agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni41Beğeniler
  • 7 Gönderen malina
  • 2 Gönderen Orhan Özbilgiç
  • 2 Gönderen ilksenozturk
  • 1 Gönderen ilksenozturk
  • 4 Gönderen Sudenur
  • 4 Gönderen ilksenozturk
  • 1 Gönderen smnunal
  • 3 Gönderen Tika
  • 3 Gönderen Sevgi Durul
  • 4 Gönderen ilksenozturk
  • 4 Gönderen sibelim
  • 2 Gönderen Sevgi
  • 1 Gönderen gülenyüz

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-01-2011, 16:44   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
İlksenozturk

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Büyükbabam tam bir doğa delisiydi, istanbulu sevmez, kaçacak yer arardı, bulduğu küçük arazilere ev yapar, birkaç yıl içinde orayı cennet gibi yeşillendirirdi. Tavuklarımız, köpeklerimiz ile tam da ‘yaşanılası’ yerler göstermişti bana. Kanıma işledi küçük yaşta. Vefatından sonra onun çok sevdiği bitkileri aramaya ve onların nasıl yetiştirildiğini daha iyi öğrenmeye çalışmam ile beraber agaclar.net ile tanıştım.

Burada neler öğrendiniz?

Bitki bakımı ile ilgili birçok şey öğrenmişimdir. Kendi bilgilerimi de bunlar ile birleştirdim en önemlisinin onları sevmek olduğuna inanan birçok insan görmek beni çok mutlu etti.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Bazı bitkilerde ve diğer konularda eskiden kalan bilgilerimi aktararak küçük katkılarım olmuştur diye düşünüyorum.

Sizi tanıyalım

Evinde saksılar dolusu bitkisi bulunan, hep bahçeli bir ev özlemi çeken biriyim. 1984 doğumlu bir Endüstri mühendisiyim, özel bir firmada çalışıyorum, İstanbul’da yaşıyorum.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Evim ile işim arasındaki mesafe nedeni ile hafta içleri onlarla çok fazla ilgilenemiyorum. Her sabah çok erken uyanır, onlara selam veririm, sadece sulama ve basit bakımlarını yapabilirim. Haftasonları ise saatlerim onlarındır. Yine erken kalkar, onlarla ilgilenir, konuşurum, güne elimden geldiğince böyle başlarım.

Agaclar.net'te şu da olsaydı ya da olmasaydı iyi olurdu; diyebileceğiniz neler var?

Konu ya da bölüm önerisi yapamayacağım, çünkü zaten çok çok zengin bir içerik mevcut. Fakat Bazen disiplini korumak için yapılan uyarıların çok sert olduğunu düşünüyorum. Bu durumun kesinlikle özel mesajlar ile yapılması gerektiğine inanıyorum, konu içerisindeki yazılar ile üyenin uyarılması bence doğru değil.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Bakabilecekleri kadar edinmelerini ve bu konuda aceleci olmamalarını öneririm. Birçok çiçek edinmek isteyebiliriz ama onları kaybetmek istemeyiz, değil mi? O yüzden çıkıp saksılarca alışveriş yapacaklarına, küçük küçük edinmelerini, bir bitkiyi iyice tanıdıktan sonra aralarına ‘yeni bir arkadaş’ eklemelerini tavsiye ediyorum.

Bir de bitkiler insan nefesini severler, yanlarında kendilerine yarenlik edecek birileri olsun isterler. Odada şık dursun diye orkide alıp, çiçekleri geçtiğinde atan insanlara inanamıyorum. Bitki aksesuar değildir, yaşayan bir varlıktır, nefes alıp verir, yüzünü güneşe döner, sizin enerjinizden etkilenir, size enerji verir. Onları böyle görmek lazım.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Dinleniyorum ve onlarla beraber nefes alıyorum İstanbul ortasında. Bahçem olmadığı için en fazla iç merak bitkileri ile ilgileniyorum.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Genel olarak çiçeklerimin bir yaprak çıkarması, bir çiçek açması beni çok mutlu eder. Sanki onlar da bilirler de bu durumlarını övüp sevdiğiniz zaman, hemen yeni bir yaprak gelir arkasından, bir çiçek daha açarlar güçleri yettiğince. İşte bu durum bana hep çok ilgi çekici gelmiştir.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Bahçeli ev planlarımı gitgide öne alıyorum sayenizde…

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Maalesef katılamyorum.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Okuduğum kitaplar içerisinde beni en etkileyenlerden biridir ‘ BİTKİLERİN GİZEMLİ YAŞAMI’. Kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Büyükbabam, ilgimin kaynağıdır.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Almadım maalesef. Almak isterim ama ne ara olur, bilemiyorum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Fotoğraf çekerim. Gezmeyi, görmeyi çok severim. Tabi en çok da doğa gezilerini. Onun dışında tam bir köpek delisiyimdir. Sokakta peşlerinden sevmek için koşturmacalarım seyrek görülür şeyler değildir.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Katıldım ama itiraf ediyorum daha çok ‘alıcı’ olarak. Dağıtan arkadaşların emeklerine ve özenlerine hayranım. Özenli paketler, tek tek uğraşıp postalamaları ve onca zahmetleri…

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

%99’u zaten çiçeklerin hipnotize ettiği pozitif insanlar, nasıl olumlu etkilemezler ki…

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Hayvan hakları ile ilgili birçok örgütün çalışmalarını takip eder, bu konudaki aktivitelere elimden geldiğince katılırım.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Kesinlikle yeterli değil, olanlar da çok iyi değil.
Kanaldan kanala değişen bir çifte standart durumumuz mevcut, ne demek istenildiğini anlamayan ve anlatmayan yayınlar bolca.

En sevdiğim bitkim:

Büyükbabamın çok sevdiği çiçeklerden olan difenbahiam ve devetabanım benim için daha özeldir. Devetabanını bulamayınca siteden bir arkadaşım göndermişti bana, çok mutlu etmişti beni, ne kadar teşekkür etsem azdır kendisine.

Bir de tohumdan yetiştirdiğim iki kök limonum vardır. Çekirdeğini toprağa ektiğim zaman çok özeldi benim için, hatırası olan bitkimdir limonlarım.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:
salkım söğüt
çiçek: politik olacak ama hepsi: çiçek olsun da, ne olursa olsun derim ben.
kitap:
tübitak bilim yayınlarının tüm kitapları (özellikle hayvanların sessiz dünyası) uçurtma avcısı, bin muhteşem güneş, angela’nın külleri ve bitkilerin gizemli yaşamı
şarkı: budur diyemem, ruh halime göre değişiyor.
müzik grubu/müzik sanatçısı: Sertab Erener
ressam:
şair:
film:
içimdeki deniz
web sitesi:

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2011, 17:24   #2
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sevgili İlksenozturk;

Sizi, nisan ayında, bir özel mesajlaşma nedeniyle çok net hatırlıyorum. Bana sizi hatırlatan, sadece çiçekseverliğiniz değil, araştırmacı kimliğiniz idi. Bir konuya ilişkin araştımanıza yardımcı olmaya çalışmıştım.

Tanıtım yazınızdaki şu cümle çok hoşuma gitti.
'' %99’u zaten çiçeklerin hipnotize ettiği pozitif insanlar, nasıl olumlu etkilemezler ki…'' Çok ama çok sevimli, bir o kadar da mantıklı bir yanıt.

Sizi tanımaktan büyük bir mutluluk duydum.
Sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

ilksenozturk ve Sevgi beğendi.
Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2011, 22:02   #3
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili İlksenoztürk, güzel anlatımınızla sizi daha da iyi tanıdık, teşekkür ederim. İnşallah günün birinde vakit bulur da toplantılarımıza da katılırsınız yüz yüze de tanışmış oluruz.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2011, 22:34   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-08-2010
forumdaki üyelerle ilgili
%99’u zaten çiçeklerin hipnotize ettiği pozitif insanlar
sözünüze bende katılıyorum. i.ü.botanik bahçesi gezisinde hissettiğim tamda buydu.

Suna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 09:32   #5
Ağaç Dostu

ilknur aşık's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2007
Sevgili ilksenöztürk
O kadar güzel anlatmışsınız ki, diyecek söz bulamıyorum. Çiçekseverliğiniz ile beraber edebiyatınız da tam not aldı. Sizinle yüzyüze tanışmayı gerçekten çok isterim.

ilknur aşık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2011, 01:36   #6
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Galeri: 7
Sayın İlkenozturk, samimi ve sade anlatımınız vesilesi ile sizi tanımaktan mutlu oldum.

Saygılar...

sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2011, 17:01   #7
Ağaç Dostu

ykolko's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Sayın İlkenozturk, sizi tanımaktan mutlu oldum.
Biran önce hedeflerinize ulaşmanız dileklerimle...

Saygılar...

ykolko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2011, 23:53   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
''Konu ya da bölüm önerisi yapamayacağım, çünkü zaten çok çok zengin bir içerik mevcut. Fakat Bazen disiplini korumak için yapılan uyarıların çok sert olduğunu düşünüyorum. Bu durumun kesinlikle özel mesajlar ile yapılması gerektiğine inanıyorum, konu içerisindeki yazılar ile üyenin uyarılması bence doğru değil.''

Aynı pencereden bakıyoruz sizi tanımak güzeldi.

Hep bitkilerle kalın.

Saygılar.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2011, 16:23   #9
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
çok önceden sevgili malina'ya soruları yanıtlayıp göndermiş, bir süre yayınlanmayınca da takip etmekten vazgeçmiştim.

veeee burada yayınlandığını görmemişim, kendime inanamıyorum

güzel yazıları ile bana eşlik eden; sn orhan özbilgiç'e, sn güler hanım'a, sn suna, sn ilknuraşık'a, sn sarıefe, sn ykolko ve sn cemal.S'ye çok teşekkür ederim.

ayrıca orhan bey; sayenizde uzun süredir göremediğim bir yere yeniden ulaşmıştım hatırlarsanız

yazımda da belirtmişim, agaclar.net sayesinde bahçe planlarımı öne alıyorum diye. artık küçücük de olsa var bir bahçem
aklımı çeldiğiniz için teşekkürler

gilan ve gulcingiller beğendi.
ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2011, 19:29   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Sayın İlksenöztürk; Sokak köpeklerinin peşinden koşan, çiçeklerin yarenine
Sağlıklı günler diliyorum.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2011, 06:28   #11
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

hepimizin sağlığı ve mutluluğu eksik olmasın sevgili ligustrum.
çok teşekkürler

Eski 22-04-2012, 23:52   #12
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Sayfaları gezerken sizi unutmak mümkün mü asla benimle paylaştığınız bitkiler kızardı bana. Ben sizi tanımaktan çok mutluyum. Uzun ve sağlıkla dolu günler dliyorum size

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2012, 16:24   #13
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
Sayfaları gezerken sizi unutmak mümkün mü asla benimle paylaştığınız bitkiler kızardı bana. Ben sizi tanımaktan çok mutluyum. Uzun ve sağlıkla dolu günler dliyorum size
sağlık ve mutlulukla büyütürsünüz onları inşallar

Eski 25-07-2012, 23:22   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Sevgili İlksenoztürk, tanıtım yazınızı okumadan evvel yaşça daha olgun biri olduğunuzu düşünmüştüm. Genç yaşınıza ne çok deneyim ve bitki sığdırmışsınız tebrik ederim. Odada şık dursun diye orkide alıp, çiçekleri geçtiğinde atan insanlara inanamıyorum. vurgunuz öyle hoşuma gitti ki, site çöplüğüne bırakılan bir orkide kökünü canlandırmaya çalışıyorum şimdilerde.

Çiçekli günler dilerim, sevgiler..

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2012, 08:48   #15
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
Sevgili İlksenoztürk, tanıtım yazınızı okumadan evvel yaşça daha olgun biri olduğunuzu düşünmüştüm. Genç yaşınıza ne çok deneyim ve bitki sığdırmışsınız tebrik ederim. Odada şık dursun diye orkide alıp, çiçekleri geçtiğinde atan insanlara inanamıyorum. vurgunuz öyle hoşuma gitti ki, site çöplüğüne bırakılan bir orkide kökünü canlandırmaya çalışıyorum şimdilerde.

Çiçekli günler dilerim, sevgiler..
sevgili sudenur; teşekkür ederim

umarım orkideniz hayata tutunur. orkideler inanılmaz savaşçı bitkiler, öldürmesi daha zor hatta ben de bu şekilde sağdan soldan çok çiçek toplarım.

bence onların bir çoğu kendisine merhametsizlik edilmiş bitkilerdir, en küçük merhamette tekrar canlanıyorlar. eğer ilelebet küsmedilerse...

anlayamıyorum, bir bitkiyi doğasından koparıyorsun sen aslında, saksı içinde yaşatmaya çalışıyorsun. çiçekli iken oh ne güzel, ama çiçeği geçince yaşamasın artık de.
onlar canlıdır, candır.
herşeye merhamet etmek lazım...
bu konuda biraz tuhaf hisler taşıyorum sanırım

Eski 26-07-2012, 09:34   #16
Ağaç Dostu

smnunal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2011
Galeri: 1
Sayın İlksenöztürk,

sizi tanıtım mesajınızdan önce tarafıma göndermiş olduğunuz binlerin annesi çiçeği ile tanımıştım. Sizin gönderdiğiniz bitki bu forumda tarafıma karşılıksız olarak gelen ilk canlı bitki olarak bende çok derin izler bıraktı. Hergün sabahtan akşama sizin yavrularınız gözümün önünde herhalde birbirimizden aldığımız pozitif enerjiden olsa gerek küçük bir saksıda 3 adet bitki ve yaklaşık olarak boyları 1 metreyi çoktan geçtiler.

Sizinde bundan sonraki hayatınızda tüm ümitlerinizin gerçekleşmesini ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi temenni ederim.

ilksenozturk beğendi.
smnunal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2012, 11:41   #17
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi smnunal Mesajı Göster
Sayın İlksenöztürk,

sizi tanıtım mesajınızdan önce tarafıma göndermiş olduğunuz binlerin annesi çiçeği ile tanımıştım. Sizin gönderdiğiniz bitki bu forumda tarafıma karşılıksız olarak gelen ilk canlı bitki olarak bende çok derin izler bıraktı. Hergün sabahtan akşama sizin yavrularınız gözümün önünde herhalde birbirimizden aldığımız pozitif enerjiden olsa gerek küçük bir saksıda 3 adet bitki ve yaklaşık olarak boyları 1 metreyi çoktan geçtiler.

Sizinde bundan sonraki hayatınızda tüm ümitlerinizin gerçekleşmesini ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi temenni ederim.
çok teşekkür ederim sevgili smnunal,
sizin de hayatınız bol çiçekli, bol mutluluklu olur inşallah.

binlerin annesinin çiçeklerini de görmeniz dileği ile. boyu 1 mt'ye vardıysa çok ihtimam gösteriyorsunuz demektir, elinize sağlık...

smnunal beğendi.
Eski 26-07-2012, 17:25   #18
Ağaç Dostu

hberbul's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Ben de sizi samimi cevaplarınızla daha ayrıntılı tanıdığıma sevindim.Hayalinizdeki bahçeye kavuşmanız duasıyla...

hberbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2012, 08:33   #19
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hberbul Mesajı Göster
Ben de sizi samimi cevaplarınızla daha ayrıntılı tanıdığıma sevindim.Hayalinizdeki bahçeye kavuşmanız duasıyla...
Sevgili hberbul, çok teşekkür ederim

Eski 31-01-2013, 10:00   #20
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Sevgili ilksenozturk,

Tanıtım yazınızı okuyup sizin hakkınızda daha çok bilgi sahibi olduğum için mutlu oldum.Geç bile kalmışım bu yazıyı okumak adına.
Bitki paylaşımında daha çok alıcı konumundayım,yazmışsınız.Hiç katılmıyorum.Sizin sayenizde birçoğumuzun "Ahtapot Çiçeği","Telgraf Çiçeği" ve "Binlerin Annesi" oldu.Buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Bitki seven çoğu kişinin sokak hayvanları konusunda da aktif rol aldığını öğrenmek beni çok sevindiriyor.Sizin yazınızda da bu vurguyu gördüm.

Bu arada sizden 4 yaş büyükmüşüm. Tam tersi olduğunu düşünmüştüm oysa. ))
Yaşın hiç önemi yok aslında bu forumda;ama insan ister istemez aklında bir profil oluşturuyor.
Sevgiler

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2013, 11:02   #21
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili ilksenozturk, ben de sizi geç tanıyanlardanım, aslında sayfanızı takip ediyorum fakat birebir yazışmamız hiç olmamıştı.

Sanırım bahçeli ev hayaliniz gerçekleşti. Balkon sayfasından devam ettiğiniz bahçe sayfanızı, üyelerin bahçeleri bölümünde daha aktif konumda izlemek istiyoruz.

Ahtapot çiçeğinin kökleri, bir hafta geçmeden iki santimetreyi geçti, bu arada.

Samimi bir dille yazılmış tanıtım yazınızla, sizi daha yakın tanıdığıma sevindim.

Her şey gönlünüzce olsun. Sevgiler...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2013, 13:24   #22
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

sevgili tika ve sevgili sdurul,
çok teşekkür ediyorum ilginize

binlerin annesi ve ahtapot çiçeğimi bana forumdan arkadaşlarım göndermişti zaten. buradaki birçoklarının yaptığını yaptım, büyüyüp serpildiklerinde ben de onları sizler ile paylaştım
başka bir isteğiniz olursa da elimden geldiğince seve seve...
sizdekiler de güle oynaya büyütün inşallah.

ama hala daha çok alıcılık yapıyorum, talep ediyorum da ediyorum sizlerden

son bir yıldır küçük bir bahçem var; 30m2.
lavantalar ve yaseminler ile birşeyler yapmaya çalışıyorum ama başarılı ve önünüze çeşit koyacak kadar güzel olduğunu düşünmüyorum. toprağım balta vursan kırılır cinsten. lavantaları dikene kadar akla karayı çektim, bir saksı boyu kazmak bile mümkün değil. ama hiç şikayetçi değilim, bakıyor olmak bile yetiyor o yeşile.böyle olmasaydı zaten belki de envai çeşit ile doldurup göz yoran, kontrolsüz bahçe haline getirirdim, kimbilir.

teşekkür ederim tekrar sizlere

Eski 31-01-2013, 16:36   #23
Ağaç Dostu

sibelim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2010
sevgili ilksenöztürk , cömert yüreğinle paylaştığın güzelliklerle hem aklımızda hemde gözümüzün önündesin. gönderdiğin (ahtopot için havai fişek gösterisi burada) çeliklere baktıkça mutlu oluyorum. onların her birinin adı ilksen forumun güzelliği bu ya aynı hisleri paylaştığımız özel insanlarla bir arada olmak. iyi ki varsın..

sibelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2013, 08:16   #24
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sibelim Mesajı Göster
sevgili ilksenöztürk , cömert yüreğinle paylaştığın güzelliklerle hem aklımızda hemde gözümüzün önündesin. gönderdiğin (ahtopot için havai fişek gösterisi burada) çeliklere baktıkça mutlu oluyorum. onların her birinin adı ilksen forumun güzelliği bu ya aynı hisleri paylaştığımız özel insanlarla bir arada olmak. iyi ki varsın..
çok teşekkür ederim (utandım işareti burda)

sibelim beğendi.
Eski 01-02-2013, 13:40   #25
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Sevgili Ilksen hn. Bu sayfa önceden açılmış ama ben daha yeni gördüm. Sizi kısaca tanıdığıma memnun oldum.

Bir beylikdüzü toplantısı da biz yapalım yakın civardaki arkadaşlar da belki katılırlar bu vesileyle de tanışmış oluruz. Bu arada kahve sözünüz vardı hatırlatayım

Umarım hayalinizdeki bahçeli eve en kısa zamanda kavuşursunuz. Herşey gönlünüzce olsun

Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2013, 13:44   #26
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Mesajı Göster
Sevgili Ilksen hn. Bu sayfa önceden açılmış ama ben daha yeni gördüm. Sizi kısaca tanıdığıma memnun oldum.

Bir beylikdüzü toplantısı da biz yapalım yakın civardaki arkadaşlar da belki katılırlar bu vesileyle de tanışmış oluruz. Bu arada kahve sözünüz vardı hatırlatayım

Umarım hayalinizdeki bahçeli eve en kısa zamanda kavuşursunuz. Herşey gönlünüzce olsun
mutlaka yapalım o toplantıyı Sevgi hanım,
mayıs gibi mesela, havalar biraz daha ısınınca...
Yakın oturuyoruz zaten, yakınlardakiler ve isterlerse uzaktakiler de gelirler.
ben sizleri seve seve evimde ağırlarım, misafir çok severim zaten

Sevgi beğendi.
Eski 01-02-2013, 14:11   #27
/

Giriş Tarihi: 17-01-2013
Sn İlksenozturk,bu başlığı yeni gördüm.Gerçi bir kaç gündür başka arkadaşlar için açılmış başlılar vardı ama bugun de sizi gördüm.Tanıtım yazınızı okudum daha da yakından tanıma fırsatım oldu.İyiki aramızdasınız diyeceğim ama aranıza ben yeni katıldım.(şaka bir yana)iyiki varsınız ve iyiki ağaçlar net e üye olmuşsunuz.Emeğinize sağlık.Sağlıcakla kalın Sevgi ve Saygılar.

ilksenozturk beğendi.
gülenyüz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2013, 23:04   #28
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gülenyüz Mesajı Göster
Sn İlksenozturk,bu başlığı yeni gördüm.Gerçi bir kaç gündür başka arkadaşlar için açılmış başlılar vardı ama bugun de sizi gördüm.Tanıtım yazınızı okudum daha da yakından tanıma fırsatım oldu.İyiki aramızdasınız diyeceğim ama aranıza ben yeni katıldım.(şaka bir yana)iyiki varsınız ve iyiki ağaçlar net e üye olmuşsunuz.Emeğinize sağlık.Sağlıcakla kalın Sevgi ve Saygılar.
Yazdığınız tüm güzel şeylerin karşılıklı olduğunu biliyorsunuz değil mi çok teşekkür ederim

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024