agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-05-2008, 14:56   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Sevilay

agaclar.net’e geliş maceranız nasıl oldu?

2007 yılının yaz başlarında aldığım cam güzeli çiçeklerimin bakımı için internette arama yaptığımda,karşıma agaclar.net çıktı.
Önceleri sadece ziyaretçi olarak girip, bakınıp çıkıyordum.
Daha sonra da üye oldum ve bir daha bırakamadım.

İlk üye olduğum zamanlarda bir oraya, bir buraya tıklamaktan, sağ elimin bileği nasır olmuştu.

Burada neler öğrendiniz?

Neler öğrenmedim ki. Çiçek bakımından, paylaşmanın güzelliğinden, yeniden Türkçe imlâ kurallarına dikkat ederek yazmaya kadar bir dolu şey.

İlk defa, tohumdan bir bitki yetiştirmenin verdiği zevki, çelikten bir bitkiyi çoğaltmanın heyecanını, karşılık beklemeden yardım eden insanların varlığını, hep bu sitede, keyifle öğrendim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Aslında bitkiler hakkında çok da bilgi sahibi olmadığım için pek bir şey öğrendiklerini sanmıyorum. Ancak, tohumdan Plumeria çimlendirme deneyimlerimi diğer üyelerle paylaşmaya çalıştım ve bundan büyük keyif aldım.

Bir de mum çiçeği yaprağının köklendirme çalışmasının verimli olamayacağı yolundaki bilgilere rağmen, köklenen, sürgün veren ve hatta yapraklanan mum çiçeği yaprağımın görüntülerini arkadaşlarımla paylaştım.

Sizi tanıyalım

Daha önce bitkilerle ilgilenemeyecek kadar yoğun çalışan, çiçekleri çok seven annesini bu merakından dolayı ‘’evde de bu kadar çiçek olur mu?’’ diyerek eleştiren, hatta zaman zaman kadıncağızın çiçeklerini fırsat buldukça başkalarına vererek çiçek sayısını azaltmayı amaçlayan, sonra da aynı hastalığa kendisi yakalanan ve evdeki çiçeklere yer açmak için ne yapacağını bilemeyen biriyim ben.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Elimden geldiği kadar, işlerimden arta kalan zamanımı çiçeklerime ayırmaya çalışıyorum. Çalışmaya ara verdiğim şu dönemde, evde ne zaman boş vaktim olsa onların başındayım.

agaclar.net’te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Hayatında ilk defa bir siteye üye olan ve forum kültürü pek olmayan biri olarak, olsaydı ya da olmasaydı diye fikir üretecek durumda görmüyorum kendimi.

Ancak, agaclar.net’e üye olduktan sonra girdiğim bir çok sitenin, benim sitemden daha donanımsız olduklarını gördüm.Burayı seviyorum ben.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

O kadar deneyimsizim ki, henüz bir öneride bulunacak tecrübede hissetmesem de, genel olarak; insanların birbirlerine saygılı ve hoşgörülü olmayı unutmamasını, deneyimlerini mutlaka paylaşmalarını ve ellerinden geldiğince Türkçe imla kurallarına uyarak yazmalarını önerebilirim ancak.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Ben bitkilerle ilgilendiğim zaman inanılmaz bir keyif alıyorum, dinleniyorum, düşüncelerimi temizliyorum.

Bitkiler de aynı şeyleri benim için düşünüyor mu merak ediyorum doğrusu.
Aslında önceleri katmerli olan ve apartman dairesinde yetişebilen tüm bitkiler ilgi alanımda idi.

Şu anda, bir de mum çiçeği türlerine karşı ciddi bir bağımlılık geliştirmekteyim.
Fark ettim ki, mum çiçeklerinde de orta kısımları kırmızı veya koyu renk olanlar ilgimi çekiyormuş.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Bitkilerle ilgilenmeye başladığım ilk zamanlarda (mevsimlerden kış), çok tecrübesiz olduğum için, bir kitap alıp, bakımlarını oradaki bilgilere göre yapayım dedim kendimce.

İlk sayfalardaki sulama bilgilerinde, yetişme döneminde bitkilerin suya daha fazla ihtiyacı olduğu bilgisi vardı.

Ben de aldığım bitkiler henüz yavru ve yetişme çağında olduğu düşüncesiyle gittim geldim suladım.

Bitkilerin solungaçları çıkıp, hepsi yüzme öğrenmeye başlamışlardı ki, kitapta bitkilerin gelişme döneminin mart ayında başladığını, kış dinlenmesini bitiren bitkilerin aslında bu dönemde fazla sulanması gerektiğini okuduğumda artık çok geç idi.

Bir hikayem daha var aslında sizlerle paylaşmak istediğim. Komik olmasa da trajik demeye dilim varmıyor. Rahmetli annem, yıllarca Bodrum ve Antalya’dan bordo renkli begonvil çeliği taşıdı durdu İstanbul’a.

Çok beğendiği bu çiçeği köklendiriyor, büyütüyor ancak çiçek açtıramıyor ve çok üzülüyordu. O kadar emek veriyor ama karşılığını çiçek olarak alamıyordu.
Şimdi, kabri Antalya’da, ve üstünde, çok güzel açan, bordo renkli bir begonvil var.
Gülümsüyor musun anne?

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Sanki evdeki çiçekleri başarıyla yetiştirmiş ve bu konuda uzman olmuşum gibi, apartmanımın bahçesini yeniden düzenlemek adına gayet cahil cesaretli ve şimdilik dar kapsamlı planlarım var aklımda.
Şöyle ufak ufak bir köşesinden başlayayım diyorum.
En azından tecrübe olur ve sizlerle paylaşabilirim.

agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Bir kez katılabildim. İnanılmaz keyif aldım. Arkadaşlarımın yazdıkları ile aynı olacak ama, birbirini ilk kez gören onca insanın, yıllardır tanışıyormuşçasına, dostluk içinde paylaşımlarını izlemek çok hoşuma gitti.

Güler hanımın hediye kasımpatıları, tohum ve bitkilerin yeni sahiplerini bulması, Todor’un minik ördek yavruları.
Ne diyeyim?
Masal gibiydi.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Elimde faydalanmaya çalıştığım iki kitap var.
İlki, VSB tarafından hazırlanan bir kitap.
Diğeri, Atilla Odabaş’ın yazdığı Süs ve Sera Bitkileri adlı, üretimden bakıma çiçeklerin tüm özellikleri konulu bir kitap.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? agaclar.net’i onlardan ayıran özellikler ne?

Agaclar.net, benim üye olduğum ilk ve tek site. Diğer sitelere ziyaretçi olarak girdiğimde, kendi sitemdeki özellikleri bulamadığımı söyleyebilirim.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim almadım ama almayı çok isterim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net’'e ayırıyorsunuz?

Olabildiğince, elimden geldiğince agaclar.net’te olmaya çalışıyorum.
En çok da sigara molası verdiğimde, bu molayı agaclar.net’le değerlendiriyorum ve ben sıkı bir sigara tiryakisiyim. (Sigarayı bırakmayı düşünüyorum ama agaclar.net’i bırakmayacağım.)

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Kitaplar ve sinema.
Zaman zaman, bir yönetmen ve bir yazara aklımı takıyor ve bunların kitap ve filmlerini takip etmeye çalışıyorum.
Örneğin bu aralar Alejandro Gonzalez İnnaritu adlı yönetmene takılmış durumdayım.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Katıldım ve tabiî ki keyif aldım. Özellikle Arzu hanımın ta Karadeniz’den İstanbul’a, bana, Taşkıran çiçeği yollaması beni inanılmaz mutlu etti.Buradan kendisine Teşekkürlerimi bir kez daha iletmek istiyorum. (Aslında GelinTeli adı bu zarif çiçeğe daha çok yakışıyor bence)

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Forumdaki üyelerin çoğundan olumlu yönde etkileniyorum.
Ancak, Todor’un yaşam tarzı ve o tarzı gerçekleştirmek için gösterdiği cesaret, Sevgili Güler hanımın o muhteşem bahçesini gerçekleştirmekteki sabrı ve azmi, (bunları yazarken aklıma, gecelikle, elinde fener, gecenin bir vakti bahçeyi arşınlaması geliyor ve halâ gülüyorum).

Lerdemir’in Gerdenya başlığını sevgisiyle, herkese yardımcı olma gayretiyle ve Gardenyalar üstündeki araştırmaları ile tek başına hareketlendirmesi, beni olumlu yönde etkileyen üyelerin ilk üç sırasını oluşturuyor.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Üye olduğum bir Sivil Toplum Örgütü yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Bu tür protestolara katılmıyorum ve katılmam gerekir mi diye düşünmedim açıkçası. Belki de düşünmeye başlasam iyi olur? Çok geç olmadan.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Bu konuları hakkını vererek işleyen bir program olduğunu düşünmüyorum.
Seyircilerin de aktif olarak katılacağı, bilgi anlamında doyurucu bir program olmalı.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Hobi bahçelerinin insanların evlerine olabildiğince yakın olmasında fayda var diye düşünüyorum.İstanbul gibi bir metropolde bu bir hayal olsa da, böylesi,insanların hobilerine yakın olması açısından daha iyi bence.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz; ağaç, çiçek, kitap, şarkı, müzik grubu/müzik sanatçısı, ressam, şair, film, web sitesi.

Ağaç: Kiraz
Çiçek:Tüm hoya türleri
Kitap: Yaşamak İstiyorum (AYN RAND)
Şarkı:Sound of Silence (Paul Simon & Art Garfunkel)
Müzik Grubu: Paul Simon & Art Garfunkel
Ressam: Salvador Dali
Şair: Nazım Hikmet
Film: Hair (Yönetmen: Milos Forman)
Web sitesi: Agaclar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 15:26   #2
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Sevilay, sen çok yaşa emi. Çok keyifle okudum yazını, rahmetli annenin begonvili ile yazdıkların da beni çok duygulandırdı, gözlerim doldu. O güzel begonvillerin altında istirahat etmesi çok hoşuna gidiyordur eminol. Seninle tanışmak, yazılarımızla sohbet çok güzel benim için. Bahçemdeki kirazlardan keşke sana iletebilsem ama senin için siteye yüklemeye çalışacağım, dalında oldukları için tadları harika.
Herşey gönlünce olsun sevgili sevilay.....

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 15:29   #3
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Sizi tanımak güzel.Herşey gönlünüzce olsun.Sevgiler

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 15:45   #4
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2006
Galeri: 1
Sevilay ablacığım,
iyi ki varsın ve iyi ki buradasın, seni çok seviyorum.

papatyam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 20:03   #5
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Yazdıklarınızı keyifle okudun Sevilay Hanım.

Sizi tanıdığım için çok mutluyum.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 21:47   #6
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Yazsam sayfalar alır heralde

Benim yaşam koçlarımdan birisi Sevilay Hanım, o kadar iyi ki anlatamam. Çok nazik ve son derece sevecen biri. İyi ki sizi tanımışım Sevilay Hanımcığım...

Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 22:35   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-07-2007
Galeri: 92
Sevgili Güler hanım,
Siz de çok yaşayın.
Yazdıklarınızı, başardıklarınızı, enerjinizi, foruma getirdiğiniz hareketliliği keyif alarak izliyorum.

Ben kirazın çiçekli halini de çok beğenirim. Benim için foruma fotoğraflarını yüklerseniz çok sevinirim gerçekten.
Çocukluğumda, kitaplarımı bahçemizdeki kiraz ağacının tepesinde okumaktan çok zevk alırdım. Sanırım bu yüzden kirazı çok seviyorum.

Sevgili Oğuzhan,
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Deli Günlüğü başlığındaki öykünüze çok gülmüştüm.
Allah da sizi güldürsün.

Sevgili Papatyam,
Ben de seni çok seviyorum.
İyi ki o güzel İstanbul toplantısına gitmişim.
Orada seni, Selahattin hocayı ve Celal S. beyi hemşerim olarak tanıdığıma o kadar mutlu oldum ki.

Sevgili Arzu Kasapoğlu,
Bana yolladığınız o zarif çiçeğe sevgiyle baktığıma emin olabilirsiniz.
Beni mutlu ettiğiniz için bir kez daha teşekkür ederim size.
İyi ki varsınız.

Sevgili Sebocum,
Utandım şimdi..
Sen çok efendi, cana yakın ve saygılı bir gençsin.
Her zaman böyle kalacağına, hiçbir şeyin seni etkilemeyeceğine o kadar eminim ki.

Sevilay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 22:39   #8
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Galeri: 53
Sevilay Hanım, sizi yakından tanımak çok güzel. Sevgiyle, çiçeklerle kalın.

Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 22:55   #9
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Sevgili Sevilay, yine bir gün buluşalım. Tek toplanıyla kalmayalım. Sevgiler...

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2008, 23:01   #10
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Örneğin bu aralar Alejandro Gonzalez İnnaritu adlı yönetmene takılmış durumdayım.
Babel ve 21 Grams filmlerini hatırlıyorum.

Eski 19-05-2008, 23:47   #11
Ağaç Dostu

Sevgili Buket Aknar,
Sizi de tanımak güzel. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Biliyor musunuz, oğlum askerliğini Kıbrıs'da yapmıştı.

Sevgili Zenfree,
Bence de bu güzel toplantıyı tekrarlayalım.
Ya da Papatyam ve ben bir gün Beşiktaş' a,size gelelim.

Innaritu'nun Paramparça Aşklar ve Köpekler (Amores Perros) filmini de tavsiye ederim.
Tarantino'ya benzeyen bir tarzı var bu filmde. Zekice kurgulanmış ve çok etkileyici.

Eski 20-05-2008, 00:43   #12
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Sevgili Zenfree,
Bence de bu güzel toplantıyı tekrarlayalım.
Ya da Papatyam ve ben bir gün Beşiktaş' a,size gelelim.
Çok iyi fikir. En kısa zamanda bekliyorum.

Eski 20-05-2008, 11:36   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-09-2006
Galeri: 1
Daha yakından tanımak...

Mutluluk verici...

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2008, 12:05   #14
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Sizi özellikle mum çiçeği başlığından tanıyorum ve yazılarınızı takip ediyorum. Dilerim bir gün, bir ağaçlar.net toplantısında biraraya gelebiliriz. Sevgiler...

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2008, 17:10   #15
Ağaç Dostu

Sevgili Lerdemir,
Sizi ve dünya şekeri eşinizi de yakından tanımak mutluluk verici.
Agaclar.net olmasaydı ikinizi de tanıyamazdım.
İyi ki var, değil mi?

Sevgili Koyu yeşil,
Ben azimliyim, toplantı İzmir de bile olsa geleceğim,söz.)

Eski 20-05-2008, 19:21   #16
Ağaç Dostu

caretta's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Galeri: 121
Sizi tanımak güzeldi
Anneyle iletişimde süper.. Sanırım bundan sonra her bordo begonvil gördüğümde " siz" aklıma geleceksiniz

caretta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2008, 11:42   #17
Ağaç Dostu

mormenekşe's Avatar

Giriş Tarihi: 16-03-2007
sevgili sevilay hanım yazınızı okudum sizi tanımak hoştu.begonvili bende çok severim anneniz de eminim ki başucunda ki begonville huzur içindedir.annelerimizin yaptığı şeyleri eleştirip sonra o eleştirdiklerimizi yaşamamız sanırım takdir-i ilahi diye düşüşünüyorum bu konuda yalnız değilsiniz yani sevgiyle kalın.

mormenekşe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2008, 11:51   #18
Ağaç Dostu

ilknur aşık's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2007
Sevilay hanım ben sizi zaten mum çiçeği kardeşliğinden ve başımıza bela rosa osiria başlığından tanıyordum. Burada daha iyi tanıma fırsatı buldum. Birgün yüzyüze tanışmayı da umuyorum. Sevgiyle kalın.

ilknur aşık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2008, 20:08   #19
Ağaç Dostu

Sevgili caretta,
Sizi de tanımak güzel.
Bordo Begonvil konusunda haklısınız, yapı markette bile görsem benim de aklıma hemen annem geliyor.

Sevgili mormenekşe,
Doğru yazmışsınız.Takdir-i İlahi bu.
Anneme yapma dediklerimi şimdi ben yapıyorum.
Hatta zaman zaman abartarak.

Sevgili İlknur hanım,
Ben de sizinle tanışma fırsatı bulursam mutlu olacağım.
Olur da bir İzmir toplantısı olursa orada görüşürüz umarım.

Sevgiyle kalın..

Eski 22-05-2008, 15:05   #20
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2007
Galeri: 93
Sizi tanımak güzel olduğu kadar hüzünlüydü de. Anneniz ile ilgili anlatınız benim de gözlerimi yaşartmadı desem yalan olur. Ben de Mormenekşe'ye katılıyorum ve tüm eleştirdiklerimi yapmaya başladığımı görüyorum.

M.Sema Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2008, 10:06   #21
Ağaç Dostu

İlkin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2007
Galeri: 51
Sevgili Sevilay hanim pirlanta gibi bir insan gerçekten, sevgi dolu bir kalbiniz var, inanılmaz derece paylaşimci birisi olduğunuzu biliyorum. Yüreğiniz hep mutluluklar içinde atsın. Sevgi ve selamlarımla.

İlkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2008, 17:52   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar Sevilay hanım !

Sizinle tanışmak bir hemşeriniz olarak beni çok mutlu etti bilesiniz. Tüm arkadaşların mesajları gibi mesajlarınızı büyük bir zekle takip ettiğimi bilmenizi isterim. Her ne kadar çocukluğunuzda kirazların tepesinden inmesenizde ağır ve espirili olduğunuzu tahmin ediyorum. Görüşmek dileği ile;

Saygıyla kalın.

Bu arada yeğenime selamlar.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2008, 12:31   #23
Ağaç Dostu

Sevgili M.Sema,
Hüznümü paylaştığınız için size çok teşekkür ederim.
Eminim, annem bu aralar oldukça sık, yukarlarda bir yerlerden sürekli ''ben demiştim'' diyordur.

İlkinciğim
Bizim evin iki kızından birisin sen.
Çiçeklere duyduğun sevgi ve heyecan ta buralardan hissediliyor.
Heyecanın ve mutluluğun hiç bitmesin olur mu?

Sevgili Cemal S.
Hemşeri olduğumuzu unutmamışsınız.Çok mutlu oldum.
Kızıma tabii ki selamlarınızı ileteceğim.
Bir gün bir yerlerde buluşup,(tabii ki Selattin Hoca ile beraber)Tokat kebabı yiyelim mi?

Eski 05-06-2008, 12:56   #24
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevilay Mesajı Göster
[B]
Bir gün bir yerlerde buluşup,(tabii ki Selattin Hoca ile beraber)Tokat kebabı yiyelim mi?
Tabi ki neden olmasın, yapmanız gereken ortak bir tarih belirleyip Bursada buluşmak. Selahattin Hocamda bu iş için gerekli mekan ve malzemeler var, gıdalarıda biz alırız. Ne güzel olur değil mi?

Sevgiler

Eski 06-06-2008, 03:04   #25
Ağaç Dostu

eylems's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Galeri: 58
Sayın Sevilay, sizi tanıdığıma memnun oldum.Annenizin gülümsediğini sanıyorum.İçinde çiçek, bitki sevgisi olan kimse Dünya'da o kadar çeldirici olmasına rağmen bir begonville bile mutlu olmayı başaran anneniz umarım gülümsüyordur.

eylems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2008, 17:00   #26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Sevgili Sevilay !

Tokat kebabı olurda yenmezmi. Yapmayın yahu acıyın bana hele sizin gibi doslarla olursa. Değme keyfine. Siz malzemeleri düşünmeyin. Yeri ve zamanı belirleyin.

Saygıyla.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2008, 18:59   #27
Ağaç Dostu

Yer belli, Selahattin Hocamın tarlası. Zaman ise okulların kapanmasından sonra ki bir tarih o kısmı siz bana bırakın Cemal Bey

Eski 06-06-2008, 19:09   #28
Ağaç Dostu

Sevgili eylems,
Güzel duygularınız için çok teşekkür ederim.
Biliyor musunuz, ben de annemin gülümsediğine inanıyorum..

Sevgili Cemal bey,
Tokat kebabı yenmez mi?
Yenir, hem de ne keyifle.

Sebocum,
Top sende.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024