agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen malina

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-07-2011, 12:49   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Yener.T

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Emekli olduktan sonra evdeki salon bitkileri hakkında bilgiler ararken Ağaçlar net’te bulduğum bilgiler beni bu siteye üye olmak konusunda ikna etti ve aradığım bilgileri açık ve net bir şekilde bulabildim.

Burada neler öğrendiniz?

Neler öğrenmedim ki,Tohum ekiminden,toprak hazırlamaya, Kaktüs , succulent ve lithops bakımından, kaktüs çiçeklerine,etobur bitki yetiştirmeye ve daha bir çokbilgiyi sarih bir Şekilde öğrendim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Ben daha henüz talebeyim ve yeni yeni bir çok bilgi öğrenmekteyim.Diğer üyelerin benden öğrenecekleri ancak tecrübelerim olabilir, bunlar da üyelerimizden öğrendiklerimin Uygulanmasıdır.

Sizi tanıyalım

Ben Yener Tansu 1945 istanbul doğumluyum.İstanbul Kadiköy Göztepe deoturmaktayım.Bağkur emeklisiyim.65 yaşında çalıştığım firmadan ayrıldıktansonra düştüğüm
Boşluğu ve moral çöküntüsünü bitkilerle uğraşmaya ve sitenizdeki bilgi alış verişine borçluyum.Ev içersinde birçok çeşit yetiştirmekle uğraşıyorum.Kaktüs,Succulent ve
Lithopslarla,Etoburbitkilere ayrı bir ilgi duyuyorum.Avşa adasında yazlığım var senin 3-4 ayını orada Bahçe ve Balkonla uğraşmak bir senenin stresini alıyor.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Zamanımın çoğunu bitkilerle geçirmekteyim.Sabah kalktığımda ilk işim Bitkileri kontrol etmek,açan bir çiçek veya canlanan bir fide olduğu anda o gün benimiçin pozitif
Enerji yüklenmiştir.Daha sonra sulama ve bakım,havalandırma hemen,hemen 5-6 saatimi almaktadır.Bu arada Ağaçlar net’ten bilgi alışı devam etmekte,üyelerimizin
Yaptıkları saksılama,bitki bakımı,gübreleme ve besin gibi konuların araştırması ile geçirmekteyim.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da"olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Ağaçlarnet o kadar güzel hazırlanmış ki benim şu da olsaydı veya şu olmasaydı diyebileceğim bir bir konu bulamadım.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Diğer üyelerimizin bilhassa yeni üyelerimizin forumlara katılmalarını veilgilendikleri konu hakkında soru sormalarını isterim.Gelen cevaplar herkese faydalı olacağı kanısındayım.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Bitkilerle uğraşmak benim yaşam sebebim.Eskiden sokağa çıktığımda evler,arabalar vs.görürdüm.şimdilerse ise dışarı çıktığımda çimen,ağaç,bitki,çiçek görüyor vehatta
bunların isimleri ile güzelliklerini görebiliyorum.En çok ilgilendiğim türler Kaktüs,succulent ve lithopslar-Etobur bitkiler ve bu aralarda kaybolmaya yüztutan bitkiler olarak
selluka-Arapful-salon tülü-mum çiçeği (hepsinden edindim.)

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajikomik olay hangisi?

Böyle bir olay şu anda aklıma gelmiyor.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınız dadeğişiklikler oldu mu?

66 yaşından sonra yapabileceğim planlar sağlıklı yaşamak

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

6.ncı ağaçlar net koşuyolu toplantısına katıldım ve çok nezih bir toplantı olduğu kanaatdeyim.Ayrıca İst.Ünv.Bot.Bahçesi gezisinde de vardım.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplarhangileri?

Bitkilerle ilgili olarak ağaçlar netten aldığım bilgilerinyanında Goggle dan yararlanmaktayım.Kitap okuma özürlüyüm.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Örnek olarak aldığım kimse yok fakat doğa ve çevre ile ilgili herkesin yüreğine sağlık derim.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'ionlardan ayıran özellikler ne?

Üye olarak ilgilendiğim bazı forumlar mevcuttur.Bitkiçeşitliği göz önüne alınırsa Kaktüs siteleri ve etobur siteleri v s.Ağaçlarnettin ayrıldığı fark ise Ticari site olmaması.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

bu günlerde bütün vaktimi bitkiler almakta,bunun haricinde fotoğraf çekmek ve bilgisayar

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Paylaşım olarak bu sitede fazla olmasa da diğer bir sitede çok fazla katıldım.Paylaşım benim için yaşam şeklidir.Balzac’ın şu sözünü düstur olarak almışımdır
İYİ DOSTLUKLAR HESAPSIZ KURULUR

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Forumdaki bazı üyeler beni olumlu yönden etkilemekte,ve yaptıklarını örnek almaktayım.İsim vermek doğru olmaz kanısındayım.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Maalesef yoktur.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Katılmam lakin katılmak gerekir diye düşünmekteyim.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Yeterli bulmuyorum

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Hobi bahçeleri benim hayalini kurduğum,fakat bir türlü nasip olmayan bir olgu.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:Çam
çiçek:gül
kitap:
şarkı: seniben ellerin olsun diye mi sevdim.
müzik grubu/müzik sanatçısı:
ressam:
şair:
film:
web sitesi:ağaçlar net

sibelim beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2011, 13:22   #2
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Sn.Serilaa, sizi daha yakından tanımaktan memnun oldum. Sağlıklı, mutlu, huzur ve bitki dolu, sevdikleriniz ve ailenizle, uzun bir ömür dilerim.

Düzenleyen limon : 11-07-2011 saat 20:16 Neden: düzenleme
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2011, 16:40   #3
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sevgili Yener Abi,
sizi tanıdığım için çok mutluyum. Özüne , sözüne bağlı çok iyi bir insansınız.
Parkta, bahçede elinde onlarca küçük saksı ve yanında taşıma paketi olan ve para almadan dağıtan biri görürseniz, o Yener Abidir. Herşey için teşekkürler.

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2011, 17:57   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Merhaba Sayın serilaa.

Tanıtım yazınız okudum. Sağlık ve esenil dolu yıllar temenni ederim. Emekliliğinizin tadını bu şekilde çıkartmanız ne güzel. Biz emekliyiz ama hala çalışıyoruz.
Sizin gibi değelerle form arkadaşlığı yaptığıma o kadar memnunum ki.
Saygılarımı sunarım.

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2011, 23:15   #5
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Sayın serilaaa, bitkilerinizden sonra sizi de tanımış olduk. Yazınız için teşekkürler. Bitkileriniz ve sevdiklerinizle sağlıklı nice yıllar. Saygılarımla.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2011, 07:25   #6
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Sn serilaaa, doğal, samimi, paylaşımcı bir arkadaş, bir bitki dostu olarak sizi tanımaktan mutluyum. Sağlıklı ve bol çiçekli günler dilerim.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2011, 07:59   #7
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Sizi okumak, tanımak güzel sayın serilaa.
Çok haklısınız, hesapsız, gerçek dostluklar...Yazık ki gittikçe azalıyor

Aileniz, sevdiklerinizle uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim.
Saygılarımla...

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2011, 10:35   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-11-2010
Sayın Serilaaa sizi kendi ağzınızdan dinlemekten çok memnun oldum. Sağlıklı ve mutlu günler sizinle olsun.

furkan yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2011, 20:36   #9
Ağaç Dostu

yener.T's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2010
Galeri: 16
Arkadaşlar içten temennileriniz için çok teşekkürler ederim.Sizlerden gelen bu pozitif enerji inanırmısınız insana ayrı bir yaşama sevinci vermekte ve diyorumki iyiki varsınız doğa ve bitki sever dostlar.Herkese sonsuz selamlar.

yener.T Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2011, 23:03   #10
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın serilaaa, sizinle bir iki toplantıda karşılaştık ama bu sadece el sıkışmak ve nasılsınızdan ileri gidememişti. Şimdi güzel yazınızı okudum ve sizi biraz da olsa tanımış olduk.
Sizler gibi güzel dostlarla bu sitede bulunmak insana gurur veriyor. İyi ki varsınız.
Güzel bitkileriniz içinde size sağlıklı, huzurlu, uzun ömürler dilerim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2011, 01:49   #11
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Sayın serilaa, sizleri yazınızla tanımaktan ziyade kendinizi tanımayı çok isterdim, kısa ve öz anlatımınızla benim bile yaralarımı deştiniz, ahhh be abi neydi o şarkı "seni ben ellerin olsun diye mi sevdim". Şimdikiler bilmez biz nede olsa tekavitiz.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2011, 06:56   #12
Ağaç Dostu

yener.T's Avatar

Kalpler vardır ,sevgiyi yaşatmak için,İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için,sağlıklı ve huzurlu seneler dilerim.

Eski 15-07-2011, 13:55   #13
Ağaç Dostu

huzunperest's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2007
Galeri: 23
Sizi yakından tanımak güzeldi sayın serilaaa, içtenliğiniz, paylaşımcı yapınız ve güler yüzünüzle toplantılarımıza ve foruma renk katıyorsunuz. Her şey gönlünüzce olsun...

huzunperest Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2011, 08:58   #14
Ağaç Dostu

yener.T's Avatar

Sayın Huzurperest sizinle geçen seneki koşuyolu toplantısında tanışmış ve ilk geldiğim
toplantıda yabancılık geçmememi sağladığınızdan size teşekkür edememiştim.Samimi ifadelerinizden dolayı çok teşekkür eder,gelecek toplantılarımızda görüşmek üzere,ailenizle sağlıklı ve huzur dolu günler dilerim.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024