agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni74Beğeniler
  • 8 Gönderen malina
  • 4 Gönderen Fatih
  • 2 Gönderen kılıçh
  • 4 Gönderen loveforlife
  • 2 Gönderen Güler
  • 2 Gönderen h_dogan
  • 3 Gönderen bay tömürcek
  • 4 Gönderen bay tömürcek
  • 2 Gönderen bay tömürcek
  • 3 Gönderen kılıçh
  • 3 Gönderen turkankaragoz
  • 3 Gönderen mügem
  • 3 Gönderen hira
  • 5 Gönderen kılıçh
  • 4 Gönderen dağçiçeği
  • 2 Gönderen Rana+miraç

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-08-2013, 21:12   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
bay tömürcek

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Agaclar.net ile mum çiçeği sayesinde tanıştım ve bir kaç ay sonra üye olmaya karar verdim.

Burada neler öğrendiniz?

Çiçeklerin değişik istekleri olduğunu öğrendim. İlgili başlıklarda yazılan bilgilere göre yetiştirdiğim çiçeklerin aslında yetiştirmesinin zor olmadığını isteklerinin farklı olduğunu öğrendim. En önemlisi paylaşmayı öğrendim çok şaşırmıştım üyelerin kargo ile birbirlerine çiçek gönderdiklerini duyunca, sonra bende elimde olanları, üye arkadaşların istediklerini göndermeye başladım çok güzel bir duygu olduğunu belirtmek isterim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Bunu aslında üye arkadaşlarımıza sormak lazım elimden geldiğince bildiğim konularda bilgi paylaşımında bulundum. Menekşe sayfasında söğüt gübresini tanıtmıştım daha önce hiç kimse duymamış onu öğrendi üye arkadaşlar örnek verecek olursam.

Sizi tanıyalım

19 Şubat 1994 Sakarya - Adapazarı doğumluyum. Sıcakkanlı, sevecen biriyim insanları çok severim. Birini mutlu etmek çok hoşuma gider. Soğukluğu ve aşırı resmi davranışları sevmiyorum. Kendimi bildim bileli bitki ve hayvan sever biriyim. Acaba diyorum şehirde otursaydım orada doğup büyüseydim bu kadar bitki - hayvan sever biri olur muydum diyorum. Çünkü köyde doğdum küçüklüğümden beri evimizde bir sürü çiçek ve çeşitli hayvan türleri var. Bitki ve hayvan sevgimi biraz da buna bağlıyorum ben.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Zamanımın çoğu bitkilerle geçiyor aslında. Çünkü bitkiler evin içinde, dışında, önünde, arkasında ve köyde oturduğum için heryer ağaç ve yeşil yani sürekli bitkilerle iç içeyim. Bakımı konusunda ayırdığım zaman da az sayılmaz onlarla vakit geçirmeyi, bakımlarını yapmayı seviyorum.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Ağaçlar.net'te eksik bir yön görmedim şimdiye kadar çünkü okadar geniş kategoriye sahip ki başlıklarda istediğiniz konuyu bulabilmek mümkün. Bazen üyeler arası tatsız gerginlikler ve sayfalarda çekişmeler olabiliyor bunlar olmasa daha güzel olur.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Gelecek nesillere bitki ve hayvan sevgisini aşılamalarını öneriyorum ben. Doğanın bizlere ve gelecek nesildeki bitki - hayvan severlere, doğa dostu insanlara ihtiyacı var.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Onlarla ilgilenirken mutlu olmamam mümkün değil. Seviyorum onlarla ilgilenmeyi, bitki yetiştirmek, çiçek açtığını görmek, meyve verdiğini görmek beni benden alıyor. En çok ilgilendiğim türler gösterişli çiçek açan türler, begonya çeşitleri, afrika menekşesi ve unutulmaya yüz tutmuş eskiden yetiştirilen çiçekler.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Geçen sene yaz ayıydı teyzeme gitmiştik kuzenim yeni yeni yürümeye başlıyordu. Eniştem de kuzenimi bahçeye bırakıp yürüme antremanı yaptırıyordu. Kuzenim enişteme doğru heyecanla yürüyor eniştem de geri geri yürüyerek hem ellerini çırpıyor hem de gel gel yapıyordu. Tam o sırada ayağı arkadaki bahçe hortumuna takıldı ve eniştem senteleyerek teyzemin tenekedeki kaynana yumruğu kaktüsünün üstüne oturdu ayağında kot pantolon olmasaydı eniştem süzgece dönücekti sadece kazayı birkaç diken darbesiyle atlattı çok gülmüştük enişteme ama belli etmese de çok acı çekmişti o anda şimdi o kaktüsün yanından geçmeye korkuyorum der

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Bahçeli - balkonlu bir evimin olmasını ve orada çeşitli bitki ve hayvanları yetiştirmeyi istiyorum. Sitedeki bahçe ve balkonları gördükçe bu hevesim daha da arttı.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Daha katılmak nasip olmadı bir dahaki toplantılara katılabilirim inşallah.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Kitaplardan yararlanmadım hiç bitkiler konusunda. En çok çevremden yararlanırdım şimdi Agaclar.net ve diğer internet sitelerinden yararlanıyorum.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Sitedeki çoğu üye diyebilirim ve çevremdeki bazı insanlar.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

afrikameneksesi.freeforums.org'a da üyeyim. Agaclar.net daha köklü ve daha kapsamlı bir site.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Almadım ama almayı çok isterim.

Zamanınızın ne kadarını Agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Boş kaldığım zamanların çoğunda ağaçlar.nette vakit geçiriyorum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Hayvanlar.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Tohum takas etkinliğine falan katılmadım ama üye arkadaşların istediklerini gönderip onlardan isteklerde bulunuyorum. Paylaşımı bu şekilde yaptım şimdiye kadar.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Katılmadım ama katılmak gerektiğini düşünüyorum.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Pek fazla yeterli olmuyor bence o programlar. Daha kapsamlı ve daha sık olmasını isterim bu programların.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bence çok güzel bir uygulama. Şehir hayatından sıkılmış insanlar için bire bir olduğunu düşünüyorum.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç: Zeytin
çiçek: Menekşe
kitap: Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
şarkı: -
müzik grubu/müzik sanatçısı: Candan Erçetin
ressam: -
şair: Mehmet Akif Ersoy
film: İncir Reçeli
web sitesi: Agaclar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2013, 22:15   #2
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Yakından tanıdığım biri hakkında yine tanıtıcı bir yazı okumak çok güzeldi

Tekrardan çok şanslı olduğumu hatırlattı bana

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2013, 01:54   #3
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
Seni tanıdığım için çok şanslı olduğumu söyleyip iyiki varsın demek istiyorum.....

kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2013, 02:13   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2011
Bay tömürcek seni burda tanıdım şahsende tanıştığım zaman sanki yıllarca tanıyor gibiydim için yazılarına vurmuştu ama yüzünede vurduğunu gördüm pırıl pırıl iyiki varsın.

nılgun_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2013, 08:18   #5
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Değerli Kardeşim,

Çiçekleri ve hayvanları seven insanları çok severim. Hele ki, küçük yaşına bakmadan bu sevgiyi yoğun bir şekilde hissediyor ve hissettiriyorsa o kişi çok daha özeldir benim için. O gencecik yaşında sahip olduğun yeşil ellerinin bereketi hiç eksilmesin Bay Tömürcek. Üniversite hayatının yeni başarılara vesile olmasını dilerim...
Sevgilerimle...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2013, 08:47   #6
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili bay tömürcek, güzel tanıtım yazınızı zevkle okudum, teşekkür ederim.
Her şey gönlünüzce ve başarılarınızla dolu dolu olsun.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2013, 08:57   #7
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Seni tanıdığıma memnun oldum. Doğayla bu yaşta bu kadar içli dışlı birilerini bulmak artık zorlaşıyor. İnşallah üniversite hayatın da başarılı geçer ve hayallerine kavuşursun.
Sen biliyorsun ama ben yine de hatırlatayım. " İnsan olmadan doğa olur ama doğa olmadan insan olmaz".
Sevgiyle kal.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2013, 10:52   #8
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatih Mesajı Göster
Yakından tanıdığım biri hakkında yine tanıtıcı bir yazı okumak çok güzeldi

Tekrardan çok şanslı olduğumu hatırlattı bana
Fatihcim yaşadığın o şansı bende yaşıyorum sayende Forumdaki değer verdiğim insanların başındasın sen de hatta çok başında. Bilmiyorum belki yaşıt olmamızdan, belki zevklerimizin uyuşmasından ya da ilk mum çiçeği arkadaşım olmandan; senin yerin bambaşka

Fatih, loveforlife ve efeege beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2013, 10:56   #9
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kılıçh Mesajı Göster
Seni tanıdığım için çok şanslı olduğumu söyleyip iyiki varsın demek istiyorum.....
Teşekkür ederim kılıçcım Sen de iyiki varsın. Ve bizim gibi genç yaşta daha çok üyenin olmasını diliyorum. Belki üye olmayıp burayı okuyan yaşıtlarımız vardır, sizler de üye olun, bir yerlerde saklı kalmayalım ve erkek çocuğu çiçekle ilgilenmez ön yargısını hep beraber yıkalım Valla kılıçcım evrensel boyutta mesajımı da verdim sana cevap yazarken

Eski 13-08-2013, 11:02   #10
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Değerli Kardeşim,

Çiçekleri ve hayvanları seven insanları çok severim. Hele ki, küçük yaşına bakmadan bu sevgiyi yoğun bir şekilde hissediyor ve hissettiriyorsa o kişi çok daha özeldir benim için. O gencecik yaşında sahip olduğun yeşil ellerinin bereketi hiç eksilmesin Bay Tömürcek. Üniversite hayatının yeni başarılara vesile olmasını dilerim...
Sevgilerimle...
Şu sözü çok doğru buluyorum; çiçekleri ve hayvanları seven insandan doğaya hatta kimseye zarar gelmez. Bu söz çok doğru karıncanın bile canını düşünüp ezmekten korkan biz, nasıl bir şeylere zarar verebiliriz

Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim loveforlife ablacım. İnşallah elimin yeşili hiç solmaz. Annem bronşit ve astım hastası çiçekler çok dokunuyor anneme, menekşeleri sulayınca ıslak toprak kokusu öksürtüyor annemi çok rutubet kokuyor deyip odama girmiyor, kedi tüyüne alerjisi olduğundan Cevdetten ve yavrularından uzak duruyor, ben de hep dua ediyorum Allah beni onlardan ayıracak hastalık vermesin diye çünkü onlarsız bir hayat bomboş benim için

Eski 13-08-2013, 11:02   #11
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili bay tömürcek, güzel tanıtım yazınızı zevkle okudum, teşekkür ederim.
Her şey gönlünüzce ve başarılarınızla dolu dolu olsun.
Asıl ben teşekkür ederim Güler ablacım bana bu şansı tanıdığınız için

Eski 13-08-2013, 11:06   #12
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Seni tanıdığıma memnun oldum. Doğayla bu yaşta bu kadar içli dışlı birilerini bulmak artık zorlaşıyor. İnşallah üniversite hayatın da başarılı geçer ve hayallerine kavuşursun.
Sen biliyorsun ama ben yine de hatırlatayım. " İnsan olmadan doğa olur ama doğa olmadan insan olmaz".
Sevgiyle kal.
Ben de sizleri tanıdığıma çok memnun oldum h_dogan abicim Evet malesef çok az yaşıtım var doğayla içli dışlı olan. Zaten olanların çoğu da bu siteden. İnşallah hepimiz de hayallerimize kavuşuruz. Bu sözü aklımda tutucam her zaman abicim

h_dogan ve loveforlife beğendi.
Eski 13-08-2013, 21:34   #13
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Teşekkür ederim kılıçcım Sen de iyiki varsın. Ve bizim gibi genç yaşta daha çok üyenin olmasını diliyorum. Belki üye olmayıp burayı okuyan yaşıtlarımız vardır, sizler de üye olun, bir yerlerde saklı kalmayalım ve erkek çocuğu çiçekle ilgilenmez ön yargısını hep beraber yıkalım Valla kılıçcım evrensel boyutta mesajımı da verdim sana cevap yazarken

Dediğin gibi bu iyice evrensel mesaj olmuş ama çok anlamlı. kesinlikle katılıyorum sana..
Ah birde bu ön yargıları kökünden yokedebilsek..

Eski 13-08-2013, 22:40   #14
Ağaç Dostu

turkankaragoz's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2012
Yanlız erkekler değil kadınlar arasında da çok var çiçek sevmeyen. Dilerim onlardan birine rastlamazsınız. Önyargı değil gerçekler bunlar tömürcek ve kılıçh. Geçen gün komşuma çiçek hediye ettim kadın ben anlamam eşim bilir dedi şaşırdım. Demek ki artık yer değiştiriyoruz.

turkankaragoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2013, 23:34   #15
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2012
Galeri: 39
Sevgili tömürceğimizin öyle kocamaaan bir gönlü var ki,içine dünya değil,tüm evren sığar....

mügem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2013, 23:51   #16
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi turkankaragoz Mesajı Göster
Yanlız erkekler değil kadınlar arasında da çok var çiçek sevmeyen. Dilerim onlardan birine rastlamazsınız. Önyargı değil gerçekler bunlar tömürcek ve kılıçh. Geçen gün komşuma çiçek hediye ettim kadın ben anlamam eşim bilir dedi şaşırdım. Demek ki artık yer değiştiriyoruz.
Amin türkan ablacım Aslında şaşırmamak lazım çiçek cinsiyet işi değil, sevgi ve merak işi

Eski 13-08-2013, 23:54   #17
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mügem Mesajı Göster
Sevgili tömürceğimizin öyle kocamaaan bir gönlü var ki,içine dünya değil,tüm evren sığar....
Müge ablacım çok teşekkür ederim burdaki herkesin yüreği kocaman Sizleri tanıdığım için çok mutluyum

Eski 14-08-2013, 00:29   #18
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
tömürcekciğim, hayat sana hep gülen yüzüyle yaklaşır inşallah.

altın kalpli güzel kardeş

bu arada incir reçeli filmini bende çok severim.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2013, 08:41   #19
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi turkankaragoz Mesajı Göster

Malesef ablacım rastlamak değil içinde yaşıyorum..
En yakınımdaki örnekler ailem..
Beni vazgeçirmek için yapmadıklarını bırakmadılar ama tüm ısrarlarına ve oyunlarına rağmen ben halen en sevdiğim işi yapmaya devam ediyorum...

Eski 14-08-2013, 09:33   #20
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
tömürcekciğim, hayat sana hep gülen yüzüyle yaklaşır inşallah.

altın kalpli güzel kardeş

bu arada incir reçeli filmini bende çok severim.
Çok teşekkür ederim hira ablacım bu güzel sözleriniz çok mutlu ediyor beni İncir reçelini de kaç kere izledim inan sayısını unuttum ablacım

Eski 14-08-2013, 21:00   #21
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Sevgili kardeşim iyiki varsın. Senin gibi yaşı küçük ama gönlü büyük insanları gördükçe çok mutlu oluyorum. Geleceğe umutla bakmama sebepsiniz.
Gülen yüzün hiç solmasın. Hep sevgiyle kal.

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2013, 23:03   #22
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Sevgili kardeşim iyiki varsın. Senin gibi yaşı küçük ama gönlü büyük insanları gördükçe çok mutlu oluyorum. Geleceğe umutla bakmama sebepsiniz.
Gülen yüzün hiç solmasın. Hep sevgiyle kal.
Ne yalan söyliyim gözüm seni aradı dağçiçeği ablacım ve sende iyiki varsın abla Böyle güzel yürekli insanlarla tanışmak çok mutlu ediyor beni Hepimizin gülen yüzleri solmasın yüreğinden sevgi hiç eksik olmasın

Eski 16-08-2013, 13:28   #23
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-01-2012
Sevgili tomurcek,
Rengarenk ciceklerin civcivlerin, cevdetinin hikayelerini sevimli bir dille anlatisini merak ve gulumsemelerle izledik bu gune dek. Cocuklugumuzda okudugumuz aysegul tatilde, aysegul denizde, aysegul koyde kitaplari tadindaki maceralarin, tomurcek koyunde adli ilk maceradan sonra, ikinci kitap tomurcek universitede ile devam edecek.
Denizlide yetistirecegin ogrenci ciceklerini ve okul maceralarini merakla izleyecegiz.
Derslerini ihmal etmiyecegini ve cymbelinanin onerilerini ciddiye alacagini umut ediyorum.basarilarla dolu yesil bir gelecek diliyorum sana hep boyle kal.

Rana+miraç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2013, 22:22   #24
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rana+miraç Mesajı Göster
Sevgili tomurcek,
Rengarenk ciceklerin civcivlerin, cevdetinin hikayelerini sevimli bir dille anlatisini merak ve gulumsemelerle izledik bu gune dek. Cocuklugumuzda okudugumuz aysegul tatilde, aysegul denizde, aysegul koyde kitaplari tadindaki maceralarin, tomurcek koyunde adli ilk maceradan sonra, ikinci kitap tomurcek universitede ile devam edecek.
Denizlide yetistirecegin ogrenci ciceklerini ve okul maceralarini merakla izleyecegiz.
Derslerini ihmal etmiyecegini ve cymbelinanin onerilerini ciddiye alacagini umut ediyorum.basarilarla dolu yesil bir gelecek diliyorum sana hep boyle kal.
Ablacım çok teşekkür ederim güzel yorumun için sonuna kadar yüzümde tebessümle okudum bu sözleriniz beni çok mutlu ediyor Tömürcek üniversitede serisi de başlayacak inşallah ve yetiştireceğim kısıtlı sayıda çiçeklerimle karşınıza çıkıcam yine Allah izin verirse Derslerimi ihmal etmem ve cymbelina ablamın önerilerini de her zaman ciddiye alıcam

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024