agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   İçimizden Biri (http://www.agaclar.net/forum/icimizden-biri/)
-   -   fatma sunay (http://www.agaclar.net/forum/icimizden-biri/26233.htm)

malina 06-02-2012 13:42

fatma sunay

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?
Yeni düzenleyeceğimiz bahçemiz için soğuk bölgeye dayanıklı çiçekleri araştırırken her çiçek
sayfasında ağaçlar net'le karşılaşıyordum. Önce sessizce dolaşıp bilgi almaya çalıştım sonra
üye olunca bütün zamanımı burda geçiriyorum. Bazen kendimi fazla kaptırıyorum ama şikayetci
değilim.

Burada neler öğrendiniz?
Bu sitede bitkiler hakkında bilmediğim çok şey öğrendim. En önemlisi de çiçeklerin gerçek
adlarını öğrendim. Bazı çiçeklerin isimlerini bilmediğimiz için kendimiz isim veriyorduk.
Bir de hangi çiçek nerde daha güzel yetişir onu öğrendim. Arkadaşların bahçelerini gezerken
değişik fikirler edindim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?
Bahçe konusunda arkadaşlar benden birşeyler öğrendiler desem yalan olur. Çünkü ben daha
yolun başındayım yani çömezim.

Sizi tanıyalım
Ben Fatma Sunay IŞIK:
Erzincan'a bağlı Kemaliye ilçesinde doğdum. Dokuz kardeşin sekizincisiyim. İlk ve orta
okulu Kemaliye'de okudum. Lise olmayınca ağbeyim (üyemiz Nuri Işık) tayinini İstanbul'a
istedi ve beraber gurbet yolculuğumuz başladı. Babamı çok küçük yaşta kaybedince ağbeyim
bize hem baba hem de ağbeylik yaptı. Benim de okul ve sonra çalışma hayatı derken
bir baktım emekli olmuşum. Tam emekliliğin tadını çıkaracaktım ki aynı sene annemi kaybettim.
Daha kendimize gelmeden acımız çok tazeyken otuzgün aradan sonra kendi çocuğumuz gibi
büyüttüğümüz yeğenimi elim bir kaza sonucu kaybettik. Bu bizi daha da yıktı ve sanki dünya
ya küstük.
Birgün çok bunalmıştım ve ablamıda yanıma alarak Eğin'e gittik hemen bahçeye küçükte olsa
bir yer yaptıralım ve toprakla uğraşalım belki üzüntümüzü böyle yeneriz diye.
İyi de yapmışız on senedir bütün sıkıntımızı toprağa dökerek yaşama tutunmaya çalıştık.
Diktiğimiz ağaçlar ektiğimiz çiçekler bizim yaşama sevincimiz oldu.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?
Ben Nisan ayında başlayıp Kasım ayına kadar sabah altıda kalkıp akşam hava kararana kadar
zamanımın büyük bir kısmını bahçe işlerine ayırıyorum.
Çiçekler, sebzeler ve ağaçlar benim en büyük eğlencem.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?
Bence olması gereken herşey bu forumda mevcut. Olmasaydı diyebileceğim bir konuda yok.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?
Burdaki arkadaşlarım sanki birer bitki uzmanı hepsi birbirinden bilgili kişiler.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?
Bitkilerle ilgilenmek beni çok rahatlatıyor. Onlarla uğaştığımda kendimi unutuyorum.
Huzur ve mutluluk kaynağım. En çok tohumdan yetiştirdiğim yıldız içekleriyle ilgileniyorum.
Çünkü bir kez ektim üç senedir patatesleri donmadan kaldığı için yirmi çeşide yekın renk türü
bahçemi süslüyor. Fazla çeşit yapamıyorum bırakıp gelince bozuluyorlar.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?
Geçen baharda bahçemizde ördürdüğümüz yeni duvarlar vardı oraları tanzim etmeye çalışıyorduk.
Çiçeklerin altına gübre serip kazalım dedik. Birkaç kazma yaptıktan sonra ablam çığlık çığlığa
bağırınca biz elimizde kazmalar fırladık. Üç tane yılan yavrusu kaçmaya çalışıyordu.
Tabi biz de bağırmaya başladık ve bir yandan da kazma kürekle öldürmeye çalışıyoruz.
Biz farkında değiliz ne kadar bağırmışız ki bütün mahalle bize hücum etmişti. Sonra işin
aslını öğrenince bir karış şey için mi bu kadar yaygara kopardınız dediler.
Hala bu olaya gülüyoruz.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?
Elbette oldu bahçemi daha düzenli bir şekle sokmak için çok güzel fikirler aldım.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?
İstanbul'da olduğum zaman katılma imkanım oluyor. Çok keyif verici oluyor. Çünkü toplantıda
arkadaşlarla bire bir görüşüyorsun fikir alış verişi yapıyorsun dahası birbirimizi daha iyi
tanıma fırsatı buluyoruz.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?
İnternetten istediğim şeyi bulabildiğim için kitaplar artık ikinci planda kalıyor.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?
Hayrettin Karaca'nın çevre için çalışmalarını örnek verebilirim.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?
İlk Bahçeselform'a üye olmuştum ama yazışma yapmadım. Bana biraz karışık geldi ve akıcılığı yok gibi.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?
Mesleki bir eğitimim yok almayı çok isterdim. Daha bilgili olmak için.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?
Vakit bulup internete girersem en çok zamanımı ağaçlar.net sitesinde geçiriyorum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?
Vakit buldukça evdeki eskileri nasıl değerlendirim diye bozar yeni yaparım. Elişi merakım
hat safhadadır. Dikişi severim ve eve yapılacak herşeyi kendim dikerim.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?
Elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum. Paylaşmak çok güzel bir şey ve sağolsun
arkadaşların hepside bu konuda duyarlılar.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?
Birçok arkadaşımız var ayırım yapmak yanlış olur. Ama beni ençok yüreklendiren
ve onuncu kardeş edindiğim Yücel CANPOLAT ile CEMO'nun yeri başkadır.
Diğer arkadaşlarmla da dostluğumuz çok güzel hepsini çok seviyorum.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?
Yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?
Katılmadım ama katılmak gerektiğini düşünüyorum.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?
Bana göre yeterli değil. Devamlı TV kanallarında doğayla ilgili bir belgesel gibi proğramlar yapılsa
çok sevinirim.Tv kanallarında maalesef çok gereksiz proğramlar tutuluyor.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?
Hobi bahçeleri çok güzel bir şey. Fakat her an içinde olmadıktan sonra bana cazip gelmiyor. Çünkü
genelde şehir dışı oluyor. Ama bahçe sevgisi olanlar için ideal bir olay.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:Çınar
çiçek:Bütün çiçekleri severim ayrım yapmak zor. Fakat favorim yıldız çiçeğidr.
kitap: Bir onbaşının doğu cephesi günlüğü.(Gönül Eti )
şarkı: Akşam oldu hüzünlendim ben yine
müzik grubu/müzik sanatçısı:Yavuz Bingöl
ressam:-
şair:Mehmet Akif Ersoy
film: Vizontele
web sitesi:Agaclar.net

kamelyavadisi 06-02-2012 14:16

Fatma Hanım Merhaba;
Sizi daha yakından tanıma fırsatımız oldu. Umarım tüm hayatın sağlık ve sihat içinde geçer. Yaptığın uğraşıları bizlerle paylaşırsan mutlu olacağız.
Sağlıcakla kalınız.....

alcen 06-02-2012 15:15

Sevgili fatma,
ne güzel,akıcı yazmışsın canım, bir çırpıda keyif alarak okuyuverdim.
Seni daha yakından tanımak güzeldi,hayattan istediğin herşey seni yormadan olur
inşallah.
Sevgiler selamlar arkadaşım.

Güler 06-02-2012 17:27

Sevgili fatma sunay, önce teşekkür etmek istiyorum, beni kırmadın bu güzel yazını bizlerle paylaştın.
Her ne kadar toplantılarda karşılaşmış olsak da uzun uzun sohbet etme imkânımız olmadı, bu yazınla seni daha da iyi tanımış olduk.

Güzel bahçeni izliyoruz, hoş yazılarını okuyoruz. Ve daima sağlıkla, huzurla mutlulukla dolu günler geçirmeni, bizlerle bir arada olmanı dilerim. Herşey gönlünce olsun sevgili fatma sunay.

Kiraz 06-02-2012 18:03

Sevgili Fatma Sunay, ben de sizinle toplantıda karşılaşmıştım ama uzun sohbet imkanı olmamıştı. Bahçenizi, özellikle hamarat ellerinizden çıkan, kış için yiyecek hazırlıklarınızı çok beğeniyorum.

Güzel evinizde ve bahçenizde, sevdiklerinizle uzun ve mutlu yıllar geçirmenizi dilerim.

Orhan Özbilgiç 06-02-2012 18:57

Sevgili Fatma Sunay;
Tanıtım yazınızı okuduktan sonra, sizdeki bu olgunluğun, bu erdemin ve bilgeliğin nedenini anladım. Hani Sezen Aksu, sözleri kendine ait ''Gidemem'' şarkısının bir dizesinde ne diyor?
''Acının insana kattığı değeri bilirim, küsemem. Acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir.''
Yaratıcılığınız bahçenize yansımış.
Yarattığınız bahçe, yörenin muhteşem doğasıylada birleşince tam anlamıyla şairane bir mekan olmuş. Zaten sizde ara ara bu şair ruhunuzu, mesajlarınızda yansıtıyorsunuz. Yani Eğin' deki o güzel mekan, size çok yakışıyor.

Yaşamınızın kalan bölümünde hep gülmeniz dileğiyle, sizi yürekten kutluyorum.

Uzaylı 06-02-2012 19:05

Sayın Fatma Sunay; Sizi buradan daha da tanımak çok hoş oldu. "Henüz çömezim" demenize tebessüm ettim. Bence siz ağaçlar net.te eldekileri ( hem bahçe ürünlerini hem de eşyaları ) değerlendirme profesörümüzsünüz. İyi ki varsınız. İnşallah daha uzun yıllar paylaşımlaşımlarımız olur. Yaşamınız boyunca sağlıklı, mutlu ve herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim.

Saygılar, sevgiler...

Tura 06-02-2012 20:32

Merhaba Fatma Sunay

İçtenlikle yazmış olduğunuz tanıtım yazınızı okudum Böylece sizi yakından tanıma fırsatı vermiş oldunuz.
Ağaç gövde ve köklerinden resim ve yorumlarınızdan biliyorum. Yorum yapmamış olsam da zaman zaman bahçenizi geziyorum. Sanatçı yanınızın ağır bastıgını biliyorum.
Sizi tanımış olmaktan oldukça memnunum.
Her şeyin gönlünüze göre olmasını temenni ederim.

Nuri Murvet 06-02-2012 21:11

Merhaba sayın fatma sunay

Size sağlıklı, huzurlu, sevdiklerinizle beraber mutlu bir yaşam diliyorum...

Her şey gönlünüzce olsun...

bettyycim 07-02-2012 08:51

Sevgili Fatma ablacağım, seni şahsen tanıma fırsatı bulsam da buradan kendi kaleminden tanımakta ayrı bir güzel, bahçen favorilerim arasında ;) iyi ki varsın, hayat sana bundan sonra güzellikler armağan etsin.

Yücel Canpolat 07-02-2012 12:16

Gül düğümü gül düğümü
bahçesinde var gül düğümü
fatma abla mı görmezsem
kimse göremez güldüğümü.

Sevgili Fatma ablacığım Seni çok seviyoruz:)

mrduran 07-02-2012 12:54

Merhaba efendim,

Ağaçlar.net' te, sayfalarında tanıdığım ve her şeyi ile örnek alınabilecek bir şahsiyeti, bu tanıtım ile daha da detaylı bir şekilde, bir nebze olsun kavrayabilmek beni çok mutlu etti efendim.

Dilerim, aile/çevre/bütünlük/değerler/saygı kavramınız hepimize ışık ve yol gösterici olur.

Sağlıcak ile ve her biri ayrı güzellik olan uğraşılarınız, sevdikleriniz ile yaşayın ALLAH' ın izni ile inşallah.

Sizi böyle de tanımaktan çok memnunum efendim, saygılarımla lütfen.

fatma sunay 08-02-2012 11:18

Değerli dostlar bir haftadır hastalığımdan dolayı yatıyordum siteye giremedim. Bu yüzden cevap yazmam biraz gecikti hepinizden özür diliyorum.

kamelyavadisi 08-02-2012 11:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi fatma sunay (Mesaj 909125)
Değerli dostlar bir haftadır hastalığımdan dolayı yatıyordum siteye giremedim. Bu yüzden cevap yazmam biraz gecikti hepinizden özür diliyorum.

Geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Sağlık sihat diliyorum.

fatma sunay 08-02-2012 11:42

Sayın kamelyavadisi

Bu site sayesinde sizler gibi güzel dostlar edindiğim için çok mutluyum. Ben elimden geldikce bildiğim ve yaptığım şeyleri sizlerle paylaşmaktan mutlu oluyorum.
Çünkü çok meraklıyım ve çok araştırırım özellikle büyüklerimizin yaptığı şeyleri yeniden gündeme getirmek için çaba sarfediyorum.

Sevgili alcen

Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. İnsan kendini anlatmakta biraz zorlanıyor ama kısa da olsa hayat böyle birşey. Acılarıyla tatlılarıyla yaşamaya çalışıyoruz.

Umarım sizinle tekrar görüşme imkanı buluruz. Çok öpüyorum teşekkürler...

Sevgili Güler hanım;

Öncelikle kendimi bir nebze de olsa tanıtma fırsatı verdiğiniz için ben size çok teşekkür ederim. Bana kendini tanıtrmısın mesajını yazdığınızda çok heyecanlanmıştım. Biraz çenem düşüktür ama kendimi zor ifade ederim.
Ben sizin bahçenizi hep zevkle geziyorum ve güzel fikirler alıyorum. Sizi bütün verdiğiniz bilgilerden dolayı kutluyorum.
Bütün güzellikleri hep beraber yaşayalım....
Sevgiler gönderiyorum..

fatma sunay 08-02-2012 12:17

Sevgili Kiraz,

Güzel temennilerin için teşekkür ederim. Haklısınız toplantıda çok arkadaşımla görüştüm ama dediğiniz gibi uzun sohbet yepma imkanı olmadı. Arkadaşları da önceden fazla tanımadığım için biraz çekingen kalıyordum. Umarım Eğin'e gitmeden önce bir toplantı olur da gene beraber oluruz.
Herşey gönlünüzce olsun selamlar...

Sevgili Orhan hocam,
Bu güzel yazınız için size çok teşekkür ederim. İnanın bu sözlere nasıl cevap yazayım diye zorlandım.
Ben ilkokul beşinci sınıftayken babamı kaybettim ve ilk büyük acımı o zaman yaşadım. Sonraki hayat şartlarını şu anda bile düşünmek istemiyorum. Dokuz çocukla hayata karşı savaşan anneme yardım etmek için küçük yaşta kendi çapımda ekmek parası derdine düştüm. Evdeki süt ve yumurtaları çarşıda götürüp satar parasını getirirdim.
Bizim zamanımızda kız çocukları fazla çarşıya gitmezdi ama ben ağbeyim dağ köylerinde öğretmenlik yaptığı için kışın gelemezdi bu yüzden evin erkeği yerine geçiyordum.

Bu sayede hayatın zorluklarını ve acılarını atlayarak çok şükür bugünlere geldik. Zaten evimizide annem ve babamın anısına yaptırdık . Umarım bizim çabalarımızı hisederler.

Eğin'de iş alanı olmadığından eskiden erkekler gurbete giderlermiş ve kalan eşler arkalarından hep mani yazarlarmış. Bu yüzden ilçemiz manileriyle ünlüdür.

Manilerimle sizleri sıkmadan arada bir yazmaya çalışıyorum.
Hepimiz kalan hayatımızı engüzel şekilde mutlu ve acısız günler geçirerek yaşarız diyerek
size hürmetlerimi gönderiyorum...

fatma sunay 08-02-2012 12:39

Sevgili Uzaylı;

Bana profösörlük yakıştırmana hiç yok demeyeceğim. Yazları Prf. Ali Demirsoy ve tüpitak ortaklığıyla bir ay boyunca yaz okulu açılıp eğitim veriliyor.
Bu eğitim için yurdun çeşitli yerlerinden ünüversite öğrencisi katılıyor ders içinde Marmara, Mimarsinan, Hacettepe ünüversitelerinden Prf. lerde geliyor. Her seferinde de bizi ziyarete gelirler. Şimdi diyeceksin ki bunu niye yazdın ama onlar kendilerini ben Prf. bilmem kim diye tanıttığında hemen bende Prf. ünvanı aldım ya kendimi öyle tanıtacağım.

Şaka bir tarafa herkesin bir merakı var işte benimkide eski eşyalara karşı merakım var.
Bahçe sevgimizde dededen geliyor. Babam da çok bakardı bahçeye biz daha babamın yaptığının seviyesine ulaşamadık. Dedim ya daha çömezim.

İyiki varsınız sizler benim enerji kaynağımsınız.
Sağlıklı huzurlu günler diliyorum..

Sayın Tura;

Beni burda da yanlız bırakmamış mesaj yazmışsınız çok teşekkür ederim.
Ben ağaç gövde ve köklerindeki yazılarınızla ve o güzel yorumlarınızla daha çok tanıdım.
Sizin yorumlarınızı en çok takip edenlerdenim.

Sizlerle böyle güzel bir ortamda bulunmaktan çok mutluyum .
Sağlık dolu huzurlu günler diliyorum..

Sayın Nuri Mürvet;

Güzel temennileriniz için çok teşekkür ederim. Burda bulunmakla beni çok mutlu ettiniz.
Selam ve sevgiler....

fatma sunay 08-02-2012 13:09

Sevgili bettyycim,

Canım benim seni tanıdığım için bende çok mutluyum. Keşke imkan olsada sık sık bir araya gelip uzun uzun sohbet edebilsek.

Hayat bundan sonra hepimiz için güzel ve umutlu olsun..

Sevgili kardeşim Yücel,
Sen bu mani işinde beni geçeçeksin gibi görünüyor. Buna nasıl bir cevap yazayım diye epey düşündüm.

Kaşının karası mil gelir bana
Bir saat görmesem yıl gelir bana
Onuncu kardeş diye bildiğim YÜCEL
Sensiz cennet bile dar gelir bana....

Bir haftadır öbür tarafla bayağı bir mücadele ettim ama sizleri bırakıp hiçbir yere gitmiyorum..

Sayın mrduran,

Sizin yorumlarınız ve içten yazdığınız güzel sözleriniz beni çok mutlu ediyor. Bahçemde en sık yorum yapan arkadaşlarımdan birisiniz. Beni bahçemde ve burda yanlız bırakmadığınız için size teşekkür ederim.
Sizlerle görüşmesekte görmüş gibi tanıyor oluyorum. İyiki varsınız hepimiz bir aileyiz ve bu ailenin düzeni bozulmadan umarım bütün arkadaşlarla beraber uzun yıllar dostluğumuzu sürdürürüz.

Sağlıcalka kalın....

fatma sunay 08-02-2012 13:11

Sayın kamelyavadisi,
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Çok şükür ağır kısmı atlattım.

smonsterb 08-02-2012 21:16

monster

Monster Cable has teamed up with a music legend to make Monster Cable Beats by Dr. Dre high-def studio headphones, perfect for the studio or the couch. beats by dre.
monster beats by dre
monster beats
monster
best headphones
dr dre
Monster Beats Diddy_best headphones|monster beats|monster beats by dre|dr dre headphones|beats by dre.
Beats By Dr Dre Tour_best headphones|monster beats|monster beats by dre|dr dre headphones|beats by dre.
Beats By Dr Dre Transformers_best headphones|monster beats|monster beats by dre|dr dre headphones|beats by dre.

Sevgi Durul 08-02-2012 21:42

Sevgili fatma sunay, sizi forumlardan, güzel bahçe, anılarla dolu ev, harika Eğin manzaraları ve samimi yazılarınızdan tanımıştık. Bir de akıcı tanıtım yazınızla biraz daha tanımış olduk. Ben kendi adıma çok memnun oldum.:)

En hassas olduğum ve beni üzen, genç ve çocuk ölümleri. Allah hiç kimseye vermesin. Yeğeniniz için Allah'tan rahmet diliyorum ve bundan sonrası için, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu, uzun ömürler diliyorum.

Sevgiyle...

fatma sunay 09-02-2012 15:12

Sevgili SDurul;
Bu güzel mesajın beni sevindirdi ve moral verdi çok teşekkür ederim. Sizleri tanımaktan bende çok mutluyum iyiki varsınız.
Allah hiçkimseyi acıyla sınamasın çok kötü bir şey ama yapacak başka birşey yok.

Hoçca kal , sağlıkla kal....

Benol Hazaroğlu 09-02-2012 20:00

Sevgili Fatma Sunay

Yeğen acısını iyi bilirim. Bundan 18 sene evvel ben de güzeller güzeli 5 yaşındaki kız yeğenimi kaybettim. İnşallah onlar meleklerle beraberdirler.

Sizi ben de hiç bıkmadan çok beğenerek gezdiğim sayfalarınızdan tanıdım. 10 parmağında 10 marifet olan hanımlardansınız. Yaptığınız her şey el emeği göz nuru.
Sayfanızı hergün bu gün neler var diye merakla takip ediyorum . İnşallah bir gün tanışmak kısmet olur.

Emeklilik günlerinizin sağlık, sıhhat içinde geçmesini dilerim.

Halil Önen 10-02-2012 01:39

Sevgili Fatma Sunay, geçmiş olsun sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.

Sizi tanımak güzel ve bu güzelliğiniz Tohum Takas Etkinliğine gönderdiğiniz çiçeklerinize yansımış. Çok teşekkür ederim gelecek yıl yetiştirdiniz sebze tohumlarından da isterim. ( bak bu site beni iyice çingene yaptı);)

Favoriniz olan yıldız çiçeği bitti _ hanımın uyarısıyla bir kaç tane son anda kendimize ayırdım_ gelecek yıl için yine isterim. Sizin yetiştirdiklerinizin _ki sevgiyle büyütüldüklerinden_ farklı olduğuna inanıyorum.

Size keyifli uğraşlarınızda mutluluklar diliyoruz.

Satı Uğurtan 10-02-2012 02:48

Sevgili Fatma hanım, sizi tanımak çok güzel.
Acılarınızı yüreğimde hissettim, anne baba ölümü yaşamış biri olarak, sizi çok iyi anlıyorum aynı şeyleri bende yaşadım acıların üstesinden gelmek için inan bana toprakla ve evcil hayvanlarla uğraşmak çok iyi geldi banada.
Allah başka acı yaşatmasın.
Sağlıklı mutlu huzurlu uzun uzun bir ömür dileklerimle sevgiler saygılar.

Doğayla Barış 10-02-2012 03:40

Sevgili Prof.Fatma Sunay sizi tanıdığıma çok sevindim. ;)
Hayat gerçek okuldur, ve acılar insanı bir çok üniversite bitirmiş kadar eğitir ve olgunlaştırır. Ben de acıyla yoğrulmuş biri olarak sizi çok iyi anlıyorum.
"Tabakçı sevdiği deriyi yerden yere vururmuş" diye avunuyorum :p
Bahçenizi zaman zaman geziyor ve estetik, güzel detayları keyifle izliyorum.
Çok geçmiş olsun, yaşadıklarınız da çok sevildiğinizden, yoksa gidiş için henüz vize yok... daha dede evi var, yapacağınız ve bizimle paylaşacağınız bir dolu güzellikler :D
Dilerim sevgi hiç eksilmesin pencerenizden :-))

fatma sunay 12-02-2012 21:07

Sevgili Benol hanım ;
Bu güzel iltifatlarınız için eşekkür ederim. Marifetli değilde meraklı biriyim heşeye el atmak istiyorum. Yeğeninize çok üzüldüm allah sizlerede sabır versin. Sayfamda sizlere güzel şeyler sunabilyorsam ne mutlu bana..

Sevgilerimle....

Sayın Halil Önen;
Tohum istemenin çingeneliğimi olurmuş bunu hepimiz yapıyoruz Artık bu tür alışverişler bizlerin daha iyi kaynaşmasını sağlıyor.
Yıldız çiçeği tohumu bir hayli çoktu ama sebze tohumu ağırlıklıdır diye çiçek tohumlarını çekinerek koydum. Ben biriktirir gene size iletirim.

Selamlar....

Sevgili Satı'cığım;
Hayat acılarıyla tatlılarıyla böyle bir şey. Nezaman neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Ama zaman en iyi ilaç derler ya doğru bir laf.
Toprakla uğraşmak ise en güzel terapi. Ben ve ablamlar yaşadığımız acıları toprak sayesinde yenebildik.bu yüzden bir dirhem toprak benim için çok kıymetlidir.

Sevgilerimle...

Sevgili Doğayla Barış;

Sayenizde bende Prf. oldum ya artık kim tutar beni. Artık geçmişi düşünerek üzülmek istemiyorum. Geleceğe bakarak ve gidenlerin aınısını nasıl yaşatırım onları gelecek nesile nasıl tanıtırım diye bir çok düşüncelerim var. Bizim soyumuzu yürütecek bizden sonra kimse yok. Bu beni çok üzüyor ve hep kalıcı birşeyler yapmaya çalışıyorum ki gelecek nesil bizleri unutmasın.
İşte bunu , yaptırdığım ev ve içinde sergilediğim eşyalarla yaşatmak istiyorum. Bir ev döşeyecek kadar ev eşyası da dede evinde birikti kısmet yapabilirsek onuda gene müze kıvamında yapmak istiyorum.

Selamlar....

hanndan 16-02-2012 23:28

'Birgün çok bunalmıştım ve ablamıda yanıma alarak Eğin'e gittik hemen bahçeye küçükte olsa
bir yer yaptıralım ve toprakla uğraşalım belki üzüntümüzü böyle yeneriz diye.
İyi de yapmışız on senedir bütün sıkıntımızı toprağa dökerek yaşama tutunmaya çalıştık.
Diktiğimiz ağaçlar ektiğimiz çiçekler bizim yaşama sevincimiz oldu'

Toprak ne kadar fedakar değilmi,bizden aldığı yük ile bizlere yeşil umutlar sunuyor.Kim yapardı bunu?Kım bu yükü almak ısterdı ki, birde üstüne yenı filizler sunarak...
İyiki toprağı tanıdık Aşık Veyselin dediği gibi benım sadık yarim kara toprak.
İyiki tanıdım sizi,tanışmasakta gönül güzelliğinizi sıcaklığınızı hissetmemek elde değil.Sevgiler çok çokkk öpüyorum

fatma sunay 17-02-2012 21:00

Sevgili Hanndan;
Haklısınız allah derdi birçok şeye vermiş ama istememiş. Sonra insanoğluna vermiş bakmışki ne dert verse kabulleniyor. Ama insanoğluda kendi derdini başka şeye dökmek için çareler arıyor. Bizimkide toprak oldu dert arkadaşımız sırdaşımız ve doktorumuz oldu.

En sonunda da yatağımız olacak .. Böyle candan ve güzel yürekli dostlarla tanıştığım için çok mutluyum.
Sevgi dolu yüreğin , güler yüzün hiç solmasın...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024