agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni17Beğeniler
  • 2 Gönderen malina
  • 1 Gönderen Halil Önen
  • 1 Gönderen Halil Önen
  • 3 Gönderen KAPTANzst
  • 1 Gönderen KAPTANzst
  • 1 Gönderen KAPTANzst
  • 1 Gönderen jeozuu
  • 2 Gönderen KAPTANzst
  • 1 Gönderen gülenyüz
  • 1 Gönderen KAPTANzst
  • 1 Gönderen Sevgi
  • 1 Gönderen KAPTANzst
  • 1 Gönderen KAPTANzst

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-01-2012, 16:56   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Kaptanzst

Sizi tanıyalım

Trabzon 1954 doğumlu,lise mezunu ve ünüıversite yi kazandığım halde o dönemde terör olayları nedeniyle okula gönderilmedim. Askerliği Bitlis –Tatvan’da Van gölü kıyısında yaptım.
1983 de evlendim. 1 kızım (Evli) 2 oğlum var biri evli ve bir erkek torunum var.Çocukları çok severim ama torun sevgisi benim aklımı başımdan alıyor.

27 sene DSİ de arazikontrol teknisyeni olarak çalıştım. İşimgereği Trabzon Rize ve Giresun’da çok yeri gezdim. Bu gezmelerin getirdiği bir fotoğraf merakınakapıldım. Bigisayarimda şu anda 35 bin civarı fotoğrafım vardır.
2009 ocak ayında emekli oldum. Çocukların evlenmesi ve evinyapılması için lazım olan tazminattı.

Önce oğlumu ardından kızımı evlendirdim.
Bu arada bitkilerle olan diyaloğum artmaya başladı. Emekliolunca bu ve benzeri sitelerden aldığım bilgilerle doğayı seven biri olarak daha da bağlandım.Ve delilik başladı
Önce bir sera yapmam gerektiğine karar verip 28.5 M kare birsera yaptım. Her yerden bulduğum çiçek ve bitkileri toplamaya başladım.

Bir başka hobim avcılık.
Denizde balık avı. Karada her türlü av yaparım. Özellikleçulluk avı.
Yazın yaylalarda gezmek bir başka zevkim. Yayla yolundaaraba kullanmak en çok zevk aldığım birtarzımdır. Bu nedenle dağlarda çok kaybolmuşumdur

El yeteneğim bana göre çok iyidir. İnşaattan meslek icabıanlar ve yaparım. Kendi evimin sıvasını , döşemesini, su , kalorifer veelektrik tesisatını, boyasını , kalebodurunu, duvarlarını ben yapmışım.
Evimin altındakı depomda her türlü malzemem vardır. Takikaynak makinasına kadar. Alet edavatımın tam olmasını ve her şeyın yerındeolmasını seven düzenli biriyim.
2000 senesinde sıgarayı bıraktıktan sonra kahvelere degirmez oldum. Bu da doğaya yönelmeme en büyük olay oldu.
Şimdi torunum ve bitkilerimle huzurlu bir şekildeemekliliğin tadını çıkarıyorum.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Torun olana kadar 6-8 saat idi. Torundan sonra 2-4 saatkadar. İşim olmasa da torun uyuyorsa gider serada oturur radyo dinlerim.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da"olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

İsmi üzerinde ağaçlar net. Fazlası var eksiği yok, adına bakınca.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Kullanacağınız alana bakarak program yapın ve ona göreçeşitle uğraşın. Fidanlar ve çiçekler büyüyünce sıkıntı çekmeyin. Sonradan daeleme yapabilirler.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çokilgilendiğiniz türler hangileri?

Ruhum dinleniyor. Toprakla temas halinde olduğumdanvücuttaki elektrik de toprağa akınca….
Kafkas gülü, Hebe çiçeği, Pepino, Feiko, Kivi, Likapa, Narenciye çeşitleri ve Özellikle soğanlı çiçekler
Sebze ve meyve olarak evin ihtiyacı olanlar.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajikya da komik olay hangisi?

Bir viyole tohum ektiğimi sanarak günlerce bekledim. Geçensene olan bu olayda karpuz yetiştiremedim:=))

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Sera yapma gereği duydum. Serayı yaparak yolumu çizdim. Hobi amaçlı ama korunaklı biryara sahip olmak gerektiğini anladım.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemleriniziyazar mısınız?

Trabzon’da bonsai çalışmaları oluyor. Bonsai benim ilgimiçekmedi o nedenle katılmıyorum.
Geçen sene kaçırdığım bir gezi vardı. Ona üzüldüm.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

İnternet artık kitap olayını bence bitirdi. Aradığım her şeyi buluyorum. Eleyerek doğrusubudur diyebiliyorum. Bilgisayarım olmadan önce Kivi yetiştiriciliği diye birkitap almıştım. Şimdi artık net var. Bakmıyorum o kitaba .

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnekdiye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

İmkanları elverişli olup çalışanı olanlar var. Güzel bahçeleri var. Ama kendileri kendielleriyle çok uğraşmadıklarından örnek gösteremiyorum. İmkanı olmayıpçabalayanı daha çok seviyorum. Kendiuğraşmayanı örnek göstermem. Forumda çokarkadaş var elleriyle işe giriyor, işte benim örneklerim onlardır. Gerçek doğaseverler onlar.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'ionlardan ayıran özellikler ne?

Bitki üzerine Bizim bahçe nete üyeyim.
Fotoğraf sitelerinede üyeliğim vardır ama son zamanlarda kullanmıyorum.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak istermisiniz?

Yaşadığım yer itibarı ile eğitimi doğuştan almaya başladım.Çocuklugumuz ve ömrümüz tarla bağ bahçelerde geçtı. Ben köyde yaşıyorum. Eksiklerimi de bu sitelerden tamamlıyorum.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Sabah 1 saat. Akşam üstü de 2-3 saatım burada geçer

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Torunumu uyutmak onunla oynamak.
Fotoğraf çekmek
Ava gitmek.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Paylaşımda bulundum. Bana gelen ve yolladığım kargolar hepödenmiş olarak yola çıktı. Bu beni memnun etti. Birinin bahçesinde gördüğüm değişik türü çekinmeden isteyebilmek içinyollamak ta gerekir. Genelde mesajlardan belli oluyor paylaşımcılar. Onlaristediler mi mutluluğum artıyor.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

İsim vermek istemiyorum. Bazısının arazi durumu bazısının daçalışma azmi beni etkiliyor.
Hele birini tanıdım ki; 40 m kareye ye dünyayı sığdırmış. İşte etkileme nedeni..

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Tema vakfına üyeydim son 10 senedir bıraktım.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılırmısınız, katılmak gerekir mi?

Mutlaka katılmak gerekir. Yeter ki haklı olalım.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterlibuluyor musunuz, nasıl olmalı?

Radyo ve tv yi eğlence amaçlı dinliyorum. Aradığımı nettenbulurum.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

İzmir’de böyle bir alan var olduğunu duydum ve gittimbaktım. Ne kadar güzel. Arazisi bahçesi olmayanlar için bir fırsat toprakla uğraşmak.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
Ağaç: Sarıçam
çiçek: Kamelya
kitap: Yaban
şarkı: Söyleyenedeğil söyletene bak
müzik grubu/müzik sanatçısı: Orhan Gencebay
web sitesi: Bizim bahçe

Halil Önen ve hanndan beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2012, 12:17   #2
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili kaptanzst, ne kadar güzel bir yazı ile kendinizi tanıtmışsınız, teşekkür ederim.

Torun sevgisi hangimizin aklını başından almıyor ki?

Satırlarınızı okurken " el yeteneğim iyidir, evimin altındaki depomda her türlü alet edavatım vardır, düzenli olmayı severim" cümlenizin sonunda hemen eşimi çağırdım," lütfen bu satırlası" oku dedim.

Bizim evde de hep benim aldığım (tornavidadan kaynak makinesine kadar) pek çok alet vardır. Eşim bir çivi bile almamıştır. Ama bütün aletleri kullanır, ve kullandığı yerde üzerindeki çamuru ile bırakır. Bu yüzdendir hep kavgalarımız. Ama yine de bir şey değişmez, onları yıkayıp temizleyen, yerli yerine koyan hep ben olurum.

Yazınızda, doğaya olan sevginizi hemen anlayabiliyoruz. Dağ-bayır dolaşmak, yaylalarda olmak ne güzeldir kimbilir.
Karadeniz bölgesi yaylalarının güzelliğini hep duymuş, okumuşumdur ama görmek nasibolmadı.

Bu güzellikler içinde sağlık ve huzurla, mutlulukla, sevenleriniz ve sevdiklerinizle beraber daha nice uzun yıllar geçirmenizi dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2012, 13:10   #3
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın Kaptanzst;

Güzel bahçeniz, ürünleriniz, seranız, aileniz, evlatlarınız, baş tacı torununuz/torunlarınız, kuşunuz ve hatta resim kareleriniz ile mükemmeliğin temsilcilerinden birisisiniz bence efendim.

Tüm yaşamınız hep o güzel standartlarınız içinde, sağlıkla ve ailece/sülalece sürsün inşallah.

Teşekkürler samimiyetiniz için.

Saygılarımla lütfen.

Düzenleyen mrduran : 10-01-2012 saat 13:11 Neden: kelime tashih
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2012, 17:13   #4
Ağaç Dostu

yener.T's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2010
Galeri: 16
Sayın Kaptan Seranız ve bahçenizdeki bitkilerin güzelliğini daha önce sanal da olsa görmüş ve bu güzelliği beğenmiş bir kişi olarak kendinizi bu satırlarda ifade ediş biçiminize hayran kaldım.Doğa sevgisini içinize sindirmiş olduğunuz besbelli ayrıca Torun sevgisini tatmanız apayrı bir güzellik.Sizin satırlarınızdan Karadenizin eşsiz güzelliğini de görebilmekteyim. Sizi tanımaktan memnun oldum.Allah(C.C)tan size ,sevdiklerinizle beraber ömür boyu mutluluklar dilerim.

yener.T Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2012, 19:19   #5
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sayın Kaptanzst;
Yazınızı okuyunca hiç şaşırmadım. ''Tam bir Doğu Karadeniz insanı'' dedim.

Genç yaşta torun sahibi olmanız, deyim yerindeyse ''on parmağınızda, on marifet'' oluşu, özellikle inşaat konusundaki becerileriniz, bitmek bilmeyen azminiz. Bunlar sizi genel karakteristiğiniz.

Bahçenizdeki başarılı çalışmalarınızıda takdirle izleyenlerdenim. Özellikle Trabzon' da, korogaki (umarım doğru yazmışımdır. Zira bu kelime ile burada tanışanlardanım.)
Bonsai konusunda bende, sizin gibi konuya yabancı kalanlardanım. Doğrusunu söylemek gerekirse, çok büyük bir sabır ve beceri gerektirdiğine inandığım bu sanattan ''Elektrik alamadım.''

Size, sevdiklerinizle,(özellikle torununuzla) birlikte mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.
Selam ve sevgiler.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2012, 19:42   #6
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sayın Kaptanzst;
Ben de sizin gibi, torununa deli olanlardanım, gerçekten evlattan daha çok seviliyorlar.
Belki de küçük çocuk özlemimizi torunlarımızla yaşayabilidiğimiz içindir.

Her işten anlamanız çok güzel, her şeyi kendi zevkinize göre düzenlersiniz.
Fotoğraf tutkusunu iyi bilirim, bir zamanlar elimden makinam düşmezdi, bir kare için onbeş poz çekerdim.
Sizin arşiviniz çok genişmiş, 35 bin ciddi bir rakkam, dilerim bu güzel Karadeniz manzaralarını bir gün bizlerle de paylaşırsınız.

Sizi tanıdığıma sevindim, aileniz ve sevgili torununuzla mutlu bir yaşam diliyorum.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2012, 16:12   #7
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın kaptanzst, yörenizle ilgili çektiğiniz fotoğrafları bahçe başlığınızda bizlerle paylaşmanız mümkün mü?

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2012, 23:14   #8
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 20
Sayın Kaptanzst, Sizi yakından tanıdığım için çok mutlu oldum. Ne kadar marifetlisiniz ve üretkensiniz, sizi tebrik ederim.
Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

ozbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2012, 00:14   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
[B]

Bitkiler yetiştirmek ve toprakla uğraşmak...
Torunumu uyutmak onunla oynamak.
Fotoğraf çekmek
Ava gitmek.

şarkı: Söyleyenedeğil söyletene bak
Sevgili Dostum Kaptanzst,
sizi yakından tanımak güzelmiş...

Ve bir insanın bulduğunda başka bir şey aramadığı ve mutlu olabileceği ona mutluluk veren istekli uğraşları... yanında bir parça çaba verilerek kazanılmış küçük bir av eti ve üzüm suyundan yapılmış iki tek enzim...

İşte o zaman söyleyene değil söyletene bakılır.

( bir de ben bakayım)

Malatyalı İbrahim - Söyleyene Değil Söyletene Bak.mp4 - YouTube

KAPTANzst beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2012, 00:20   #10
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Agaclar.net'te avcılıkla uğraşan birini daha görmek sevindirici oldu. Keyifli paylaşımlarınızın artması temennisi ile.

syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2012, 02:43   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syılmaz Mesajı Göster
Agaclar.net'te avcılıkla uğraşan birini daha görmek sevindirici oldu. Keyifli paylaşımlarınızın artması temennisi ile.
Sevgili syılmaz,
siz bi yede 'avcıdan çevreci olu mu?' derken...

biz bir zamanlar avcılığın felsefesini bile yapmıştık, gecemizi gündüzü katarak; 'o'nu zaafımızdan bile saydırmamıştık.

Aristo'dan başlamış, Karl Marks' ın üzerinden atlamış, Nitetsche' ye giden yolda 'Zerdüşt'e uğramış ' her şey sende başlar sende biter, yeterki yürekli ol, tükenme, tüketme, tükettirme içindeki yaşam sevincini...

hep hatırla...

çaresizseniz, Çare sizsiniz'' diye...

Ve... İnsan, üstüninsan arasında gerilmiş bir iptir, hem de ucurumun üzerinde bir ip demiştik...

Vee insan doğası gereği avcıdır, doğanın ta kendisine dalandır, yoksa Kartal sinek, insan karınca avlamaz... demiştik...

İnsan ayrıcalıklıdır demiş; İnsan dışındaki diğer yaratıklar yalnızca yaşarlar, bizlere ise yalnızca yaşama seçeneği verilmemiştir demiş; öyleyse avlanmanın bir ayrıcalık olmasına halkın duyduğu sürekli tepki bir rastlantı ya da yalnızca yıkıp yok etmeye yönelik bir şiddet eylemi değil;

bu haklı tepkide halkında üst sınıflardan farklı olmadığı _ bir padişahla bir avcının doğada bir sofrada yemek yediği tek olgudur_ bu istekli uğraşın,

yani avlanmanın insan yapısında normal olarak var olduğu gereği vurgulanmış;

'erkeğin milyon yılı' üzerine hala mağara adamının yaşadığı....

aslında avlanmanın 'doğa'yı taklit etmekten başka bir şey olmadığı...

avlanmanın alt konumdaki bir bir türün üstün bir türe karşı özgür mücadelesi olduğu...

avcılığın ona mutluluk veren istekli bir uğraş; temel gıdalarını sağlamak _ günümüzde_ temel gıdalarını sağlamak zorunda kaldığı bir uğraş değil, insana mutluluk veren bir uğraş olduğu...

Vee mutluluğun bizlerin istekli uğraşlarda gizli durduğu...

avcılığın _insanın avcı olanının_ 'doğa'ya (gerçek)dönüşünü sağlayan tek uğraşı olduğu; yani avcılığın insanın kendini insan olma özelliğinden saptırıp _ kentli adama göre_ uzaklaştırması, böylece doğaya tekrar dönüşünü onun temel ve köklü değişimde araması;

'doğal' insanın avcı olan ilk tarih öncesi insan olduğu ve bu doğal insanın değişken tarihsel insanın içinde hep gizlice yaşadığı...

avcılığın, insanın avcı olanının aslında 'öz' e yapay dönüş çabası olduğu...

Veeee çürüme üzerine inşaa edilmiş _mantar gibi_ dünyada insanın avcı olanının, kontrol edemediği dünyasında _ sonuçları için_ yapmakta zorunlu olduğu uğraşlarla örülü yaşamından sızma çabasıyla, mutluluk duyacağı _ yarışmak, konuşmak, dans etmek gibi_ mutluluk duyacağı istekli uğraşlarını kovalama çabasından başka bir şey olamadığı....

ağaca bakarken ormanı gözden kaçırmadığımız , entellektüel bir tartışmaydı becerebildiğimiz...bir zamanlar ama o günün dostlarıyla yüreğimize koyduğumuz bir ölcümüzde vardı tabii...

'ölçü olmayan yerde hiçbir şeyin erdemi yoktur ve insanoğlu yüceliği bile kendini alçatmada kullanabileceği yeteneğe sahiptir derken bile bir kişinin algılama gücünü bir parca esnetmeye çalışmadık; gereksiz ayrıntılarla uğraştığımızı söylemesinler diye...

Evet, Eflatun' un dediği gibidir;

'Avlanmada avın izini sürerek onu ele geçirmekten başka bir şey değildir; ele geçirdikten sonra onunla ne yapılacağı avla ilgili olmayan bir konudur...

Nasıl yukarıdaki şarkının dediği gibi; söyleyene değil, söyletene bakılıyorsa; avlayana değil, genlerine bak...

Rastgele....

Saygılar

mrduran beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2012, 08:40   #12
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Yazınızı zevkle okudum Sn. Halil Önen.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Sevgili syılmaz,

Avcılığın _insanın avcı olanının_ 'doğa'ya (gerçek)dönüşünü sağlayan tek uğraşı olduğu; yani avcılığın insanın kendini insan olma özelliğinden saptırıp _ kentli adama göre_ uzaklaştırması, böylece doğaya tekrar dönüşünü onun temel ve köklü değişimde araması;
Ben de başka bir mesajımda, neden avlanıyoruz sorusuna kendimce verdiğim cevap, kendini yaban hayatının bir parçası olarak gören insanlarda içgüdüsel bir istek demiştim.

syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2012, 17:47   #13
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Selam dostlarım.
Ben siteyi kullanmakta, biraz acemilik ve zamansızlıktan geri kalmışım.
Bu sayfayı ilk defa gördüm .
Daha önce aradım ama bulamamıştım.
Yazılanları okudukça bazen güldüm bazen gözlerim doldu.
Diğer arkadaşları da buradan daha iyi tanıma fırsatı varmış. Bu sayfayı hazırlayan arkadaşa ayrıca teşekkür ederim.
Burada çok daha değişik bilgilere sahip olunabiliyor.
Ben bir arkadaşimin tanıtım yazısını okudum, şaşırdım kaldım. Yakınımda ama bu kadar bilgiye sahip değildim. Bu sanırım benim için bir avantaj olacak:=))
Çünkü benden daha bilgili.
Bütün dostlarıma teşekkür ederim.
Saygı ve sevgilerimle

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2013, 16:20   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Sevgili abicim kendini çok güzel ifade etmişsin adete seni görmeden tanıdık.İşlerinde kolaylıklar dilerim , İzmirden kucak dolusu selamlar.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2013, 21:42   #15
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gtatas Mesajı Göster
Sevgili abicim kendini çok güzel ifade etmişsin adete seni görmeden tanıdık.İşlerinde kolaylıklar dilerim , İzmirden kucak dolusu selamlar.

Trabzon'dan da selamlar İzmir'e
teşekkürlerimle

mrduran beğendi.
Eski 29-01-2013, 17:44   #16
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-10-2012
Güzeldi

dalya35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2013, 17:57   #17
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Sizi tanımaktan mutluluk duydum sevgiler

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2013, 09:52   #18
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Serkan bende memnun oldum. Teşekkür ederim

Halil Önen beğendi.
Eski 03-02-2013, 14:17   #19
Ağaç Dostu

jeozuu's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2011
Galeri: 1
Merhaba Sayın KAPTANzst,
Hemşehriyiz, ben de Trabzon'luyum. Sizi tanımaktan mutluluk duydum. Bahçeniz ve rengarenk çiçekleriniz çok güzel. Trabzona'a geldiğimde bahçenizi ziyaret etmek isterim...

gülenyüz beğendi.
jeozuu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2013, 17:29   #20
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi jeozuu Mesajı Göster
Merhaba Sayın KAPTANzst,
Hemşehriyiz, ben de Trabzon'luyum. Sizi tanımaktan mutluluk duydum. Bahçeniz ve rengarenk çiçekleriniz çok güzel. Trabzona'a geldiğimde bahçenizi ziyaret etmek isterim...

Merhaba jeozuu.
Hemşerim bahçe sizin ne zaman isterseniz buyurun
Her zaman beklerim.

jeozuu ve gülenyüz beğendi.
Eski 03-02-2013, 18:36   #21
/

Giriş Tarihi: 17-01-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi KAPTANzst Mesajı Göster
Merhaba jeozuu.
Hemşerim bahçe sizin ne zaman isterseniz buyurun
Her zaman beklerim.
Sn KAPTANzsy,Sn Jeozuu hemşehriyiz bende Trabzonluyum.İyi akşamlar dilerim.Bahçenizi gezdim.Ellerinize emeğinize sağlık.Sevgi ve Saygılar...

jeozuu beğendi.
gülenyüz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2013, 18:44   #22
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Merhaba gülenyüz hoşgeldiniz. teşekkür ederim hemşerim.

gülenyüz beğendi.
Eski 03-02-2013, 19:31   #23
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Sn. Kaptanzst; sizi yazınızdan tanıdığıma çok memnun oldum. Torununuzuda ALLAH bağışlasın. Size ve ailenize sağlıklı uzun ömürler dilerim.

Trabzon hurmasının kurularını da afiyetle yiyin

gülenyüz beğendi.
Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2013, 17:30   #24
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Teşekkürler Sevgi hanım.
Torun bitmedi ama hurmalar bitti
Torunla idare ediyorum.
Allah herkese nasip etsin var olanı bağışlasın.

Sevgi beğendi.
Eski 18-02-2013, 21:47   #25
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sayın KAPTANzst,sizin gibi babacan bi dostum olduğu için çok mutluyum,sizi yakından tanımak güzel.
Rabbim ailenizle birlikte sağlıklı huzurlu nice yıllar nasip etsin.

hanndan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2013, 21:54   #26
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Çok teşekkür ederim Handan hanım.
Ben de sizleri tanıdığım için çok memnun oldum.
Sizede mutlu huzurlu günler dilerim.

hanndan beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024