agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   İzmir Bonsai Atölye Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/izmir-bonsai-atolye-calismalari/)
-   -   agaclar.net,İzmir 11. Bonsai Atölye Çalışması, Karşıyaka (31 ocak 2010) (http://www.agaclar.net/forum/izmir-bonsai-atolye-calismalari/18850.htm)

memet 17-01-2010 21:21

agaclar.net,İzmir 11. Bonsai Atölye Çalışması, Karşıyaka (31 ocak 2010)

Karşıyaka'da, Üyelerimizden Yayla Boztaş'ın Resim atölyesinde, bonsai çalışması yapacağız.
Karşıyakalı üyelerimizi sohbete katılmak için de bekliyoruz.

Tarih: 31 Ocak 2010 pazar

saat:13.00

Adres: 1671 sokak no:146 emek apartmanı D/1 Girne.

Ayrıntılı bir harita da ekleyeceğiz.

boransal 17-01-2010 22:54

Selamlar,

Sanırım bir sene oldu, buraya katılalı o zamanlar ne bir bonsaim vardı ne bir fidem, okudum ettim bunca zaman, o zamanlar cumartesi çalışıyordum ve cumartesi toplantılarına katılmamıştım, inşallah bu toplantıya katılacağım,

Saygılarımla

selcuk44 18-01-2010 20:35

Sevgili memet toplantı haberine çok sevindim herhalde ilk gelenlerden birisi olacağım çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

kalambaklı 19-01-2010 11:59

Sevgili memet, karşıyaka çok ters, neden orayı seçtiniz ki!...

nurikoseler 19-01-2010 15:28

bucalılarda katılabiliyormu yoksa sadece karşıyakalı bonzaicilere özel bir çalışma olacak:)
ama ben yinede gelirim bir günlük dahi olsa karşıyakalı oluruz bonzai aşkına (kaf kaf kaf sin sin sin kaf sin kaf sin kaf )böylemi söyleniyordu ;)

memet 19-01-2010 18:34

Bunu bir Karşıyaka toplantısı olarak planladık. Başka semtlerden isteyenler de muhakkkak katılabilir. İzmir toplantılarımız ayrıca yine olacak.

Birol 20-01-2010 15:23

Memet bey bonsai sevdalısı olmasakda katılabilirmiyiz sohbete yoksa sadece bonsai severlermi gelsin.:)

Birol 20-01-2010 15:25

Sevgili kalambaklı
Size göre ters olabilir ama daha önceki bonsai ve bitki toplantısı karşıyaka fidanlığında olmuştu bir haylide katılan olmuştu yani bu taraftada bonsai sevenler ve bitki sevenler var. Saygılarımla.

kalambaklı 20-01-2010 15:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi memet (Mesaj 566566)
Bunu bir Karşıyaka toplantısı olarak planladık. Başka semtlerden isteyenler de muhakkkak katılabilir. İzmir toplantılarımız ayrıca yine olacak.

Sevgili birol, karşıyaka da olsa gelmeye çalışacağım, nede olsa bonsai sevdası içimize işlemiş.
Saygılarımla,

boransal 20-01-2010 15:49

4 tane ağaç aldım ellemedim daha, dedim önce toplantılardan birine katılayım, sonra başlarım kesmeye biçmeye :)

Bu arada okumadığım forum konusu da kalmadı, bu toplantıda okuduklarımdan kalan soruları sorma fırsatı bulabilirim diye düşünüyorum.

Toplantı için herhangibir ücret talep etmediğinizi görüyorum en azından gelirken bişeyler getirsek **** bu konuda düşünceleriniz var ise ona görede haraket edebiliriz.

Birol 20-01-2010 16:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kalambaklı (Mesaj 566911)
Sevgili birol, karşıyaka da olsa gelmeye çalışacağım, nede olsa bonsai sevdası içimize işlemiş.
Saygılarımla,

Sevda ve sevgi bu olsa gerek.:)

kalambaklı 20-01-2010 18:11

Sayın boransal, bizim tek derdimiz doğa sevgisi gerisi boş, sizin gelmeniz herşeyden önemli.:)
Sevgi ve sağlıcakla kalın,

dkp 20-01-2010 20:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Birol (Mesaj 566902)
Memet bey bonsai sevdalısı olmasakda katılabilirmiyiz sohbete yoksa sadece bonsai severlermi gelsin.:)

Sohpet köşesi mi var ? Tamam ...

leonidas 20-01-2010 22:26

Yanımızda Bonsai getirmek zorunlu mu?
Birde adresten aklıma gelen toplanılan yerin ev olduğu kanısına kapıldım...
Ben kurabiye severim... Kurabiye çay gibi ekstralar olucak mı?
Çok şeymi istedim...

bonsaisan 21-01-2010 20:59

Sevgili bonsai dostları eğer adres sahibi adres konusunda doğrular ise adresimzi ve çalışma yapılaçak bina ve alt katında ki dükkan olması lazım.

Bu konuda adres sahibi doğrular ise seviniirm.
http://www.bonsaisan.com/webfoto/adresler/buyuk.jpg

Nail Sarı 22-01-2010 08:57

Bir adres bu kadar güze ltarif edilir. Gözü kapalı gelirim artık oraya.

yaylaboztaş 26-01-2010 01:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bonsaisan (Mesaj 567706)
Sevgili bonsai dostları eğer adres sahibi adres konusunda doğrular ise adresimzi ve çalışma yapılaçak bina ve alt katında ki dükkan olması lazım.

Bu konuda adres sahibi doğrular ise seviniirm.
http://www.bonsaisan.com/webfoto/adresler/buyuk.jpg

Adres çok doğru verilmiş, ekleyeceğim şu.
Dükkan sizi şaşırtmasın, hemen dükkanın yanından
kırmızı beyaz tenteli yerde giriş kapısı var. Apartmanın girişte
arka dairesi.Üst kata çıkılmıyor.

Zilde Mehmet Boztaş yazıyor.Biz sizi bekler olacağız,

Görüşmek üzere.

memet 27-01-2010 18:11

Toplantımız bu pazar. Gelmek için fidan getirmek de şart değil bonsaici olmakta.Sohbet için bir köşeyi de ayarlarız.
Karşıyakalıları da, ayrıca bekliyorum.

köknar 27-01-2010 18:12

İzmirli olmak da şart değildir değil mi? Gelebilmeyi çok isterdim...

bonsaisan 30-01-2010 11:13

Sayın köknar
BUyrun bekleriz.
Evet bonsai dostları yarın ki toplantıya kimler tam olarak katılabileçek buraya yazarlar ise Katılım sayısını üç aşağı beş ukarı bilir.Oturma yerlerini ona göre tasarlarız.
Kendi bitkilerinizi getire bilir hazır satın aldığınız bonsaileri getire bilirsiniz.
Unutmayın uygulamalar kısmı sizlere ait.

KEndi fidanlarınız üzerinde kendinizin tecrübe kazanması kadar keyifli bir şey yoktur.
Saygılar

boransal 30-01-2010 15:21

bonsaisan ben ve kız arkadaşım ile beraber geliyoruz inşallah yarın,

Bu toplantıya kadar işlem yapmamaya karar verdiğim bir kaç fidan var, siz yazdınız madem bende bu fidanlardan birisini getireyim

Getireceğim fidan kartopu, bilmiyorum uygunmudur ancak bonsai saksım mevcut değil, o yüzden uygulama yaptıktan sonra ne yaparız bilmiyorum, ayrıca herhangibir budama kesme ile ilgili birşey yok bende, bu toplantıya gelmeden herhangibir alışveriş yapmadım

Yukarıda yazdığım konularda nasıl bir yol izleyeceğiz, yardımcı olursanız sevinirim

bonsaisan 30-01-2010 23:58

YArın bu konuları bol bol konuşuruz.
Size katılımda bulunun yeter.
SAygılar yarın görüşmek dileğiyle.

Nail Sarı 01-02-2010 07:10

Sayın Bonsaisan
Bu güzel eğitim için zaman ayırdığınız ve verdiğiniz tüm bilgiler için çok teşekkür ederim.
Bitkiler ile ilgili her ne kadar bilgimiz olsa da bonsai disiplini ve ruhu çok farklı bir konu.
Türkiye'de bonsaiye başlanacak yegane yer sizin eğitimleriniz ve atölye çalışmalarınız. Verdiğiniz tüm bilgiler, ipuçları birbirinden değerliydi.
Teşekkürler.

bonsaisan 01-02-2010 13:47

Tüm katılan bonsai dostlarına teşekkürederiz.
Elimizden geldiğince bonsai konusundaki bilgi ve tecrübeleri aktarmaya çalıştım.
Öncelikle mehmet kardeşimin göstermiş olduğu caba alaka ve ilgi için ayrıca bize atölyelerinin kapılarını açan değerli mehmet ve yayla boztaş'a da tekrardan teşekkürlerimi sunarım.
Umuyorum ki bonsai konusunda aydınlata bildiğim kadar sizleri aydınlata bilmişimdir .
Saygılar.

Birol 01-02-2010 21:41

Başta bu toplantıyı organize eden sevgili memet' e sonra bize kapılarını acan güzel ikramlar hazırlayan ve sunan yayla boztaş hanımefendiye ve sevgili eşi mehmet beye birbirinden önemli bilgiler veren sayın bonsaisan' a çok, çok teşekkür ederim.
Bonsai atölye çalışması eğitimi almadan bonsai ye başlamak ve onu yaşatmanın çok zor olduğunu eğitim sonrası öğrendim. Budama, telleme, kök budama ve saksı değiştirme eğitimi çok güzel ve faydalı idi. En kısa zamanda elimde uzun süredir bulunan sakız ağacın da denemelere başlıyacağım inşallah.

malina 01-02-2010 22:56

Kimler katıldı, bir liste yazmamışsınız...

yaylaboztaş 02-02-2010 14:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 572511)
Kimler katıldı, bir liste yazmamışsınız...

Sayın Malina

Pazar günkü toplantımıza Dilaver Kaplan,Selçuk Numanoğlu,Birol
Kocabaş, Nafiye ve İsmet Cantekin, Nail Sarı, Nuri Köseler,BoranSal
Hanife Baytak, Hakan Büyüktaş ve eşi ( Adını yazmamış, bağışlasın)
Fevzi Biçer, Ekin Boztaş, Mehmet Boztaş ve tabii ki, düzenleyicimiz
Mehmet Bey katıldılar.

Sevgili Orçun bilgilerini ve becerisini büyük bir cömertlikle bizesundu.
kendi adıma zevkli, güzel bir paylaşım yaşadık.
,
Bonsai konusunda becerili olamayacağımı düşünsem de,genel kül-
türünü edinip yapılanları izlemek çok güzel.

Emeği geçen, katılan bütün arkadaşlara ve ağaçlar.net'e teşek-
kürler. Saygılar.

kalambaklı 02-02-2010 15:23

Sevgili arkadaşlar, bir de toplantı fotoğraflarını görelim dersek ayıp olmaz sanırım.

Nail Sarı 03-02-2010 10:33

Sayın kalambaklı keşke sizde gelebilseydiniz.

kalambaklı 03-02-2010 12:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Nail Sarı (Mesaj 573118)
Sayın kalambaklı keşke sizde gelebilseydiniz.

Değerli dostum, sürücü belgemi kaybettiğimden dolayı gelemedim, çünkü yağmur fazlaca yağıyordu ve otobüsle cesaret edemedim.
Saygı ve sevgilerimle,

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024