agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   İstanbul Bonsai Atölye Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/istanbul-bonsai-atolye-calismalari/)
-   -   agaclar.net,İstanbul 6. Bonsai Atölye Çalışması (07 Kasım 2009) (http://www.agaclar.net/forum/istanbul-bonsai-atolye-calismalari/17786.htm)

Harun Parlak 06-11-2009 22:47

1-bonsaisever
2-Tekin
3-zeysim
4-Shibumi71+
5-ilksenozturk+
6-disimiqrop +
7-BilalBudan+
8-gulayb
9-iniestay8
10-wolta
11-yasemin
12-codgervural
.........
14-Tourkana
15-Penelophe
16-altay_
Sayın altay_ aramıza hoş geldiniz sizide aramızda görmeden mutluluk duyarız. Yarın görüşmek üzere.

Shibumi71 07-11-2009 06:07

Gelebilirsem handmade ( homemade ) guveçten bonsai saksısını getireceğim.
artık kimin kısmetineyse :)

saygılarımla ;)

tekrar yüklemeyi kabul etmedi linkini verdim 36. msg

http://www.agaclar.net/forum/showthr...?t=8845&page=2

wolta 07-11-2009 10:19

işyerinden geç çıkıcam sanırım yetişemiyeceğim,bildirmek istedim..umarım pazar günü olan çalışmalara katılarım..saygı ve sevgilerimle..

bonsaisever 07-11-2009 16:46

Güzel bir çalışmayı kaçırdınız :)

Tekin yine çok güzel bir bonsai ortaya çıkarttı.
Fotoğraf çekenler eklerler artık...

Üzülmeyin, çalışmalara devam edecegiz...

malina 07-11-2009 17:04

Resimlerinizi galeriye ekleyebilirsiniz.
Galeri:

İstanbul 6. Bonsai Atölyesi / 07 KASIM 2009

Shibumi71 07-11-2009 18:02

Aklımda Güngören belediyesi kalmış saat 3.30 gibi geldim ve 1 saate yakın dolandım şimdi girdim baktım ve ne göreyim :( kaymakamlık arkası :((

insan bahtsız olmaya görsün
:(

saygılarımla

bonsaisever 07-11-2009 18:07

Saat 17.00 ye kadar Kültür merkezindeydik, keşke arasaydınız.

Harun Parlak 07-11-2009 18:18

Selam arkadaşlar şimdi eve girebildim. bugün benim için güzel bir gündü yeri organize eden bonsaisever arkadaşımıza çok çok teşekkürler. Ayrıca bugünkü zamanını bizlerle paylaşan tüm katılımcı arkadaşlara teşekkürler.
Gelmek isteyipde karşılarına engeller çıkıp gelemeyen arkadaşlara da teşekkürler. İnşallah bir sonraki çalışmalara katılma şansı elde ederler.

Harun Parlak 07-11-2009 19:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi wolta (Mesaj 528840)
işyerinden geç çıkıcam sanırım yetişemiyeceğim,bildirmek istedim..umarım pazar günü olan çalışmalara katılarım..saygı ve sevgilerimle..

Bu tür atölye çalışmalaarına Katılmanız yapılanları göresel olarak izlemeniz. Bir yıl okumanıza bedel öğrendiklerinizi öğrenme şansı yakalarsınız. Bu yüzden bonsai ye gönül veren arkadaşlara önerim bu tür etkinlikleri elden geldiğince kaçırmasınlar.
Hepimizin bir birinden öğreneceği bir şeyler mutlaka vardır.

Harun Parlak 07-11-2009 21:27

Resimler.
eklenti
eklenti
eklenti
eklenti
eklenti
eklenti
eklenti
eklenti
eklenti
eklenti
eklenti
eklenti

bonsaisever 07-11-2009 22:58

Cemal.S de aramızdaydı :)

Sevilay 07-11-2009 23:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bonsaisever (Mesaj 529210)
CemalS de aramızdaydı :)

Katılımcı arkadaşlara kasımpatı ve süs domatesi hediye etti.:)

cemal.S 08-11-2009 07:22

Merhabalar!

Koştura koştura yetişilen bir toplantı heyacanlı ve meraklı gözlerle karşılaşma ve kapının önünde ayaküstü içilen çay ve sigara. Öyle güzel bir buçuk saat yaşadımki demeyin gitsin. Tekin hocamın dersini böldüğümü bile sonradan farkettim. Bonsai sever ve Sevilay hamfendinin o sıcak karşılamaları yokmu dünyaya değer sağolsunlar. H. Ali beydi sanırım almış aletleri eline ince ince bir ibreli üzerinde nakış işler. Ne yapsın hayallerini gerçekleştiriyor. Bir şeyi yazmadan edemeyeceğim HAYAL KURMAKTA ZOR İŞ HELE PAYLAŞMAK dahada zor. Ayak üstü seyrederken tüm olanları Kültür merkezinin müdüresi Süheyla hanımla fıs fıs paylaştık bu düşünceleri. Gördüğüm kadarı ile her türlü desteği sağlamışlar ağaçlar net ailesine. Yakında üyemiz olacaklar öyle gözüküyor. Diğer arkadaşlar hepsi bir heyacanlı bir heyecanlı seyrederken ustaları tir tir titriyorlar desem yanlış olmaz. Birde kasım patıları ve süs domateslerini satıyormusunuz demeleri yokmu sağ olsun bonsai sever açıkladı durumuda kurtardık. Çam sakızı çoban armağanı derler ya işte öyle birşey. Daha neler neler. Organize eden katılan bütün Bonsai gönüllülerini kutluyorum. Misafir olanları ayrıca kutluyorum onlar kendilerini bilirler. Tekrar teşekkürler.

Saygıyla.

Ali H. ALI 08-11-2009 09:35

Fotograflara bakarken, calismalarin yani sira, sanki kucuk bir sergi havasi vardi. Turkiyede artik bonsai var ve hizla gelisiyor. Toplantilarinizin ve bilgi alisvarisinin surekli olmasini dilerim.

bonsaisever 08-11-2009 15:03

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Özellikle sergiye ön bir hazırlık olsun diye Tekin ve Tourkanadan ağaçlarını getirmeleri rica ettim.
Çok da iyi oldu.
Bonsaiye meraklı olup başlamamışların, yeni başlayanların ve devam ettirenlerin değerlendirmeleri alınıp bonsainin ayrıntıları kısa bir bölümde anlatılmaya çalışıldı.
Cemal beyin de belirttiği gibi, kültür merkezinde görevli arkadaşlar, dikkat ve merakla çalışmaları izleyip ağaçları incelediler.
Bonsaileri içeri taşırken dışarıda bir bayan satın almak bile istedi :)

Gelenlerin çoğu daha önce ağaclar.net toplantılarına katılmamış olan arkadaşlardı ve bu toplantıdan sonra yeni toplantıları merakla beklediklerini söylediler.
Toplantı ve her türlü paylaşımlarımız büyüyerek sürecek :)

wolta 09-11-2009 09:59

gelemediğime gerçekten üzüldüm.. :(( birdahaki sefer kaçırmam bi aksilik olmazsa tekrar.kul plan yapar kader gülermiş derler :))

yasemin 09-11-2009 11:39

Teknik bir problemden dolayı ancak yazabiliyorum... Fakat sorunu tam olarak çözemediğimden fotoğraf ve videoları henüz paylaşamıyorum.

Toplantıyı ve yer organizasyonunu için bonsaisever'e; deneyimlerini ve küçük çapta bir sergi ziyafeti verdiği için Tekin Bey'e; deneyimlerini ve yeşim çeliklerini bizlerle paylaşan tourkana'ya; ve yine bitkiler ve ağaçları uyutmayla ilgili deneyimlerini, beraberinde getirdiği kasımpatı ve süsdomateslerini paylaşan Cemal.S'e; emeği geçen herkese teşekkürler...

Bundan sonraki İstanbul atölye çalışmalarının daha yoğun katılımlı olmasını dilerim. Gelemeyen arkadaşlar çok şey kaçırdılar :)

Bilal 09-11-2009 13:26

Toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yer sıkıntımdan dolayı epeydir ara verdiğim bonsai merakım tekrar canlandı. Bakalım sonraki toplantı ne zaman ve nerede olacak.

Selam ve sevgilerle.

cemal.S 09-11-2009 16:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi yasemin (Mesaj 529933)
;...... ve yine bitkiler ve ağaçları uyutmayla ilgili deneyimlerini, beraberinde getirdiği kasımpatı ve süsdomateslerini paylaşan Cemal.S'e; emeği geçen herkese teşekkürler...
:)

Yasemin hanım; mesajınızda belirttiğiniz ağaçlardaki uyutma işlemi konusundaki belki arkadaşlarımız yanlış anlarlar düşüncesiyle bu mesajı yazmak zorunda kaldım. Aktarılan bilgi ve yaptığımız uygulama tamamen ağaçlardaki yer değiştirmeden önceki teknik bir uygulama. Uyutmanın öldürme anlamında olmadığını belirtmek istedim. Paylaşmak güzeldir diyor herkese saygılar sunuyorum.

Bu gidişle benide bonsaici yapacaksınız.

bonsaisever 09-11-2009 17:02

Alıntı:

Olacaksınız, olacaksınııız :)

Harun Parlak 09-11-2009 17:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S (Mesaj 530114)

Size bukadar bulaştıysa daha kurtuluşunuz yok zaten. Bu bir kara sevda.:)

cemal.S 09-11-2009 17:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bonsaisever (Mesaj 530130)
Olacaksınız, olacaksınııız :)

Hocalar benden uzak durun. Yok öyle bir şey. Karasevdamı tekin bey yapmayın acıyın bana.

Harun Parlak 09-11-2009 17:39

Size Şukadarını söyleyeyim Çocuklar herşeyden çok ağaçlarımı kıskanıyor benden. Gerisini siz düşünün.:)

cemal.S 09-11-2009 17:42

Kaçmam lazım buralardan imdat Yalovaya nasıl gidilir bu şehirden.

Sizi anlıyorum benimkilerde ilk zamanlar leylandi fidelerini kıskanıyorlardı.

kalambaklı 09-11-2009 19:27

Değerli ustalar, sizleri tebrik ediyor ve bilgilerinizden faydalanmak için İZMİR'de yapılacak bir bonsai atölye çalışmasına bekliyoruz.
Saygı ve sevgilerimle,

Harun Parlak 09-11-2009 19:41

Birgün kısmet olursa katılımcı olarak mutlaka katılmak isteriz. İzmir Türkiyenin en şanslı İllerin başında geliyor. bonsaisan gibi bir bonsai usdası orda sizlerle her türlü bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. Onunda çalışmalarına bire bir katılmak ve sizlerle tanışmayı çok isterim doğrusu. Kısmet inşallah birgün oda olur.

kalambaklı 09-11-2009 20:23

Sevgili Tekin ustam; Bu usta sözünü doğru söylediğimi tahmin ediyorum, eğer hatalıysam düzeltin lütfen, Orçun beyin bilgi ve deneyimleri bizim için çok önemlidir ve bu bilgi ve deneyimlerini bizlerle her zaman paylaşmaktan, bizlere bir şeyler öğretmeye çalışmasından büyük keyif aldığını biliyoruz.Ben ve arkadaşlarım daha fazla ustaların bilgi, deneyimlerinden faydalanmak ve bu ustalarla tanışmak bize mutluluk ve keyif verecektir.
Saygı ve sevgilerimle,

yasemin 09-11-2009 22:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemal.S (Mesaj 530152)
Kaçmam lazım buralardan imdat Yalovaya nasıl gidilir bu şehirden.

Sizi anlıyorum benimkilerde ilk zamanlar leylandi fidelerini kıskanıyorlardı.

Artık herşey için çok geç...

Harun Parlak 13-11-2009 23:37

İstanbul Bonsai Atölye çalışmalarında İşlenen 1 Bonsai Çekilişle Hediye Edilecektir.

Selam Bonsai savdalısı arkadaşlar. Bundan sonraki Atölye çalışmalarımızda işleyip şekillendirdiğim 1 Bonsai yi Çekilişle Çıkan arkadaşımıza hediye edilecektir.
Herkeze bol şans şimdiden.
Ayrıca 100. kişiye bir bonsai hediye edilecektir.

cemal.S 14-11-2009 00:04

Hediyeyi kazanmak için beklemekmi gerekecek bilelim derim. İlk katılana hediyeniz nedir öğrenebilirmiyim. ****** latife.

Harun Parlak 14-11-2009 00:08

Çekilişe katılabilmek için Bonsai adayının işlenip şekillenip Saksıya yerleşmesini yaptıkdan sonra çekiliş gelen ÜYE arkadaşlar arasında yapılacaktır. Dolayısı ile çekiliş sonunu beklemek zorunda.
İlk gelenede hediyemiz süpriz olsun.:)

cemal.S 14-11-2009 00:18

Hocam kanıma girmek üzeresiniz. Sizlere başarılar diliyorum. Gerçekten geçen toplantıda şahit oldum. Hoş dersinizi mahvettim ortada gelmekle. Aslında dışarıda beklemek isterdim neyse. Elimdekiler çok ağırdı bir an önce bırakmak istemiştim.

Hatamı biliyorum. Kusura bakmayın hiç sevmem öyle şeyleri aslında.

Harun Parlak 14-11-2009 00:23

Rica ederim ne demek sizin gelmeniz eter. Biz ara da veririz çalışmamıza yeterki sizler Katılın Bu güzel sanatı Türkiyemize sevdirip hak etdiği yerlere getirelim.
Bukadar doğa harikası bir memleketde her türlü iklimi olan bir günde 4 mevsim yaşayabilen Ender ülkelerden olmamıza rağmen. Bu sanaat dalı ile yeni tanışmamız önde giden ülkeleri yakalayamamız anlamına gelmez. Yeterki isteyelim ve biraz çaba sarfedelim.
Çalışmarımızı ikiye üçe beşede bölünse önemli değil kaldığımız yerden devam ederiz. Sizler yeterki iştirak edin.

cemal.S 14-11-2009 00:27

Çok teşekkür ederim. Zamanımız elverdiğince diyelim.

İyi geceler diliyorum.

MYSTIC 06-01-2010 18:29

Moyogi cinsi 2 saksı bonsaim vardı önceleri,yaklaşık 3 yıl kadar baktım ,japonyadan özel getirilmişti dolmabahce sarayında ekilmek uzre ,bahçevan tanıdık olunca almıştım ,fakat suan onlar yok, taşınma esnasında bir dostuma bırakmıştım ,şimdi tekrardan bonsai yetiştirmek istiyorum,hatta mumkunse aynı cinsten olsun istiyorum biliyorsunuz genelde bonsailer çiçek vermez ama benim yetiştirdiklerim ,bir dönem kırmızı cicek acıyorlar cicekleri döktukten sonra yaprakları cıkıyordu yemyeşil oluyorlardı bodur olmaları görunumlerıne zaten ayrıca bir fark katıyor ,tekrar yetiştirmem için yardımcı olabilecek dostlar varsa memnun olurum ,cevaplarınızı beklıyorum tesekkürler :)

oyekcin 26-01-2010 10:22

Yeni toplantıları heyecan ile bekliyoruz.

bonsaisever 26-01-2010 22:18

Şu kara kışı atlatalım, en kısa zamanda yapmaya çalışacağız :)

bıcırık 15-04-2010 09:43

merhaba...Pazar günleri çalışmalar varmı hala ve nerede?

oyekcin 16-04-2010 06:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bıcırık (Mesaj 617699)
merhaba...Pazar günleri çalışmalar varmı hala ve nerede?

Her pazar değil ama belirtilen tarihlerde toplantı ve çalışmalar oluyor. (İstanbul Bonsai Atölye Çalışmaları) Başlığını takip edersen muhakkak haberin olur.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024