agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   İçimizden Biri (http://www.agaclar.net/forum/icimizden-biri/)
-   -   günebakan (http://www.agaclar.net/forum/icimizden-biri/15232.htm)

malina 27-04-2009 11:21

günebakan

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Atatürk arboretum 'un yerini ve hakkında bilgi ararken Agaclar.net'e geldim.

Burada neler öğrendiniz?

Burada neler öğrenmedimki bilmediğim bir çok ağacın ve bitkinin adını, tohumların nasıl yetiştireleceğini, çiçeklerden nasıl tohum alınacağını, çelik nasıl yetiştirilir. Hangisini sayayımki hepsi içinde çok teşekkür ederim sizlere.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Şu anda daha çok ben onların bilgilerinden faydalanıyorum.

Sizi tanıyalım.

Ben Hacer Esenoğlu 2 tane kız çocuğu annesiyim bence dünyanın en zor işi olan ev hanımlığıyla meşgulüm:)13 senedir İzmirde oturuyorum sıksık ta İstanbula yolum düşüyor.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Saat olarak belirtemem çünkü işim bittiği an başlarındayım

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Hiç bir şey yok çünkü ağaçlar net için gerekli olan ne varsa yetkililer hemen yapıyorlar.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Hiç bir yere gitmesinler burda daha öğreneceğimiz çok şey var.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Çok rahatlıyorum genelde tohumdan üretmeye çalışıyorum. Çünkü birşeyler başardığımı hissediyorum. Ayırdığım bir tür yok hepsiylede elimden geldiği kadar ilgilenmeyi seviyorum.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Daha dün yaşadığım bir olayı anlatayım bildiğiniz gibi günlerdir İzmir'de yağmur yağıyor bahçeye adımımızı atamıyoruz Selahttin beyden aldığım Frenk üzümünü saksıya dikerek bahçeye yerleştirdim. Bir süre sonra yağmur ardından inanılmaz bir dolu... Hemen şemsiyemi kaptığım gibi bahçeye gittim, çeliklerim frenk üzümüm diye... Küçük kızım arkamdan anne ıslanacaksın ne yapıyorsun diye seslenirken attım kendimi bahçeye, frenk üzümümün üstüne büyükçe bir poşet geçirdim ama çeliklerime bir şey örtemiyordum ben de elimdeki şemsiyeyi üstlerini örtecek şekilde bırakara içeri kaçtım ve bence de bitkilerimi kurtardım.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Olmazmı şimdi kendime İstanbul'da hepimizin hayali olan bahçeli müstakil bir ev istiyorum.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Elimden geldiğince katılıyorum Üyeler bir birine oldukça yakın davranıyorlar ve inanılmaz paylaşımcılar bilgiyse bilgi bitkiyse bitki sağolsunlar hepsi de paylaşıma hep açıklar.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Bitkiler hakkında Agaclar.net'ten başka bir yerden yararlanmıyorum.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Annem ve babam İstanbul'da oturdukları evin arka tarafında küçücük bir bahçe var orda ellerinden geldiği kadar birşeyler yetiştirmeye çalışıyorlar hele bir erik ağaçları var inanılmaz bir ağaç kısmetse seneye çekirdeklerini isteyenlerle paylaşmak isterim.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Süper modu olduğum bir forum var. Agaclar.net bitkilerle ilgili her şeyi bulabileceğim bir yer.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Eğitim almadım ama almak isterim.

Zamanınızın ne kadarını Agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Evde olduğum zaman bütün günüm.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Sinema izlemek mümkün olduğunca yeni yerler görmek.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Katılmadım çünkü şu anda paylaşacak ne tohumum ne de çeliğim var. Ama inşallah ilerde olacak.Çok güzel bir paylaşım yoksa mümkündeğil bu kadar çok çeşite sahip olmamız.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Tabii ki başta Güler hanım, ona hayranım o kocaman bahçeyle ilgilenebilmesine, bahçesindeki birçok bitkiyi özellikleri güllerini paylaştığı için

Başbahçıvan her nekadar sitede çok gözükmese de bilgisini ve elinde bitkileri hiç bıkmadan paylaştığı için

Cemo bana hemen güzel gönlünü açtığı için

Berduray gönderdiği tohumlarla yaptığı süpriz için

Daha adını sayamıyacağım kadar çok üye var olumlu yönden etkilendiğim.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Hayır öyle bir örgüt yok

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Katılmam ama bazen katılmak gerekiyor.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Hayır bulmuyorum bir tek toprak tv var oda aynı konuları tekrarlayıp duruyor.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?
Çok ilgilendiğim bir konu değil çünkü ben insanların oturdukları çevreyi ellerinden geldiği kadarı ile güzelleştirmelerinden yanayım.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:Manolya
çiçek;Gül
kitap:Sevginin beş dili
şarkı:Duydumki unutmuşsun gözlerimin rengini
müzik grubu/müzik sanatçısı:Orhan hakalmaz
ressam:Bedri baykam
şair:Sunay Akın
film:Yeşil yol
web sitesi:Agaclar.net

nisan0671 27-04-2009 12:16

Sevgili Günebakan bu sitede sen ve senin gibi diğer arkadaşları tanıdığım için kendimi çook şanslı hissediyorum. Ne zaman kahveye uğrasam mutlaka bir ikramın oluyor. Gönlün pek bol. Her zaman sevgiyle kal. Kızlarını öp. Özellikle günebakan tutan miniği:D
Selamlar.

jineop 27-04-2009 12:27

1 Eklenti(ler)
Çok tatlıymış o çok.. Güzel arkadaşıma sarı manolya vermek geldi içimden kolay bulunmayan ...

Nejla K. 27-04-2009 12:42

Sayın Günebakan, sizi yakından tanıdığıma memnun oldum, bütün hayallerinizin gerçekleşeceği, bitkilerle dolu uzun ve huzurlu bir ömür diliyorum... Hayatınız hep çiçek açmış olarak geçsin...

günebakan 27-04-2009 12:43

Çok teşekkürler Nisan0671 ve Jineop bende sizleri tanıdığım için çok şanslıyım sizin için kızlarımın ikisinide öperim özellikle elinde günebakan tutan öpülmeye çok musait :) Sizde sevgi ile ve çiçeklerle kalın.

günebakan 27-04-2009 12:44

Teşekkür ederin Necla K bende sizi tanıdığıma çok seviniyorum sizede küpelilerle güzel bir hayat diliyorum:)

Not:Lütfen adını yazmadığım kimse bana alınmasın acemiliğime verin:)

TuruncuHis 27-04-2009 15:54

Sevgili günebakan,
Forumların yanısıra buradan da biraz daha tanıdığım için memnun oldum.

Huzurunuz ve çiçeğiniz bol olsun...

Orkun Kırcı 27-04-2009 17:09

Şimdisizi daha iyi tanıdık. İnşallah bahçeli evinize bir an önce kavuşur her köşesine sardunyalar kondurursunuz:) Saygılarımla....

günebakan 27-04-2009 17:40

Teşekkür ederim umarım hepimizin hayalleri gerçek olur:)

Güler 27-04-2009 17:46

Sevgili günebakan,
Önceleri yazışarak, birbirimize çelikler göndererek, kahve sohbetlerimizle birbirimize yakınlaştık. Daha sonra baktık ki bu bizi tatmin etmiyor, buluşalım dedik.
İstanbul'a gelmen de tam zamanı oldu. Ne iyi ettik de buluşup, tanıştık.
Seni tanıdığım için mutluyum. Bir ayağın da Gönen'de olduğu için Manyas'a da beklerim.
Herşeyin gönlünce olmasını, sağlıklı mutlu bol çiçekli günler dilerim.

günebakan 27-04-2009 17:48

Çok teşekkür ederim Güler ablacığım bende seninle tanışmaktan çok memnunum:İnşallah Manyasada gelmeyi çok isterim:)

fatmadundar 27-04-2009 18:46

Sevgili günebakan seni tanıdığımıza memnun olduk.
İlk olarak sukulent kardeşliğinden sonra da toplantılarda tanıştık. Kızlarınız ve çiçeklerinizle mutlu günler dilerim.

günebakan 27-04-2009 19:59

Teşekkür ederim Fatma hanım bende sizinle tanışmaktan çok memnunum Umarım o güzel balkonunuzda daha güzel günler geçirirsiniz:)

Lilium 29-04-2009 00:25

Sevgili günebakan,

Sizleri tanımak çok hoş, kahvemizdeki çömertliğiniz, hemen bir şeyler yetiştirmeniz, sizlerin ne kadar içten ve sıcak olduğunuzu gösteriyor zaten, şimdi bir kek desem hemen buyrun diyeceğinizi biliyorum, sağ olun teşekkür ederiz, iyi ki buradasınız. İyi ki arboretum'u aramışsınız.

Eşinizle çocuklarınızla uzun mutlu sağlıklı bir hayat sürmeniz dileği ile hayalinizde ki bahçeli eve kavuşmanızı dilerim.

nazlı06 29-04-2009 08:39

Sevgili Günebakan, sizi kahvemizden tanıyorum. Ailenizle birlikte mutluluk dolu bir bahçeli evde sağlıkla ve sıhhatle çiçekler arasında yaşlanmanızı diliyorum.

günebakan 29-04-2009 09:40

Bende sizleri tanımaktan çok memnunum keşke daha önce bu siteyi keşfetseydim.Hepinize teşekkür ederim:)

Hakkı Şen 29-04-2009 09:44

Sevgili Günebakan, samimiyetiniz her cümlenizde belli oluyor. Sizi daha yakından tanıyabildiğimize çok memnun oldum. Umarım tüm hayalleriniz gerçekleşir. Bir İzmir'li olarak alındım:mad: siz bizim güzel İzmir'imizi beğenmediniz mi de İstanbul'da bahçeli ev hayal ettiniz:D

Tabi ki şaka mutlu kalın tüm sevdiklerinizle

Cumhur Tonba 29-04-2009 13:20

Ah Günebakan ah. Karnım zil çalıyor.
Seni tanımak güzel bir duygu. Sıcaklığın, samimiyetin, İyi bir anne gibi konuya yaklaşımların. Ailemizin yardım meleği.
Sağlıklı, mutlu ve tüm sevdiklerinle güzel bir yaşam geçirmen için duacıyım.

günebakan 29-04-2009 13:38

2 Eklenti(ler)
Buyrun o zaman Cumhur bey karnınızı doyurun afiyet olsun:p bende sizleri tanıdımğım için çok şanlıyım:) Dualarımız karşılıklı.

Eklenti 75380

Eklenti 75381

Adalet Yağcı 29-04-2009 15:57

Ay canım benim, sevgili Günebakan, burada buluşmak ne güzel.
Mesajlarınızdan zaten tanışıyorduk ama buradan biraz daha bilgi ediniyoruz değilmi?
Sevgili Hacer hanım, en kısa zamanda tüm hayallerinizin gerçekleşmesini diliyorum, hayal ettiğinizden çok çiçekleriniz ağaçlarınız olur inşallah.
Sevgiler.

günebakan 29-04-2009 18:55

Teşekkür ederim Adalet hanımcığım umarım hepimizin hayalleri ve çok çokkk çiçekleri olur:)

Beyaz Gece 29-04-2009 19:05

Sayın Günebakan birgün sırf şu ikramlarınız için izmire gelecegim :)
inşallah kabinizden geçen tüm güzellikleri sağlık içinde yaşayabilirsiniz..

günebakan 29-04-2009 22:02

Buyrun gelin Beyaz gece kapımız açık İnşallah hepimizin kalbinden geçenler gerçekleşsin:)

zenfree 29-04-2009 22:11

Sevgili Günebakan seninle tanıştığıma memnun oldum. Kızlarına sevgiler.:)

myndos 29-04-2009 22:15

sevgili günebakan, cereus'unuz nasıl gidiyor? Yapraktan sürgün verdi mi?

günebakan 29-04-2009 22:28

Teşekkürler bende sizinle tanıştığıma memnun oldum :)
Sevgili Myndos gönderdiğinizden beri ne öldü ne dirildi öyle duruyor şimdilik ama ben ümitliyim hiç beklemediğim bir anda yaprak çıkarabilir veya çiçek açabilir yılmadım bekliyorum:)

myndos 29-04-2009 22:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 410431)
Sevgili Myndos gönderdiğinizden beri ne öldü ne dirildi öyle duruyor şimdilik ama ben ümitliyim hiç beklemediğim bir anda yaprak çıkarabilir veya çiçek açabilir yılmadım bekliyorum:)

Sevgili günebakan, yaprak açması, hele çiçek açması henüz beklenen bir durum değil. (Doğa takvimi açısından). Merak ettiğim İzmir tabiat koşullarına nasıl uyum sağladığı.

günebakan 29-04-2009 22:46

Ama bodrum ile İzmirin havası hemen hemen aynı diye biliyorum ben zaten gelinimiz de sessiz sakin duruyor:)

myndos 29-04-2009 23:01

Galiba Bodrum'un havası İzmir'den daha temiz.., şimdilik bile olsa :)

berduray 30-04-2009 16:04

Söyleşinde yer almak sürpriz oldu, herşey gönlünce olsun, ailenle birlikte bol yeşilli günler gör inşaallah...

Sevgilerle.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024