agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   İçimizden Biri (http://www.agaclar.net/forum/icimizden-biri/)
-   -   alcen (http://www.agaclar.net/forum/icimizden-biri/26453.htm)

malina 28-02-2012 12:53

alcen

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?
Arkadaşım vasıtasıyla oldu, ikimizde bitkilere düşkün olduğumuz için yıllardır beraber bahçelerde saksılarda bitki yetiştirmek için uğraşırız.
Arkadaşım cemo,siteyi bulmuş bir gün bana sende üye ol aradığın her şeyi bulabilirsin dedi
benim agaçlar.net ile tanışma maceram bu şekilde gerçekleşti.

Burada neler öğrendiniz ?

Burada çok şey öğrendim.Birsürü bitkinin latince ismi,bahce düzenlemeleri keşke bahçemi düzenlemeden önce
tanısaydım agaçlar.neti.Hangi bitkinin neyi sevdiğini daha aklıma gelmeyen bir sürü bilgi.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi ?

Diğer üyelerin benden birşey öğrendiği bir şey olduğunu sanmıyorum.Çünki ben daha yeni öğreniyorum.

Sizi tanıyalım ?

25 şubat 1961 İstanbul üsküdar doğumluyum,24 yaşında barkın adında bir oğlum var, oğlum benim en büyük servetim
yaşam kaynağımdır.
Ev hanımıyım.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz ?

Zamanımın oldukça fazlasını bitkilerle geçiriyorum.Hele bahar geldiği zaman eve girmek istemem
Hayvan ve bitki sevmeyen insanlarlada görüşmem.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var ?

Agaçlar.net"te şuda olsaydı diyebileceğim bir şey yok. Bazen gugulda birşey arıyorum karşıma agaçlar.net çıkıyor.
Olmasaydı diyebileceğim hiç birşey yok.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir ?

Burada hepimiz birşeyler öğrenme, bilgi alışveri için bulunuyoruz benim önerim ançak birbirimizi kırıp dökmeden iyi niyet
çerçevesinde olmasıdır.burada aynı heycanı paylaşan bitki sevdalısı arkadaşlarla güzel dostluklar kurduğumuzu
söylemedende geçemiyeceğim.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor ? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri ?

Bitkilerle ilgilenmek bana çok iyi gelir, açan bir çiçeği saatlerce seyredebilirim.Bana verdiği haz bambaşkadır
mutlu eder rahatlatır içimi serinletir,türbe gibi hep başına giderim.
En çok sarmaşık turleri ile ilgileniyorum.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici trajik ya da komik olay hangisi ?

Ben size en çok sevindiğim bir anımı anlatayım,her yerde ağaç şakayık arıyorum yok ulamıyorum.
İzmire gittim, gitmediğim çiçekçi kalmadı bana şakayık diye filbahri gösteriyorlar neyse bulamadım.
Bir gün köydeki eve gidiyorum, bahar aylarıydı yoldan bir bahçede pembe iri bir çiçek gördüm uzak olduğu için ne
olduğunu anlayamadım.
Eşime hemen dur ben şu eve gideceğim dedim,koşarak bahçeye girdim evin beyini gördüm anlattım niye geldiğimi
hemen hanımını çağırdı.Hanımı geldi hangisi diye sordu çiçeğin yanına gittik gerçekten ağaç şakayık,
kadın benim istememe fırsat vermeden oğlunu çağırdı kazmayı al şunu sök dedi çocuk söktü,parçalara ayırdı
yarısından fazlasını bana verdi.Böylece ben ilk şakayıklarıma kavuştum,hep düşünürüm aynı şeyi ben yaparmıydım diye.
Bulamadığım çiçek kendi köyümde varmış haberim yokmuş.

Foruma katıldıkdan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu ?

Oldu tabi, evimin yanından küçük bir bahçe aldık orada sadece sebze yetiştirecegim.

Agaclar.net toplantılarına katılıyormusunuz ? Gözlemlerinizi yazarmısınız

Evet iki kez katıldım,ikisindede çok hoş vakit geçirdim.Arkadaşları daha yakından tanıma fırsatı buldum.
Konu bitki olunca herkeste aynı heyecan, aynı duygular, herkes mutlu. Hele çiçekçilerde ne alacağımızı
sapıtmamız dönüşü düşünmeden,tabi en güzel tarafı sanki kırk yıllık dost gibi yakın olmak.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri ?

Hayır yok, sadece ev bahçe dergisi alıyorum.

Doğa ve çevre ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı ?

Bana ilk örnek babamdır.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri ? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne ?

Üye olduğum başka forum yok.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı ? Almak istermisiniz ?

Almadım,fırsat olursa almak isterim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz ?

Fırsat buldukça,tabi bu fırsat baya sık bulunma çabası içinde oluyor.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var ?

Bitkilerden başka ilgilendiğim resim yapmayı seviyorum,Eski mobilyaların renklerini değiştirip
yenilemeyi seviyorum tabi bunları kendim yapıyorum.
Son iki yıldır likör yapıyorum, çeşit, çeşit tabi şahane olduğunu söylüyorlar,kanaviçe sevdalısıyım.

Bitki tohum çelik paylaşımlarına katıldınız mı ? Neler düşünüyorsunuz ?

Evet katıldım,çok iyi birşey olduğunu düşünüyorum. Çünki arayıpta bulamadığın bir bitkiye sahip olmak güzel bir duygu.her yerde çoğalıp yaşamasıda.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden ?

Bir çok üye var,hepsinin ayrı özellikleri olduğunu düşünüyorum.

Gönüllüsü olduğunuz sivil toplum örgütleri var mı ? hangileri ?

Hayır yok,bir zaman çoçuk esigeme yoksullara yardımlaşma derneğinde çalışmıştım.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılırmısınız, katılmak gerekir mi ?

Hayır katılmadım,katılmanın gerekli olduğunu duşunuyorum.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyormusunuz, nasıl olmalı ?

Yeteri kadar ilgilendiklerini düşünmüyorum,bazı kanallarda olsada herkesin seyredemediğini biliyorum.
Mesela yerel kanallarda bu tür yayınlar olursa, herkesin daha fazla yararlanacağı kanısındayım.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Hobi bahçeleri güzel bir uygulama,büyük şehirlerde imkanı olmayanlar için.

Hepsinden sadece birer tane yazın : En sevdiğiniz;
Ağaç: Salkım söğüt
Çiçek: Ağaç şakayık
Kitap: Çılgın Türkler
Şarkı: Sanat müziği
Müzik grubu, müzik sanatçısı: Cem KARACA
Ressam: Osman HAMDİ
Şair:Nazım Hikmet RAN
Film: Babam ve Oğlum
Web Sitesi: agaclar.net

OSMAN45 28-02-2012 14:41

1 Eklenti(ler)
Sayın alcen,

Tanıtım bölümünüzle sizi biraz daha tanıdığım için memnun oldum. Eşiniz ve servetiniz Barkın ile güzel bahçenizde uzun, mutlu, sağlıklı bir ömrün keyfini sürmenizi dilerim.

Geçtiğimiz Pazar gittiğimiz PERA MÜZESİ nde sizin ve birçok sanatseverin sevdiği OSMAN HAMDİ BEY in bir bölümü vardı. Eserleri arasındaki en meşhuru KAPLUMBAĞ TERBİYECİSİ orijinal olarak sergileniyordu. İzninizle tanıtım sayfanıza eklemek istiyorum.

Gelecek balıkçı toplantısında vişne likörü Fener Kavurma ile iyi gider diyor arkadaşlar:D

Herşey gönlünüzce olsun.

alcen 28-02-2012 16:25

Sevgili osman kardeşim,
sizin ince bir kişiliğe sahip ölduğunuzu, istanbul gezimizdede görmüştüm.

Ayrıca buradada gördüm,osman hamdi tablosu ve istanbulda verdiğimiz zahmetler
için çok teşekkürler ederim.

Sağlıcakla esen kalın...

Uzaylı 28-02-2012 16:45

Sayın alcen; Sizi buradan daha da tanımak güzel oldu. Sanatçı tarafınıza, yazılarınızın samimiyetine hayranım. Ne iyi etmişsiniz de Cemo abla'nın tavsiyesini dinleyip, foruma üye olmuşsunuz. Hele ki bahçeler arası tatlı atışmalarımız hepimize şenlik oluyor. Sanırım bu enerji ile baharı karşılarsak, bahçelerde çok yol alırız. İnşallah diyorum ve İyi ki varsınız...

Orhan Özbilgiç 28-02-2012 18:50

Belliki çok sıcakkanlı bir arkadaşımızsınız. Çeşitli konulardaki mesajlarınızdan bu yargıya vardım. Birkaç mesajdan sonra, ''kırk yıllık dost'' muşuz gibi algıladıklarımdansınız çünkü.

Agaclar.net' te, iyiki var diyebileceğim renklerden birisiniz. Varlığınızla yerinizi dolduruyorsunuz.

Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

alcen 28-02-2012 19:04

Sevgili uzaylı,
Ğüzel sözlerin beni mutlu etti,bende sanalda olsa sizler gibi arkadaşlarla

beraber olmaktan çok mutluyum.

Bu yıl benim için çok kötü acılarla dolu bir yıldı,sizlerin sayesinde daha kolay atlattım

iyiki aranıza katılmışım. Tabi burada cemo arkadaşımada bir teşekkür borcum var.

Hayattan beklediğin ne varsa üzülmeden senin olsun.

Slamlar sevgiler.

alcen 28-02-2012 19:14

Sevgili orhan hocam,

aynı yakınlığı, sıcaklıgı bende sizlerde buldum, sanki burada bir kardeşler

ordusu gibi hissediyorum.

Hocam fazla söze gerek yok, karadenizli olmak artı sıcak kanlı olmaktır.

Memleket soğuk olsada, size ve eşinize ilk ğördüğüm zaman kanım ısınmıştı.

Güzel eşinize ve size saygılar sevgiler

nevsune 29-02-2012 08:57

Güzel arkadaşım yazını okudukça senin o doğallığını ve güzelliğini aradaki uzaklıklara rağmen taaa yanımda hissettim. İyi ki hayatıma girmişsin.

O güzel masal evin, bahçen, şakayıkların ve fırçalarınla; mutlu, mesut ve hep bizimle ol e mi:)

Tura 29-02-2012 09:44

Sayın alcen.

Tanıtım yazınız ile sizi tanıma fırsatım oldu.
Hayatın anlam ve güzelliğini bulmuş olduğunuz aile ve bahçenizle mutlu ve sağlıklı kalın.
Çok güzel insanların bulunduğu bu sitede bir güzellikte sizden.
Demek hayvan ve bitki sevmiyorsa; görüşmüyorsunuz.

Uzun ömür, sağlık ve mutluluk dilerim.

ilksenozturk 29-02-2012 11:47

sevgili alcen,

sizi bir de bu yazı ile tanımış oldum;
bendeki bilgiler sıcak kanlılığınız ve bolgönüllülüğünüzdü :)
beni o kadar şaşırtıp, bir o kadar da mutlu etmiştiniz, tekrar teşekkür ederim
umarım yüzyüze de tanışma şansımız olur.
size ve sevdiklerinize bir ömür boyu mutluluklar dilerim, herşey gönlünüzce olsun.

Satı Uğurtan 29-02-2012 12:05

Sevgili alcen, seni tanımak seninle dost olmak benim için bir ödül seni seviyorum.
Ahşap boyama yapmana çok sevindim en kısa zamanda banada öğretmen dileğiyle:D
Seni çok çok öpüyorum sevgiler.

alcen 29-02-2012 12:38

Canım nevsunem,

Ben sizi tanıdığım için, nekadar şanslıyım güzel arkadaşım

iyiki hayatıma girdiniz iyiki varsınız.

Seni seviyorum biliyorsun değilmi, inşallah baharda **** yazda görüşeceğiz.

Kalbi güzel arkadaşım, kendine iyi bak seni kocaman sevgiyle öpüyorum...

alcen 29-02-2012 12:47

Sevgili tura,

Sizin şiirlerinizin müdavimlerindenim,güzel gönüllü bir kardeşimizsiniz.

İnanın yayvan ve bitki sevmiyen, insanda sevmiyor. Onun için uzak durmakta fayda

var diye düşünüyorum.

Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim.

Güzel bir ömür dileği ile, sağlıcakla kalın........

alcen 29-02-2012 12:54

Sevgili ilksen,

Güzel duygularına çok tesekkürler canım.

Seninle aynı duyguları paylaşıyoruz birbirimize karşı,pırlanta gibi bir insan olduğuna

hiç şüphem yok canım.

İnşallah yüzyüze görüşme şansımız olur.

Selamlar sevgiler.....

alcen 29-02-2012 13:07

Canım arkadaşım satı,

Hayatım ben sana tahta boyama degil, ne istersen öğretir yaparım bitanem.

Senin gibi bir arkadaşla tanışmak, ğüzel bir şanstır benim için nadir bulunan

arkadaşlardan olduğunu bilmeni isterim canım.

Ziyaretin için çok teşekkürler ederim.

sağlık, sıhat,mutluluk,huzur yanından hiç gitmesin inşallah.

Sevgiyle kocaman öpüyorum.......

jineop 29-02-2012 16:16

Hemşom, hızla virüs gibi sevgin yayılıyor. Sıcak, samimi, esprili, yardımsever bir o kadar da yetenekli... Sağlıkla, sıhhatle , keyifle sevdiklerinle bir ömür dilerim.
Çok öptüm...

Kiraz 29-02-2012 16:44

Sevgili Alcen, tanıdığıma çok sevindim. Ağaç şakayık benim için de çok özel ve güzel bir bitki.

Güzel bahçende sağlıklı, huzurlu nice baharlar geçirmeni, her bahar da şakayıklarını doya doya seyretmeni dilerim.

alcen 29-02-2012 17:10

Hemşomcum jineop,

gerçekten ne ğörüyorsanız öyleyim, hayatım boyunca kibarcık eğile büküle

konuşmasını beceremedim,farklı olmayıda istemedim. Belki doğal olduğum davrandığım

için arkadaşlarımın sevgisini kazanıyorumdur.

Sende öylesin canım, bende seni görmesemde içimde sanki kardeşim gibi beslediğim

sevgi.

Çok teşekkür ederim yanıma geldiğin için,seni seviyorum.

Ablandan kocaman öpücük sana,sağlıcakla kal.....

alcen 29-02-2012 17:21

Sevgili kiraz,

Bende sizi tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum,şakayıklarımı çoğaltım hemen hemen

her rengini buldum küçük bir şakayık köşem oldu.

Sizlerin bahçelerini görunce kendimi cennette ğibi hissediyorum, bahçenize sık,sık

ziyarette bulunuyorum.

İyiki sizleri tanıdım, iyiki varsınız.

bahçelerimizde hepimiz, sağlık sıhatle oturalım inşallah.Sevgiler selamlar.......

dağ çiği 01-03-2012 20:47

Sevgili Alcen,senin le ortak yönlerimiz o kadar çok ki.Seni tanıdığım için çok mutluyum.

Ailenle tüm sevdiklerinle o güzel bahçende sağlıkla, sıhatle, huzurla uzun uzun ömürler dilerim.

alcen 01-03-2012 22:10

Sevgili dağ çiği, ne güzel, demek ortak yönlerimiz çok memnun oldum.

Hepimiz inşallah bahçelerimizde huzurla oturalım.Ziyaretin için çok teşekkürler

ederim. Her şey gönlünce olsun.

sakdag 02-03-2012 09:16

Her gün bir tur attığım bahçenin değerli sahibi Alcen Hanım, tanıtım yazınızı okuyarak sizi daha iyi tanıdığıma çok memnun oldum...

Güzel bitkileriniz, sıcak ve yaratıcı kişiliğiniz, güzel paylaşımlarınızla bizimle olduğunuz için şahsım adına teşekkür ederim...

Bu arada ben de yaşınıza inanmayanlardanım... :)

Saygı ve sevgilerimle....

alcen 02-03-2012 11:55

Sevgli sakdağ,
Bende sizler gibi değerli arkadaşların yanında bulunmaktan çok mutluym.
Sayfamı her gün turlamanızda sevindirdi,inanın hepinizi kendi kardeşim gibi
hissediyorum.
Sizle karşılaşmışmıydık, isim özürlüyüm kusura bakmayın aklımda hemen tutamıyorum
ama siteden sizi çok iyi tanıyorüm.
Güzel sözlerinize çok teşekkür ederim.

Adalet Yağcı 02-03-2012 12:12

Sevgili Alcen, bu başlıkta seni görünce çok sevindim.
Seni yazılarınla ve şahsınla tanıdığım için çok mutluyum, bahçendeki harika çalışmalarını merakla takip edenlerdenim.

Sahip olduğun hayat sevincini ömür boyu sürdürmeni diliyor, kocaman öpüyorum yanaklarından.

alcen 02-03-2012 14:35

Sevgili adalet,sizlerin bahçelerini gördükce hevesim bir kat daha artıyor.
Bende seni tanıdığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum,iyiki varsınız
çok teşekkür ederim.Sağlık,mutlulukla kal canım....

Sudenur 25-07-2012 23:16

Sevgili alcen, bahçenize yansıyan pozitif enerjinizi tanıtım yazınızda da hissettim, Çiçekleriniz, bitkileriniz, sunum şekliniz gibi sıcacık kişiliğinizle de yer ediniyorsunuz gönüllerde, yaşam sevinciniz hiç solmasın. Sevgiler.. ;)

peyyide 26-07-2012 09:49

Sevgili Alcen, iyi ki gelmişsin ve iyi ki gelmişim bu siteye. İyi ki seni tanımışım. Seni ilk kez gönderdiğin su sümbülüyle tanıdım. Adana toplantısına katılman ise büyük sürprizdi. Umarım daha çok defa karşılaşırız. Bahçende Barkın ve sevdiklerinle mutluluklar:)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024