agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > agaclar.net Bonsai Eğitimleri > İzmir Bonsai Atölye Çalışmaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-01-2011, 22:36   #31
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Sunuma ait bir kaç kare eklemek istedim.
Nail ait bu kareleri onun izni ile ekliyorum.
rqerq.jpg
rqrsf.jpg
rrewrwe.jpg
rrrr.jpg

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2011, 13:27   #32
Ağaç Dostu

Nail Sarı's Avatar

Giriş Tarihi: 30-07-2008
Galeri: 1
Ne güzel bir toplantı oldu ancak yazılan çizilen mesajları görünce içim burkuldu.
Her ustamız ve arkadaşımız yazdığı her mesajda çok haklı ancak Türkiye'deki bonsai gelişimi konusunda ne yapalım daha ileriye götürelim eksikleri tamamlayalım sorusuna cevap çıkacak gibi görünmüyor.
Bonsai konusu aslında sitedeki tüm konulardan çok çok farklı. Bir süs bitkisi değil. Menekşe değil. Selluka değil. Mum çiçeği de değil. Bu bir sanat. Ne zaman ki sanatçı gençlerimiz ve ustalarımız bu işe el atacaklar, para harcayacaklar ve zaman ayıracaklar o zaman bu sanat ülkemizde gelişip örnek oluşturmaya başlayacaktır.

Nail Sarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2011, 12:26   #33
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Nailcim çok güzel bir yazı yazmışsın ve inan için burkulmasın.
Çünkü eğer bir yerde sorunlar var gibi görünüyor ise bu konuda bilgi sahibi deneyim sahibi olan yurt dışındaki ustalardan gelir.

Ve dün çok sevindirici bir mesaj aldım.
Walter pall gibi büyük bir usta aşağıda link verdiğim sayfa da çalışmam için güzel yorumlar yazıyor ise demekki Ülkemizde her şey okadar kötü değil aksine iyiye gidiyor demektir.

Yorumu okumak için aşağıdaki link tıklayın.
http://www.facebook.com/home.php#!/p...=photo_comment

Saygılar

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2011, 13:06   #34
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Link çalışmıyor.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2011, 15:12   #35
Ağaç Dostu

Nail Sarı's Avatar

Orçun hocam.
Link çalışıyor. Facebook'da login olmak gerekiyor.
Water Pall ustanın yorumunu gördüm çok heyecanlandım.
Orçun bence Water Pall hocanın senin ağacının fotoğrafını görüp, açıp inceleyip yorum yazması bile büyük bir olay.
Tebrik ederim.

Eski 27-01-2011, 15:27   #36

memet's Avatar

Facebookda açık benim hesabım link çalışmıyor .

Eski 27-01-2011, 15:48   #37
Ağaç Dostu

Nail Sarı's Avatar

Memet hocam link gerçekten çalışıyor. Tıklıyorum açılıyor.

Eski 27-01-2011, 15:49   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
İnsanın en büyüğü, en yüksek mevkide iken tevazu gösteren, kudret sahibi iken affeden ve kuvvetli olduğu vakit adaletle hareket edendir. Abdülmelik B.MERVAN.

Arkadaşlar, uysada uymasada yazmak zorunda kaldım.

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2011, 15:54   #39

memet's Avatar

Nail linkte sorun var. Sen Orçun'la arkadaş grubunda olduğu niçin açılıyor olabilir. Normalde tıklayınca açılması gerekir linkin, facebook bile açılmıyor.
http://www.facebook.com/photo.php?fb...=photo_comment

Bu sayfa açılıyor

Eski 27-01-2011, 20:29   #40
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
Walter Pall Orcun, nice work. I think you could take off the lowest two branches. And then you could ccut off the upper 20 % of the trunk and lower the apex.
WP

Google çevirisi Bukadar iyi bilen arkadaşlar doğru çeviri yapar ise daha doğru bilgilenmiş oluruz.

facebook'a üyeliği olmayan arkadaşlar buradan görebilsin diye buraya aktardım umarım yanlış yapmamışımdır. Eğer bir sakıncası var ise şimdiden özür dilerim. Gerkirse hemen silebilirim.
Kaynak sayfa açılırmı bilemiyorum.

Walter Pall Orcun, güzel bir çalışma. Sana en düşük iki kola çıkarmak düşünüyorum. Ve sonra gövdenin üst% 20 alt ve apeks kapalı ccut olabilir.
WP

Orçun Okul
Dear bonsai friend and master
I thank you for the valuable comments and said it needs to be done
I'll do as you say a low level and apex of the branches cut by %20 percent shorter

Orçun Okul
Sevgili bonsai arkadaşı ve usta
Ben değerli yorumları için teşekkür ederim ve yapılması gerektiğini söyledi
Eğer düşük bir seviyede ve% 20 oranında daha kısa kesilmiş dalların tepe dediğin gibi yaparım

Bende yukarıda söylenenlerden farklı bişe söylemedim ki. Söylediğim Oran ayarlaması yapılması ve Atölye çalışmalarımızın yetersiz kaldığı. Bunda da fikrim aynı.
Bu kadarla yetineceksek diyecek bişe yok. Ben daha fazlasını istiyorum. Umarım başarırız.

Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2011, 08:33   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tekin Mesajı Göster
Walter Pall Orcun, nice work. I think you could take off the lowest two branches. And then you could ccut off the upper 20 % of the trunk and lower the apex.
WP

"Walter Pall Orcun, guzel bir calisma. En altaki iki dali kesip alabilirsin ve bir de govdenin ust tarafindan 20% kesip zirveyi asagilarda yapabilirsin diye dusunuyorum."

Hepinize iyi gunler, biraz gec de olsa yazilanlari okuyup takip ediyorum. Tekin beyin istegi uzerine anlasilir olur diye cevirmeye calistim. Orcunun verdigi cevap da Walter Pall'in yazdiklarini uygulaycagini yaziyordu.

Turkiyede bonsai yavas ilerlese de dogru yolda gidiyor diye dusunuyorum. Yani 4-5 yil oncesi gibi degildir. Herkes istedigi bilgilere ulasabiliyor. bircok deneyimli arkadas ogrendiklerini paylasip bonsainin ilerlemesine katki koyuyor. Duzeyli tartismalar oluyor.

Bonsai, Nail beyin de belirtigi gibi bir sanat dalidir. Resimde, heykelde ve diger sanat kollarinda oldugu gibi, bonsaide de her sanatci kendine ozgu calismalari ile one cikabilir ama bu yalniz onun bonsaide en iyi oldugu ondan baska iyi olmadigi yanlisina kendini kaptirmamali cunku her sanat dalinda oldugu gibi bonsaide de bircok iyi sanatci olabilir ve birbirinin calismalari da bir birine benzemeyebilir. Yine de temel bilgiler her sanatci icin gecerlidir. Ornegin orantili olculer. Bu kurali cigneyip kisi istedigi gibi calisabilir calismasi o an bitince gorecek ki agacinda bir yanlislik var iste boyle yanlisliklari fark eden, soz soyliyen deneyimli arkadaslardan gucenmeden darilmadan durup dusunerek eski bildik bilgileri tekrar gozden gecirip ona gore davranmak bonsaiyi daha ileriye goturur diye dusunuyorum.

Bonsaide herkes kendince iyidir. Bilgiler ve deneyimler paylasildik sonra iyi bonsaiciler daha da iyi olacak. Onlardan ogrenecek Genc bonsaciler de cok daha hizli bir sekilde bonsai ustasi olacaklar.

Izmir calismasi yine diger sehirlere ornek olacak bir calisma dilerim diger sehirlerde de benzer calismalar olur.

Memet'in hazirlaycagi "Bonsai ozel" agaclar.net. dergisine de hepinizin katki koymasi bonsainin ilerlemesi icin guzel olur diye dusunuyorum.

Hepinize, herkesin gozunu uzerinden alamiyacagi, bonsai calismalari yapmanizi diliyorum.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024