agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni22Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-09-2010, 14:15   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Zafer İnandıklı

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

İnternette bitkilerle ilgili konuları araştırırken ağaçlar neti buldum. Aradığım bütün bilgilerin burada mevcut olduğunu görüp, hemen üye oldum.

Burada neler öğrendiniz?

Bitkilerle ilgili öğrenmek istediğim her şeyi burada öğrendim. Ağaçlar neti tanımadan önce, bitkiyi toprağa dik, suyunu ver, tamamdır mantığı ile hareket ediyordum, şimdi ise daha bilinçli bir şekilde bitki yetiştiriyorum. Bu sayede bahçem gönlümde daha büyük bir değer kazandı. Sevgim ve şevkim arttı. Çimlenen bir tohumun, paylaşılan bir çeliğin mutluluktan gökyüzüne uçurduğu güzel insanları tanıdım.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Sanırım beş parça fayansı birbirine yapıştırıp saksı yapmayı.

Sizi tanıyalım

1954 İstanbul Üsküdar doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Eğitimimi ilköğretim 6. Sınıftan terk edip çalışma hayatına atıldım. Çeşitli teknik işlerde çalıştım. 2003 yılında Tekel İstanbul Sigara Fabrikasından emekliye ayrıldım. Evimin bahçesindeki küçük atölyemde, çocukluktan gelen merak ve sevgiyle ahşap işleri yaparak ve bitkilerimle vakit geçiriyorum.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Ev dışında önemli bir işim olmadığı takdirde günün on saati bahçemdeyim.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Benim için her yönüyle yeterli bir site.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

agaclar.net üyelerinin her türlü önerinin üstünde olduğunu düşünüyorum.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

En güzel terapi şekli. Yaşamı daha anlamlı kılıyor ve insana gençlik iksiri aşılıyor. Açan bir çiçeğin, çimlenen bir tohumun verdiği mutluluk anlatılamaz.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Daha iyi ve güzel bitki yetiştirmek adına 25-30 m2 bahçenin toprağını avuçlarımla eze eze eleyip 50 çuval taş ayıklamak dışında pek bir şey yaşamadım.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Planlarımda değil de hayâllerimde değişim oldu. Keşke 1-2 dönüm yerim olsa da daha çok bitki yetiştirebilsem diye hayal kurmaya başladım.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

6. Yıl toplantısına katıldım. Güzel dostluklara ve sohbetlere tanık oldum.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

agaclar.net’e üye olmadan önce ev bahçe dergisi alıyordum. Artık almıyorum çünkü agaclar.net sayfaları tükenmeyen bir kitap gibi.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Çocukluğumdan bu yana yaşamım hep bahçeli evlerde geçti. O zamanlar Üsküdar da her taraf bağ bostan bahçeydi. Bu konuda birçok insanı örnek almışımdır. Şimdi agaclar.net üyelerini örnek alıyorum.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Bu konuda üye olduğum başka bir forum yok.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Hayır almadım. Zaman ve zemin müsait olursa almak isterim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar net’e ayırıyorsunuz?

Her günün akşamının yaklaşık 2-3 saatini.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Evimin bahçesindeki küçük atölyemde büyük bir keyifle yaptığım ahşap işleri ve bazı teknik işler.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Yetiştirdiğim bitkilerden, özel mesaj yazarak isteyen arkadaşlara göndermeye çalıştım. İnsanların yetiştirdikleri bitkileri birbirleri ile paylaşması güzel bir olay.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Hepsi ayrı bir bilginin ve güzelliğin kaynağı ancak teşvik edici mesajlarıyla çekingenliğimi hafifleten sevgili Güler ablaya, sevgili Hozat hocama bilhassa teşekkür ederim.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Gönüllüsü olduğum Sivil Toplum Örgütleri yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Şimdiye kadar aktif olarak katılmadım ancak elbette katılmanın gerekli olduğunu düşünüyorum

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Tv ve radyoda bu konuları işleyen programları takip edemediğim için yeterli, yetersiz ya da şöyle olsaydı deme hakkını kendimde bulamıyorum.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

İnsanların bitki yetiştirebilmek adına çaba göstermesi çok güzel.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç: Manolya
çiçek: Melisa
kitap: Macera
şarkı: Türk sanat müziği ve fasıl
müzik grubu/müzik sanatçısı: Ali Kocatepe
şair: Cahit Sıtkı Tarancı
film: Hayalet
web sitesi: www.agaclar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 16:19   #2
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Küçücük bahçede koca dünya kuran, sabırla ve incelikle taşı, toprağı, ağacı işleyen becerikli eller... Sizi toplantıda da tanımak güzeldi.

jineop beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 16:36   #3
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Galeri: 32
'Çarkıfelek' ve "cereus, bir gecelik gelin' başta olmak üzere, sevgi ile bitkilere uzanan usta ellerin sahibini kalebodur saksılı bahçesinden tanıyorduk, bu başlıkta da karşılaşıp, daha yakından tanımak sevindirici.

Bu becerikli elleri ve yaratıcı fikirleri, forumun diğer bölümlerinde daha çok görmek istediğimi belirtmeliyim.

gece
'aslan, yattığı yerden', doğasever, bahçesinden belli olurmuş diyen forum kişisi

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 17:02   #4
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Galeri: 2
Sevgili Zafer kardeşimi Ağaçlar nettin 6. yıllında yakinen tanıdım. Doğaya olan düşkünlüğü, Paylaşımdaki bonkörlüğü, tertemiz yüreği ile çok sevdiğim arkadaşımın buradan tekrar bilmediğim yönlerini de öğrendim.
Kendisine ailesiyle sağlıklı bol çiçekli bir yaşam diliyorum. İyi ki varsın Zafer kardeş, İyi ki bu sitedeyim ve seni tanıdım

Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 19:25   #5
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2010
Sevgili Zafer Beyi bende bu sitede tanıdım...o bize bir gecelik gelini sevdiren ve her isteyene yollayan gönlü gibi eli bol bir arkadaşımız...Bilmiyorum kaç kişiye yolladı bu çiçeği ben bu kraliçeye her baktığımda Zafer Beyi anıyorum. (Bu arada benimki hala küçük bir prenses ama gerçek bir prenses edasıyla duruyor baş köşede.) Sevgili zafer bey iyi ki varsınız ve bizimlesiniz...Ailenizle sağlıklı mutlu bir ömür diliyorum...Rabbim her şeyi gönlünüzce şekillendirsin...Sevgilerimle...

bıcırık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 21:46   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-12-2008
Galeri: 70
Gönlü zengin Zafer abicim seni tanıtım yazın çerçevesinde değişik yönlerin ile tanımak ve seninle yüzyüze tanışmak benim için büyük bir mutluluk. İyi ki agaclar.nettesin, iyi ki bizlerlesin Zafer abicim...

Faruk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 22:00   #7
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
Sevgili Kiraz hanımefendi, çok teşekkür ederim. Siz de toplantıda tanıdığım yüreğinin güzelliği yüzüne vurmuş nadir insanlardan birisiniz. Sizi tanımakt güzeldi.

Sayın gece, ben de sizi mesajlarınızın takipcisi olarak yakından tanıyorum. Övgüleriniz için
teşekkür ederim.

Sevgili Hatice hanımefendi, çok teşekkür ederim. Ben de sizi ve eşinizi yakından tanımaktan onur ve mutluluk duydum. Siz hafızamda daima; bir tohumun bir çeliğin bir fidanın, mutlulukların zirvesine çıkardığı bir insan olarak kalacaksınız.

Sevgili bıcırık, övgüleriniz ve güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Allah tealâ hepimizin gönlüne göre versin inşaallah.

Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 22:03   #8
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Bahçe duvarını cennete çeviren cömert arkadaşım, sizi biraz daha tanıdığımız için sevindik. Ben istemeden gönderdiğiniz çiçekler için tekrar teşekkür eder, güzelim çiçeklerinizi sağlıklı günlerde yetiştirmenizi dilerim.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 22:06   #9
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Sevgili Faruk, teşekkür ederim. İnşallah ileride uzun uzun sohbet etme imkânı da buluruz.

Düzenleyen Zafer İnandıklı : 24-09-2010 saat 22:58 Neden: İmlâ hatası.
Eski 20-09-2010, 22:21   #10
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Sayın Vildan Sönmez, çok teşekkür ederim. Sitemize yeni üye olduğum günlerde bu da sizin için diyerek yüklediğiniz eski Datça fotoğrafı beni çok mutlu etmişti.

Siz ve sevgili ozbey, benim için Datçalı dostlarsınız. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Düzenleyen Zafer İnandıklı : 24-09-2010 saat 22:55 Neden: Yanlış kelime.
Eski 20-09-2010, 23:14   #11
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sevgili Zafer Bey;
6. yıl toplantısında sizinle uzun uzun konuşma şansı bulamadığım için hayıflanıyorum. Baksanıza siz bir çok kişinin odak noktasındaymışsınız. Tanıyan herkeside kendinize hayran bırakmışsınız. Belliki sevilesi bir insansınız. İnşaallah birgün o da gerçekleşir.
Yine inşaallah, en kısa zamanda hayaliniz olna büyük bir bahçeyede kavuşursunuz. Herşey gönlünüzce olsun.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 23:21   #12
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sevgili Zafer bey sizi tanımak çok güzel iyiki varsınız iyiki bize fayanslardan yaptığınız saksıları gösterdiniz. Çok teşekkürler umarım hep bizimle olursunuz

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2010, 23:51   #13
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Sevgili zafer bey,sizi tanımak benim için bir o nuor yüreyi güzel insan.
Seni anlatmak sayfalara sığmaz iyiki burdasın hep burda ol.
İstediyin her güzel şey senin olsun
Sağlıkla kal.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2010, 00:11   #14
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
''Çimlenen bir tohumun, paylaşılan bir çeliğin mutluluktan gökyüzüne uçurduğu güzel insanları tanıdım.''

Bu insanların en güzellerinden birisidir;Sevgili Zafer Bey..Yüzyüze görüştüğümde altın yürekli olduğundan iyice emin oldum..İyi ki varsın ve iyi ki seni tanıdık..Sağlık ve huzur dolu nice yıllarda hep burada buluşalım

Yılmaz Yalçın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2010, 00:11   #15
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili Zafer bey,sizi tanımak benim için bir onurdur sevgiler saygılar.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2010, 09:49   #16
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Zafer Bey hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle selamlar yolluyorum hemde yürekten.

Yücel Canpolat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2010, 09:55   #17
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Sevgili Zafer bey; dostluğunuz için teşekkürler. İyi ki varsınız, sevgiler

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2010, 12:10   #18
Ağaç Dostu

yigit666's Avatar

Giriş Tarihi: 28-06-2009
zafer bey. bahçesinde birbirinden güzel çiçekler yetiştiren , onları bizlerle gönülden paylaşan değerli dost her şey gönlünüzce olsun .

yigit666 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2010, 12:34   #19
Ağaç Dostu

Dudi's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2008
Galeri: 54
Memnun oldum Zafer bey, size iki adımlık gibi bir ifadeyle tanımlanan kadar yakında olsamda zaman bulamayıp gelemeyişimden dolayı kendime çok kızıyorum. Sizi tanımak güzel, sevgiler...

Dudi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2010, 11:27   #20
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Öncelikle sitemizi kurarak bu kadar güzel insanların bir araya gelmesi ve tanışmasına vesile olan, sayın Malinaya sonsuz teşekkür ederim.

Sevgili Orhan Özbilgiç; Sevgili günebakan, sevgili sevim4, sevgili Yılmaz Yalçın, sevgili Satı Uğurtan, sevgili Yücel Canpolat, sevgili sevim.K sevgili yiğit666, sevgili Dudi.

Övgüleriniz, güzel dilekleriniz beni çok duygulandırdı, hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Ben de sizleri tanımaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayım.

Benim sitemizdeki varlığım, sizlerin varlığıyla meydana çıktı. Sizler de iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanımışım. Hepiniz sağ olunuz, var olunuz.

Sevgili Orhan bey, 6. Yıl toplantısında çekingen davranarak, sizi daha yakından tanıma fırsatını kaçırdığım için asıl hayıflanması gereken benim.

Hepinize kucak dolusu sevgi, saygılar sunuyorum. Sağlık ve mutlulukla kalın.

Eski 22-09-2010, 16:06   #21
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Zafer İnandıklı, gördünüz mü bakın hiç de zor değilmiş.
Güzel yüreğiniz, sade, sessiz duruşunuzun altındaki kocaman güzellikleri meydana çıkarttıkça ne kadar dost kazandınız. Sizde daha nice cevherler var ben bunu hissediyorum, lütfen paylaşıma devam edin.

Bizler sizi çok sevdik, siz ne kadar köşe bucağa saklansanız da sizi tam merkeze çekeceğiz. Sohbet edeceğiz, meydana çıkarttığınız güzelliklerden faydalanacağız.

Ben de pek çok arkadaşımızın yazdığı gibi, sizi bu başlıkta biraz daha detaylı tanımaktan çok memnunum, iyi ki bizlerlesiniz.
Ayrıca size teşekkür de borçluyum, sağolun.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2010, 21:50   #22
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Sevgili Güler abla, çekingenlik benim de sevmediğim bir yanım. Sayenizde bundan kurtulacağıma inanıyorum.

Sonsuz teşekkür eder, en derin saygılarımı sunarım.

Eski 22-09-2010, 22:22   #23
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Galeri: 2
Sevgili Zafer bey sizleri şirin, güzel bahçenizle, çiçeklerinize ve bitkilerinize gösterdiğiniz sevgi ve emekle, elinizdeki malzemeleri mükemmel bir şekilde değerlendirmeniz ve bunları bizimle paylaşımınızla tanımaktan mutluyum

acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2010, 23:17   #24
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Sevgili acemifüsün, çok teşekkür ederim. Ben de sizi tanımaktan onur ve mutluluk duyuyorum.

Eski 23-09-2010, 23:00   #25
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 20
Sevgili Zafer İnandıklı, henüz karşı karşıya gelip tanışamadık ama telefonla ve paylaşımlarıızla sizin kocaman güzel yüreğinizi ve sevgili eşinizi tanımış olmaktan mutluluk duyuyorum. Dilerim ki, hayat sizlerden güler yüzünü eksik bırakmasın, tüm güzellikleri ile yanınızda olsun.

ozbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2010, 23:12   #26
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Sevgili ozbey, aynı duyguları biz de sizin için taşıyoruz. Aynı dilekler biz den size.

Sevgi ve sağlıkla kalın.

Eski 27-09-2010, 21:09   #27
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
"En güzel terapi şekli. Yaşamı daha anlamlı kılıyor ve insana gençlik iksiri aşılıyor. Açan bir çiçeğin, çimlenen bir tohumun verdiği mutluluk anlatılamaz."

MERHABA
Çok güzel bir şekilde dile getirmişsiniz.Anlatılmaz yaşanır.
Sizi tanıdığıma memnun oldum.Hayatta gönlünüzden ne geçerse umarım o güzelliklere kavuşursunuz.
Sevgiler Selamlar

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2010, 21:35   #28
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Çok teşekkür ederim, Sevgili oğuzhan. Her şey gönlünüzce olsun.
Sevgi ve sağlıkla kalın

Eski 27-09-2010, 22:53   #29
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
İnanmıyorum benim dikkatimi çekmişti kare beyaz ve güzel görünüyorlardı soramamıştım demek onlar fayansla yapıldı Çok güzel bir fikir tebrik ederim.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2010, 22:53   #30
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Teşekkür ederim, sayın sayın ayşe afyonlu.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024