agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-12-2011, 12:30   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Fatoş

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Şehrin keşmekeşliğinden sıkıldığım bir gün çantamı alıp atölyemden fırladım. Şehir dışında Güzelbahçe sahilinde dolaşmaya başladım.Aklımdan neden buraya atölyemi taşımıyorum diye geçti. Tam o sırada bahçeli boş bir evin önünde olduğumu fark ettim. Sahibini bulup hemen tuttum, anahtarını aldım.Evde yalnız kalınca atölyeyi nasıl yerleştireceğimi düşüneceğime bahçeye neler dikeceğimin planlarını yapmaya başladım.

Akşam ev halkı şok oldu, kendi mülkünden çıkıp şehir dışında kiraya nasıl gidersin dediler ama kararımı vermiştim. Atölyenin eşyalarını taşıdıktan sonra bütün hızımla boş bahçeyi çiçek ve bitkilerle doldurdum. Zaman içinde bitkilerim ölmeye ve hastalanmaya başladı. Yaptıklarımda bir eksiklik var dedim, araştırmaya başladım ve karşıma hep Ağaçlar. net çıktı. Bir süre sizlerin bilgilerinden faydalandım ama başkasının evine habersiz girmiş bilgi topluyor hissine kapıldım. Hemen üye oldum.

Burada neler öğrendiniz?

Neler öğrenmedim ki, öyle bilgi denizine girdim ki sadece bitki bakımları değil, ekmek yapımı, yoğurt, likör ve niceleri.Çiçek almaya gittiğim de birçok çiçeğin hem türkçe hemde latince isimlerini söylediğimde bu işin eğitimini aldığımı zannediyorlar. Bende Ağaçlar. net üyesi olduğumu söylüyorum. Bilgisayarla aram hiç iyi değildi onu nasıl kullanacağımı öğrendim.

Bir de bu benim için daha önemli, gerçi rahmetli anneme söz vermiştim ama eskiler de bıraktığım farkındalıklarımı tekrar kazandım.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Daha öğrenme aşamasındayım. Belki ufak tefek bir şeyler olabilir.

Sizi tanıyalım

Köy enstitüsü mezunu olan babamın üç çocuğundan biriyim. Çocukluğumu babamın görev yaptığı kasabalar da geçti. Evlerimizin bahçeleri hep rengarenk çiçekler ve sebze adaları ile dolu idi. Üniversiteyi 70 li yıllarda yarım bırakmak zorunda kaldım. İkinci kızımdan sonra tamamlayıp kendi vitray atölyemi açtım. 31 yılı doldurunca artık emekli oldum Bu benim için zor oldu, alışacağım artık.Babamdan kalan Kozak yaylasında arazilerindeki çamların, bağların, zeytinliğin bakımlarıyla ilgileniyorum.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Bitkiler benim vazgeçilmez dostlarım.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Bence her şey mükemmel, aradığım her şeyi buluyorum. Bilgi, dostluk, paylaşım.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Burada üye arkadaşlarımın hepsi bir biriden kıymetli ,değerli insanlar.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Bitkilerle ,doğayla birlikte olduğumda negatif düşüncelerden uzaklaşıp neşelendiğimi, nefes aldığımı hissediyorum,
daha sağlıklı düşünebiliyorum

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Acaba hangisini anlatsam ki
Forum başlıkların birinde fırçayla çiçeklerin tozlaştırıldığında tohum almanın daha garanti olacağını okumuştum. Bir sabah saat 7 de bahçedeki çiçekleri suluyordum ,çan çiçeği sarmaşığının önüne geldiğimde çiçeklerini tozlaştırayım dedim ama çiçekleri çok yukarıda asırlık zeytin ağacının dallarının en üstünde, ağaca tırmanmayı göze alamadım, eve girip kızımın makyaj çantasındaki küçük fırçalardan birini aldım üç metrelik duvara merdiveni dayayıp duvarın üstüne tırmandım,elimde fırça çiçeklere uzanıp işimi yapıyordum ki aşağıdan bir ses duydum. Eyvah yakalandım dedim.
Sevgili eşim; sana tek şey söyleyeceğim mutlaka bir psikolağa gitmelisin ,dedi ve arkasını dönüp gitti, sabahın köründe yüksek duvarın üstünde elinde fırça olan benim, ilk önce açık sarı açan çiçekleri mora boyadığımı zannetmiş. Daha oraya kadar gelmemiştim ama

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Evet, oldu . Keşke Ağaçlar. net'le daha önceleri karşılaşsaydım. Şimdi ileriye dönük isteğim Kozak yaylasına yerleşip kalan yaşamımı orada geçirmek. Buralardan çekip gitmek.

Agaçlar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Evet, birkaç kere katıldım, çok güzel, sıcak , çok hoş ortam vardı. Sevgili Mine hanım ve diğer arkadaşlarımızla tanıştım. Bonsai hakkında bilgilendirildik. Çelik fide, ve tohum paylaşımlarımız oldu. Sevgili Mine hanım bizim sorularımızı büyük özenle cevaplayıp bilgilendirdi. Birde Kozak yaylasına gezi düzenledik. Çok güzel vakit geçirdik.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Bağ, bahçe dergileri alıyorum ama illaki Agaclar.net...

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Atatürk, rahmetli babam, dedem, Hayrettin Karaca, Rachel Carson, ünlü belgeselci David Atenborough.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Üye olduğum bir forum yok,sadece İbreliler grubundan facebooktan davet geldi ama oraya pek giremiyorum.
Ağaçlar. net benim için vazgeçilmez her aradığımı burada buluyorum.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Hayır, almadım. Ama neden olmasın? Öğrenmenin yaşı yok.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Dışarıda olmadığım zaman bilgisayarım da hep Ağaçlar. net açıktır.Mutfakta değişik bir şeyler yapacağım zaman bile Ağaçlar.net'en faydalanırım.
Bu aralar pek fazla giremiyorum, emekli olunca ihmal ettiğim akrabalarım ve dostlarımla daha fazla vakit geçirmeye başladım, bu yüzden kendimi sizlere karşı mahcup hissediyorum

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Tabii ki başta ailem ,rahmetli kız kardeşimden geriye kalan iki evladımdan sonra kalan vaktimi kitap okumayı, klasik, celt müziğini dinlemeyi , arkadaşlarımla sinemaya, operaya, tiyatroya gitmeyi çok severim.. Kozak yaylasında ormanın içinde kaybolmayı , doğayla baş başa olmayı fırsat buldukça yaparım. Yazlığımıza gittiğimizde hemen bisikletimi çıkarıp sırt çantamı alıp bağların bahçelerin arasında kaybolmayı da pek severim

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Evet katılıyorum, paylaşmak çok güzel bir duygu. Bende olan bir bitkiyi, tohumu başka arkadaşlara ulaştırmak ve bana gelen bitki ,tohum, çeliklerle sevinmek çok güzel.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Ayrım yapamıyorum, bütün arkadaşlarımdan olumlu etkileniyorum ama deneyimli arkadaşlarımızın yaptıklarından , başarılarından dolayı onlara hayranlık duyuyorum.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Evet var. Çevre ve doğa ile ilgili sivil toplum kuruluşları, Greenpeace ve bazı yardım dernekleri.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Evet katılırım. Mutlaka katılmak gerekir. Çocuklarımıza, torunlarımıza, gelecek nesillerimize ,temiz, doğası bozulmamış güzel dünya bırakmalıyız.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Kesinlikle yeterli bulmuyorum, daha kapsamlı işleyip, kamuoyunu bilinçlendirmeleri lazım.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Oldukça güzel bir düzenleme, şehirde apartman katlarında bitki yetiştirme olanağı çok kısıtlı. Hobi bahçeleri, kendi sebzesini, çiçeğini yetiştirme ve temiz bir havada toprakla doğayla vakit geçirme imkanı veriyor.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç: Çam
çiçek: Papatya
kitap: Dedekorkut
şarkı: The Mummers' Dance
müzik grubu/müzik sanatçısı: Loreena MC Kennitt
ressam: Monet
şair: Nazım Hikme
film: Melekler şehri
web sitesi:Ağaçlar.net

pria beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 12:56   #2
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Fatoş ablacığım seni yakından tanımak beni çok mutlu etti, umarım emekliliğini de çok keyifle geçer ama arada lütfen bir ceee edip kaçın bize, unutturmayın kendiniz lütfen

bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 13:31   #3
Ağaç Dostu

Hakkı Şen's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Galeri: 8
Sevgili Fatoş hanım, sizi daha yakından tanımak güzeldi. "Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?" Sorusuna üyelerin verdiği cevaplar beni hep güldürmüştür. Siz de o kadar güzel anlatmışsınız ki kendimi aşağıda merdivenin yanı başında hissettim. Ekran başında dakikalarca yüzümden gülümseme eksik olmadı.

Vitray çalışmalarınızı merak ettim doğrusu. Belki bir başlık açıp örnekler gösterir ve bu konuya ilgisi olan arkadaşları bilgilendirirseniz çok güzel olur düşüncesindeyim.

Herşey gönlünüzce olsun, saygılar..

Sarı çiçekleri mora boyarsanız haberimiz olsun

Hakkı Şen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 14:05   #4
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Fatoş, önce teşekkür ederim. Güzel yazınızı keyifle okudum. Ben de Hakkı Şen Bey gibi dakikalarca güldüm güzel anınıza.
agaclar.net, sizler gibi arkadaşlarla çok daha renkli oluyor. Anlatımınız o kadar güzel ki, bunu başlık yazılarınızda da görüyoruz.
Lütfen aramıza daha sık katılın.
Her şey gönlünüzce olsun.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 16:24   #5
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sizi tanımak çok mutluluk verici... Aramızda olmanız daha da mutluluk verici. Sevgiler.

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 16:31   #6
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Fatoş ablacığım bunların bir çogunu sohbetlerimiz sırasında Ağzından duydum. O güzel atölyen en sevdiğim yerlerden biri umarım birgün benim de öyle bir evim ve bahçem olur. Herşey gönlünce olsun Seni seviyorum ablacığım

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 16:57   #7

jineop's Avatar

Sevgili günebakan o atölyeye beni de götür lütfen .

Eski 19-12-2011, 17:43   #8
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
İzmir'e gitmek gerek sevgili Lir

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 17:50   #9
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sevgili Fatoş Hanım, kendinizi her zamanki gibi sıcak bir dille ne güzel anlatmışsınız. Sizi Kozak Yaylasını anlatan sıcak ama duygulu yazıdan tanımıştım. Çiçekleri boyama, lastiği bahçeye alma hikayesinden daha da güzelmiş Cennet gibi yaylanızı ve bağlarınızı daha nice kuşakların görmesini dilerim.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 18:02   #10
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
İzmir'e gitmek gerek sevgili Lir
Ne o şimdi de İzmir'e mi gidiyoruz?

Nisan-Mayıs'ı bekleyin a dostlar. Nasılsa bir de Mordoğan gezimiz olacak ya, bir taşla iki kuş vurmuş oluruz.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 19:21   #11
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Galeri: 2
Fatoşcuğum seni yakından tanıdığım için kendimi hem mutlu, hem şanslı hissediyorum İyi ki; bitki, çiçek sevdamız sayesinde karşılaştık

acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 19:36   #12
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Sevgili Bettyycim, ben de sizleri özlüyorum, uzun bir süre internete pek fazla giremiyordum, girdiğim gibi çıkıyordum. Biraz evvel farkettim ki bu başlıkta yer almışım Emekliliğe alışmak pek kolay olmayacak galiba, düzenli ve saatli günlerden sonra olan boşluk beni şaşkına çevirdi. Eskiden her şeye yetişiyordum) Söz bundan sonra daha fazla aranızda olacağım. Sevgiler.

Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 22:51   #13
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hakkı Şen Mesajı Göster
Sevgili Fatoş hanım, sizi daha yakından tanımak güzeldi. "Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?" Sorusuna üyelerin verdiği cevaplar beni hep güldürmüştür. Siz de o kadar güzel anlatmışsınız ki kendimi aşağıda merdivenin yanı başında hissettim. Ekran başında dakikalarca yüzümden gülümseme eksik olmadı.

Vitray çalışmalarınızı merak ettim doğrusu. Belki bir başlık açıp örnekler gösterir ve bu konuya ilgisi olan arkadaşları bilgilendirirseniz çok güzel olur düşüncesindeyim.

Herşey gönlünüzce olsun, saygılar..

Sarı çiçekleri mora boyarsanız haberimiz olsun
Teşekkür ederim Hakkı bey, eşim bahçede yaptıklarıma artık şaşırmamaya çalışıyor, toprağa ektiğim tohum fidelerini ot diye yolmamaya dikkat ediyor tabii arada ufak kazalar oluyor Artık sarı çiçeklerini boyayabileceğim çan sarmaşığım yok, sulama hatasından kaybettim.
...Vitray ilgili başlık açmayı düşünebilirim, Ağaçlar. net ailesi içinde vitray atölyesi olan kıymetli arkadaşlarım var belki onlarla birlikte ortak bir başlık açabiliriz. Sevgi ve selamlarımla.

pria beğendi.
Eski 19-12-2011, 23:10   #14

jineop's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Ne o şimdi de İzmir'e mi gidiyoruz?

Nisan-Mayıs'ı bekleyin a dostlar. Nasılsa bir de Mordoğan gezimiz olacak ya, bir taşla iki kuş vurmuş oluruz.
Yaşasın siz el atarsanız eminim bol gezeriz . Emeginize ve o güzel yüreğinize sağlık.

Eski 19-12-2011, 23:34   #15
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili Fatoş, önce teşekkür ederim. Güzel yazınızı keyifle okudum. Ben de Hakkı Şen Bey gibi dakikalarca güldüm güzel anınıza.
agaclar.net, sizler gibi arkadaşlarla çok daha renkli oluyor. Anlatımınız o kadar güzel ki, bunu başlık yazılarınızda da görüyoruz.
Lütfen aramıza daha sık katılın.
Her şey gönlünüzce olsun.
Sevgili Güler hanım, öncelikle ben teşekkür etmeliyim size, nazik ilginiz için Emeklilikte yapmak istediğim o kadar çok şey varmış ki bir türlü planlama yapamamaktayım, sanki her şey aynı öncelikte , sonra boş verip oluruna bırakıyorum
İzmir gezisi olduğunda mutlaka bana da gelin, çok memnun olurum. Mordoğan gezisi herhalde baharda düzenlenecek. Sizleri bekliyorum. Sevgilerimle.

Eski 19-12-2011, 23:50   #16
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Sevgili Lir, teşekkür ederim, bende sizleri bulduğum için kendimi çok şanslı buluyorum, iyi ki varsınız.Sizlerin arasında olmak çok güzel. İzmir'e mutlaka beklerim. Mordoğan bize çok yakın. Sevgiler.

Eski 20-12-2011, 00:08   #17
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Fatoş ablacığım bunların bir çogunu sohbetlerimiz sırasında Ağzından duydum. O güzel atölyen en sevdiğim yerlerden biri umarım birgün benim de öyle bir evim ve bahçem olur. Herşey gönlünce olsun Seni seviyorum ablacığım
Günebakan'cığım, gönlünden geçen bütün isteklerinin olmasını diliyorum canım. Birlikte güzel vakit geçirdiğimiz o atölye yok artık, kapatırken alamadığım çiçek ve bitkilerimin kıymetini bilirler zannediyordum ama hepsini köklemişler çok üzüldüm , Neyse evin bahçesiyle avunuyorum.
Ah Hacer, seni çok özledim. İzmir'i bizleri bıraktın gittin. Bu sefer seni bekliyorum. Kızları benim için öp Selam ve sevgilerimi yolluyorum.

Eski 20-12-2011, 00:36   #18
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz Mesajı Göster
Sevgili Fatoş Hanım, kendinizi her zamanki gibi sıcak bir dille ne güzel anlatmışsınız. Sizi Kozak Yaylasını anlatan sıcak ama duygulu yazıdan tanımıştım. Çiçekleri boyama, lastiği bahçeye alma hikayesinden daha da güzelmiş Cennet gibi yaylanızı ve bağlarınızı daha nice kuşakların görmesini dilerim.
Sevgili Kiraz, o güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.O kadar ihtiyacımız var ki o güzel dua ve dileklere...
Evet, o lastik işini hepten unutmuştum. İçine çiçek ekecektim ama yerinden yok olmuştu. O da güzel bir anı olarak kaldı Sevgilerimle.

Eski 20-12-2011, 01:22   #19
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun Mesajı Göster
Fatoşcuğum seni yakından tanıdığım için kendimi hem mutlu, hem şanslı hissediyorum İyi ki; bitki, çiçek sevdamız sayesinde karşılaştık
Füsun'cuğum, seninle arkadaş olduğum için bende kendimi şanslı buluyorum. O güzel balkonunda kahveyle birlikte o güzel sohbetlerinin tadına doyum olmuyor. Kendine iyi bak canım, geçen hafta gripliydin, herhalde toparlanmışsındır . Sevgi ve selamlarımla.

Eski 20-12-2011, 10:40   #20
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatoş Mesajı Göster
Füsun'cuğum, seninle arkadaş olduğum için bende kendimi şanslı buluyorum. O güzel balkonunda kahveyle birlikte o güzel sohbetlerinin tadına doyum olmuyor. Kendine iyi bak canım, geçen hafta gripliydin, herhalde toparlanmışsındır . Sevgi ve selamlarımla.
Fatoşcuğum düzeldim, grip geçti şükür Konuşalım, en kısa zamanda bekliyorum canım

acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2011, 09:34   #21
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Canım, bu seferde benim grip geçsin en kısa zamanda görüşelim

Eski 21-12-2011, 19:07   #22
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Fatoş hanımcım merhaba; keyifle okudum yazdıklarınızı, sevgiyle, gülümsemeyle. Okurken "o güzel yüreğin paylaşımlarından bende yararlandım" dedim.

Teşekkürler ettim size gülümsemeniz için. Samimiyetiniz, içtenliğiniz için. iyiki varsınız dedim. İyiki merhaba dedim size. İyiki güler yüzünüzle, güzel yüreğinizle yanıt aldım dedim kendime.

Böyle zamanlarda bir teşekkürde ağaçlar.net'e ederim ben. Müthiş bir birikim var burada. Ansiklopedimi yoksa diyerek sayfaları karıştırdığım, tesadüf foruma girince kendime;

- Burada karşılıklı konuşmalar ve çok sayıda başlık var. Aynı zamanda bir forum burası diye üye olduğum zaman için teşekkür ederim. Müthiş bir bilgi birikimi ve doğal olarak bu birikimlerin, gözlemlerin etkinliklerin, üretimlerin paylaşıldığı güzel sayfalar. Bu paylaşımları yapan güzel insanlar.

Başta sevgili malina ve Güler ablacım olmak üzere onlarca, yüzlerce güzel insan...

Sevgili Fatoş hanımcım. Teşekkür ediyorum size. Sizin şahsınızda bütün bu sevgili insanlara. Teşekkürler.

Sevgilerimle

pria beğendi.
sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2011, 10:30   #23
Ağaç Dostu

ayhat's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2007
Sevgili Fatoş ablacığım sizi tanımak çok güzel, günüme renk kattınız, umarım sizde bugün çok güzellikler yaşarsınız, sevgilelrimle.

ayhat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2011, 13:04   #24
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Sevgili fatoş hanım,seni tanımak çok güzel iyiki burdasın hep bizlerle kal.
Sevgiler.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2011, 18:50   #25
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili Fatoş hanım, duygu dolu mesaj ve yazılarınızdan tanıyordum fakat şimdi daha iyi tanıdım, sizi tanımak çok güzel her şey gönlünüzce olsun sevgiler saygılar.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2011, 14:11   #26
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Fatoş hanımcım merhaba; keyifle okudum yazdıklarınızı, sevgiyle, gülümsemeyle. Okurken "o güzel yüreğin paylaşımlarından bende yararlandım" dedim.

Teşekkürler ettim size gülümsemeniz için. Samimiyetiniz, içtenliğiniz için. iyiki varsınız dedim. İyiki merhaba dedim size. İyiki güler yüzünüzle, güzel yüreğinizle yanıt aldım dedim kendime.

Böyle zamanlarda bir teşekkürde ağaçlar.net'e ederim ben. Müthiş bir birikim var burada. Ansiklopedimi yoksa diyerek sayfaları karıştırdığım, tesadüf foruma girince kendime;

- Burada karşılıklı konuşmalar ve çok sayıda başlık var. Aynı zamanda bir forum burası diye üye olduğum zaman için teşekkür ederim. Müthiş bir bilgi birikimi ve doğal olarak bu birikimlerin, gözlemlerin etkinliklerin, üretimlerin paylaşıldığı güzel sayfalar. Bu paylaşımları yapan güzel insanlar.

Başta sevgili malina ve Güler ablacım olmak üzere onlarca, yüzlerce güzel insan...

Sevgili Fatoş hanımcım. Teşekkür ediyorum size. Sizin şahsınızda bütün bu sevgili insanlara. Teşekkürler.

Sevgilerimle
Merhaba Sevim hanımcığım, o güzel sözleriniz için size ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim Ağaçlar. net benim için çok önemli, sıkıntılı ve bunalımlı günlerimde içinde olduğum çıkmazları çiçeklerle atlatmaya çalıştığımda karşıma çıkan ağaçlar. net, hayata bakış açımı değiştirdi. İyi ki varsınız. Sevgili Malina'ya ve ağaçlar. net üyelerine çok teşekkür ederim. Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.
Bitkileri, çiçekleri doğayı ve tüm doğadaki canlıları seven dostlarım hepinizi çok seviyorum.

sevim.K ve pria beğendi.
Eski 23-12-2011, 14:26   #27
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayhat Mesajı Göster
Sevgili Fatoş ablacığım sizi tanımak çok güzel, günüme renk kattınız, umarım sizde bugün çok güzellikler yaşarsınız, sevgilelrimle.
Sevgili Ayhat, teşekkür ederim .Aslında bu zamanda hepimizin günlerinin renge ihtiyacı var. Yüzünüz de gülümseye sebep olduysam ne mutlu.
Evet , bende bu günlerde iki güzellik yaşıyorum. Biri küçük kızımın evlilik hazırlıkları, diğeri büyük kızımın bebeği olacakmış doğum küçük kızın düğün tarihine denk geliyor. Şimdiden telaş aldı götürdü beni, birkaç gündür sandıkların içinden çıkamaz oldum. Ulu Tanrıma şükürler olsun. İki sevinç. Bakalım deli Fatoş ablanız nasıl çıkacak işin içinden bilmiyorum

Eski 23-12-2011, 14:29   #28
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim4 Mesajı Göster
Sevgili fatoş hanım,seni tanımak çok güzel iyiki burdasın hep bizlerle kal.
Sevgiler.
Sevgili Sevim hanımcığım, teşekkür ederim. Bende sizleri tanıdığım için çok mutluyum. Kalbim hep sizlerle.

Eski 23-12-2011, 14:36   #29
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Sevgili Fatoş hanım, duygu dolu mesaj ve yazılarınızdan tanıyordum fakat şimdi daha iyi tanıdım, sizi tanımak çok güzel her şey gönlünüzce olsun sevgiler saygılar.
Sevgili Satı hanımcığım, bende sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Sanki ,bahçelerinizde balkonlarınızda birlikte oturup sohbet edip kahve, çay içmişliğimiz var gibi sizleri tanıyor ve seviyorum

Eski 23-12-2011, 15:06   #30
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Fatoş Hanım;
Galiba sanatla uğraşıyor olmak, bahçe düzenlemelerinde bir avantaj olsa gerek. Sizin, bir vitray atölyeniz olduğu gerçeğinden yola çıkarak bu yargıya vardım. Bahçenize seçtiğiniz bitkiler ve renklerin güzelliği bunu doğruluyor.

Çeşitli vesilelerle, yaptığımız telefon görüşmelerinden, son derece kültürlü, donanımlı ve çağdaş bir insan olduğunuzuda anladım. Bu yüzden, sizi tanımış olmak bana onur verdi.

İnşallah birgün sevgili eşinizle birlikte, ailecek yüzyüzede, tanışma fırsatımız olur.
Herşey gönlünüzce olsun. Saygılarımla.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024