agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Kaktüs ve Sukulent Alınacak Mekanlar, Seralar, Etkinlikler...
(https)

Beğeni Düzeni635Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-12-2014, 11:19   #271
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
İyi günler Eminönünde ATLAS BOTANİK var onlarda çok güzel ve değişik kaktüsler var.Facabookta girerseniz bulursunuz.Ellerinde bulunan ve yeni gelen kaktüslerin resimlerini yüklüyorlar.Kargoları da çok güzel paketliyorlar.Ters dönen bir kargoya bile bir şey olmamış.Bir de sera Liliput da yeni olarak sukkulent satmaya başlamış.7 TL idi küçük saksılar.

Mesut Temiz beğendi.
mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2014, 21:59   #272
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2014
Selamlar, bugün Marmara Forum Bauhaus'ta kaktüslere rastladım 11 çeşit saydım, 5cm.lik saksılar adet 3,5 TL. Bilginize..

suara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2015, 20:08   #273
Ağaç Dostu

emmi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2010
Galeri: 3
Ankara kızılay'da,çiçekçilerden kaktüs toprağı varmı diye sordum bir tanesi bile böyle bir şey olduğunu duymamış!birde yorum yapıyolar öyle toprak olmaz diyeTutturmuşlar aynı türleri satıp duruyorlar hiç kendilerini geliştirmek yok,üretim araştırma yok hep cahillik!
Ben şunu anladım sinirlenmek istemiyorsan,özel ve değişik türler edinmek istiyorsan internetten şaşmayacaksın

ıldır beğendi.
emmi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2015, 10:09   #274
Ağaç Dostu

Arkadaşlar Ünal kaktüsü herkes duymuştur.Zaten gezilerde de oraya yapılan gezilerle ilgili paylaşımlar olmuştur.Ben de yeni farkettiğim için paylaşıyorum.Artık facebooktan da satış yapıyorlar.İlgilenenlere de duyurulur.

Eski 13-02-2015, 10:12   #275
Ağaç Dostu

Arkadaşlar Ünal kaktüsü herkes duymuştur.Zaten gezilerde de oraya yapılan gezilerle ilgili paylaşımlar olmuştur.Önceden kargo ile gönderi yapmıyorlardı.Ben de yeni farkettiğim için paylaşıyorum.Artık facebooktan da satış yapıyorlar.İlgilenenlere de duyurulur.Ayrıca yeni başlayanlar için de küçük değişik cinslerden oluşan 20 çeşit kaktüs 70 TL gibi toptan satışlar da var.Hem fiatı da uygun hiç çeşdi olmayanlar için güzel bir başlangıç olur.

Eski 16-02-2015, 10:10   #276
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Ankarada kaktüs çeşitleri beğendikde 8,5 lira dün Kızılay Bakanlık ve sakarya da ki fiyatlar ise 15 tl civarıydı sanırım yapı marketler daha uygun...

ozancolak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2015, 12:57   #277
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Galeri: 2
Bauhaus Beylikdüzü şubesinde farklı succulent çeşitleri vardı, cumartesi günü.

dryad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2015, 23:30   #278
Ağaç Dostu

The Island's Avatar

Giriş Tarihi: 31-08-2009
Question

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mmanager Mesajı Göster
Arkadaşlar Ünal kaktüsü herkes duymuştur.Zaten gezilerde de oraya yapılan gezilerle ilgili paylaşımlar olmuştur.Önceden kargo ile gönderi yapmıyorlardı.Ben de yeni farkettiğim için paylaşıyorum.Artık facebooktan da satış yapıyorlar.İlgilenenlere de duyurulur.Ayrıca yeni başlayanlar için de küçük değişik cinslerden oluşan 20 çeşit kaktüs 70 TL gibi toptan satışlar da var.Hem fiatı da uygun hiç çeşdi olmayanlar için güzel bir başlangıç olur.
Merhaba,
Bahsettiğiniz siteyi şimdi dolaştım ama belirttiğiniz kampanyayı göremedim .

The Island Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2015, 23:55   #279
Ağaçsever

blop's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2015
yeni yavrular

Merhaba,
Bugün Şeyma Çiçekçiliğe uğradık ve etli bitkilerimize yeni üyeler ekledik,
Hem hizmet kalitesi hem çeşitlilik hem de uygun fiyatları ile yeterince tatmin ediciydi.
Aldığımız tülerin latince isimlerinden, uygun toprak karışımları, uyku dönemleri, sulanmaları, ışık gereksinimleri konusunda pek çok detaylı bilgiyi de bize verdiler.
Özellikle İstanbul'daki arkadaşların uğraması gereken yerlerden Üsküdar Kirazlıtepe durağının oradalar.

Eklenen Resimler

blop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2015, 15:08   #280
Ağaç Dostu

Vicia Ervilia's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2015
50 adet kaktüs almak istiyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı acaba? hoya kerii olursa muhteşem olur

Vicia Ervilia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2015, 13:49   #281
Ağaçsever

sargonx's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2012
İstanbul'daki kaktüs ve sukulent severlere bende Şeyma Çiçekçiliği önermek isterim, istanbul içinde gördüğüm en çok türü barındırıyor, adres burada Şeyma ÇİÇEKÇİLİK

sargonx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2015, 16:32   #282
Ağaçsever

gulin's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2015
sizlerin tavsiyeleriyle ben de şeyma çiçekçiliğin internet sitesinden bir kaç çeşit lithops aldım. bakalım nasıl gelecekler. 4 gözle bekliyorum

gulin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2015, 21:35   #283
Ağaç Dostu

sevgice's Avatar

Giriş Tarihi: 06-12-2010
Bir tanede ben ekliyeyim. Adres Yenidoğan mah. Sultangazi cad. Hattat sokak, Sancaktepe .0532 316 6133. Muzaffer kaktus ve sukkulent dunyası.
Aynı isimde sosyal paylaşım sitesinde sayfası var. Bolca da ceşıt var. Bilginize...

sevgice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2015, 23:39   #284
Ağaçsever

blop's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2015
Muzaffer Kaktüs Serası

Merhaba son keşfettiğim kaktüs üreticisi Muzaffer Beyin kaktüs serası mutlaka uğramanız gereken bir sera. İstanbul da en uygun fiyatlı sera olabilir tür bakımından da oldukça zengin zaten eklediğim fotoğraflardan anlarsınız.
Adres: Yenidoğan mah. Sultangazi cad. Hattat sokak, Sancaktepe
Facebook sayfası da var.

Eklenen Resimler

blop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2015, 17:25   #285
Ağaçsever

gulin's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2015
sahibinden.com da sukulent satışı yapıyor bir kaç kişi. incelemek isteyen arama kısmına sukulent yazıp bakabilir.

gulin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2015, 20:11   #286
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Kısa süreliğinedir ama Antalya Kipa'da kaktüs ve sukulent satışı var bugünlerde (sadece sukulent değil başka bitkiler de mevcut). Minik saksılarda olanlardan ve fiyatı 3.5 lira. Tüm Kipaları kapsıyor mu bilmiyorum...
Pek çok değişik tür sukulent getirmişler şaşırdım

YeniBON ve NMel beğendi.
Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2015, 16:42   #287
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tika Mesajı Göster
Sukulentler ne kadar?Echeveria Perle von Nürnberg ve Sedum Sieboldii'ler güzelmiş.Crassula Budda's Tempe'ın o kadar pahalı bir bitki olduğunu bilmiyordum.
Buraya sanırım toplu taşıma ile ulaşım yok,değil mi?
Bir de bu yıl nedense üşeniyorum.Geçen yıl her yeri geziyordum,bu yıl internetten alıyorum çoğunlukla.Hiç yorulmuyorum.

Bu arada fotoğraflardaki tüylü Echeveia'da çok güzelmiş.
merhaba, internetten hangi sitelerden alıyorsunuz acaba?

Burcu_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2015, 16:31   #288
Ağaç Dostu

umutdunyasi's Avatar

Giriş Tarihi: 22-06-2014
Zengarden Kaktüs ve Sukulent

Merhaba arkadaşlar bulunduğum yer kaktüs ve sukulent konusunda yetersiz olduğu için internetten sipariş vermek istiyorum. Araştırmalarım sonucu aşağıdaki adresi buldum güzel kaktüs ve sukulent vb. çiekler ayrıca toprak çeşitleride mevcut. Bu site hakkında bilgisi olan varmı ? Sizce alışveriş yapmalımıyım... daha güvenilir çeşidi bol alternatifleriz varmı ?

http://www.zengardentr.com/Kaktus-ve...#labels=1033-2

umutdunyasi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2015, 11:55   #289
Ağaç Dostu

flaneuse's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umutdunyasi Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar bulunduğum yer kaktüs ve sukulent konusunda yetersiz olduğu için internetten sipariş vermek istiyorum. Araştırmalarım sonucu aşağıdaki adresi buldum güzel kaktüs ve sukulent vb. çiekler ayrıca toprak çeşitleride mevcut. Bu site hakkında bilgisi olan varmı ? Sizce alışveriş yapmalımıyım... daha güvenilir çeşidi bol alternatifleriz varmı ?

Kaktüs ve Sukulent | Zengarden Ev ve Bahçe
İletinize henüz yanıt veren olmadığını görünce forumun sağ üstteki 'arama' özelliğinden yararlanarak şöyle bir baktım- Zengarden, birçok üyenin tohum, fide, çiçek ve kaktüs/ sukkulent alışverişi için tercih ettiği sitelerden biri... Görebildiğim kadarıyla kargo, ödeme vb hususlarda herhangi bir şikayete de konu olmamış.

umutdunyasi beğendi.
flaneuse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2015, 20:53   #290
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-03-2013
Sukulent ve teraryumun Turkiye'deki ilk adresi Cambahçe. Facebookda Cambahçe diye aratırsanız bulursunuz.
instagramda da cambahce diye aratırsanız ulaşabilirsiniz. Ellerinde her tür sukulent mevcut. Yoksa da getirtiyorlar.

YeniBON beğendi.
gubi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2015, 17:47   #291
Ağaç Dostu

Adana da yaşayan arkadaşlar kaktüs ve sukkulent almak isteyenler istanbullu Botaniğe uğrasınlar .Değişik kaktüsler ve sukkulentler var.Yeri Türkmenbaşı Bulvarında Özel Gündoğdu Liselerine gelmeden sağda.Bitki alma krizi tutanlar için 24 saat açık bekçisi de var çünkü...( yakında yeni türler de gelecekmiş.)

Jakin beğendi.
Eski 13-11-2015, 17:56   #292
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umutdunyasi Mesajı Göster

Kaktüs ve Sukulent | Zengarden Ev ve Bahçe
ben fırsatım olunca direk yerine gidiyorum. Çok kibar efendi bir kişi işletiyor ve her türlü yardımı oluyor.

kargo konusunda nasıl tedbir alırlar onu bilemiyorum

shawshang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2015, 10:22   #293
Ağaç Dostu

melekv.'s Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2015
Zengarden sitesinden bende almıştım küçük saksıların tam oturdugu plastik çanta gibi birşeyin içinde geldi paketleme güzeldi ama malum kargo ters düz olmuş sanırım gelirken toprağı biraz dökülmüştü ama sorun teşkil etmiyordu. Firma şikayet bölümünde adı geçiyor fakat bugüne kadar hiç olumsuzluk yaşamadım ne tohumlarda ne de fidelerde benim için mükemmel bir site

umutdunyasi ve Jakin beğendi.
melekv. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2016, 02:19   #294
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-02-2016
Merhabalar
Daha geçen yaz kaktüs ve sukkulent merakına profesyönel anlamda merak salmış biriyim; elimde çok az tür var ama isteğimin sınırı yok ) Sürekli araştırıp öğrenmek için uğraşıyorum. İki kez kaktüs alışverişim oldu ve elimdeki türler de o kadar zaten
Bulunduğum ilden dolayı pek kaktüs alma imkanımız yok.Var ise Kayseri'de bildiğiniz yerler çok memnun olurum öğrenmekten Zira internetten alışverişe de mahkum olmamış oluruz.Teşekkürler şimdiden.

lonelywarrior40 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2016, 01:22   #295
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-08-2011
Sayın Lonely. Başlangıç tarihimiz aşağı yukarı aynı sayılır. Ben kaktüsleri mi, dilenme (isteme) ve yer değiştirme (çalma) yöntemi ile çoğaltmaya çalışıyorum. Çünkü burada da büyük marketlerin haricinde başka elde etme yöntemi yok ve onlarda da çok bilinen türlerden başkası bulunmuyor. Tabi silikonla yapıştırma çiçekli olanlar çoğunlukta. Ama vaçgeçmeden yola devam. Başarılı olmanı dilerim.

alaoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2016, 16:08   #296
Yeni Üye

asntrk's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2016
Selam arkadaslar.bursada sukulent satan bi yer biliyor musunuz?
Yapi marketlerine gittim nilufer ve gecitteki seralar da gittim fakat nisan ayinda diyorlar..kesin sattığını bildiğiniz yer varmı?

asntrk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2016, 18:27   #297
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Ben Bursa'da bulunduğum sırada (2,5 yıl kadar önce) Bauhaus'tan oldukça güzel sukulentler alıyordum. Nispeten Metro'nun yanındaki Koçtaş'ta da oluyordu. İKEA ve onun yanındaki şu an ismini hatırlayamadığım yapı markette bazen bulunuyordu. Eğer şu an bulamamış iseniz Nisan'a az kalmış, biraz bekleyebilirsiniz veya hemen yakınınızda olan Yalova'ya gidebilirsiniz. google'den sera liliput diye ararsanız bulacağınız link ve telefonlar aracılığı ile güzel sukkulent temin edebilirsiniz. Ya da Yalova'da 10-15 kmlik bir güzergah içinde bulunan seraları ve ithalatçı firmaları varsa özel aracınızla gezebilirsiniz.

skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2016, 18:51   #298
Ağaç Dostu

musk's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Can tropical succulent. Geniş çeşit var. Çok da güzel fiyatlarıyla katalog hazırlanmış Facebook dan ulaşılabilir. Her yere gönderim var.

Katalog (Resimlere tıklayarak fiyat boy ve isimler görülebilir.)
https://goo.gl/QW3cb5

musk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2016, 20:40   #299
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Galeri: 19
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asntrk Mesajı Göster
Selam arkadaslar.bursada sukulent satan bi yer biliyor musunuz?
Yapi marketlerine gittim nilufer ve gecitteki seralar da gittim fakat nisan ayinda diyorlar..kesin sattığını bildiğiniz yer varmı?
Bursa Bauhaus ta çoğu zaman güzel kaktüsler bulunuyor,Koçtaş takiler pek sağlıklı olmayabiliyor

umutyolcusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2016, 18:16   #300
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-02-2016
Sayın Alaoğlu, merhabalar öncelikle.

Gerçekten kaktüs edinme ve çeşit bulabilme konusunda çok doğru söylüyorsunuz, çiçeklilere hiç girmiyorum ki yapay çiçek yapıştırılmışları hiç alamıyorum malesef. Çünkü biliyorum ki çıkartsam dahi izi kalacak zamanla formunda...

Diğer bahsettiğiniz iki yöntemin ikisini de yapamadım ben Yani çekiniyorum, ne isteyebiliyorum ne de sağından solundan çelik alabilir miyim diyebiliyorum... Bunu demek vallahi ölüm bana, bir türlü çıkmıyor benden; çıksa belki de daha farklı olabilir iyi yönde Ayrıca o kadar enteresandır ki, gerçekten çok bilgili ve bu kulvarda ilerlemiş insanlara bakıyorum; ki buradaki hedefim sadece şuana dek muhatap olabildiklerimdir sakın kimse yanlış anlamasın, sadece 1 kişi bana yardım etti. Onun verdiği bilgilerle bugünkü gelişimime sahibim. Halbuki; paylaşılsa, takas edilse, yahut işte konuşulsa ve yardım edilse yeni başlayanlara o kadar güzel olur ki İnternet üzerinden almış olduğum 12 türün 6sını daha 3 hafta evvel gece/gündüz sıcak farkından dolayı yanmasından mütevellit kaybettim Hamdolsun hevesimde kayıp yok ama insan üzülüyor tabi.

Samimiyetinizin değeri pahal biçilemez nezdimde, çok teşekkürler... Umarım yakın gelecekte çok daha güzel seviyelerde karşılaşırız sizinle tekrar, canı yürekten dilerim bunu.

Derya ünal beğendi.
lonelywarrior40 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
alışveriş, izmir, kaktüs, sukulent, yardım

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024