agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-01-2012, 17:23   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
bettyycim

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Buraya gelişim Mavi Kelebek (Clerodendrum ugandense) çiçeğinin izinde oldu, Google'dan bu çiçeği aratınca karşıma agaclar.net çıktı, ben de bu enteresan siteyi keşfetmeye karar verdim. İnanın siteye yeni üye olduğum ilk günlerde hemen hemen forumun tüm konularını okudum. Zaten bitkilere aşıktım, bu site sayesinde aşkım, karasevdaya dönüştü.

Burada neler öğrendiniz?

Burada birçok çiçeğin gerçek ismini, hangi mevsimlerde ekileceğini, çiçeklerin nasıl çelikleneceğini, toprak karışımına kadar pek çok bilginin sahibi oldum. En önemlisi de annelerimizden bildiğimiz Mum Çiçeğinin (Hoya) öyle tek çeşit olmadığını 360 tür gibi geniş bir yelpazeye ait olduğunu öğrendim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Ben diğer üyelere fazla bir şey öğretebildim mi bilemiyorum, ama diğer üyelerden çok şey öğrendiğim kesin.

Sizi tanıyalım

Adım Betül AYAŞLI Haziran 1971 Şişli doğumluyum. İlkokulu babamın mesleği dolayısıyla 8 okulda tamamlamayı başardım. Ortaokulu Sivas Cumhuriyet ortaokulunda tamamladım. Lise öğrenimimi ise Antalya Lisesin de tamamladım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldum, halen Tarım Bakanlığına bağlı Toprak Mahsulleri Ofisinde yapmaktayım.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Elimden geldiğince bitkilerime zaman ayırmaya çalışıyorum, sabahları erken kalkıp 1 saatimi çiçeklerime ayırmaya çalışıyorum, sabah yetişemezsem öğlen tatillerimi bitkilerime ayırıyorum.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Ben facebook ta olduğu gibi beğen ikonu olsun istiyorum, örneğin bir çiçeği çok beğeniyorum ama beğenimi aman ne şirin, elinize koluna sağlık vb. gibi şeyler yazmaktan hoşlanmıyorum. O nedenle beğenimi bu şekilde göstermek isterim.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Burada yeni arkadaşlara öncelikle sorunlarına uygun başlıkları incelemeleri, konuları ilk sayfadan itibaren okumalarını tavsiye ederim. Soru sormalarına gerek kalmadan dertlerine çare bulacaklardır.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Ben toprakla uğraşmak müthiş haz alıyorum, hele bir de toprak beni ödüllendirince değmeyin keyfime. Her biri rengarenk çiçekler beni selamlayın yüzüme kocaman bir gülümseme yayılıyor.. Evim de her çeşit bitki mevcut ama özellikle kaktüs, sukulent ve hoyaların yeri bir başka.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

İstanbul’da bir yapı markette kaktüslerle ilgilenirken yanımda gençte bir kızcağızda kaktüslerle ilgileniyor, bana dönüp bir iki soru sordu ben de cevaplandırdım bana dönüp siz agaclar.netten misiniz deyince dumur olmuştum, sonra üye adımı sordu bettyycim deyince kızın yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi ben sizin hayranınızım, tüm bitkileriniz çok beğeniyorum deyince inanın kendimi Türkan Şoray gibi hissettim.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Elbette oldu en büyük hayalim bahçeli bir ev alıp sıkış tepiş balkondan kurtulmak, bahçemden domates, biber toplamak sabah kahvaltı mamasını onlarla süslemek. Hoyalarım için mini bir sera mesela…

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum. Çok güzel ve sıcak geçiyor toplantılar. Hani yıllarca görüşmediğiniz akrabalarınızla bir araya gelince kaynaşırsınız ya, aynen öyle içten, samimi ve güzel sohbetler.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Genellikle internetten yararlandığım için kitaba gerek duymadım. Agaclar.net’in kendisi başlı başına sanal bir kitap zaten.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

TEMA Vakfı kurucusu Hayrettin KARACA’yı örnek gösterebilirim.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Bahceselforum.com'a üye oldum bir zamanlar ama zevk alamadım, o nedenle ilgili siteye çok uğradığım söylenemez.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Hayır herhangi bir eğitim almadım, ama ileri de şartlar uygun olursa tabi ki almak isterim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

İşe gelir gelmez açarım agaclar.net’i başında olayım olmayayım hep açıktır, sürekli takip ederim bu durum eve gidince de evdeki bilgisayardan devam eder.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Kendime ait bir kuşhanem var, 40 tane ırk ve renk kanaryam mevcut. Onlar bitkilerden önce geliyor tabi ki, çünkü can taşıyor o nedenle sularını ve yemlerini sürekli takip etmek gerekiyor.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Evet hem alıcı oldum, hem de verici oldum arkadaşlarıma artık benim kargolarımdan fenalık geldi. Ama bazı üyelerimizin ısrarla her türünüzden bekliyorum, istiyorum gibi isteklerinden yoruldum açıkçası.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Birçok arkadaşımız var tabi, Zafer İnadıklı, Misnemas, İlkin, lilium, Satı Uğurtan ve adını buraya yazmaya kalksam sayfaya sığmayacak kadar dost.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

UNICEF üyesiyim.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Bireysel olarak katılamasam da canı gönülden desteklerim her zaman.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Maalesef yetersiz TV kanalları doğa ve yaşam dışında gereksiz bir sürü programla dolu.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Hobi bahçeleri çok hoşuma gidiyor ama, şehre uzak noktalarda yapıyorlar aracı olmayan bir insan hobi bahçesi kiralasa istediği zaman gidip gelemedikten sonra ne iş yarar.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç: Çınar
çiçek; Hoya
kitap: Bir Ada Hikayesi
şarkı: Arkadaş (Melike Demirağ)
müzik grubu/müzik sanatçısı: Beyaz Kelebekler
ressam: Osman Hamdi
şair: Cemal Safi
film: Babam ve Oğlum

sibelim beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 18:29   #2
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Sevgili bettyycim, sıcacık yazınızı bir çırpıda okudum, ne kadar sıcak ve içten teşekkür ederiz, bitkilere olan gülüşünüzü bizler bile hissedebiliyoruz, yoksa o balkon öyle güzel olur mu.

"kendimi Türkan Şoray gibi hissettim."

Hisset hisset, manyasın bir türkan şorayı var, sizde sitemizin türkan şorayı olun.

En büyük hayaliniz gerçek olur inşallah, o bahçede tüm hayalinizdeki bitkileri yetiştirir, sonsuz mutluluk ile sağlıklı mutlu bir hayat sürersiniz.

Yaza fasulye yemeye bekliyorum bak demedi deme.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 21:55   #3
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili bettyycim, teşekkür ederim.

Güzel yazını ben de keyifle okudum. Seni tanıdığım için de mutluyum. Sevecen ve yardım sever bir kişiliğin var. Hele bana her toplantıda büyük yardımlarda bulundun, sağ ol.

İnşallah arzu ettiğin bahçeli eve tez zamanda kavuşursun, her şey gönlünce olsun.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 22:08   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Formdaşım değerli insan bettyycim;
Kuşların, hoyaların,kaktüs ve sukukentlerinle...
Sizi daha yakından tanımak ne hoş.

Hayallerine en kısa zamanda kavuşman dileğimle.

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 22:41   #5
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Sevgili bettyycim, sıcacık yazınızı bir çırpıda okudum, ne kadar sıcak ve içten teşekkür ederiz, bitkilere olan gülüşünüzü bizler bile hissedebiliyoruz, yoksa o balkon öyle güzel olur mu.

"kendimi Türkan Şoray gibi hissettim."

Hisset hisset, manyasın bir türkan şorayı var, sizde sitemizin türkan şorayı olun.

En büyük hayaliniz gerçek olur inşallah, o bahçede tüm hayalinizdeki bitkileri yetiştirir, sonsuz mutluluk ile sağlıklı mutlu bir hayat sürersiniz.

Yaza fasulye yemeye bekliyorum bak demedi deme.
Bu hafta benim yayınlanmam sürpriz oldu gerçekten sevgili lilium, iyi dilekleriniz, düşünceleriniz ve temennileriniz için çok teşekkür ederim. Manyasın Türkan Şoray'ını tanıyorum galiba
Evet fasulyeleri merak ediyorum emin olun geleceğime

bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 22:43   #6
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili bettyycim, teşekkür ederim.

Güzel yazını ben de keyifle okudum. Seni tanıdığım için de mutluyum. Sevecen ve yardım sever bir kişiliğin var. Hele bana her toplantıda büyük yardımlarda bulundun, sağ ol.

İnşallah arzu ettiğin bahçeli eve tez zamanda kavuşursun, her şey gönlünce olsun.
Güler ablacığım teşekkür ederim, bende sizleri tanıdığım için çok mutluyum. Emin olun her toplantıda yine yanınızda olmaya çalışacağım, çünki ailemle birlikte olduğumu hissediyorum

Eski 02-01-2012, 22:44   #7
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı Göster
Formdaşım değerli insan bettyycim;
Kuşların, hoyaların,kaktüs ve sukukentlerinle...
Sizi daha yakından tanımak ne hoş.

Hayallerine en kısa zamanda kavuşman dileğimle.
Teşekkür ederim sevgili Tura, bende sizlerin arasında olmaktan çok mutluyum

Eski 02-01-2012, 22:52   #8
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
Sevgili bettycim; enerjik, neşeli, güler yüzlü, paylaşımcı arkadaşım.
Hayâlinizin en kısa zamanda gerçek olmasını dilerim.
Sevgiler...

Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2012, 00:23   #9
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili bettyycim, seni tanımak çok güzel, paylaşımcı ruhun sıcak yaklaşımın kendini güzel ifade etmenle seni çok sevdim.
İyiki varsın, iyiki seni tanıdım, bahçeli ev hayalin en kısa zamanda gerçeğe dönmesi dileğiyle, sevgiler çok çok öptüm.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2012, 11:20   #10
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Kaktüs- sukulentleri, hoyaları , soğanlı bitkileri ve balkonundaki sayısız çeşidini sağlıklı bir şekilde sevgiyle yetiştiren, hem bitkilerini hem bilgilerini paylaşan, sonu gelmez sorularımıza sabırla ve ilgiyle cevap veren Sevgili Bettyycim seni tanıdığıma çok memnun oldum. Sıcakkanlılığın, alçak gönüllülüğün ve enerjinle Ağaçlar.net'e renk katıyorsun...
Saygı ve sevgilerimle....

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2012, 23:13   #11
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zafer İnandıklı Mesajı Göster
Sevgili bettycim; enerjik, neşeli, güler yüzlü, paylaşımcı arkadaşım.
Hayâlinizin en kısa zamanda gerçek olmasını dilerim.
Sevgiler...
Çok teşekkür ederim Zafer abiciğim, senin paylaşımcılığın yanında benim adım bile anılmaz

Eski 03-01-2012, 23:15   #12
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Sevgili bettyycim, seni tanımak çok güzel, paylaşımcı ruhun sıcak yaklaşımın kendini güzel ifade etmenle seni çok sevdim.
İyiki varsın, iyiki seni tanıdım, bahçeli ev hayalin en kısa zamanda gerçeğe dönmesi dileğiyle, sevgiler çok çok öptüm.
Satı ablacığım sağol, agaclar.net ailesinden ilk tanıdığım kişisin ve en sevdiklerim arasındasın , beni evinizde o kadar güzel ve keyifli ağırladınız ki, kafam bozulduğunda burada gidebileceğim bir kapım olduğunu biliyorum teşekkürler.

Eski 03-01-2012, 23:18   #13
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Kaktüs- sukulentleri, hoyaları , soğanlı bitkileri ve balkonundaki sayısız çeşidini sağlıklı bir şekilde sevgiyle yetiştiren, hem bitkilerini hem bilgilerini paylaşan, sonu gelmez sorularımıza sabırla ve ilgiyle cevap veren Sevgili Bettyycim seni tanıdığıma çok memnun oldum. Sıcakkanlılığın, alçak gönüllülüğün ve enerjinle Ağaçlar.net'e renk katıyorsun...
Saygı ve sevgilerimle....
Çok sağol sevgili arkadaşım, bende sizleri tanımaktan ve burada olmakta çok büyük keyif alıyorum, bilgi aktarımına gelince o kadar çok üstat var ki burada, onların yanında ben de bir şeyler verebiliyorsam ne mutlu bana

Eski 04-01-2012, 07:33   #14
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Galeri: 1
Sevgili bettyycim, sıcak ve içten tanıtım yazınızı keyifle okudum. Yapı marketteki anınızı çok sevdim Bahçenize biran önce kavuşmanız dileğiyle sevgiler

Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2012, 09:20   #15
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Sevgili bettyycim, sizi daha detaylı ve kendi anlatımınız ile tanımaktan mutlu oldum
Forumda beğen butonunun olmasını ben de çok arzu ediyorum.
Yapı marketteki olay çok hoşuma gitti
En büyük hayalinize tez zamanda kavuşmanızı diliyorum.
Eşim de ofiste çalışıyor
O güzel kuşlarınız, bitkileriniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmeniz dileğiyle,
Sevgiler.

gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2012, 09:25   #16
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sevgili bettyycim;
Sizinle tanışma şansı yakalayabildiğim için, tanıtım yazınızın, duruluğu ve sıcaklığıyla sizi çok iyi yansıttığını söyleyebilirim.

Bende;
Bahçe başta olmak üzere, yaşamdan tüm beklentilerinizin gerçekleşmesini diliyorum.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2012, 14:40   #17
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Eser İlhan Mesajı Göster
Sevgili bettyycim, sıcak ve içten tanıtım yazınızı keyifle okudum. Yapı marketteki anınızı çok sevdim Bahçenize biran önce kavuşmanız dileğiyle sevgiler
Teşekkür ederim Eser ablacığm, umarım sizinde hayalleriniz gerçek olur

Eski 04-01-2012, 14:41   #18
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gülenmelek Mesajı Göster
Sevgili bettyycim, sizi daha detaylı ve kendi anlatımınız ile tanımaktan mutlu oldum
Forumda beğen butonunun olmasını ben de çok arzu ediyorum.
Yapı marketteki olay çok hoşuma gitti
En büyük hayalinize tez zamanda kavuşmanızı diliyorum.
Eşim de ofiste çalışıyor
O güzel kuşlarınız, bitkileriniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmeniz dileğiyle,
Sevgiler.
Çok teşekkür ederim sevgili gülenmelek, şimdi merak ettim kimin eşisiniz eşinizle mutlaka tanışıyoruzdur. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Eski 04-01-2012, 14:42   #19
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Sevgili bettyycim;
Sizinle tanışma şansı yakalayabildiğim için, tanıtım yazınızın, duruluğu ve sıcaklığıyla sizi çok iyi yansıttığını söyleyebilirim.

Bende;
Bahçe başta olmak üzere, yaşamdan tüm beklentilerinizin gerçekleşmesini diliyorum.
Teşekkür ederim Orhan hocam, umarım benim de sizin güzel bahçeniz ibi bahçem olur, hayallerde olmasa bu hayatın ne tadı kalır ki

Eski 10-01-2012, 19:58   #20
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili Bettyycim;
Bu başlıktaki yazınızı bu gün gördüm.
İyi ki böyle bir başlığımız ve bizler dostlarımızı daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz.

Kuşlarla olan yakınlığınıza bayıldım, 40 çeşit ve renkte kuş, eminim onların her gün suyunu yemini temizliğini yapmak epeyce zamanınızı alıyordur.
Arta kalan zamanda hoyalarla ve diğer bitkilerinizle ilgileniyorsunuz, bir de devam etmek zorunda olduğunuz işiniz var, gerçekten hızlı çalışıyor olmalısınız.

Sizi yakından tanımak çok güzel, kuşlarınız, hoyalarınız ve tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu bir yaşam diliyorum size.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2012, 22:01   #21
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Çok teşekkür ederim Adalet ablacığım, sizin de dediğiniz gibi günler çok hızlı hareket etmezsem malesef yetmiyor, hoyalarla geceleri ilgilenebiliyorum, balkondaki bitkilerle sabah erken saatler de sabah 06:30 da ayaktayım yoksa kuşlara yetişemem işe gitmeden en az 40 dakika önce kuşhanem de oluyorum ve de öğlen tatillerimin tamamı ama ben hayatımdan memnunum size bir kaç kuş resmide ekleyeyim, benim güzellerim den

Eklenen Resimler

Eski 10-01-2012, 22:03   #22
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

4. resimde ki Al Mozaik benim ilk kuşum, bu yaramazla kuş aşkım başladı

Eski 11-01-2012, 08:43   #23
Ağaç Dostu

bettyycim

Kuşlar çok güzel ve kaliteli gözüküyor. Maşallah diyelim de nazar değmesin. Bu kadar kalitelileri bir araya getirmek zor iş.
2 Nolu resimdeki Yorkshire Vasıflı bir kuşa benziyor.Benziyor demek yalnış olur. Tam kalite. 2011 Yavrusu mu? Sizi mi yetiştirdiniz.

Eski 11-01-2012, 09:30   #24
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Sevgili bettyycim; ilgiyle, gülümseyerek okudum tanıtım yazını. İlk olarak merhaba dediğim günden bu yana hem sıcak, samimi, verici ve paylaşımcı yanını hemde bitki çeşitliliği içindeki yaşamını izlemekten mutluyum. Hele kuşhanenin olması. İnsan daha ne kadar dost olabilir doğayla.

Babamın otuz yıl boyunca hizmet ettiği bir kurumda çalışıyor olman ayrı bir gönül bağı benim için. Sağlıcakla kal, sevgiler

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2012, 09:40   #25
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Sevili Tura çok teşekkür ederim aslın da 1. resimdeki kuşumda çok vasıflıdır Dünya şampiyonu bir arkadaşımın favori olarak gösterdiği kuşlar arasında 2. resimdeki oldukça yapılı ve vasıflı bir dişi, 2011 doğumlular ve o dişinin kardeşi birde erkek kuşum var

Eski 11-01-2012, 09:42   #26
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Sevgili Sevim abla çok teşekkür ederim, demek sizde bir Ofisçi kızısınız ne güzel çok mutlu oldum

Eski 11-01-2012, 09:56   #27
Ağaç Dostu

O dişiye sahip olduğunuz için şanslısınız.

O kızımıza güzel bir dominat, ince tüy, beyaz ( illa beyaz ama bulamazsanız, Sarıda olur ) erkek bulsanız... aman Allahım o yavrular.

Eski 11-01-2012, 09:58   #28
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Süpersiiz sevgili Tura onun erkeği beyaz bir York zaten yavruların resmini mutlaka gösteririm size

Eski 11-01-2012, 10:08   #29
Ağaç Dostu

Tereciye tere satmak gibi oldu da. Dişiyi görünce... sırt yapısını... göğüs yapısını. Heyecanlandım.

Eski 11-01-2012, 10:20   #30
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

İlahi sevgili Tura olur mu öyle şey, ben de eşleştirme de çok uzman değilim sağolsun Sayın Cüneyt Onuk bu hafta sonu kuşhanemi ziyarete geldi ve eşleştirmeyi o yaptı

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024