agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler
  • 1 Gönderen malina
  • 1 Gönderen selis
  • 1 Gönderen Antaios
  • 1 Gönderen Antaios

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-11-2012, 17:48   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Antaios

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Ziraat Fakültesi'ne başladığım ilk yılımın sonunda (2006 yılı Temmuz ayı) gerek mesleğimden, gerekse kişisel ilgi alanımın bu yöne kaymasından dolayı internette ağaçlar hakkında araştırma yaparken siteye denk geldim ve kayıt oldum. O günden beri çok sık ziyaret edemesem de vakit buldukça sitedeki gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum.

Burada neler öğrendiniz?

Sitede en çok meyve ağaçları, hastalık ve zararlılar, topraksız tarım ile ilgili bölümlere giriyorum. Buralarda çok değerli büyüklerimizin ve ustadlarımızın bizlerle paylaştıkları tecrübe ve önerilerinden yararlandığım çok olmuştur.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Ziraat Mühendisi olmama rağmen iş hayatına başladıktan sonra site ile çok fazla ilgilenemedim. İlgilendiğim bölümlerde konuya göre bilgi sahibi isem fakültede öğrendiğim ya da tecrübe ile bilgi sahibi olduğum noktalarda yorumlar yapıyorum.

Sizi tanıyalım

1987 İstanbul Fatih doğumluyum. Ailem Edirne'li, onların da büyükleri Yunanistan'dan göç etmişler. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da; lisans öğrenimimi Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde tamamladım. Hali hazırda Bahçeşehir Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisansı yapmaktayım. Ziraat Mühendisiyim ve Denizbank Tarım Bankacılığı'nda 2 senedir çalışıyorum. Boş vakitlerimde Edirne'deki meyve bahçemizde değerlendirmeyi yeğliyorum. Hobilerim arasında bisiklete binmek, fotoğraf çekmek ve tarımsal makale ve yayınları takip etmek ön planda diyebilirim.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Boş vakitlerimi imkanım olduğu sürece (özellikle kış dönemi dışında) bitkilerle ilgilenerek değerlendirmeye çalışıyorum.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Agaclar.net'in alt yapısını ve kategori çeşitliliğini oldukça yeterli buluyorum. Ağaçlar üzerine hemen hemen her konuda ilgi alanına sahip insanların bir arada bulundurabilen bir site. Reklam ve tanıtım üzerine biraz daha çalışılması iyi olurdu diye düşünüyorum.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Diğer üyelere önerim, sitede görüp/okuyup doğruluğundan emin olmadıkları uygulamaları ya da önerileri yapmamaları; aynı zamanda bir öneri ya da tavsiyede bulunulacak üyenin önce kendini tanıtıp ya da bilgiye kaynak gösterip konuya katılırsa daha doğru bilgilere daha doğru insanlardan ulaşılabilinir.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Bitkiler ile ilgilenmek insana huzur ve mutluluk verir. Bir bitkinin sizin sayenizde büyüdüğünü görmek, çocuk yetiştirmek gibidir. En çok ilgilendiğim türler: ceviz, elma, armut, kiraz gibi meyve türleridir.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?
Üniversiteden önce bitki ve zararlıları iyi tanımadığım için patates böceğini çok sevimli bulur, yaprakların üzerinde öylece gezinmesini zevkle izlerdim. Sonra öyle olmaması gerektiğini öğrendim tabi Uğur böceğinin yaprak bitleri ile beslendiğini öğrendikten sonra da tarlada bulduğum uğur böceklerini toplar, yaprak bitlerinin bulunduğu yapraklara koyardım ve beslenmelerini izlemek bana ilginç gelirdi..

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Foruma katılmak, daha çok bitki sevgilisi insanı tanımama sebep oldu. İleride emekli olduğumda da hala foruma girip bişeyler öğrenmek ve paylaşmak güzel olurdu.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Henüz katılmadım ama fırsat bulursam katılmayı çok isterim.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Ceviz Badem Yetiştiriciliği - Selami Bayrak

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Babam

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Bu kategoride Agaclar.net dışında farklı bir siteye üye değilim.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Aldım. Ziraat Mühendisiyim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Vakit ve fırsat buldukça siteye girmeye çalışıyorum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Hayvanları çok severim. Lisedeyken veteriner hekim olmak istemişimdir.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Katılmadım.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Vakit buldukça katılırım, katılmak da gerekir elbette. Doğaya karşı ilgisiz ve duyarsız olursak bir gün o da bize karşı olur ve bu da yolun sonu demektir.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Kesinlikle bulmuyorum. Çok izlenmeyen saatlerde ve kanallarda programlar yapılıyor. İzleyicinin daha çok olduğu saatlerde ve izleyici kitlesi yüksek olan kanallarda bu programlar yapılmalıdır.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Keşke herkesin bir hobi bahçesi olsa.. Bahçeler ve ağaçlar insana huzur verir, mutluluk verir. İnsanın ömrünü uzatır. Lakin hobi bahçeleri ekonomik olmadığı için üretimde değerleri yoktur.

Hepsinden sadece birer tane yazın:

En sevdiğiniz;

ağaç: Salkım söğüt
çiçek: Papatya
kitap: Şu Çılgın Türkler
şarkı: Kırmızı gülün alı var
müzik grubu/müzik sanatçısı: Yeni Türkü, Mercan Dede
ressam: Bedri Baykam
şair: Nazım Hikmet
film:Babam ve oğlum, Uçurtmayı vurmasınlar

fozada beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2012, 00:00   #2
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Varlığınızın foruma renk katacağına inanıyorum sayın Antaios..
Merhaba...

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2012, 07:15   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Sn.Antaios

Tanıtım yazınız ile sizi tanıdığıma memnun oldum.

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2012, 08:55   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Malina
Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Antaios Mesajı Göster
Aldım. Ziraat Mühendisiyim.
Sn.Antaios nickinize rastlaşımdır ama, anımsamadığımı fark ettim..
Hem de çok eskiden üye olmuşsunuz..
Yukarıdaki yanıt harikaydı, kısa ve net

İsminizin anlamı da öyle..
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Antaios Mesajı Göster
Yunan Mitolojisi'nde bir karakter: Toprak Ana'nın oğlu..

dalya35 beğendi.
selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2012, 13:27   #5
Ağaçsever

Antaios's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2006
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Forum içerisinde tekrar görüşmek ümidiyle. Esen kalın

Tura beğendi.
Antaios Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2012, 14:28   #6
Ağaçsever

Antaios's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2006
Smile

Çok teşekkür ederim Sn. Selis. Çok naziksiniz.

selis beğendi.
Antaios Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024