agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-08-2009, 15:02   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
ÖzgünVadi

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Şu anda oturduğum sitenin yönetim kuruluna seçilmemle beraber, sitemizin peyzaj düzenlemesi ve özellikle de çim tesisi ile ilgili internet üzerinde araştırma yapmaya başladım. Amacım sitemiz için en iyisini bulmaktı. E doğal olarak da en iyiyi arıyorsanız, yolunuzun agaclar.net ile kesişmesi kaçınılmaz.

Burada neler öğrendiniz?

Valla şu ana kadar, bana göre, çook ama çok şey öğrendim. Özellikle çim ile ilgili. Bütün çim konularını, ve bu konulardaki tüm mesajları okudum; tek tek. Bu esnada önemli olduğunu düşündüğüm maddeleri bir dokümanda topladım.

Onun haricinde, bitki yetiştirme ile ilgili pek çok faydalı bilgi öğrendim. Hangi bitki ne sever, ne sevmez.. Bahçemde yetiştirmeyi düşündüğüm bitkiler ile ilgili de, yine çim konusunda yaptığım gibi dokümante etmek istiyorum.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Maalesef şu ana kadar hiçbir şey. Haa, başarısız bir çim deneme ekimimin süreç aşamalarını paylaşmıştım. “Çim ekilirken neler yapılmamalı?” konusu ile ilgili bir şeyler öğrenmiş olabilirler

Sizi tanıyalım

1980 doğumluyum. Terazi burcuyum, ve de burcumun tipik özelliklerini taşırım J. Ankara’da doğup büyüdüm. ODTÜ Makine Müh. Bölümü mezunuyum. Askerliğimi yaptıktan sonra Kocaeli’de iş bulup buraya yerleştim. Evliyim. Eşimle beraber 2008 Eylül ayında yeni evimize taşındık.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Agaclar.net ile tanıştıktan sonra, boş zamanımın hemen hepsini bitkilere, bahçemize ve agaclar.net’e ayırıyorum. Sitede şu an biraz pasif durumdayım, çünkü burası bir derya deniz. Çoook ama çok fazla bilgi var. Şu anda bilgi toplama aşamasındayım diyebilirim.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Şu anda benim bu soruya cevap vermem için erken olduğunu düşünüyorum. Ama ilerde olursa şayet, forumdaki “Öneri, Yorum ve Sorunlarınız” bölümünde paylaşacağımdan şüpheniz olmasın.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Tecrübeli olarak adlandırılabilecek üyelere nacizhane görüşüm, onların da bir zamanlar acemi olduklarını unutmamaları. Not : Böyle bir davranışla şahsen karşılaşmadım, forumda da rastlamadım.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Çok kısa ve net : Terapi. Hayatımdaki bütün sorunları, stresi, her şeyi unutuyorum bitkiler ile ilgilenirken. En çok ilgilendiğim türler ise hoş kokulu bitkiler : Yasemin, Melisa, Gardenya..vs. Ama tabi ki şimdilik. Daha öğreneceğim ve öğrendiklerim doğrultusunda tercih edeceğim çok şey olduğu kanaatindeyim.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

İnanın, acemi ve yeni olduğumdan bu tarz bir anım yok. Olduğunda paylaşacağım, söz.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Evet oldu. İlk işim yabani ot dolu bahçemi bir güzel temizletmek oldu. Çünkü bu küçük alanla ilgili bir şeyler yapma düşüncem var. Kaynağım ise belli : agaclar.net !!!

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Şu ana kadar katılmadım. Fakat anladığım kadarıyla Yalova toplantıları biz İzmitlilerin buluşma noktası. İnşallah bir sonraki toplantıda ben de varım

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Kitap yok maalesef.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Çalıştığım şirkette birkaç iş arkadaşım var. İsim vermeyeyim, hele biri var ki gerçekten örnek alınası bir insan. Kendisi aynı zamanda bir internet dergisinde köşe yazarıdır.

Bir de kayınvalidem var. Yaşayan her canlıya karşı olağanüstü sevgi barındırır içinde. Eşi benzeri yok.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Donanım Haber adlı bir foruma üyeyim. Bilgisayar donanım ve yazılımlar ile ilgili bir forum. Çok bilgili ve paylaşımı seven üyeleri var, ve üye sayısı da bir hayli fazla. Fakat çok ağız dalaşı oluyor. Fanatiklik fazla. İşte benim agaclar.net’i sevmemin en önemli sebebi bu forumdaki iletişim düzeyidir. Tek kelimeyle “Mükemmel”

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Maalesef almadım. Ama yaşım daha genç. Elbet fırsat bulurum.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Şu anda bilgisayar önündeki boş vaktimin neredeyse tamamını ayırıyorum J Ama bu aralar yoğun çalıştığımdan pek fazla boş vaktim olmuyor.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Amatör olarak müzikle uğraşıyorum. Gitar ve davul çalıyorum. Eşim piyanist, konservatuar mezunu, dolayısıyla müzik hayatımızda aktif olarak yer alıyor J . Onun dışında Film arşivi (özellikle yeni yeni HD filmleri daha çok tercih ediyorum artık) yapmayı seviyorum.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Alıcı olarak katıldım. İnşallah en kısa zamanda verici olarak paylaşıma devam edeceğim.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Sayelerinde bilgi dağarcığıma yeni bir şeyler katabildiğim tüm üyeler beni olumlu yönde etkiliyor.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Gönüllü ilkyardımcıyım. Buradan da herkese tavsiye ederim, inşallah hiçbirimiz kullanmak zorunda kalmayız ama gerçek şu ki, İlkyardım bilgilerine her an her yerde ihtiyacımız olabilir. Yaşam ile ölüm arasında 3 dakikalık bir zaman dilimi olduğunu biliyor muydunuz?

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Maalesef şu ana kadar hiç katılamadım. Utanarak söylüyorum bunu. Ama katılmak kesinlikle gerekli. Sadece doğa ve çevre konularıyla ilgili değil, insanoğluna yakışmayan her konuyla ilgili toplumsal tepkimizi gösterebilmeliyiz.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Doğru dürüst program yok ki TV’de bitkiler ile ilgili… Radyo konusunda yorum yapamayacağım. Ancak bir ki dergi var, aylık yayınlanan.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bitkilere gönül vermiş, ama evinde bahçe imkanı olmayan insanlar için biçilmiş kaftan! Bence çocuğu olan her apartman sakini, hafta sonlarını Hobi bahçelerinde geçirmeli, o çocuk toprak ile büyümeli…

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç: Çınar
çiçek: Gardenya
kitap: Şu Çılgın Türkler
şarkı: “The Dance of Eternity”
müzik grubu/müzik sanatçısı: Dream Theater
ressam: da Vinci
şair: Şiir ilgi alanlarım arasında değil
film: Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi
web sitesi: (agaclar.net haricinde tabii ki) sozluk.sourtimes.org

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2009, 22:29   #2
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili ÖzgünVadi, o kadar az mesajınız var ki, üyelerimiz sayfasında da sizi bulamadım.
İyi ki İçimizden Biri başlığında bu hafta sizi tanıdık.
Anlatımınız için teşekkür ederim, sohbetlerimize daha sık katılabilirseniz memnuniyetimiz artar.
Hobi bahçemize de bekleriz.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2011, 12:12   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Gönüllü ilkyardımcıyım. Buradan da herkese tavsiye ederim, inşallah hiçbirimiz kullanmak zorunda kalmayız ama gerçek şu ki, İlkyardım bilgilerine her an her yerde ihtiyacımız olabilir. Yaşam ile ölüm arasında 3 dakikalık bir zaman dilimi olduğunu biliyor muydunuz?
Sayın özgünvadi; İnşallah tavsiyelerinizden etkileniriz.
Topluma yararlı işlere gönül verenlerin yolları açık olsun.
Sağlıcakla kalın.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024