agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni34Beğeniler
  • 7 Gönderen malina
  • 5 Gönderen Sevgi Durul
  • 3 Gönderen Aysel Yavuz
  • 2 Gönderen Ozlem A
  • 2 Gönderen Aysel Yavuz
  • 2 Gönderen samur
  • 1 Gönderen Aysel Yavuz
  • 2 Gönderen TCM
  • 3 Gönderen Güler
  • 2 Gönderen Aysel Yavuz
  • 1 Gönderen gokcegokce
  • 2 Gönderen Cumhur Tonba
  • 2 Gönderen Aysel Yavuz

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-04-2015, 19:26   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Aysel Yavuz

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?
Hatırladığım kadarıyla sardunyaları araştırırken karşıma çıktı bu site.
Ama evimi taşırken ihmal ettiğim için bütün çiçeklerim öldü ve hevesim kaçtı.. Sonraki baharda tekrar heveslendim ve artık
bu sitede aktif bir üyeyim. Ağaçlar.net sayesinde çok fazla bitkimi kaybetmiyorum ve bir sürü çeşitle tanıştım.

Burada neler öğrendiniz?
İlk önce insanların hala karşılıksız birbirine yardım ettiğini hatırladım.Burda herkes gerçekten çok içten.Daha sonra çiçeklerle
en güzel nasıl iletişim kurulur onu öğrendim.Çiçek delileri sayfasında da yazmıştım.Gece onları yanıma alıp öyle uyuyorum ve onlara müzik dinletiyorum..Var mı daha güzel bir iletişim şekli ?

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?
Benden bilgi olarak bişey öğrendiklerini düşünmüyorum. Ben onlardan öğreniyorum.
Sadece sayfamda Tekirdağ'ın eşsiz manzarasını tanıtmışımdır.

Sizi tanıyalım
14.10.1987 Tekirdağ doğumluyum. Yüksekokul Bilgisayarlı Muhasebe mezunuyum.Doğduğumdan üniversiteye gidene kadar ailemle birlikte köyde yaşadım.Üniversiteden sonra ailemden ayrılıp merkeze yerleşip orda işe başladım. Şu anda bir gıda şirketinde muhasebede çalışıyorum. Bir buçuk yıllık evliyim ve 2,5 aylık hamileyim. Kısmetse ekimde bebeğimi kucağıma almış olacağım. Kullanıcı adımdaki Yavuz'da eşimin ismi

Bahçeli bir evde büyüdüm ve çok güzel bir çocukluk dönemi geçirdim.Ağaçlar benim evimdi çocukken.Ağaçta yaşadığım kadar evde yaşamamışımdır Babam zorla eve sokardı. En sevdiğim çocukluk arkadaşım ve ben evimizin arka bahçesinde bulunan ceviz ağacına yuva yapmıştık. En üst dalı benim evimdi. Ordan kaç kere düştüm artık siz hesap edin. Çok şükür hiçbir yerimde kırılmadı.Bütün hayvanlarla arkadaştım. Belki inanmazsınız ama bizim bahçenin fare ve yılanları bile benim elimde büyümüştür

Velhasıl büyüdük ve bütün bunlar güzel bir anı olarak kaldı. Siz de kabul edersiniz ki topraktan yeşilden hayvandan uzak geçen çocukluk hep eksik kalır..

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?
İşteyken ofis çiçekleriyle ilgileniyorum fırsat buldukça..Eve gittiğimde ilk işim onlara bakmak oluyor. Hamile olmadan önce bu süre daha uzundu ama şuan 1-1,5 saat en fazla...

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?
Şimdilik aradığım herşeyi bulabildiğim için şu da olsaydı dediğim bir şey yok. Olmasaydı da yok

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?
Herkes aynı samimiyetiyle kalmaya devam etsin..

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?
Henüz bir çocuğum yok ama onlarla ilgilenmek bir çocuğu büyütmek gibi..Özellikle tohumdan yetiştirmeye çalıştıklarım..
Öyle özen gösteriyorsunuz ki aralarında kaybettiğiniz ölen çiçekleriniz olduğunda uzun bir süre aklınızdan çıkmıyor. Çiçekler, ağaçlar, otlar, bütün bitkiler candır,güzeldir, ayırmaksızın hepsi iyi gelir insana, herkesin dediği gibi stres attırır. Çocukluğunda da büyüklüğünde de...

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?
Komik değil de bana göre trajik olan bir anım var. Bir yerden aldığım kaktüs çeliğini peçeteye sarmıştım. Sonra onu çöp diye attığımı farkettiğimde kahroldum. Yenisini edinene kadar geçmedi acısı..

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?
Değişiklik olmadı ama bahçeli ev isteğim iki kat arttı.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?
Henüz katılma fırsatım olmadı ama o kadar çok isterim ki.. Yakınlarda olursa neden olmasın..

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?
Bitkilerle ilgili bir kitap okumadım. Şu an sadece ağaçlar.net ten faydalanıyorum.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?
Hayrettin Karaca'yı ağaçlar kesildi diye ağlayan o güzel insanı gösterebilirim.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?
Aynı samimiyet ve dostluk diğerlerinde yok.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?
Almadım ama almayı çok isterdim, öyle bir fırsat karşıma çıkarsa seve seve.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?
Sabah 8 den akşam 6 ya kadar sık sık ziyaret ediyorum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?
Kitap okumayı çok severim. Aynı zamanda hayvanlarıda çok severim

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?
Evet katıldım ve itiraf etmem gerekirse çevremde bile bukadar gönlü geniş çiçek ve tohum veren olmadı. Siz bir istiyorsunuz onlar bin gönderiyor.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?
Yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?
Henüz aktif olarak herhangi bir protestoda yer almadım..Ama neden olmasın..

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?
Daha fazla program yapılmalı bence. Özellikle çocukların dikkatini çekmek için onlara yönelik programlar. Erken yaşta doğa sevgisi aşılanmalı.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç: Nar ve Acerlerin hepsi yasemin
çiçek:Maviş,Sempervivum
kitap: Oyunun ustası-Sydney Sheldon
şarkı: Fikrimin ince gülü
ressam:Çocukluğumun ressamı Bob ross
şair:can yücel
film: next
web sitesi:Agaclar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2015, 09:18   #2
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili Aysel Yavuz, değerli bir ağaç dostunu daha kendi cümleleri ile tanımaktan memnun oldum.

Size sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, güzel bir yaşam dilerim. Hayırlısıyla küçücüğü de kucağınıza alıp sağlıkla büyütürsünüz inşallah. Sevgiyle...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2015, 10:01   #3
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Çok teşekkür ederim SDurul ablacım. Bende sizleri tanımaktan çok mutluyum.

Aysel Yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2015, 11:53   #4
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Sevgili Aysel Yavuz, sizi daha yakından tanımak çok güzel. Anneliğin arefesinde size sağlık ve mutluluk diliyorum. Doğa sevgisine sahip bir anneye geldiği için çok şanslı bir bebeğiniz olacak, sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.

Aysel Yavuz ve samur beğendi.
Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2015, 12:38   #5
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Çok teşekkür ederim Özlem A. Bu duygu gerçekten bambaşkaymış. Doğunca kim bilir ne güzel olacak )) Sevgiler..

Ozlem A ve samur beğendi.
Eski 03-04-2015, 12:48   #6
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2014
Sevgili Aysel Yavuz minicik fidelerin annesiyken simdi gercek annelik duygusunu tatmaya baslamissin. Tebrik ediyorum. Bence yeni gelisecek nesillerin sizler gibi anne babadan yetiserek doga ve hayvan dostu olmasi ne kadar da guzel. O zaman dunya bizim gibi insanlarla daha yasanilasi bir yer olacaktir. Bu sitede bizler gibi dusunen insanlarla tanismaktan cok memnunum. Sevgiyle kal..

samur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2015, 12:51   #7
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Sevgili Samur, hepiniz beni gerçekten duygulandırıyorsunuz. ( bu dönemde iki katı sulu göz olunuyor bilirsiniz) Hepinize çok teşekkür ederim.

samur beğendi.
Eski 03-04-2015, 16:09   #8
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Allah ım sağ-salim kurtarsın.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2015, 17:51   #9
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Aysel Yavuz, önce teşekkür ederim. İçten yazdığın bu satırlarla şimdi seni biraz daha yakından tanımış olduk, bu sitede olman bizler için sevindirici.
Güzel haberin de hepimizi mutlu etti, Allah tamamına erdirsin, sayende ailemize bir minik daha katılacak. Eminim ki onu da kendin gibi bir doğa dostu olarak yetiştireceksin.
Herşey gönlünce olsun sevgili Aysel Yavuz.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2015, 08:56   #10
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Sayın TCm, .sevgili Güler ablacım.. Hepinize çok teşekkür ederim.. Ayaklanmaya başladığı andan itibaren toprağa bırakacağımdan emin olabilirsiniz. Aynı annesi gibi çıplak ayak Şaka bir yana gerçekten ben anneme benzemişim bu konuda.. E oda bana benzeyecek haliyle Hepinize sevgiler..

Yagmur143 ve samur beğendi.
Eski 06-04-2015, 09:51   #11
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Sevgili Aysel tanıtım yazınla birlikte daha da yakından tanıdık seni. Bebişlerimizin de aynı zamanlara denk gelmesi çok hoş oldu arkadaşım. Her şey gönlünce olsun. Kocaman öpüyorum.

Aysel Yavuz beğendi.
gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2015, 10:07   #12
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Sevgili Gökçeciğim, burda çok güzel arkadaşlar edindim. Sende bunlardan birtanesisin. Dediğin gibi bebişlerimizin aynı zamanlara denk gelmesi de çok güzel oldu. Büyüyünce de onlar buradan arkadaş olurlar inşallah.. Öpüyorum seni ve bebişini.. Sevgilerimle

Eski 14-04-2015, 09:25   #13
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Bütün hayvanlarla arkadaştım. Belki inanmazsınız ama bizim bahçenin fare ve yılanları bile benim elimde büyümüştür

Ben buna tüm kalbimle inanıyorum.
Ve sizin için canı gönülden dua edeceğim. Dilerim en kısa zamanda bahçeli bir eve sahip olursunuz.

Kabul buyurursanız bu güzel şarkıda
Size, Saygıdeğer eşinize ve yakında sizin ömrünüze ömür katacak olan bebişinize armağan olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=JO_H...=youtu.be&t=10

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2015, 09:32   #14
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Sevgili Cumhur abi, sabah sabah beni nasıl duygulandırdın anlatamam. Açtım dinliyorum.. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. Allah her şeyi senin de güzel gönlüne göre versin inşallah. Bahçeli bir evim olduğunda sizleri misafir etmekten büyük zevk duyacağım.. Saygılarımla..

Güler ve samur beğendi.
Eski 17-02-2019, 21:40   #15
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-02-2019
cok tesekkurler harika olmus

selim500 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024