agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kaktüs Hastalıkları (http://www.agaclar.net/forum/kaktus-hastaliklari/)
-   -   Bir Kısmı Çürümüş Olan Kaktüsü Nasıl Kurtarırım? (http://www.agaclar.net/forum/kaktus-hastaliklari/9243.htm)

wolkan 17-06-2008 17:14

Bir Kısmı Çürümüş Olan Kaktüsü Nasıl Kurtarırım?

2 Eklenti(ler)
Arkadaşlar bir kaç yere baktım ama rastlayamadım bende yeni bir başlık açtım eğer böyle bir bölüm varsa kusuruma bakmayın.

Geçen gün çiçek pazarına kaktüs aramaya gittim birkaç çeşit kaktüs aldım ancak gözüme bir kaktüs ilişti hani şu altı başka üstü başka aşılı kaktüslerden ancak alttaki anaç çürümüş üstteki sağlam duruyordu bende çiçekçiden belki kurtarırım diye aldım hatta saksından bile çıkardım orada poşete koyup eve getirdim küçük bir operasyon yaptım ve kestim ancak bunu nasıl kurtarırım bana bilgi verebilecek kimse varmı???

uyar11 17-06-2008 17:43

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi wolkan (Mesaj 249589)
Arkadaşlar bir kaç yere baktım ama rastlayamadım bende yeni bir başlık açtım eğer böyle bir bölüm varsa kusuruma bakmayın.

Geçen gün çiçek pazarına kaktüs aramaya gittim birkaç çeşit kaktüs aldım ancak gözüme bir kaktüs ilişti hani şu altı başka üstü başka aşılı kaktüslerden ancak alttaki anaç çürümüş üstteki sağlam duruyordu bende çiçekçiden belki kurtarırım diye aldım hatta saksından bile çıkardım orada poşete koyup eve getirdim küçük bir operasyon yaptım ve kestim ancak bunu nasıl kurtarırım bana bilgi verebilecek kimse varmı???

Sevgili wolkan,
asagida resimde gordugun gibi kirmizi isaretli yerden keskin ve temiz bir bicakla tekrar kes, kestigin parcadan o kucuk kaktusude kes. O kucuk parca, kaktusunun normal hali, buyuk olan kristata formu. Kestigin ust bolum sanirim daha saglikli gorunecek. Elinde toz halind bir fungusit varmi bilemiyorum, **** toz kukurt varsa kesilen yere surebilirsin, hicbirsey yoksa temiz ve kuru bir yerde kurutmaya birak. Eger bu forumda Kaktusler ne kadar guclu bolumunu de okursan kuruma zamani hakkinda sana fikir verecektir. daha sonra da ne yapacagini biliyorsun, yazmaya gerek yok.
Kolay gelsin.

wolkan 17-06-2008 18:25

Sayın uyar11 bilgilendirme çok teşekkür ederim
Bana vakit ayırdığınız içinde ayrıca teşekkür ederim
Saygılar selamlar

paratoner 01-07-2008 16:55

3 Eklenti(ler)
[ATTACH][ATTACH]Eklenti 42160[/ATTACH][/ATTACH]Arkadaşlar geçen gün bende çok sağlıklı görünen kaktüsümün kökünde çürüme farkettim benimki sürüngen kaktüs.Ve saksıdan çıkardığımda çürümeden dolayı kolları koptu.Resimi aşşağıda.Yardımcı olusanız çok sevinirim.

paratoner 01-07-2008 16:57

Sayın uyar özellikle sizden yardım bekliyorum

kemut_kemut 13-11-2008 17:48

katusun dallarını birleşme noktalarından kopartıp dikerseniz tekrar kok atatbilir ama bu islemi direk gunes goren yerde yapmayın kaktusler pempelesir.

ii gunler

osmann 12-06-2009 13:53

Bence birkaç gün güneşsiz bir yerde bekletip kumlu toprağa dikin. Ama su vermeyin bir hafta sonra suya başlarsınız. Benim bildiklerim bunlar ama elbette bu işin ustası Uyar11.

M Fatih 20-12-2009 14:46

Daha yeni üye oldum bu siteye çok güzel bir site bende kaktüs yetiştiriyorum.Benim kaktüslerimden biri kurudu bende onu kestim ve kökü kaldı sadece kökten tekrar büyüyebilir mi?

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024