agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni25Beğeniler
  • 5 Gönderen malina
  • 3 Gönderen Benol Hazaroğlu
  • 2 Gönderen evdeçiçek
  • 3 Gönderen Güler
  • 2 Gönderen Yaylacı
  • 2 Gönderen Yaylacı
  • 2 Gönderen Yaylacı
  • 2 Gönderen pria
  • 2 Gönderen loveforlife
  • 2 Gönderen Yaylacı

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-11-2013, 18:17   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Yaylacı

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu? :
Doğayı ve yeşilliği çok seven biriyim, internette sık sık bitki araştırır bir şeyler öğrenmeye çalışırım. Böyle bir araştırma yaparken Ağaçlar.net ile tanıştım.

Burada neler öğrendiniz?:
Bitki bakımları, bitki çeşitleri ve yeni hobi faaliyetleri

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?:
Elimden geldiği kadar yeni bitkileri tanıtmaya çalışarak katkıda bulunmak istedim. Dev Hatmi Çiçeği (Luna Hibiscus White) ni tanıtıp bakımını öğrettim. Ayrıca bitki resimlerini eklediğimde bitkiler hakkında bilgi vermeyi de ekleyerek örnek olmaya çalıştım.

Sizi tanıyalım:
Adım Celalettin Yılmaz, kullanıcı adım Yaylacı. 1960 Trabzon doğumluyum, Gerçek mesleğim Fizik Mühendisi fakat mesleğimle ilgili bir kurumda çalışmıyorum, Sancaktepe Belediyesi çalışanıyım. Doğayı çok seven biri olarak beton yığınlarına tamamıyla karşıyım. Bir ot bile yetiştirebildiğim zaman mutlu olurum.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?:
İşten fırsat bulduğum sürece ve gündüz vakitlerinde ne kadar zamanım varsa.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?:
İlgili başlıklar var fakat ziraat mühendisleri ile orman mühendislerinin ayrı bir başlık altında bitki bakım ve yetiştirme rehberi olsaydı daha iyi olurdu.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?:
Bitkilerinin resimlerini eklediklerinde bitkinin- eğer biliyorlarsa –Türkçe ve Latince adları ile bitki hakkında kısa bilgiler de eklemeleri.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?:
Bitkilerle uğraştığım zaman kendimi gayet mutlu, huzurlu ve sorunlardan uzaklaşmış buluyorum. En çok ilgilendiğim türler uzun ömürlü çiçekli bitkiler ile sağlığa katkısı büyük bitkiler.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?:
Pek ilginç bir olay yaşamadım fakat kaktüslerle uğraşırken ellerime batan dikenlerini saatlerce temizlemek oldu.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?:
Elbette oldu, planladığım projelerimi gerçekleştirmek için daha bir heyecanlı ve tutarlı oldum.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?:
Ağaçlar net toplantısına iki sene önce Anadolu yakasındaki 7.kuruluş yıl dönümü kutlamasına katılmıştım. İlk başta acaba gitsem mi diye düşündüm, bir vazgeçtim bir gitmeye karar verdim. Bu karasızlık otobüs durağına gidene kadar devam etti. Bu karasızlığın nedeni kimseyi tanımıyordum, kimse de beni tanımıyordu acaba nasıl karşılayacaklar diye düşünüyordum. Kadıköy’e ulaştığımda kesin kararı o zaman vermiştim ve toplantıya katıldım, iyi ki de katıldım çok güzel ve çok faydalı bir toplantı olmuştu. İnsan kendini tanıma fırsatına eriyor, yeni dostluklar kuruyor böyle yerlerde.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?:
Dekoratif Türkiye Bitkileri-Bitki Adları Sözlüğü (Türkçe/İngilizce-İngilizce/Türkçe) ve Süs-Salon ve Bahçe Çiçekleri

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?:
Almanya’da 10 yıl kalmıştım Almanların bahçe düzenlemeleri ve bitki çeşitliliği beni etkilemişti

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?:
Çok ciddi bir üyeliğim yok.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?:
Bitkilerle ilgili hiçbir mesleki eğitimim yok fakat eğitim almak isterdim. Buna zaman ayırmak sorunu var, çalışan biriyim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?:
Sadece mesai bittikten sonra evdeyken ve bazen iş yoğunluğu olmayınca iş yerinde ayırabildiğim boş zaman

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?:
Hobi işleri, el sanatları, kitap okuma, bilgisayarda program çalışmaları ve kendime ait web sitesi

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?:
Henüz katılmadım, katılmak isterim(elimde çeşitlilik çok fakat yeterince miktar bitki tohumu yok)

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?:
Yok

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?:
Hiç birine katılmadım fakat katılmak gerekir.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?:
TV ve Radyoda gerek doğa konusunda gerekse yetiştiricilik konusunda yeterli bir program yok sayıyorum. Mevcut programlar da zaten yetersiz. Özellikle TV kanallarında yüzbinlerce dizi filim(maalesef bizim aile yapımızı da bozuyorlar) koyacaklarına buna harcanan zamanın %10’u doğa ile ilgili olmalı.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?:
Mükemmel bir düşünce ve uygulama, beton yığınlarının sahip olduğu şehirlerde olmazsa olmazlardan. Almanya’da kaldığım süre içerisinde Alman yerel belediyesinden kiraladığım bir hobi bahçem vardı. Almanlar bu işi çözmüş, ya biz?

Hepsinden sadece birer tane yazın:
En sevdiğiniz;
ağaç: Jakaranda
çiçek: Ağaç Hatmi(Tropikal olanlar)
kitap: Şu günlerde okuduğum “Ahrar” isimli kitap
şarkı: Belirli bir şarkı yok(Türk Halk-Türk Sanat Müziği)
müzik grubu/müzik sanatçısı: Yeni sanatçılardan yok, eski sanatçılar zaten bu dünyadan göçtü
ressam: Şu an aklıma isim gelmiyor
şair: Ahmet Selçuk İlkan
film: Yok
web sitesi: agaclar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2013, 20:59   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Ağaçlar nette sizinle ilk iletişimimiz sizden Maçka'da yetişen soğanlı bir zambağı bana ulaştırmanızla başladı(her ne kadar yetiştirmeyi beceremesem de).

Abonesi olduğum bahçe sayfanızda bu aralar çok yoğun olmanıza rağmen bitki ve tohumlarıyla ilgili verdiğiniz faydalı bilgilere çok teşekkür ederiz.

Sizde tohumdan bitki yetiştirmekten ve bunları paylaşmaktan çok büyük keyif alan üyelerimizdensiniz.

Daha geniş çalışmalarınızı merakla bekliyorum. İnşallah yolunuz buraya düştüğünde tanışmak kısmet olur.

Sayfanızı takipteyim. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2013, 09:09   #3
Ağaç Dostu

evdeçiçek's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Ben Sn. yaylacı ile ayaküstü de olsa tanışma şansım oldu. Zaten sayfasını büyük hayranlıkla takip ediyordum. Birde yakın oturduğumuzu öğrenince bayağı sevindim. Bol yeşilli günler

Yaylacı ve pria beğendi.
evdeçiçek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2013, 09:34   #4
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın Yaylacı, tanıtım yazınızı okudum, bahçe sayfanıza bakamamıştım ama en kısa zamanda ziyaretçiniz olacağım.
Teşekkür ederim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2013, 17:57   #5
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Galeri: 8
Sayın Benol hanım çok teşekkür ederim ziyaretiniz için ve güzel sözleriniz için. Paylaşmak esestır düşüncesiyle hareket ediyorum, ben bitkilerle ilgili bilgi ararken eksik bilgi veya yanlış bilgilerle karşılaşıp bunun zorluğunu yaşadığım için bilgileri paylaşmanın iyi olacağını düşündüm. Benim çektiğim bilgi eksikliği sorunu ve aşırı merak üyelerin pek çoğunda var olduğunu düşünerek bilgilerimi elimden geldiği kadar bu siteye aktarmaya çalışıyorum. Hiç olmazsa biraz faydamız olsun insanlara karşı.
Bu önümüzdeki yaz aylarında Trabzon ziyaretim olacak büyük ihtimal, bir aksilik çıkmazsa. Geldiğimde Adil ve Kaptan abiyle mutlaka görüşeceğim onların telefonları bende var, o zaman sizinle de görüşme imkanımız olur inşallah.
Trabzon Zambağı(Agrita) benim için de zor bir soğanlı çiçek, bu sene bakacağım çimlenerek çiçek verecekler mi? Bu tür zambağı yetiştirmek biraz zor olsada başaracağıma inanıyorum. Kaptan abi başarmış bu işi, sanırım bizde başarırız. Bu siteyi alt üst ettim ama sizin sayfalarınızı göremedim, bahçenizi ve çiçeklerinizi görmek isterdim. Saygılarımla, Trabzona selamlar...

pria ve loveforlife beğendi.
Yaylacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2013, 18:01   #6
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi evdecıcek Mesajı Göster
Ben Sn. yaylacı ile ayaküstü de olsa tanışma şansım oldu. Zaten sayfasını büyük hayranlıkla takip ediyordum. Birde yakın oturduğumuzu öğrenince bayağı sevindim. Bol yeşilli günler
Sayın evdecicek, çok teşekkür ederim. Bir 5-10 dakika kadar ayak üstü görüşebildik birer çay içme fırsatımız olmadı ama birara çay içip sohbet ederiz. Bana yakın bir yerde oturman benim için güzel bir şans.Davetiyeler için tekrar teşekkür ederim. Saygılar, selamlar...

pria ve evdeçiçek beğendi.
Eski 26-11-2013, 18:06   #7
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Sayın Güler hanım, ziyaretiniz beni memnun eder, sayfalarıma beklerim. Ayrıca siz moderatör olarak bu sitenin düzenlenmesinde görev yapıyorsunuz sizden birşey öğrenmek istiyorum. Kendi sayfamda(Üyelerin Balkon ve Terasları konu başlığı altında kullandığım sayfam) bazı bilgiler ekledim, örnek olsun diye oraya ekledim bilgileri, çiçekler hakkında detaylı bilgi eklemek için hangi sayfayı kullanacağımı bilmediğim için oraya ekledim. Eğer bana yardımcı olursanız bitkilerle ilgili bilgileri alfabetik olarak bir başlık altında sayfalara ekleyebilirim, bu çalışmayı yapmak istiyorum. Mümkünse benim sayfamda bir örnek var eğer beğenirseniz Bitki bakımlarıyla ilgili başlık açarsanız memnun olurum. Saygılarımla efendim....

pria ve loveforlife beğendi.
Eski 26-11-2013, 18:09   #8
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yaylacı Mesajı Göster
Bitkilerle uğraştığım zaman kendimi gayet mutlu, huzurlu ve sorunlardan uzaklaşmış buluyorum.
En önemli ortak paydamız bu olduğu için buradayız sayın Yaylacı..

Merhaba...

Yaylacı ve loveforlife beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2013, 21:30   #9
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Teşekkürler sayın Pria, evet doğru söylüyorsunuz.

Eski 26-11-2013, 22:02   #10
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Sayın Yaylacı,

Siteye ilk girmeye başladığım günlerde, ilk rastladığım başlıklardan biriydi sayfanız. İlk kez gördüğüm pek çok güzele hayran olmama neden olmuştunuz. Uzun süren suskunluğunuzun ardından rengarenk güzelliklerin yanında barındırdığı bolca bilgiyle sayfanızı yeniden aktif görmek çok sevindirici.

Sizi yakından tanımış olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Dilerim bitkileriniz ve bitkilere dair bilgilerinizle daima bizimle kalırsınız!

Yaylacı ve pria beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2013, 22:07   #11
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Sayın loveforlife, elbetteki bu siteye devam edeceğim, burada paylaşımlar mükemmel, bilgi olsun, bitki olsun paylaşımlar çok güzel, böyle bir siteden ayrı kalmak çok zor. Bilgi eklemeye devam edeceğim. Saygılarımla...

loveforlife ve TRAKLI beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024