeşit kaktüs ve sukulente bu adresten sahip olabilirsiniz.
Zengarden'dan aldım ben sonra. Yalnız gelen kaktüsün Echeveria Black Prince olup olmadığından tam emin değilim. Sadece black diye geçen bir tür var. yani bizim esas istediğimiz melez türü oluşturanlardan biri. İkisi nasıl ayırt ediliyor bilemedim. mesela sizdeki echeveria ile bendeki farklı duruyor.

Eklenen Resimler

Eski 15-06-2016, 02:09   #312
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cm12 Mesajı Göster
Zengarden'dan aldım ben sonra. Yalnız gelen kaktüsün Echeveria Black Prince olup olmadığından tam emin değilim. Sadece black diye geçen bir tür var. yani bizim esas istediğimiz melez türü oluşturanlardan biri. İkisi nasıl ayırt ediliyor bilemedim. mesela sizdeki echeveria ile bendeki farklı duruyor.
Echeverianız Black Prince bence. Black diye isimlendirmelerinin sebebi Echeveria Black Prince ve Echeveria Black Knight birbirine görsel anlamda en çok karıştırılan türler. Gerek bitki rengi, gerek çiçek rengi birbirinlerine karıştırılmasına sebep oluyor.

Black Knight'ın yaprakları daha dar ve uzun olur, yukarı doğru bakar.
Black Prince'in yaprakları kalın ve geniştir, yapraklardaki kıvrılma diğeri kadar bariz değildir.

ankstel ve cm12 beğendi.
selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2016, 00:44   #313
Yeni Üye

cm12's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Echeverianız Black Prince bence. Black diye isimlendirmelerinin sebebi Echeveria Black Prince ve Echeveria Black Knight birbirine görsel anlamda en çok karıştırılan türler. Gerek bitki rengi, gerek çiçek rengi birbirinlerine karıştırılmasına sebep oluyor.

Black Knight'ın yaprakları daha dar ve uzun olur, yukarı doğru bakar.
Black Prince'in yaprakları kalın ve geniştir, yapraklardaki kıvrılma diğeri kadar bariz değildir.
teşekkür ederim cevap için

selenn beğendi.
Eski 03-08-2016, 21:14   #314
Yeni Üye

hacivat's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2016
ANKARA da gimat tarafındaki Bauhousda envayi çeşit kaktüs ve sukulent mevcuttur hatta etobur bitki bile vardı
Ayrıca Nataveganın en alt katında (ikeanın alt katı ) aşılı kaktüsler var 2.99. İkeada da aynı şekilde kaktüs ve sukulentler mevcuttur. ama Bauhous daki bitki çeşitliliği hiç bir yapı markette yok sanırım

çiçeksever beğendi.
hacivat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2017, 15:05   #315
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-03-2017
İzmir'de kaktüs ve sukulent

Merhaba İzmir'de koçtaş dışında nereden kaktüs ve sukulent bulabilirim? Koçtaşta sürekli aynı türler oluyor farklı çeşitleri göremiyorum hiç.

*Duygu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2017, 18:49   #316
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-07-2016
Urlada çok büyük kaktüs seraları mevcut...Narlıderee de zengarden var ...

Kapo67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2017, 11:54   #317
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-03-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kapo67 Mesajı Göster
Urlada çok büyük kaktüs seraları mevcut...Narlıderee de zengarden var ...
Baya uzak kalıyor o taraflar bize, Menderes'deyiz biz.

*Duygu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2017, 17:17   #318
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2015
Bize ulaşın zengarden, zengarden izmir, zengarden adres

Narlıderede çok güzel bir yer

shawshang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2017, 14:41   #319
Ağaç Dostu

cockpit's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2016
Zenfidan

Merhabalar uzun bir aradan sonra Maalesef bahçeli evden apartman dairesine (arkada küçük beton bahçe olsa da) taşınınca çocukluğumda sürekli ölen kaktüslerimin anısına sukkulent işine soyundum. Pazarlardan, Yalova seralardan (Beşir süs bitkileri/sukkulent cenneti) aldıklarımın yanına; çeşit ve fiyat açısından uygun gördüğüm "Zenfidan" dan sipariş verdim. Bu site hakkında değişik platformlarda yaşadıkları sorunları yazan arkadaşlarımız olsa gözümü kararttım.

Eklediğim fotoğraflar Zenfidan'a ait ambalajlar. Biri kargo elemanlarının sallaması sonucu toprağından ayrılmış ama karar sizlerin. Yeniden sipariş vereceğim.

Atatürk Türkiyesi'nin koruyucusu tüm babaların "Babalar Günü"kutlu olsun.

Saygılarımla

Bu da sitenin kargo linki: Saksı ölçüleri Zengarden bitki kargo paketleme bilgileri

Eklenen Resimler

cockpit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2017, 15:38   #320
Ağaçsever

blgctn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-01-2013
İzmirde seralar haricinde ege üniversitesi ana biba girişindeki çiçekçide bol miktarda kaktüs oluyor piyasaya oranla fiyatları da gayet makul.

blgctn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2017, 22:49   #321
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
İçeriğinde neler olur bilmiyorum ama benim sürekli bitki aldığım yer şöyle bir şey yapmış:

nikah bitki, nikah şekeri, düğün sukulent, sukulent toptan, sukulent toptan fiyat - ZENGARDEN - 130,00 TL

"Evlenmiyorsunuz size satamayız" demezler herhalde

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2017, 17:43   #322
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
Nadir Kaktüsçülük

Arkadaşlar Nadir Bey var Adana da kaktüsleri kendisi üretiyor ve mümkün olduğu kadar dadoğal yollarla büyütmeye ve üretmeye çalışıyor.Bu yüzden de ürettiği çiçekler çok dayanıklılar.İthal kaktüsler gibi hormon ve gübrelerle şişirilmiş çiçekler değil.Artık çeşitlerini epey artırdı.Adana Zeytinli köyü Kestel mahallesinde.Temsa yı geçince biraz ilerden sola dönüyorsunuz.Beyza tesislerinin arkasında cami var camiyi geçince ilerde sağda.Özel günleriniz için düğün törenleriniz için kaktüs alıp misafirlere dağıtabilirsiniz.

hilalll ve tapi beğendi.
mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2017, 22:46   #323
Ağaç Dostu

tapi's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2016
Internet satışı henuz iyi organize değil. Internetten satış vede anlaşmali kargo isini çoğu seracı yapmıyor ya da yapamıyor. Sera işletmelerinin satıslari daha organize olmalı, hobici satışı gibi olmamalı.

tapi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2017, 11:43   #324
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-10-2017
Şok markette bu hafta Harika kaktüsler var,mutlaka bakın derim

Mesut Temiz ve Duru beğendi.
turuncukaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2017, 22:32   #325
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

GittiGidiyor'da "kaktussukulent06"; n11.com'da "Kaktüs&Sukulent" diye bir dükkan var. İkisi de aynı. Tavsiye ederim.

sagenit ve cockpit beğendi.

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 25-12-2017 saat 09:59 Neden: Dükkan ismini düzelttim.
Eski 09-01-2018, 18:11   #326
Ağaçsever

kader_bpkp's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
İnternet üzerinden fazlaca bitki alan biri olarak en iyi kargolama en iyi fiyat deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

zengarden in gönderdiği kaktüsler gerçekten sağlıklılar ama yaprak hasarı kullandıkları paketlerden dolayı çok oluyor. Kargo da çok uygun.

Ünal kaktüs çoğu kaktüsümün kaynağı.. Eskiden Angay kaktüs favorimdi ama internet şatışından vazgeçtiler.. Neyse.. Gerçekten çok iyi bir müşteri iletişimleri var. Paketleme çok güzel. Bitkiler resimlerdekilerden çoğunlukla daha büyük geliyor.. Kendi seralarındaki bazı bitkileri satışta yok ama internet üzerinden kaktüs alınabilecek en iyi yerlerden..

gittigidiyor üzerinden satış yapan iki yer var. Can tropikali maalesef önermeyeceğim. Nedeni, kendilerinin "iyi bir ticaretin iyi bir iletişim ve müşteriyle konuşma adabını bilme" yle olacağından habersiz olmaları..

Kaktüssukulent adlı satıcı satın aldığım bitkilerden ve kargolamasından çok memnun kaldığım satıcılardan.. Kargo ücreti 25 tl üzerine almıyorlar.. Bitkilerde hiç hasar olmuyor..

Şeyma Çiçekçilik değişik tür ve büyük boy ürünleriyle koleksiyonerler için daha ideal.. Küçük boyutlu türlerini daha uygun fiyata başka yerlerden almak mümkün.. Ama paketleme çok iyi.

İnstagram üzerinden satış yapan @sukulentci benim yeni tanıştığım ve çok sevdiğim bir satıcı. Kendisi üretici değil ama fiyatları yine de çok uygun ve bitkiler çok sağlıklılar. Paketlemesi çok özenli tek bir yaprak hasarı bile olmuyor. Kargo iyi. Yeni ve değişik türler getiriyor. Kendisiyle iletişim halindeyseniz yeni ürünlerini ilk sizinle paylaşmak gibi bir inceliği de var..

Toptan alım için gerçekten çok uygun fiyatlarıyla @egzotikgarden var.. En az 45 adet alım yapabiliyorsunuz. Belli çeşit türleri var üretip sattıkları ama hiç hasarsız ve çok sağlıklı bitkiler gönderiyorlar. Boyut olarak kısmen küçükler ama aranjman yapan ya da nikah şekeri hazırlayanlar için çok iyi bir seçenek..

Zengardenin 45 lik ürünleri tek tek paketli olmadıkları için biraz hırpalanmış olarak geldiler. Ama sukulent merakı yeni olanlar için 45 adet birbirinden farklı tür iyi bir seçenek.. Sadece echeveria, grapto. Türleri az. Çoğunluğu sedum..

Benim naçizane tavsiyelerim bunlar..

Son olarak Şok tekzen Vs sukulent alınmaz.. Ucuz evet ama sağlıklı değiller..

acemi25 ve hilmi-efe beğendi.
kader_bpkp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2018, 04:21   #327
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-03-2018
İzmir bayındırda sukulent serası

Merhaba arkadaşlar;
İzmir bayındır ve torbalı civarında sukulent satışı yapan sera varmıdır acaba? Bildiğim kadarıyla zengarden in serası bayındırda ama onlarda seradan satış yapmadıklarını belirttiler, yardımcı olursanız sevinirim. Selamlar.
Alper ASLAN

alperaslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2018, 09:33   #328
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-03-2018
zengarden satış yapıyordu seradanda

moryell Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2018, 21:01   #329
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Günün fırsatı olarak geçen lithops ve bazı türler 4 tl -8 tl arası.

Almak isteyenlere duyurulur.

gittigidiyor.com - arama bölümüne kaktüs sukulent yazın, gelen sayfalardan incelersiniz.

Eski 12-04-2018, 14:00   #330
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Sitemiz üyelerinden sevgili Cemal Sansar kardeşime ait Yalovada ki TEKNİK PEYZAJ ı öneririm .Eşi Aysel kızın kendi elleri ile çoğalttığı nefis kaktüsler ve sukulentler var meraklısına

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
alışveriş, izmir, kaktüs, sukulent, yardım

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024