agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni94Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-12-2011, 11:15   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
hanndan

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Her şey bir gandenya ile başladı, kokusuna hayran kaldığım gardenyayı kaybetmek istemediğimden bakımı ile ilgili bilgiler ararken saatlerce agaclar.net'te zaman geçirdiğimi hatta sabahladığımı fark ettiğim de meğerse macera çoktan başlamış bile….

Burada neler öğrendiniz?

Önce oturduğumuz evimiz güneş almadığından ve bendeki bitki yetiştirme merakından bir çok bitkiyi ziyan ettiğimin farkındayım üzülerek. Artık bilinçli bitki yetiştiricisi olmalıydım. Bitkiyi alırken önce isteğine göre alıp bakımını ona göre yapmayı öğrendim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Ben bilinçsiz bir yetiştirici olduğumdan, bilgi olarak verimim olduğunu düşünmüyorum.

Sizi tanıyalım

1981 Erzincan doğumluyum. 6 yıl Erzincan da kaldıktan sonra babam öğretmen olmasından dolayı Ankara'ya yerleştik. 2001 yılında evlendim. Evliliğimin 5. ayında Ramazan Bayramı için eşimin ailesinin yanından dönerken geçirdiğimiz trafik kazası ile yeni bir milat başladı benim için, belimin kırılması sonucu artık yürüme yetkim kaybolmuştu, yani artık omurilik felciydim.

Kazadan sonra uzun süren rehabilitasyon dönemleri derken bir mucizeyle hayatıma giren kızım ile hayatım renklendi varlığı bana güç verdi, kendimden uzaklaşmam için bir sebep oldu. Merkezde olan evimiz o kadar sıkıcı geliyordu ki, her yerde bir engel, insanların saygısızlığı vs. beni doğaya yöneltti.Beton yığınlarından kurtulmayı istiyordum.

Çok şükür 10 aydır bahçeli bir evde yaşıyoruz. 1,5 dönüm bir bahçeye bir dünyayı sıkıştırıp, bir tohumun filizlenmesinde hayata umutla bakmanın yollarını arıyoruz.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Günün büyük kısmını bahçede geçiriyorum. Toprakla ilgilenmem fiziki açıdan zor olduğundan genelde seyretmekle zaman harcıyorum.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

ağaçlar.net ten son olarak çiçeklerinde kokularını yayınlamasını bekliyorum. En son geldiği nokta bu olurdu sanırım.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Ben bir çok bitkiyi bilinçsizliğimden kaybettiğim için üyelerimiz bunu yapmasın.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Türler arasında bir ayrım yapmıyorum yeşil olan her şeyi seviyorum.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Baharda ekilecek olan çiçeklere yaptığım enzimin tesisat odasında patlayıp kokusunun günlerce evden gitmemesi mi, ya da ektiğim tohumların yabani ottur diye yolunup atılması mı, dahliyanın parçalanarak dikilmesi mi, zavallılar çok çektiler benden.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Elbette oldu, daha bilinçli ve düzenli bir bahçe düzenlemeyi düşünüyorum.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Ankara da yapılan toplantıya katılamadım ama sevgili dostların ziyaretime gelmesi beni çok mutlu etti. Sayenizde çok güzel dostlar edindim

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

İnternetten bilgilere ulaşmak daha pratik olduğundan kitap okumayı unutuyorum sanırım.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Örnek aldığım biri yok ama doğa için çalışan herkesin destekcisiyim.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Başka üye olduğum forumlar yok,tüm aradığımı agaclar.net'ten ulaşabiliyorum.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Mesleki bir eğitim almadım ama çok isterdim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Kışın daha çok vaktim geçiyordu malum yaz olunca bahçeden içeri girmek olmuyordu. Havalar soğuyor yine 3-4 saatim agaclar.net'te geçecek.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Bitkiler gibi ilgi ve alaka isteyen bir de kızım var, onun sevgiyle yetişmesi için çok zaman harcıyorum.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Evet, katıldım. Çok güzel bir paylaşım ama ben paylaşan değil de paylaşılan kısmındayım henüz.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Üyeler arasında ayırım yapmam doğru olmaz, bir çok üyelerden çok şey öğrendim. Ortak dilimizin aynı olması en güzeli olsa gerek.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Hayır yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Doğaya yararlı olduğu müddetçe gerek var ama aktif olarak katılamadım.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Tv ve radyolarda bu konuların yeterli anlatılamadığını düşünüyorum. Toplumu bilgilendirme konusunda zayıf medya. Tabii ki talep meselesi de, insanlar da duyarsız olduğundan sanırım yeterli bilgiler işlenmiyor. Okullarda ve medyada özellikle işenmesi gereken konular ama maalesef yeterince duyarlı olunmadığını düşünüyorum.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bence bahçelerin hobi olmasından ziyade gerekli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Toprak değil midir insanın enerjisini alan, bu hobi olmamalı bence. Ama yine de bir adımdır, hiç olmamasından iyidir.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:Çınar
çiçek:Lilyum
kitap: Vadideki zambak
şarkı: Ahmet özhan-Seni aşksız bırakmam
müzik grubu/müzik sanatçısı:Yeni Türkü
ressam:Abbema
şair:Cemal Safi
film: Vizontele
web sitesi:agaclar.net

pria, ankstel ve LadyInGray beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 13:35   #2
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Sevgili Handan, bu yazını uzun süredir bekliyorduk Eline sağlık...

Güzel bir ailen var, o güzeller güzeli fıstıki kızın bir harika. Güzel bir evde yaşıyorsun, ve onu muhteşem bir geleceğin beklediği, güzel bitkiler yetiştireceğini bildiğim büyük bir bahçen var. Ve görünen o ki, fiziksel sıkıntına rağmen, gülen yüzün ve olumlu tavırlarınla etkilediğin çevren sana büyük destek oluyor. Enerjinin ve isteğinin katlanarak artmasını ve 2012 yılının senin için tüm isteklerini gerçekleştireceğin bir yıl olmasını diliyorum.

tener ve pria beğendi.
Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 14:33   #3
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45
"Bir anda vazgeçip gitmek kolaydır nasılsa;
Ama gitmek tek çözüm değil,
Marifet gitmekten vazgeçip sevmektir aslında."

Sevgili hanndan

Siz sevgiyi öylesine büyütmüşsünüz ki içinizde, şu soğuk kış gününde bana ulaşan sıcaklığınız iliklerime kadar ısıttı beni.
Nice mutlu yıllara...

tener ve pria beğendi.
hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 15:26   #4
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili Handan,
Hepimizin yaşantılarında zaman zaman iniş çıkışlar olabiliyor. Önemli olan hayata ve sevdiklerimize, sıkı sıkı sarılıp daha yaşanası bir hale getirebilmek, o gücü kendimizde bulabilmek ve umudumuzu kaybetmemek. İnanıyorum ki bu güç, bu yürek sizde var ve mücadele için dünya tatlısı bir evladınız ve aileniz var.

İyi ki sizi tanımışım, o güzel bahçenizi gezmişim ve gezmeye devam edeceğim.Yaşantınızın bundan sonraki bölümünün, güzelliklerle dolu olmasını dilerim. Sevgiyle....

tener ve pria beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 15:43   #5
Yeni Üye

herdemli's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2011
Sevgili arkadaşlar ve Handan Hanım,bu site o kadar sade ve içtenki işim dolayısıyla sık takılamasamda kısa süreli takılmak bile bana huzur veriyor.Eminim hepinizin yüreğinde bir Handan vardır öyle olmasa bu kadar güzel paylaşımlar ve içten çıkarsız dostluklar olmazdı.Hepinize ayrı ayrı teşekür ediyorum 2012 ve sonrası hepimiz için sağlık mutluluk ve huzurlu geçsin nice yıllara.Saygılar.

herdemli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 16:35   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-01-2010
Hanndan'cığim kendini çok güzel ifade etmişsin. Seni bu aile içinde tanıdığım için çok mutluyum.
Hele birde hemşerilik olduğu için aramızdaki bağ daha da güçlendi .
Canım senin o güzel yüreğin içtenliğin bütün engelleri aşacak güçte.
Seni çok seviyorum ve kocaman öpüyorum...

pria beğendi.
fatma sunay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 19:13   #7
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili Hanndan, bir insan kendini ancak bu kadar güzel anlatır, samimi ve sıcak, seni tanımak çok güzel, sevgiler kızını öpüyorum.

pria beğendi.
Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 21:46   #8
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Müjgan Mesajı Göster
Sevgili Handan, bu yazını uzun süredir bekliyorduk Eline sağlık...

Güzel bir ailen var, o güzeller güzeli fıstıki kızın bir harika. Güzel bir evde yaşıyorsun, ve onu muhteşem bir geleceğin beklediği, güzel bitkiler yetiştireceğini bildiğim büyük bir bahçen var. Ve görünen o ki, fiziksel sıkıntına rağmen, gülen yüzün ve olumlu tavırlarınla etkilediğin çevren sana büyük destek oluyor. Enerjinin ve isteğinin katlanarak artmasını ve 2012 yılının senin için tüm isteklerini gerçekleştireceğin bir yıl olmasını diliyorum.
Sevgili Mujgan Hanım,uzun zaman once yazmıştım,yalnız mail adresimdeki değişikliği bildirmediğimden sıkıntı olmuş.

Çok şükür ailemin desteği sevgisi sayesinde öyle güçlüyüm,,,,,,,ve aranızda olmak bana çok büyük ve güven veriyor.

Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!
'der üstad bu dizeler motive eder beni...bazen umutsuzluğa kapıldığımda hemen aklıma gelirde buruk bi tebessüm ile girerim yine yörüngeme.

İnşallah 2012 hepimizin için sürprizlerle gelir,buna çok ihtiyacımız var Sevgiler....

gilan ve pria beğendi.
hanndan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 22:01   #9
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hozat Mesajı Göster
"Bir anda vazgeçip gitmek kolaydır nasılsa;

Sevgili hanndan

Siz sevgiyi öylesine büyütmüşsünüz ki içinizde, şu soğuk kış gününde bana ulaşan sıcaklığınız iliklerime kadar ısıttı beni.
Nice mutlu yıllara...
Bir anda vazgeçip gitmek kolaydır nasılsa;
.........ne güzel yazmışsınız.
Giden kolayımı secti yoksa gidebilmekmi marifetti
Bazen diyorum ben hayatın bi üst tabakasındamı yaşıyorum,içimde bitmek bilemeyen destanlar yaşıyorum,,,,, galipmiyim mağlupmu bilemiyorum.
nice yıllara,sevgiler

tener, pria ve vinne beğendi.
Eski 26-12-2011, 22:07   #10
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Sevgili Handan,
Hepimizin yaşantılarında zaman zaman iniş çıkışlar olabiliyor. Önemli olan hayata ve sevdiklerimize, sıkı sıkı sarılıp daha yaşanası bir hale getirebilmek, o gücü kendimizde bulabilmek ve umudumuzu kaybetmemek. İnanıyorum ki bu güç, bu yürek sizde var ve mücadele için dünya tatlısı bir evladınız ve aileniz var.

İyi ki sizi tanımışım, o güzel bahçenizi gezmişim ve gezmeye devam edeceğim.Yaşantınızın bundan sonraki bölümünün, güzelliklerle dolu olmasını dilerim. Sevgiyle....
Sevgili Sdurul,
Hayat aldığı eksikliklerin yerine çok güzel hediyeler ile geri döndü çok şükür,ailem kızım ve siz sevgili dostlarım.
Gönderdiğiniz tohumlar ile bahçemdeki ürünlere çeşitlilik sağlarken,kalplerimizde sağlam bir dostluğada vesile oldu.
Bende iyiki tanımışım sizi,kendi adıma çok mutluyum.İnşallah o güzellikler hepimizin olur.Sevgiler

tener beğendi.
Eski 26-12-2011, 22:15   #11
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi herdemli Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar ve Handan Hanım,bu site o kadar sade ve içtenki işim dolayısıyla sık takılamasamda kısa süreli takılmak bile bana huzur veriyor.Eminim hepinizin yüreğinde bir Handan vardır öyle olmasa bu kadar güzel paylaşımlar ve içten çıkarsız dostluklar olmazdı.Hepinize ayrı ayrı teşekür ediyorum 2012 ve sonrası hepimiz için sağlık mutluluk ve huzurlu geçsin nice yıllara.Saygılar.
Sayın herdemli,
ne güzel yazmışsınız,bende bu sayfaya girdiğim zaman kaybediyorum kendimi,bahçeler çiçekler arasında cok kez umuttum kendimi.müjgan hanım formu doldurmam için mesaj çekene kadar içimizden biri başlığını görmemiştim bile arkadaşların yazılarını daha yenı okumaya başladım.

Eminim hepinizin yüreğinde bir Handan vardır ,cümlenizle beni çokkk onure ettiniz.Çok teşekkür ederim.Yorum yapıp büyüyü bozmıycam...
Yorumları okurken; hem duygulandım , hem şımardım, hem mutlu oldum,,,aranızda olmak cok güzel...
Sevgiler,saygılar

tener beğendi.
Eski 26-12-2011, 22:22   #12
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatma sunay Mesajı Göster
Hanndan'cığim kendini çok güzel ifade etmişsin. Seni bu aile içinde tanıdığım için çok mutluyum.
Hele birde hemşerilik olduğu için aramızdaki bağ daha da güçlendi .
Canım senin o güzel yüreğin içtenliğin bütün engelleri aşacak güçte.
Seni çok seviyorum ve kocaman öpüyorum...
Sevgili Fatma Hanım,bende sizleri tanıdığım için çok mutluyum.Dediğiniz gibi hemşerilikte olunca memleketimin kokusu ulaşıyor sizi gördükçe.

İnsanların derinliği, derdi kadarmış,,,derdim derinliğime boğmadan, inşallah aşarı(m)z engelleri.
Bende sizi çok seviyorum,öpüyorum sevgiler.

tener ve pria beğendi.
Eski 26-12-2011, 22:29   #13
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Sevgili Hanndan, bir insan kendini ancak bu kadar güzel anlatır, samimi ve sıcak, seni tanımak çok güzel, sevgiler kızını öpüyorum.
Sevgili Satı Hanım,çok teşekkür ederim.
Kendimi tanıttığım kısmı okudumda 30 yıl ve 24 aralıkta 10 yıl biten miladım 10-15 cümle ile özetlenmiş.Hayat da bu kadar kısa olsa gerek....
Bende sizleri tanıdığım için çok mutluyum.
Bizde sizi öpüyoruz kocaman...
Sevgiler

tener beğendi.
Eski 27-12-2011, 08:36   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Sayın hanndan;

Şükrünüz ve bu sitede bulunmanız, içinizde bitmek bilmeyen destanlar yaşamanız, olsa olsa hayatınızın miladını iyi değerlendirmiş olmanızdandır.
Siz galipsiniz.
Galibiyetinizi kutluyorum.

Mutlu yıllar.

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2011, 09:37   #15
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Sayın Tura,
Çok teşekkür ederim,
Şükürüm- sabrım yaşama bağlılığımı,yaşama bağlılığım sevinci- umudu,umudum da çok şükür ki sizin gibi değerli dostları getirdi.

Daha nice mutlu yıllara inşallah.

Eski 27-12-2011, 10:05   #16
Ağaç Dostu

ayhat's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2007
Sizi tanıyabilme fırsatını verdiğiniz için teşekkürler, mutlu huzurlu sağlıklı bir yıl diliyorum, saygılarımla...

ayhat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2011, 10:55   #17
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili hanndan, önce size teşekkür ederim.

Sizi, güzel yazılarınızdan, çektiğiniz fotoğraflarınızdan tanıdım. Gönül ister ki en kısa zamanda yüz yüze de görüşelim. İnşallah Ankara'ya tekrar gelişimde ziyaretinize gelmek isterim.

Güzel eviniz, bahçeniz hele hem bahçe bitkileriniz, hem de iç mekan bitkilerinize gösterdiğiniz ilginiz hep dikkatimi çekmişti.
Tanıtım yazınızı okuyunca sizi daha iyi anladım, tanıdım.

Takdir edilecek bir gücünüz var, ben de inanıyorum ki siz hep galip gelenlerden olacaksınız inşallah.
Umarım bu güzellikler içinde gönlünüzün arzu ettiği herşeye kavuşursunuz.
Sizi biraz daha iyi tanımak çok iyi oldu, iyi ki buradasınız ve beraberiz.

pria beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2011, 11:11   #18
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2011
Handan Hn. Merhaba
Duygulanmamak elde değil
size Allah tan sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum
buradan da birkez daha mutlu yıllar

ayhan219 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2011, 14:07   #19
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Sevgili Handan, tanıtım yazınızdan oldukça etkilendim, azminiz hepimiz için örnek teşkil edecek. İyi ki ağaçlar .net'tesiniz. Sizi tanımış olmak, o güzel yüreğinizle, güzel kızınızla, güzel bahçenizle aramızda olmanız çok güzel. Bütün dileklerinizin olması dileğiyle sevgilerimle ve selamlarımla.

pria beğendi.
Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2011, 15:59   #20
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayhat Mesajı Göster
Sizi tanıyabilme fırsatını verdiğiniz için teşekkürler, mutlu huzurlu sağlıklı bir yıl diliyorum, saygılarımla...
Sayın ayhat,beni tanıma zahmetine girdiğiniz için esas ben teşekkür ederim.
Sağlıklı huzurlu nice yıllara...saygılar.

Eski 28-12-2011, 16:05   #21
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili hanndan, önce size teşekkür ederim.

Sizi, güzel yazılarınızdan, çektiğiniz fotoğraflarınızdan tanıdım. Gönül ister ki en kısa zamanda yüz yüze de görüşelim. İnşallah Ankara'ya tekrar gelişimde ziyaretinize gelmek isterim.

Güzel eviniz, bahçeniz hele hem bahçe bitkileriniz, hem de iç mekan bitkilerinize gösterdiğiniz ilginiz hep dikkatimi çekmişti.
Tanıtım yazınızı okuyunca sizi daha iyi anladım, tanıdım.

Takdir edilecek bir gücünüz var, ben de inanıyorum ki siz hep galip gelenlerden olacaksınız inşallah.
Umarım bu güzellikler içinde gönlünüzün arzu ettiği herşeye kavuşursunuz.
Sizi biraz daha iyi tanımak çok iyi oldu, iyi ki buradasınız ve beraberiz.
Güler Hanım,aranızda olmak beni çok mutlu ediyor.Desteğiniz ile daha da bilinçlendim,esas ben teşekkür ederim.
İnşallah.....Ankarada olan dostlarımızın ziyaretime gelmeleri beni çok mutlu etti,sizinle tanışmak da benim için büyük bir mutluluk kaynağı olur.
Gücümün kaynağını kaybetmediğim sürece güçlüyüm. İnşallah kaybetmem.
Sevgiler saygılar,mutlu yıllar sizinle olsun.

pria beğendi.
Eski 28-12-2011, 16:08   #22
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayhan219 Mesajı Göster
Handan Hn. Merhaba
Duygulanmamak elde değil
size Allah tan sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum
buradan da birkez daha mutlu yıllar
Merhabalar Ayhan Bey,
Benim için her kişi bir hikayedir,bu da benim kısa ve öz trajedik hikayem işte.
Teşekkür ediyorum,nice yıllara
Daha karpuz kesicez

Eski 28-12-2011, 16:15   #23
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatoş Mesajı Göster
Sevgili Handan, tanıtım yazınızdan oldukça etkilendim, azminiz hepimiz için örnek teşkil edecek. İyi ki ağaçlar .net'tesiniz. Sizi tanımış olmak, o güzel yüreğinizle, güzel kızınızla, güzel bahçenizle aramızda olmanız çok güzel. Bütün dileklerinizin olması dileğiyle sevgilerimle ve selamlarımla.
Sevgili Fatoş Hanım,
Diğer üyeler sizden neler öğrendi? sorusuna cevabı siz daha iyi vermişsiniz... AZİM ;cevap gerçi bu değilmi hepimizin diğer üyelere öğrettiği.Beni bu sıfata koyduğunuz için çok teşekkür ederim.

Pazartesi gününden bu yana annem diyo sende bi değişiklik var,,,meğerse pek şımarmışım. ağzım kulaklarımda geziyorum.
sevgiler,mutlu yıllara

Eski 29-12-2011, 10:55   #24
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
[B]...
Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Baharda ekilecek olan çiçeklere yaptığım enzimin tesisat odasında patlayıp kokusunun günlerce evden gitmemesi mi, ya da ektiğim tohumların yabani ottur diye yolunup atılması mı, dahliyanın parçalanarak dikilmesi mi, zavallılar çok çektiler benden.
İşte her yeni şey böyle başlıyor. Merak ve macera...Ustalaştığımızda anılarımızda yer alıyor, birer tecrübe olarak kazınıyor aklımıza, ileriye gülümseyen gözlerle bakmamızı sağlıyor...

Sevgili hanndan, geleceğe yaşlı gözlerle değil gülümseyen gözlerle bakıyorsunuz; sizi tanıdıkaca daha çok sevdim. Mutlu yıllar...
Saygılar

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2011, 12:02   #25
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
ah ahhhhhhh cahillik ne kötü.

cok şey var çoooooooooook

cok işimiz var çokkkkkkk.

bakalım zamanla bizler nasıl yol alacağız.

içim kıpır kıpır,uykularım kaçıyor.rüyamda bile tohum çiçek ekiyorum.

cıvıl cıvıl dı.

Sayın Handan hanım;

haddim olmayarak sizin sözlerinizi yukarıda yazdım, bana ön ayak olacak, düstur olacaklar çünkü. Sizin gibi sebât, sabır, azim sahibi olabilmem adına.

Ailece uzun ömür içinde, bitki ve katkı çabalarınız ile sağlıkla kalın inşallah.

Kapanış sözü de sizden, af edin lütfen.

''Bu heyecanı hissetmek ne güzel''.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2011, 22:23   #26
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
İşte her yeni şey böyle başlıyor. Merak ve macera...Ustalaştığımızda anılarımızda yer alıyor, birer tecrübe olarak kazınıyor aklımıza, ileriye gülümseyen gözlerle bakmamızı sağlıyor...

Sevgili hanndan, geleceğe yaşlı gözlerle değil gülümseyen gözlerle bakıyorsunuz; sizi tanıdıkaca daha çok sevdim. Mutlu yıllar...
Saygılar
Sayın Halil Bey,
çok haklısınız,yaşadığımız deneyimler ileriye ışık tutuyor.
Başkalarının hayatından ders alın. İnsan bütün hataları kendi yapacak kadar uzun yaşamıyor,,,agaclar.net ve sevgili dostlar sayesinde tecrübe adına çok şey öğreniyoruz.

Çok teşekkür ederim Halil Bey,sizlerde gönüldesiniz...sağlıklı nıce yıllara inşallah...

Eski 29-12-2011, 22:42   #27
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-09-2010
Sn Handan hocam söze ne hacet tanıdıkça daha çok içimizi kıpır kıpır yapan üyelerimizden birisiniz. Hele kızınıza olan ilginiz beni hayran bırakıyor... Her anne gibi sizde önce evlatlarım diyorsunuz ne mutlu diyemeyenler utansın . Sizin bahçenizi de zevkle takip ediyoruz yazmakta geç kaldım sebebi ne yazacağımı bile şaşırdım.

Bu arada kızınızıda bahçe işlerine alıştırmanız çok güzel size rakip çıkabilir aman dikkat Saygılarımla hocam

Mete Tiren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2011, 22:43   #28
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
ah ahhhhhhh cahillik ne kötü.

cok şey var çoooooooooook

cok işimiz var çokkkkkkk.

bakalım zamanla bizler nasıl yol alacağız.

içim kıpır kıpır,uykularım kaçıyor.rüyamda bile tohum çiçek ekiyorum.

cıvıl cıvıl dı.

Sayın Handan hanım;

haddim olmayarak sizin sözlerinizi yukarıda yazdım, bana ön ayak olacak, düstur olacaklar çünkü. Sizin gibi sebât, sabır, azim sahibi olabilmem adına.

Ailece uzun ömür içinde, bitki ve katkı çabalarınız ile sağlıkla kalın inşallah.

Kapanış sözü de sizden, af edin lütfen.

''Bu heyecanı hissetmek ne güzel''.

Saygılarımla lütfen.

Sayın Mrduran,
Ne guzel bır yazı,çok şaşırdım,bu nasıl bir analiz, ne kadar dikkatlisiniz.

Çok teşekkür ederim,sağlıklı huzurlu ömür sizinle ailenizle olsun inşallah.

Bitki ve katkı,,,,,bitki oldukça katkıda olacak inşallah.Yenı sezon ıcın bitki çeşitim kat kat arttı,hem sevgili dostlar hemde tohum takas etkinliğİ sayeside.İnşallah seneye bende paylaşan kısmında olurum.Yaz ıcın sabırsızım,''Bu heyecanı hissetmek ne güzel''.

Saygılar......

Eski 29-12-2011, 22:55   #29
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi metetrn Mesajı Göster
Sn Handan hocam söze ne hacet tanıdıkça daha çok içimizi kıpır kıpır yapan üyelerimizden birisiniz. Hele kızınıza olan ilginiz beni hayran bırakıyor... Her anne gibi sizde önce evlatlarım diyorsunuz ne mutlu diyemeyenler utansın . Sizin bahçenizi de zevkle takip ediyoruz yazmakta geç kaldım sebebi ne yazacağımı bile şaşırdım.

Bu arada kızınızıda bahçe işlerine alıştırmanız çok güzel size rakip çıkabilir aman dikkat Saygılarımla hocam

Mete bey,
Kendimizi tanıtma fırsatı verilmesi çok güzel, motivasyonumuzu artırıyor üyelerimizi yakından tanıma fırsatı veriliyor,ama benim için anlatılmaz bi duygu oldu.Sizlerden böyle güzel sözler duymak benim için bi gurur.

Kızım benim kırılan dalımın yeşermesi,ağaç dala,dal da ağacına bağlandı sımsıkı.İnce bir kaynaktan beslenircesine........

Kızım toprağın içinde büyüyeceği için bana göre daha şanslı,ama ben bu destekle geçerim onu

Saygılar,nice yıllara sağlıkla inşallah.

pria beğendi.
Eski 01-01-2012, 20:28   #30
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sevgili hanndan;
Bu başlıkta kendini tanıtan arkadaşlarımızı, mümkün olduğunca atlamadan okumaya ve onları tanımaya çalışıyorum. Zira herkesin ilgimi çekebilecek bir anı veya öyküsü olabileceğini düşünüyorum.
Sizinde yaşam öykünüz, çoğu arkadaşımızında vurgulamaya çalıştığı gibi, tam alkışlanacak türden bir sevgi öyküsü. Dilediğiniz bir bahçeli eve kavuşmanızda, bu öykünün beni en mutlu eden bölümü oldu.

Yaşamınızın kalan bölümünde, kızınız ve ailenizle, dertsiz, tasasız yıllar geçirmenizi diliyorum.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024