agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   İçimizden Biri (http://www.agaclar.net/forum/icimizden-biri/)
-   -   katmer (http://www.agaclar.net/forum/icimizden-biri/17294.htm)

malina 14-09-2009 11:52

katmer

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Meraklısı olduğum Afrika menekşeleri ile ilgili bilgi ararken tesadüfen buldum. Okudukça tam bana göre bir yer olduğuna karar verdim ve hemen üye oldum.

Burada neler öğrendiniz?

Bitkilerle ilgili bilmediğim pek çok şeyi burada öğrendim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Sanırım Afrika menekşeleri ile ilgili bakım ve üretim hakkında bildiğim herşeyi.

Sizi tanıyalım

İsmim Gülden, 1972 İstanbul doğumluyum. Evliyim, iki kızım var. Ev hanımıyım..

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Zamanımın hatırı sayılır bir kısmını bitkilere ayırıyorum. Evde olduğum her an gidip gelip yanlarına uğrarım.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

İhtiyaç duyduğum herşeyi bulabiliyorum burada.. Belki bitki üretim ve bakımıyla ilgili videolar olabilir..

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Özellikle yeni üyeler forumu dikkatle okurlarsa pek çok sorunun cevabını bulacaklardır. Böylelikle gereksiz soru cevap tekrarlamaları olmaz.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Terapi oluyor diyebilirim. Bütün elektriğimi alıyorlar. Kendimi çok huzurlu hissediyorum. Afrika menekşelerine özel bir ilgim var. Fakat evde ve bahçede çok çeşitli bitkilerim de var.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Bundan 8-9 yıl önce çok sayıda ve harika durumda afrika menekşelerim vardı. Çiçek satıcısının tavsiyesi üzerine, sattığı vitaminden aldım. Akşam uyguladım, sabah kalktığımda hepsi yanmıştı. Dünyamın başıma yıkıldığı bir andı. Bu yüzden uzun bir süre menekşe yetiştirmedim. Ta ki geçen seneye kadar...

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Her zaman aklımın bir köşesinde olan çiçekçi dükkanı açma fikrim daha da baskın olmaya başladı.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Çok istememe rağmen katılamadım. Ya o tarihte burada değildim ya da geç haberim oldu. İlk fırsatta katılmaya kararlıyım.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

İnternet alışkanlığından olsa gerek, bitkilerle ilgili yardım aldığım bir kitap olmadı.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Babaannem çiçeklerine çok düşkündü. Sanırım büyürken onu örnek aldım. Bazen kendimde onu görüyorum.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Başka bir foruma üye değilim. Agaclar.net' ten sonra başka bir foruma ihtiyacım olmadı.
Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Maalesef almadım ama çok isterim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Evdeyken bütün gün agaçlar.net açık olur. Fırsat buldukça forumda olurum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Dikiş dikiyorum. Bol bol kitap okuyorum.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

En keyif aldığım şey burada ki paylaşımlar. Sürekli katılıyorum. Çok özel bir durum bence. Evinizde pek çok kişiden parçalar yetiştiriyorsunuz.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Forumda güzel arkadaşlıklarım oldu. Dostluk derecesine varanlar dahi var. İsim versem sığdıramam, bildiği herşeyi hiç çekinmeden paylaşan bütün üyeler, beni olumlu yönde etkiliyor.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Greenpeace' e üyeyim.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Mutlaka katılmak gerekir. Tepkimizi belirtmezsek sonuç alamayız diye düşünüyorum.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Yeterli bulmuyorum. Olduğunu da düşünmüyorum. Özellikle çocuklara yönelik eğitici programlar olmalı.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Güzel bir şey olduğunu düşünüyorum. Özellikle büyük şehirlerde insanların stres atmak için başvurabileceği bir yol.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:Çam
çiçek:Gül
kitap:Füreya
şarkı: Gülümse
müzik grubu/müzik sanatçısı:Sezen Aksu
ressam:İbrahim Çallı
şair:Atilla İlhan
film: Eşkiya
web sitesi:www.agaclar.net

Fatih 14-09-2009 17:11

Ablacığım seni tanıdığıma çok memnun oldum;)
Sevgiler:p

Oğuz Alper 14-09-2009 17:13

Sevgili katmer;

Sizi tanıdığıma çok memnun oldum.

İyiki aramızdasınız.

Saygı ve Sevgilerimle

katmer 14-09-2009 17:50

Yaşasın, ben çıkmışım:p

Çok teşekkürler arkadaşlar. Ben de sizi tanıdığım için çok mutluyum:))

maki01 14-09-2009 17:51

Afrika menekşesi başlığında sorduğum sorulara bıkmadan, usanmadan yanıt veren güzel arkadaşım, kardeşim, iyi ki tanıdım seni.
En az menekşelerin kadar güzel yüreğin hiç solmasın sevgili Katmer....

katmer 14-09-2009 17:57

Ay ağlayacağım şimdi, inanın çok duygulandım.. Ben de sizi çok seviyorum. İyi ki varsınız.....

Güler 14-09-2009 18:08

Sizi daha yakından tanımak hoş, sevgili katmer.

jineop 14-09-2009 18:50

Sevgili Katmer,
Merhaba,
Uzun soluklu ,mutlu bir yaşam diliyorum.Sevgiler.

katmer 14-09-2009 20:03

Sevgili Güler hanım ve sevgili Jineop, çok teşekkür ediyorum. Çok naziksiniz:))

Nejla K. 14-09-2009 20:36

Arkadaşım, seni bu sayfada görmek ne hoş... Afrika menekşesi gurubumuzun kadim üyesi, forum sayfalarının cesur yüreği, vefalı dost... Paylaşımların en önde gideni... Gönlü geniş, eli bereketli arkadaşım, hayatta her şey gönlünce olsun... Hayallerin gerçekleşsin, sevdiklerin hiç eksilmesin... Sağlıkla kal... ( not: mum çiçeği çeliklerini bayramdan sonra göndereceğim...) Sevgiler...

bahtiyar02 14-09-2009 22:23

sevgili katmer..
insanların sevdiği işi yapması kadar güzel bir şey yok gibi.sonuçta hem kendine hemde topluma faydalı oluyorsunuz.Herşey gönlünüzce olsun.
sizi tanıdığıma sevindim.saygılar

sevim.K 15-09-2009 09:26

Hem çiçek sevdalısı

Hem paylaşımcı.

Yardımsever güzel insan

Sizi tanıdığım için mutluyum, sevgiler

katmer 15-09-2009 09:50

Çok çok çok teşekkür ediyorum canlarım benim. Biliyorsunuz güzel şeyler paylaştıkça artar. Ben burada sizlerle paylaştıkça daha mutlu oluyorum.. İyi ki yakınımdasınız:)

Mum için de ayrıca teşekkürler Nejlacığım:))

mehtap051 15-09-2009 12:56

Sizi tanıdığıma çok memnun oldum.

Faruk 15-09-2009 14:15

Varlığı ile etrafa mutluluk veren ablacım iyi ki varsın iyi ki tanımışım seni. Benim için yeri doldurulamayacak çok özel ve değerli bir kişisin. Allah izin verdikçe bizlerle olman dileklerimle hep mutlu kal...

Sevgi Durul 15-09-2009 14:25

Sevgili Katmer sizi tanıdığıma ben de çok memnunum. Size çocuklarınızla birlikte sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

katmer 15-09-2009 15:19

İnanın okurken gözlerim doluyor. Çok sevdiğim yerde, çok sevdiğim insanlarlayım. Sağolun.. beni çok mutlu ettiniz.

fizban 15-09-2009 20:05

Sizi tanımak, sessizce yazılarınızı okumak keyif verici !

iyi ki varsınız Sn Katmer!

katmer 15-09-2009 21:18

Sn. Fizban, beni çok mutlu ettiniz. Siz de iyi ki varsınız:))

Orhan Özbilgiç 16-09-2009 04:12

Sevgili Katmer;
Sizin, ne kadar düzgün, seviyeli ve dolu dolu bir insan olduğunuzu,mum çiçeği konusundaki bir-iki mesajlık diyaloğumuz da farketmiştim.
Bu genel tanışma bana, size o gün kü duruşunuzun ne kadar soyluca oduğunu söyleme fırsatı verdi.
Yaşamınız boyunca, karşılaşacağınız herkesin, he şeyin, sizin kadar düzgün ve seviyeli olmasını diliyorum.
Hep böyle kalın.

melmo2000 16-09-2009 04:46

Aman, aman kimler var burada yazmazsam ölürüm valla.İyiki seni tanıdım delim benim.Naçizane duygularım seni anlatmaya forum yetmez dostum.

cemal.S 16-09-2009 23:34

Merhabalar!

Katmer hamfendiyi yakından tanımak güzeldi. Vefalı ve tabiyata olan aşkınızı mesajlarınızda görmek mümkün. Hayat dolu bir insan olduğunuzu tahmin ediyorum.

İyiki varsınız

Selamlar.

Yalovadan bir dost.

katmer 17-09-2009 12:14

Hepinize çok teşekür ediyorum. Beni o kadar mutlu ettiniz ki, anlatamam. Ağaçlar.net, benim hayatımasizin gibi gerçek doğa aşığı dostları soktu. Bu yüzden kuruculara minnettarım. Sağolun, varolun....

elif 23-09-2009 15:54

Gülden ablam iyiki varsın seni tanıdığım için çok mutluyum.
Bizimle paylaşımların için çok teşekkürler.

katmer 23-09-2009 16:28

Elifciğim , bana bu kadar değer verdiğin için asıl ben teşekkür ederim..

tevhit06 30-11-2009 10:59

Sizi tanımak beni memnu etti.

katmer 14-12-2009 16:23

Üzgünüm yazınızı geç farkettiğim, Sayın Tevhit06.... Çok teşekkür ediyorum.

sezgin53 15-12-2009 08:02

Sevgili katmer ,menekşe sevdalıları sizi zaten tanıyordum, kendinizi tanıtmaya ne gerek vardı... Harikasınız, yüreğinizden sevgi hiç eksilmesin, sağlıklı uzun bir yaşam diliyorum. Tüm düşlerin gerçek olsun.

katmer 27-04-2010 13:39

Sezgin bey, üzgünüm yazınızı farketmemişim.. Burada olmaktan ve sizleri tanımakyan çok ama çok mutluyum:))

Orkun Kırcı 27-04-2010 16:24

Bende bu konuyu geç farkettim :dilli: Menekşelerin kraliçesi Gülden ablam ne yazacağımı şaşırdım şimdi, arkadaşlar güzel olan herşeyi yazmışlar zaten. Bende bol çiçekli sağlıklı güzel bir yaşam diliyorum senin için. Bir de ricam olacak; şu terlik olayını bi tatlıya bağlasak olmuyo valla böyle. Hep mor hep mor:D

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024