agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni283Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-02-2011, 10:41   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
SDurul

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Afrika Menekşeleri ile ilgili Google'da arama yaptığımda, ağaçlar. net ile karşılaştım.
Uzun süre, yaklaşık iki yıldan fazla, sadece Afrika Menekşeleri ile ilgili sayfaları takip ettim. O zamanlar, yüz küsur sayfayı, baştan sona iki kez okudum. Ve siteye girişlerim hep Afrika Menekşesi sayfasındandı. Sitenin diğer bölümlerini çok geç farkettim. İyi ki de farketmişim.

Üye olmaya gelince, 2009 yılının Ağustos ayında, yardım alarak üye olabildim.

Burada neler öğrendiniz?

Neler öğrenmedim ki? Günümüzde, insanlığın hala ölmediğini öğrendim. Tanımadığım pek çok bitkiyi ve bakımlarını öğrendim. İlk kez tohumdan bitki yetiştirmeyi, çelik almayı ve köklendirmeyi, yapraktan üretmeyi bir türlü başaramadığım Afrika menekşelerini sera yöntemiyle çoğaltmayı, burada öğrendim ve başardım.
Hala da öğrenmeye devam ediyorum.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Diğer üyelerin, benden pek bir şeyler öğrendiğini sanmıyorum. Ama doğruluğunu kesin bildiğim konularda, sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Sizi tanıyalım

Ben, dört çocuklu, kendi yağıyla kavrulan bir ailenin, ilk çocuğu olarak, Eskişehir'de dünyaya geldim.
1975 yılı Isparta Kız İlk Öğretmen Okulu mezunuyum. Eskişehir Hacı Süleyman Çakır İlk Öğretmen Okulunu da kazanmama rağmen, ailemin bütün itirazlarına karşı, direterek yatılı okulda okuma isteğimi, onlara kabul ettirdim. Isparta'ya gittiğimde pişman olsam da olmama rağmen, geri dönmeyip, öğrenimimi orada tamamladım. 1987 ya da 88 yılında da Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ön Lisans Eğitim Proğramını tamamladım. Isparta'da öğrenim gördüğüm yıllarda sevgili eşimle tanıştım, acısıyla tatlısıyla otuz dört yılımızı beraber geçirdik.

Zaman zaman forumlarda dile getirdiğim, sevgili kızımızın 1987 yılında rahatsızlanması, tedavisi ve bakımı gereğiyle 1996 yılında çok sevdiğim mesleğimden, üzülerek te olsa erken emekli olmak zorunda kaldım.

Maalesef, tüm çabalarımıza rağmen, 7 Şubat 2007 de, çok sevdiğimiz kızımızı kaybettik. Şimdi Allah bağışlasın, bir oğlumuz, bir de sevgisini ve saygısını hep yüreğimizde hissettiğimiz, dünyalar tatlısı bir gelinimiz var.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Belirli bir süre veremeyeceğim, ama sabah gözümü açtığımda, çay suyu koymadan önce bitkilerimin yanında buluyorum kendimi. Yazın, pazar günleri ve iyi havalarda bahçeye gidiyoruz. O ağaçtan bu ağaca koşturup duruyorum.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Ağaçlar. net'te şu da olsaydı diyebileceğim bir konu yok. Fazlası var, eksiği yok.
Olmasaydı diyeceğim, bazı başlıklarda gereksiz tartışmalar olabiliyor, bazen. İnsanların birbirlerini, hangi nedenle olursa olsun kırmalarını gereksiz buluyorum.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Deneyimli üyelere önerim olamaz. Ancak yeni üyeler, başlıkları okumadan yeni konu açmamalı diye düşünüyorum. Ben böyle bir hata yapmıştım. Hem de bitkinin adını yanlış yazarak. Şimdi silemiyorum da. Bir de; eski yeni tüm üyeler, güzel Türkçe'mizle ilgili yazım kurallarına uymaya azami dikkat ederlerse çok iyi olacak. Dikkat edenlere sözümüz yok. Mesajlarımızda yıldızlı kelimeler de olmamalı.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Bitkilerle ilgilenmek; benim için en güzel terapi oldu. Onlarda kaybettiğim CanIm'ı buluyorum.
En çok ilgilendiğim türler, Afrika menekşesi, sukulentler, ev bitkileri, ağaçların her türü.
Kendisinden söz etmediğim bitkilerimi darıltmayayım. Kısaca tüm türler, ilgi alanımda. Şimdi de kaktüslerle ilgilenmeye başladım.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Ağaçlar.net'e üye olmadan önce aldığım açelyamı güneşten güneşe gezdirip ölümüne sebep olmam. Çünkü bakımı hakkında bilgim yoktu.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Pek bir değişiklik olduğu söylenemez. Forumla birlikte, zaten var olan, bitki ve doğa aşkım kat be kat arttı.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Maalesef katılamıyorum. İstanbul'da olsam, kesin katılırdım.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Bitkilerle ilgili yararlandığım, sadece ağaçlar.net var.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığım, rahmetli kayıpederim vardı. Yıllar önce geçirdiği felci bağ, bahçe işleri ile uğraşarak yenmişti.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Ağaçlar.net açılmadığı günlerde, üye olduğum şimdi adını ve şifremi dahi unuttuğum, bitkilerle ilgili bir forum ve bir de ibreliler.com var. Buradaki ortamı, onlarda bulamadım. Bana yabancı geldi.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Almadım, genç olsaydım, almak isterdim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Evde olduğum ve misafirimin olmadığı günlerde sabahtan başlayarak, gün içersinde sık sık yeni mesajlara bakıyorum. Akşamları da öyle.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Bitkilerden başka elişerini, örgü örmeyi, kitap okumayı seviyorum. Son zamanlarda, bunları pek yapamasam da, eskiden tam bir kitap kurduydum. Başladığım bir kitabı bitirmeden gözüme uyku girmezdi.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Evet katılıyorum. Bir çok arkadaşımdan tohum ve çelikler aldım. Birkaç arkadaşa atlas ve euphorbia milii çelikleri ve tohum göndermiştim. Paylaşımda bulunmak, çok güzel bir duygu. Hiç tanımadığınız, ağaçlar.net vasıtasıyla kardeş olduğunuz kişilerden, başka başka şehirlerden gelen tohumlar ve bitkiler, benim için en güzel hediyeden daha değerli.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Forumda beni olumlu etkileyen, başta sevgili Güler Hanım olmak üzere öyle çok üye var ki. Şimdi içlerinden bir tanesini bile unuturum endişesiyle bunun cevabını yazmıyorum. Ama genel olarak, çocuk yaşlarda denecek kadar, genç üyelerimizin burada olması, geleceğe dair umutlarımı arttırıyor. Böyle saygın bir siteyi kurduğu için sayın Malina'ya teşekkür ediyorum.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Gönüllüsü olduğum Sivil Yoplum Örgütleri yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Aslında doğa ve çevre konularında yapılan protestolara hiç katılmadım. Yaşadığım çevrede hiç karşılaşmadım. Katılmak gerektiğini düşünüyorum.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Tv ve radyoda doğa ve çevre konularını işleyen programları yeterli bulmuyorum. Bu konulara tv ve radyolarda daha çok yer verilmeli ve bu programlar daha kapsamlı olmalı.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Hobi bahçeleri, büyük şehirlerde beton duvarlara sıkışmış olarak yaşayan insanlara, özünü hatırlatan güzel bir uğraşı.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:İğde Ağacı
çiçek:Gül
kitap:Çalıkuşu
şarkı:Life is Life
müzik grubu/müzik sanatçısı:Modern Talking
ressam:İbrahim Çallı
şair:Aşık Veysel
film: Leon
web sitesi:Ağaçlar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 11:12   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-11-2010
Durul ablacım seni tanıdığıma çok sevindim. İyi ki varsın. Sevdiğin şarkıyı bende çok seviyorum. Eski olmasına rağmen hala çok güzel. Ömür boyu sağlıklı ve mutlu yaşarsınız inşallah.

Sevgi Durul beğendi.
furkan yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 11:12   #3
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
Foruma ilk üye olduğum günlerde gizli gizli bahçesini izlemeye başladığım üyelerimizden birisi SDurul öğretmenim. Nedenini bilmediğim daha doğrusu anlam veremediğim bir pozitif enerji oluştu bende SDurul öğretmenime karşı. Bitkilere olan özeninden, birde paylaşıma verdiği önem ve düzenden olabileceğini varsayıyorum. Mesajında diğer üyelerin kendinden pek birşey öğrendiğini zannetmediğini yazmış. İşte bu nokta çok önemli, SDurul öğretmenimin mütevazi bir kişiliği var, bunu mesajlarından ve tavırlarından pekâla keşfetmiştim. SDurul öğretmenim, siz diğer üyelere pek fazla birşey öğretmediğinizi düşünüyosunuz ama, bilemiyorum belki farkında değilsiniz. Gerçekten sizin bahçenizden ve paylaşımlarınızdan öğrendiğim çok şey oldu. En önemlisi de paylaşım düzeni oldu. Fotoğraflarınızı foruma yüklemeden önce tek tek adlandırdığınızı gördüm yani bir paylaşım için oldukça zaman harcadığınızı düşünüyorum. Agaclar.net'i açar açmaz başlığı gördüm ve bu sabah bana baya güzel bir süpriz oldu bu.

Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 11:28   #4
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sevgili SDurul, bahçenizden tanıdım sizi, bahçenizi de yazılarınızı da sevdim. Bu sene tohumlar sayesinde bahçelerimiz de kardeş olacaklar. Bu başlıkta sizi tanımak daha da güzel oldu.

Sevgi Durul ve TuRaÇ beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 11:31   #5
Ağaç Dostu

Dudi's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2008
Galeri: 54
Seni seviyorum ablacım ve öpüyorum

Sevgi Durul beğendi.
Dudi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 11:36   #6
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sevgili Sdurul seni tanıdığıma çok sevimdim İzmir de iken o güzel bahçeni ziyaret etmeyi çok istedim en çok da antepfıstıkları için) ama kısmet değilmiş inşallah bir gün kısmet olurda tanışırız

Sevgi Durul beğendi.
günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 12:16   #7
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 26-06-2010
Sayın SDurul; İyi ki buradasınız. İyi ki teknoloji sayesinde de olsa sizi tanımışım. Bana ilk hoşgeldin ve niçin çekingenler kısmında yazıyorsun? deyip cesaret veren sizin, bende yeriniz hep ayrı olacak.

Aslında burada hepimizin, birbirimizi yüzyüze olmaktan daha iyi tanıdığımızı düşünüyorum. Yazdıklarımız ruhumuzun aynası gibi. Sözlerle ifade edemediklerimizi, yazılarımızla daha iyi ifade ettiğimizi düşünüyorum. Çünkü kişiyi yazılarını okuyup gözümde canlandırdığımda fotoğrafını gördüğüm zaman tam da tahmin ettiğim kişi diyorum. İnsanın aynası yüzü ve yazdıkları... İnşallah bir gün yüzyüze tanışmak ta nasip olur. Sizi zaten tanıyor hissedeceğime eminim. Mütevazi, naif, hoşgörülü, adı gibi sevgi dolu sayın SDurul..!

Kızınızı bu yazınızda öğrendim. Allah rahmet eylesin. Allah oğlunuzu, gelininizi ve tüm sevdiklerinizi size bağışlasın.

Yazdıklarınızdan çok şey öğreniyorum. Sağlıcakla kalın. ( Bu arada kandiliniz kutlu olsun... )

Sevgi Durul beğendi.
Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 12:55   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Bir gün desem ki ben öğretmenim
Sen güneş kadar uzakta bile olsan
Her bakışında gülümseyişini görürüm
Işıksız açmazmış çiçek gelmezmiş bahar
İnan sizlerle her mevsim bahar Öğretmenim..

Siz ve bütün öğretmen'lerimin ellerinden öpüyorum,ayrıca, Sdurul Öğretmen'in biz sizlerden çok şeyler öğreniyoruz.

Sevgi Durul beğendi.
Yücel Canpolat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 14:32   #9
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sayın SDurul;

Acısıyla, tatlısıyla yaşadıklarınızı son derece yalın bir biçimde aktarmışsınız.
Yazdıklarınızı okuyunca, size olan saygım daha da arttı. Zira sıkı bir özgüven sahibi olduğunuzu anladım.
Yaşamınızın kalan bölümünde herşey gönlünüzce olsun.

Sevgi Durul beğendi.
Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 15:35   #10
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili SDurul,
Önce teşekkür ederim; beni kırmadınız ve başlıkta kendinizi duru ve akıcı bir şekilde arkadaşlara tanıttınız.

Her ne kadar sizinle tanışmamış olsak da ben de sizi gördüğümde sanki " evet, SDurul bu arkadaş" diyebileceğimi düşünüyorum. Sizinle yaptığımız telefon konuşmaları, özel mesajlaşmalarımız bana bu hissi kazandırdı. Şimdi bu yazınızla sizi daha da iyi tanımış olduk.
Mütevazi yazılarınız, hoş görüşlülüğünüz, paylaşımcılığınız sizi bizlere çok sevdirdi.
Bizimle bu güzel sitede bulunmanız, bizler için büyük keyif ve iyi ki varsınız.

Hayat hiç de kolay değil, ama bütün bu üzüntülere, sıkıntılara rağmen yaşam güzel. Ve bizler de elimizden geldiğince bu güzelliği arttıracak vesileler bulmaya gayret etmeliyiz. Öyle beklenmedik anlarda yüzünüzü güldürecek, sizi mutlu kılacak olaylar çıkabilir karşınıza. İşte bununla avunmaya gayret etmeli hatta şükretmeliyiz diye düşünüyorum.

Umarım bundan böyle her gününüz sağlıklı, mutlu geçer de sizi huzura kavuşturur. Siz bunu hak ediyorsunuz sevgili SDurul.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 15:37   #11
Ağaç Dostu

Fatoş's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2009
Galeri: 120
Sevgili arkadaşım, seni tanımak, yalın güzel anlatımınla çok güzel. Aslında daha önce yazdıklarınla sanki seninle karşılaşmış, tanıyor hissine kapılıyordum. İyi ki varsın, sevgili ailenle mutlu sağlıklı uzun ömürler dilerim.

Sevgi Durul beğendi.
Fatoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 21:29   #12
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi furkan yıldız Mesajı Göster
Durul ablacım seni tanıdığıma çok sevindim. İyi ki varsın. Sevdiğin şarkıyı bende çok seviyorum. Eski olmasına rağmen hala çok güzel. Ömür boyu sağlıklı ve mutlu yaşarsınız inşallah.
Çok teşekkür ederim, furkan yıldız kardeşim. Yabancı hit şarkıları seviyorum.
Aklıma ilk geleni yazmıştım.

Ben de size; sağlıklı, uzun ömür ve kuracağınız yuvanızda mutluluklar diliyorum.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 21:39   #13
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emre İlhan Mesajı Göster
Foruma ilk üye olduğum günlerde gizli gizli bahçesini izlemeye başladığım üyelerimizden birisi SDurul öğretmenim. Nedenini bilmediğim daha doğrusu anlam veremediğim bir pozitif enerji oluştu bende SDurul öğretmenime karşı. Bitkilere olan özeninden, birde paylaşıma verdiği önem ve düzenden olabileceğini varsayıyorum. Mesajında diğer üyelerin kendinden pek birşey öğrendiğini zannetmediğini yazmış. İşte bu nokta çok önemli, SDurul öğretmenimin mütevazi bir kişiliği var, bunu mesajlarından ve tavırlarından pekâla keşfetmiştim. SDurul öğretmenim, siz diğer üyelere pek fazla birşey öğretmediğinizi düşünüyosunuz ama, bilemiyorum belki farkında değilsiniz. Gerçekten sizin bahçenizden ve paylaşımlarınızdan öğrendiğim çok şey oldu. En önemlisi de paylaşım düzeni oldu. Fotoğraflarınızı foruma yüklemeden önce tek tek adlandırdığınızı gördüm yani bir paylaşım için oldukça zaman harcadığınızı düşünüyorum. Agaclar.net'i açar açmaz başlığı gördüm ve bu sabah bana baya güzel bir süpriz oldu bu.
Hakkımdaki güzel görüşleriniz için teşekkür ederim, sevgili Emre. Ben de sizin
gibi gençlerimizin burada olmasından, son derece memnunum. Ayrıca böyle düzgün bir evlat yetiştiren ailenizi tebrik ediyorum.

Başarılarla tamamlayacağınızdan emin olduğum, öğrenim hayatınızdan sonra size, sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum.

Eski 14-02-2011, 21:46   #14
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz Mesajı Göster
Sevgili SDurul, bahçenizden tanıdım sizi, bahçenizi de yazılarınızı da sevdim. Bu sene tohumlar sayesinde bahçelerimiz de kardeş olacaklar. Bu başlıkta sizi tanımak daha da güzel oldu.

Sevgili Kiraz, ben de sizi tanımaktan ve burada olmaktan, ayrıca bahçelerimizin kardeşliğinden mutluluk duyuyorum. Yaşadığınız süre içersinde, hep güzelliklerle karşılaşmanız dileğiyle...Sevgiler...

Eski 14-02-2011, 21:50   #15
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Sevgili SDurul; merhabalaşmaktan, mesajlaşmaktan mutluluk duyduğum özel insan. İyiki buradasınız, iyiki buradayım. Sizi tanımak güzel, sevgilerimle

Sevgi Durul beğendi.
sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 21:53   #16
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
SDurul Öğretmenim,
Sizi okudum ve dingin, paylaşmayı seven, mütevazi kişiliğinizi hissettim. Duygulandım. Hayat işte... Benim için siteye değer katan üyelerden birisiniz.
Yaşamınız boyunca ailenizle huzur ve sağlık diliyorum.

Saygılarımla...

Sevgi Durul beğendi.
aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 21:54   #17
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dudi Mesajı Göster
Seni seviyorum ablacım ve öpüyorum
Çok teşekkür ederim, sevgili Dudi, duygular karşılıklı. Sevgiler...

Eski 14-02-2011, 22:01   #18
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Sevgili Sdurul seni tanıdığıma çok sevimdim İzmir de iken o güzel bahçeni ziyaret etmeyi çok istedim en çok da antepfıstıkları için) ama kısmet değilmiş inşallah bir gün kısmet olurda tanışırız

Sevgili günebakan, mesajlarınızı okudukça duygulanıyorum. ağaçlar.net'i ilk tanıdığım günlerde, yani henüz üye olmadığım zamanlarda, böyle güzel dostluklar kuracağım aklımın ucundan bile geçmemişti. Ben de sizleri tanıdığım için sevinçliyim. Kızları da al gel, derken son derece samimi olarak söylemiştim.
Aynı sözlerim her zaman için geçerli. Bir gün gerçekten tanışabilmek ümidiyle...
Sevgiler...

Tilki Mete beğendi.
Eski 14-02-2011, 22:47   #19
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Uzaylı Mesajı Göster
Sayın SDurul; İyi ki buradasınız. İyi ki teknoloji sayesinde de olsa sizi tanımışım. Bana ilk hoşgeldin ve niçin çekingenler kısmında yazıyorsun? deyip cesaret veren sizin, bende yeriniz hep ayrı olacak.

Aslında burada hepimizin, birbirimizi yüzyüze olmaktan daha iyi tanıdığımızı düşünüyorum. Yazdıklarımız ruhumuzun aynası gibi. Sözlerle ifade edemediklerimizi, yazılarımızla daha iyi ifade ettiğimizi düşünüyorum. Çünkü kişiyi yazılarını okuyup gözümde canlandırdığımda fotoğrafını gördüğüm zaman tam da tahmin ettiğim kişi diyorum. İnsanın aynası yüzü ve yazdıkları... İnşallah bir gün yüzyüze tanışmak ta nasip olur. Sizi zaten tanıyor hissedeceğime eminim. Mütevazi, naif, hoşgörülü, adı gibi sevgi dolu sayın SDurul..!

Kızınızı bu yazınızda öğrendim. Allah rahmet eylesin. Allah oğlunuzu, gelininizi ve tüm sevdiklerinizi size bağışlasın.

Yazdıklarınızdan çok şey öğreniyorum. Sağlıcakla kalın. ( Bu arada kandiliniz kutlu olsun... )
Sevgili Uzaylı, iyi ki siz de buradasınız, iyi ki ben de sizi tanımışım.
Hakkımda ki güzel görüşleriniz için teşekkür ederim. Yüz yüze tanışmayı ben de çok isterim. Belli mi olur? Belki bir gün, bir yerlerde tanışmak nasiptir. Yazdıklarınız bende, sanki bir yerlerde fotoğrafımı görmüşsünüz izlenimi yarattı. Yanılıyor da olabilirim.

Kızım on yaşına kadar, çok sağlıklı bir çocuktu, kimin ne olacağı önceden bilinmiyor. Allah herkesin evladına sağlıklı uzun ömürler versin.

Yazdıklarınızdan çok şey öğreniyorum, demişsiniz. İnanın mahçup oluyorum. Yararlı olabiliyorsam ne mutlu bana.

Ben de sizin kandilinizi kutlar, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı uzun yıllar dilerim.

Sevgiler...

Eski 14-02-2011, 22:58   #20
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yücel Canpolat Mesajı Göster
Bir gün desem ki ben öğretmenim
Sen güneş kadar uzakta bile olsan
Her bakışında gülümseyişini görürüm
Işıksız açmazmış çiçek gelmezmiş bahar
İnan sizlerle her mevsim bahar Öğretmenim..

Siz ve bütün öğretmen'lerimin ellerinden öpüyorum,ayrıca, Sdurul Öğretmen'in biz sizlerden çok şeyler öğreniyoruz.
Değerli Yücel Canpolat kardeşim, bu güzel şiiriniz için teşekkür ediyorum.
Çok sağ olun. Öğrenme ve öğretme konusunda mahcubum.

Eski 14-02-2011, 23:11   #21
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili SDurul,
Önce teşekkür ederim; beni kırmadınız ve başlıkta kendinizi duru ve akıcı bir şekilde arkadaşlara tanıttınız.

Her ne kadar sizinle tanışmamış olsak da ben de sizi gördüğümde sanki " evet, SDurul bu arkadaş" diyebileceğimi düşünüyorum. Sizinle yaptığımız telefon konuşmaları, özel mesajlaşmalarımız bana bu hissi kazandırdı. Şimdi bu yazınızla sizi daha da iyi tanımış olduk.
Mütevazi yazılarınız, hoş görüşlülüğünüz, paylaşımcılığınız sizi bizlere çok sevdirdi.
Bizimle bu güzel sitede bulunmanız, bizler için büyük keyif ve iyi ki varsınız.

Hayat hiç de kolay değil, ama bütün bu üzüntülere, sıkıntılara rağmen yaşam güzel. Ve bizler de elimizden geldiğince bu güzelliği arttıracak vesileler bulmaya gayret etmeliyiz. Öyle beklenmedik anlarda yüzünüzü güldürecek, sizi mutlu kılacak olaylar çıkabilir karşınıza. İşte bununla avunmaya gayret etmeli hatta şükretmeliyiz diye düşünüyorum.

Umarım bundan böyle her gününüz sağlıklı, mutlu geçer de sizi huzura kavuşturur. Siz bunu hak ediyorsunuz sevgili SDurul.
Sevgili Güler hanım, sizi kırmak mümkün mü? Tanıtımlarını öyle güzel yapan arkadaşlar oldu ki, bilemiyorum nasıl oldu? Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Defalarca kontrol ettğim halde, anlatım hatalarımı yazım çıktığında fark ettim.

Hakkımdaki güzel görüşleriniz için teşekkür ederim. Duygularımız karşılıklı. Ben de burada ve sizlerle olduğum için, son derece mutluluk duyuyorum. Zaten hep düşünmüşümdür, sitemizin bu kadar sevilmesi ve devamlılığı aynı duygulara sahip üyelerin bir araya gelmesi sonucudur.

Size sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, huzurlu nice yıllar diliyorum. Sevgiler...

gulcingiller beğendi.
Eski 14-02-2011, 23:20   #22
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatoş Mesajı Göster
Sevgili arkadaşım, seni tanımak, yalın güzel anlatımınla çok güzel. Aslında daha önce yazdıklarınla sanki seninle karşılaşmış, tanıyor hissine kapılıyordum. İyi ki varsın, sevgili ailenle mutlu sağlıklı uzun ömürler dilerim.
Sevgili Fatoş, çok teşekkür ediyorum, benim güzel arkadaşım. Seni tanımak da
çok güzel. Bugünler de, hep aklımdasın. Eskisi kadar yoksun buralarda. Gerçekten kardeş gibi olduk, biraz göremeyince merak içinde kalıyoruz.

Sevdiklerinle ve sevenlerinle ve hep güzelliklerle ol. Sevgiler...

Eski 14-02-2011, 23:23   #23
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Sevgili SDurul; merhabalaşmaktan, mesajlaşmaktan mutluluk duyduğum özel insan. İyiki buradasınız, iyiki buradayım. Sizi tanımak güzel, sevgilerimle
Sevgili sevim.K Öğretmenim, çok teşekkürler...Sizi tanımak da çok güzel, sağlıkla ve sevgiyle kalın, hoşça kalın...

Eski 14-02-2011, 23:28   #24
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Sayın SDurul;

Acısıyla, tatlısıyla yaşadıklarınızı son derece yalın bir biçimde aktarmışsınız.
Yazdıklarınızı okuyunca, size olan saygım daha da arttı. Zira sıkı bir özgüven sahibi olduğunuzu anladım.
Yaşamınızın kalan bölümünde herşey gönlünüzce olsun.
Değerli Öğretmenim, anlatmaya çalıştım. Saygı bizden, size ve değerli eşinize.
Güzel görüşleriniz için teşekkür eder, sağlıklı yıllar dilerim. Saygılar...

Eski 14-02-2011, 23:33   #25
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aygün Mesajı Göster
SDurul Öğretmenim,
Sizi okudum ve dingin, paylaşmayı seven, mütevazi kişiliğinizi hissettim. Duygulandım. Hayat işte... Benim için siteye değer katan üyelerden birisiniz.
Yaşamınız boyunca ailenizle huzur ve sağlık diliyorum.

Saygılarımla...
Sevgili aygün öğretmenim, değerli görüşlerinize teşekkür ederim. Sitemiz sizlerle değerli. Ben de size ve sevdiklerinize, sağlıklı günler diliyorum. Sevgiler...

Eski 18-02-2011, 22:34   #26
Ağaç Dostu

dağ çiği's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2009
Sevgili öğretmenim,değerli ablam,ne güzel anlatmışsın kendini seni tanıdığım için çok mutluyum.Yüzünü görmesemde melek kalbini satırlar arasından hep gördüm.Seni seviyorum ablacığım.Dilerim bir gün yüz yüze tanışırız.

Sevgi Durul beğendi.
dağ çiği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2011, 00:47   #27
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Sayın SDurul, sizi samimi, akıcı ve içten cümlelerinizle tanımak çok güzel. Size ve tüm ailenize bundan sonraki yaşamınızda huzurlu, mutlu günler dilerim. Sevgilerimle.

Sevgi Durul beğendi.
selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2011, 02:59   #28
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2007
Galeri: 87
Milimin annesi ) Seni tanımak güzel... Bol çiçekli, aralarında koşuşturduğun, yemyeşil ağaçlarla bezenmiş bir yol kadar huzurlu olsun ömrün...

Sevgi Durul beğendi.
asumandilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2011, 09:27   #29
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45
sevgili SDurul,

yalın ,duru sevgi dolu bir yürek,
Acısını metnetle taşımasını bilip, kadere küsmeyecek kadar büyük bir gönül,
duygusal, paylaşımcı, dostluguna güvenilebilecek ilkeli bir kişilik.

Sen bunların ötesinde bir yerdesin.Tanıdıkça sana daha yakın olmak istiyor insan.

Puslu bir İstanbul sabahında, tanıtım yazını okumak içimi ısıttı.

Bundan sonraki günlerin, renkleri hiç solmayan bahçeler gibi aydınlık ve ferah olsun.

Sevgilerimle...

Sevgi Durul beğendi.
hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2011, 11:23   #30
Ağaç Dostu.

katmer's Avatar

Giriş Tarihi: 16-09-2008
Galeri: 167
Sevgili öğretmenim, sizi yakından tanıdığıma çok mutlu oldum. Ağaçlar.net' e sürekli minnet duyanlardan biriyim. Yoksa nasıl karşılaşırdı yolumuz.. İyi ki varsınız ve iyi ki güzelliklerinizi bizlerle paylaşıyorsunuz.

Sevgi Durul beğendi.
katmer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024