agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Kaktüs ve Sukulent Alınacak Mekanlar, Seralar, Etkinlikler...
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler
  • 1 Gönderen Engin
  • 1 Gönderen Engin
  • 3 Gönderen Sûz-i Dilârâ

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-02-2010, 18:49   #1
Ağaç Dostu

Engin's Avatar

Giriş Tarihi: 01-11-2007
Galeri: 7
Thumbs up Mersin'de bir sera

http://nadirkaktusculuk.blogspot.com/

Sera Mersin Limonluda. Tırtar'a gelmeden Shell ve Sunpeti geçer geçmez sağınızda "Nadir çiçekçilik" tabelasını göreceksiniz .

Nadir Bey eski kaktüsçülerden ancak koleksiyonunu yıllar önce bozmuş.1-2 senedir yeniden üretime ve aşılamaya başladı.Fotoğrafları geçen yaz çekmiştim şu anda daha fazla çeşidi vardır.Serada bahçe ve salon bitkileri de bulabilirsiniz.

Adana ve Mersinde yaşayan arkadaşlarımız gidebilirler.Torf,perlit,ponza,lava vs. malzemer de vardır.

Düzenleyen Engin : 09-09-2010 saat 00:57
Engin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2010, 19:58   #2
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sayın Engin, bilgi için teşekkürler.
Daha çok Mezitli yolundaki Serdar Peyzajı ziyaret ediyorum, Limonlu bir hayli uzak, yine de havalar düzelince ziyaret etmek isterim.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2010, 20:06   #3
Ağaç Dostu

Engin's Avatar

Adalet Hanım, Serdar Peyzaj nasıl kaktüs açısından,zengin mi?

Eski 10-02-2010, 09:13   #4
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Engin bey, Serdar Peyzajda kaktüs göremedim, daha çok mevsimlik çiçekler ve açık alan bitkilerine yönelik çalışıyorlar.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-09-2010, 00:57   #5
Ağaç Dostu

Engin's Avatar

Adana ve Mersinde yaşayan arkadaşlar için bu başlığı geçen yıl açmıştım.Bu yıl aynı serada çektiğim fotoğraflardan bir blog oluşturdum.Bakalım beğenecek misiniz?

http://nadirkaktusculuk.blogspot.com/

sevgihoca beğendi.
Eski 09-09-2010, 11:05   #6
Ağaç Dostu

PlentyPlant's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2009
Galeri: 21
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Engin Mesajı Göster
Adana ve Mersinde yaşayan arkadaşlar için bu başlığı geçen yıl açmıştım.Bu yıl aynı serada çektiğim fotoğraflardan bir blog oluşturdum.Bakalım beğenecek misiniz?
Blogunuzdaki fotoğrafları inceledim Sayın Engin. Ellerinize sağlık. Aslında hoş bir tesadüf oldu çünkü daha dün internet üzerinden telefonunu bulup Nadir Bey'i aradım. Bayramda açık olursa giderim diye düşünmüştüm.
Kendisi ile yaptığım telefon görüşmesi ve sizin fotoğraflarınıza bakarak, elindeki tür sayısı çok az. (Kendisinin ifadesi ile 150-200 kadar). Daha çok aşılama ve tohumdan üretim üzerine çalışıyor. Dış satışa açılmak için 1500 civarında türe sahip olması gerektiğini, bunun da 2 yıl kadar zaman alabileceğini belirttti.
Yine de dostça ve sıcak yaklaşımından çok hoşlandığım için, karşılıklı çay içme sözü verdik. Değişik bir kaktüs bulmak için olmasa bile, tanışmak için ziyaret etmeyi düşünüyorum.
Not: Sizin blog sayfanızdaki linkten öğrendiğim kadarıyla, sahildeki değişik taşları toplayıp şekil vererek takı üretiyor. Gerçekten hoş çalışmaları var.

PlentyPlant Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2015, 10:46   #7
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Mersinli arkadaşlar, Mersin'de bulunan seraların adlarını ve adreslerini yazsalar bizler de fırsat buldukça buraları ziyaret ederdik

Mevsim itibari ile içimde sera gezmek için coşkun bir istek var Şöyle çocukları alıp kendimi seralara atmak sardunyaların, gloksinyaların, hercailerin vs. içinde kaybolmak istiyorum

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2015, 22:25   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Mersinli arkadaşlar, Mersin'de bulunan seraların adlarını ve adreslerini yazsalar bizler de fırsat buldukça buraları ziyaret ederdik

Mevsim itibari ile içimde sera gezmek için coşkun bir istek var Şöyle çocukları alıp kendimi seralara atmak sardunyaların, gloksinyaların, hercailerin vs. içinde kaybolmak istiyorum
Mersin'de bulunan kaktüs alışverisi yapabilecegimiz mekanlari ögrebildiyseniz paylasirsaniz sevirim

hilalll Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2015, 13:07   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
Nadir abi Mersin den Adana ya gelmiş .Ben de 3 senedir ara sıra yanına uğrarım.Çeşidi fazla kalmamış artık.Begonvil üretiyor.Kaktüs de var aslında echina var çok sayıda elinde .Toptan almak isteyenlere göre.Yeri de Zeytinli köyü Kestel mahallesinde .Beyza Piliç tesislerinin olduğu köy.

mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2015, 23:13   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mmanager Mesajı Göster
Nadir abi Mersin den Adana ya gelmiş .Ben de 3 senedir ara sıra yanına uğrarım.Çeşidi fazla kalmamış artık.Begonvil üretiyor.Kaktüs de var aslında echina var çok sayıda elinde .Toptan almak isteyenlere göre.Yeri de Zeytinli köyü Kestel mahallesinde .Beyza Piliç tesislerinin olduğu köy.
Teşekkürler cevabiniz için ...Yaşadigim ilde marketlere gelenler dışında yok o çeşitleri tamamladım onumuzdeki hafta mersin ziyareti planliyorum kaktüs üretim merkezleri, seralari gezme alisveris yapma fikri oldukca heyecan verici ... Bulabilirim diye umud edıyorum

hilalll Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024