agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-12-2009, 15:42   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Gül Batur

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

İki yıl kadar önce büyük kızıma Afrika Menekşelerimle ilgili bir derdimi anlatıyordum Google’da araştıralım dedi. Google’ın açtığı sayfalar içinde en ilgimi çeken sayfa Agaclar.net oldu. Çiçekseverler bilgi ve deneyimlerini paylaşıyorlardı, yerde ararken google’da buldum O sıralar, yeni bir internet kullanıcısı olduğum için üyeliğimi kızım yaptı, ilk zamanlar diğer çocuklarım hatta torunlarım bile yardımcı oldular, mesaj yazmama, fotoğraf eklememe ya da bir konu aramama… Şimdi siteyi daha rahat kullanabiliyorum.

Burada neler öğrendiniz?

Orkideler bizim gençliğimizde ulaşılması çok zor çiçeklerdi.Eskiden beri ilgimi çekerdi ama hiç bilgim yoktu, orkideleri Agaclar.net’teki dostlar sayesinde tanıdım. Şimdi pal’lerim, cattleya’larım ve dendrobuimlarım olmak üzere 20 tane orkidem var.

Kaktüslere de ilgim vardı topu topu 3-5 saksı kaktüse sahiptim.

Agaclar.net'te değişik kaktüs türlerini gördükçe kah şaşırdım kah özendim (kıskanmanın kendine bile itiraf edilememiş hali)… Allah’tan balkonum müsait, satın almaya doyamıyorum….Kaktüs sayım 40’ı geçti. Şimdi kaktüslerim için balkona Koçtaş’tan raf aldım, oğlumun gelip raflarımı duvara monte etmesini bekliyorum….Raflar takıldıktan sonra kaktüslerimi fotoğraflayıp sizlerle paylaşacağım, inşallah.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Valla bilemeyeceğim bu soruyu arkadaşlara sormak daha doğru olur.

Sizi tanıyalım

1939 İzmir doğumluyum. Ben iki yaşındayken 2.Dünya Savaşı’ndan dolayı büyük şehirlerde kıtlık başlayınca ailem Torbalı’nın bir köyüne taşınmış. Ondört yaşına kadar bu köyde büyüdüm. Toprakla, daha doğrusu doğa ile ilk tanışmam bu köyde oldu. Çiçekleri, otları tanırım. Pek çoklarının ilk defa gördüğü ya da duyduğu çiçek; gerek köy yaşantım gerekse yaşım itibarı ile bana çok şey hatırlatır/anlatır…

Dört çocuk annesiyim, üç kız bir erkek evladım var. Evlatlarım bana, beş erkek, iki kız torun verdi.

İlkokulu ondört yaşına kadar yaşadığım köyde, beş sınıf bir arada okudum. Bizim çocukluğumuzda kız çocuklarına daha fazla okuma şansı pek tanınmazdı. Maalesef ben de o şansızlardanım. İş bu sebeple yazım kuralları, imla bilgim oldukça eksik. Bu soruları yanıtlamak için gecikmişliğimin altında yatan neden bu. Zaman zaman mesaj yazarken bile ifade zorluğu çekiyorum. Şu an bu soruları da ben cevaplıyorum çocuklarım düzelterek yazıyor.

Kendim okuyamadığım, ekonomik özgürlüğümü elde edemediğim için, çocuklarım lise çağlarındayken, ders çalışmaları üniversiteyi kazanmaları için elimden gelen maddi manevi desteği sağladım. Çok şükür hepsi üniversiteyi bitirdiler. Hepsini evlendirip mürüvvetlerini gördükten sonra nihayet sıra kendime vakit ayırmaya gelmişti….

30 senelik kötü alışkanlığım olan sigarayı bırakarak işe başladım. Bir sene sonra 30 yıldır evli olduğum eşimi maalesef kaybettim. İçimdeki boşluk duygusunu ellibeş yaşımdan sonra kendi kendime Kuran okumayı öğrenerek gidermeye çalıştım. Altmışsekiz yaşımdan sonra da çocuklarımın teşvikiyle internet kullanmaya başladım. Kendimi idare edecek kadar (mail alıp gönderme, Agaclar.net’i takip etme, gazete okuma, Msn’den çocuklarım ve genç dostlarımla haberleşme vs) kullanabiliyorum. Bu konuyu ayrıntılı olarak anlattım ki; hiçbir şey imkansız değildir. İsteyen herkes istediği şeyi azmettikten sonra başarabilir.

Gündemi takip etmeyi severim, hala her konuda kendimi yetiştirmeye çalışırım. Her konuda bilgim olsun isterim. Yeniliklere, gelişmeye açığımdır. Gazetelerde gördüğüm kursları, ilgi alanlarına göre çocuklarıma ve torunlarıma tavsiye eder, gitmeleri için adeta baskı kurarım. Bazen dünyaya çok geç gelmişim diye hayıflanırım. Düşünceye sınır getirmek benim için günahların en büyüklerindendir. Bilgi yarışmaları, tartışma programları, doğa belgeselleri sevdiğim programlardır.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Her gün en az 2-3 saati bitkilerimin başında geçiririm. Daha az vakit geçireceğim diye kendi kendime sözler de versem, çiçeklerin başına geçince zamanı unutup pek çok işimi erteliyor, dostlarımı ihmal edebiliyorum.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Her şey güzel, siteden çok memnunum, siteye emeği geçen herkese çok teşekkürler..

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Siteye yeni girenler, merak ettikleri çiçekle ilgili açılmış olan konu başlığını baştan sona okumadan, defalarca sorulmuş yanıtlanmış konuları, yeniden soruyorlar. Afrika menekşesi yaprağını toprağa eksem tutar mı? Veya, kaktüse ne sıklıkla su vermeliyim? gibi basit ve/veya saçma sorulara kızıyorum… Önce okuyun, sorunuza cevap bulamazsanız sorun. İnsanların vaktini/enerjisini çalmaya hakkınız yok diye düşünüyorum. Tabii bu söylediklerim yeni üyeler için geçerli. Müdavim üyelerden ricam ise çiçeklerine uyguladıkları yöntemler sonrasındaki gelişimleri ile ilgili fotoğrafları bizlerle paylaşmaları.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Kendimi kaybediyorum, derdimi tasamı unutuyorum, hatta sorumluluklarımı bile unutuyorum Yetiştirilmesi zor, az bulunan nadir türler favorilerim. Ama geniş bir ilgi alanım var, begonyalar, kaktüsler, sukulentler, selluka, menekşeler, orkideler, hoyalar, begonviller, melissalar… saymakla bitmez…

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Mum çiçeği ile ilgili trajik bir aşkı sizlerle paylaşmıştım.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Foruma katıldıktan sonra, herhangi bir familyanın değişik çiçeklerini tanıdıkça koleksiyoncu gibi bende olmayan çiçeklerin arayışına girdim ve bu arayışım hala sürmekte….

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

İzmir’deki toplantılara elimden geldiğince katılıyorum. Yeni dostlar edindim, birbirimize çelikler, tohumlar hediye ediyor, bilgilerimizi paylaşıyoruz, bu beni çok mutlu ediyor….

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Önerebileceğim bir kitap yok.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Üye olduğum başka forum yok. Agaclar.net her soruma cevap verebiliyor.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Almadım ama İzmir’de bir kurs düzenlenirse seve seve katılırım.

Zamanınızın ne kadarını Agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Eğer günüm tamamen bana aitse, en az 2-3 saat vakit geçiriyorum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Dkp’nin hediye ettiği bir çift kanaryam var, onlara vakit ayırıyorum. Çiçekler kadar mutfağa da meraklıyım, değişik tarifler denemeyi ve ikram etmeyi severim. Otobiyografi türü kitaplar okurum.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Evet, katıldım. Özellikle nesli tükenen türleri yaşatmaya çalışan herkese teşekkür etmek istiyorum. Ülkemiz endemik bitkiler cenneti, hepsine sahip çıkmalıyız. Başta İsrailliler olmak üzere, tohumların genetikleri ile oynayan kötü niyetli insanlara karşı, elimizdeki tüm değerlere sahip çıkmalıyız.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Kimseyi kırmamak adına bu soruyu yanıtlamayacağım, bir ismi unutup bir dostu kırmaktan imtina ederim.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Ben Tatar asıllı olduğum için İzmir Kırım Türkleri ve Tatarlar Cemiyeti’ne üyeyim.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Katılmak gerekir ben yaşım gereği maalesef katılamıyorum ama akşam haberleri izlerken katılanların hepsini yürekten alkışlıyorum.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Yeterli bulmuyorum, özellikle endemik bitkiler ele alınıp halkımız bilinçlendirilmelidir.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Güzel bir proje, İzmir’de de bu işe hevesli dostlar olduğunu sanıyorum

Hepsinden sadece birer tane yazın:
En sevdiğiniz;
ağaç: Ihlamur
çiçek: Orkide
kitap: Kadınların İsveç’i-Oral Çalışlar
şarkı: Uzun Yıllar Ötesinden Hatırını Sorayım mı?
müzik grubu/müzik sanatçısı: Şevval Sam
ressam: -
şair: -
film: Ağlayan Devenin Öyküsü.(The Story of the Weeping Camel)
web sitesi: www.agaclar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2009, 16:07   #2
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sevgili Gül batur bence siz azmin bir örneğisiniz hep derim insan isterse herşeyi başarabilir yaş önemli değildir. Sizi tanıdıktan sonra daha çok söylemeye başladım
İyiki varsınız iyiki sizi tanıdım.Birgün eşim resmi kıyafeti ile kapınızı çalacak benden söylemesi

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2009, 17:21   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-11-2009
Değerli hanımefendi,yazdıklarınızı büyük bir haz duyarak okudum.Ne mutlu size hayatın tadını doğayla uğraşarak çıkarıyorsunuz.Size sevdiklerinizle sağlıklı ve uzun bir ömür dilerim.Saygılarımla

kordelyalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2009, 17:21   #4
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Çok sevgili Gül Teyze, size olan hayranlığım bir kat daha arttı. Ellerinizden öperim.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2009, 17:40   #5
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Gül Hanım, bu güzel tanıtım yazınız için binlerce kez teşekkür ederim. Beni çok mutlu ettiniz, sağ olun.
Sizi daha yakından tanımak çok güzel, her satırınızı okudukça " arkadaşlar Gül Hanımı bu kadar sevmekte ne kadar haklılarmış" dedim kendi kendime.
İyi ki varsınız ve bizlerle beraber agaclar.net'tesiniz.
Herşeyin gönlünüzce olmasını, sağlıklı ve mutlu olmanızı dilerim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2009, 19:27   #6
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2008
Galeri: 1
Sevgili Güler Hanım; bayram tatili vesilesi ile çocuklarım bana vakit ayırınca çabucak hallettik, ben söyledim onlar yazdılar. Yoksa benim klavyemle bu bir kaç ayda bitmezdi... Esas sizleri tanıdığım için ben çok mutluyum, hepiniz sağolun varolun.
Sevgili Mine ve Sevgili Sdurul, sizleri de tanıdığım için çok mutluyum, iyi dilekleriniz için çok teşekkürler ediyorum.
Sevgili Günebakan, biliyorsun ya ben resmi kıyafetlilere alışığım her zaman başımın üstünde yeriniz var beklerim.
Sevgili Kordelyalı, aramıza hoşgeldiniz, kendinizi 40 yıllık dostlarınızın arasında gibi hissedeceğin bir forumda olduğunuza emin olunuz. Toplantılarımıza katılırsanız tüm dostlarla tanışma fırsatını da bulursunuz inşallah...
Hepinize tekrar teşekkür eder, bol çiçekli günler dilerim.

Gül Batur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2009, 19:47   #7
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Sevgili Gül Batur
Kızmazsanız size Gül hanım teyze diye hitab edebilirmiyim? Agaclar nete gec üye oldum ve sizi gec tanıdım, İzmir toplantılarında herkesin sizin etrafınızda sevgi çemberi oluşturuşuna hayranlıkla ve gıpta ile baktım, sizi tanıdıktan sonrada bu sevginin boş bir sevgi olmadığını sevgi ve güzelliğin sizden kaynaklandığını gördüm. Sevgili Gül hanım teyze tanıtım yazınızla sizi daha yakından tanımış oldum mum çiçeği yazınız beni çok etkilemişti sizin yazınzı okuduktan sonra hemen bir mum çiçeği aldım ve gözüm gibi bakıyorum. Eşinizi kaybetmişsiniz ( yeni öğrendiğim ) gecte olsa başsağlığı diliyorum, Allah ailenizde geride kalanlara ve sizlere ömür versin. Sevgili Gül Hanım teyze verdiğiniz en büyük meyveli ağaç, bahcedeki yerini aldı benim bahce resimlerinede eklemiştim, havaların soğuduğundan öylece duruyor yaza doğru inşallah coşar, kendini toparlar ve inşallah bahce ziyaretinde sizi mutlu eder. Sizi tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın.

Birol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2009, 12:08   #8
Ağaç Dostu

fatmadundar's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2007
Galeri: 82
Çekilin bakalım. Gül Teyzeyi ben hepinizden daha çok tanıyorum.
Sanki sizden kıskandım gibi oldu
Ama Onu hepinizin daha yakından tanımanıza da sevindim. Onun güler yüzünü, sevecenliğini toplantılarda görenler hep biliyor zaten.
Gül Teyze, her zaman çevresindekilere pozitif enerji yayar. Çok modern görüşlü, azimli ve sabırlıdır.
Tanışmamız ; elinde bulunan mavişlerini isteyenlere verebileceğini duyurmuştu, ben çekinerek aradım, almak istediğimi söyledim. Adresini verdi. "Hemen gel al, hem tanışalım" dedi. Meğer bana da çok yakın oturuyormuş. Ben sevinçten uçarak gittim, beni sanki çok eskiden tanıyormuş gibi karşıladı. Maviş için gittim ama çok değerli bir arkadaşım oldu. Artık O benim Annem, ben onun kızı (çocukları kıskanmasın). Gerçekten çocukları da aynen kendisi gibi mükemmel insanlar.
Onu tanımak benim için bir ayrıcalık. Siz de tanımak isterseniz İzmir toplantılarımıza katılın derim.
İyi ki varsın Gül Teyze, iyi var ağaçlar.net.

fatmadundar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2009, 13:15   #9
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Sevgili Birol Bey oğlum;
Ne demek kızmak? Bilakis onure olurum. Sizler hepiniz benim evlatlarımsınız tabii ki Gül Teyzenizim ben sizin. Hepinizi evlatlarım olarak görüyorum. Ve inanır mısın hepinizi çok özledim. Şu toplantımızı hemen yapalım artık. Bizim ağzımızdan Memedin kulağına inşallah....

Eski 02-12-2009, 15:18   #10
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Sevgili Fatmacığım;
Bilmukabele, duygularımız karşılıklı, üç kızım vardı seninle oldu dört
Selluka tohumlarına bakmaya gittik Bodrumlu kızımla, bahçenin dışına taşan fasulyeler yağma edilmiş, bahçenin iç kısmında epeyce var daha...bakalım nasibimize ne düşerse onunla yetineceğiz artık.
Sevgi dolu sözcüklerin için çok teşekkürler, en kısa zamanda kahvaltıya bekliyorum.

Eski 02-12-2009, 17:50   #11
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Teşekkür ederim gül teyzeciğim inanın bende sizleri çok özledim. İnşallah memedin kulağına cabuk gider bir an evvel ayarlar yeri ve tarihi. Yeri ayarlayamazsa bir diyeceğim var yeri biraz uzak olsada henüz tam olarak yerleşik bir yer olmasada piknik gibi düşünülerek benim bahcede toplanabiliriz. Sağlık içinde sevgiyle kal.

Birol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2009, 23:02   #12
dkp
Ağaç Dostu

dkp's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2006
Mum çiçeği hikayelerimizi birbirimize yazmıştık. Birkaç iletiden sonra tanıştık, gülen yüzü, tatlı sözü, anne sıcaklığı tavırları, uyumu, yaratıcılığı, güncelliği, becerileri ile tanıdık, tanıştık, gurur duyduk. Biz (Eşim, oğlum ve ben ) Gül teyzemzi çok seviyoruz.

dkp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2009, 23:25   #13
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sevgili Gül Hanım;
Oldukça uzun bir süredir bu sayfada yeni bir isme hasret kalmıştık. Ama siz öyle bir geldiniz ki, tüm açlığımızı giderdiniz.
Yıllar önce seyrettiğimiz, çok güzel bir filmden sonra gördüğümüz bir diğer ''en güzel film'' gibisiniz. Arkadaşlarımızın birçoğununda vurguladığı gibi, farklılığınız, sıradışılığınız, üstünlüğünüz, sosyal yaşama sıkı sıkıya tutunma azminizden kaynaklanıyor.
Siz ve sizin gibiler bana, ''Çağdaş Türkiye'' için, en az gençler kadar umut aşılıyorsunuz.
İyiki varsınız. Sağlıkla kalın.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2009, 00:11   #14
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2008
Gül teyzem,
Hatırlarsan Mum Çiçeği hikayeni okuduğumda "bu kimin kalemi" demiştim. Torununuz yazmış olsa da kalemi tutanın siz olduğunu hemen anladım.
Hiperaktif, neşeli, müthiş espri yeteneğini yaşamın her yanına yayıp kendi kendine hayatını da renklendiren biri(marketten bir aile ile elele tutuşup evine getiren ve çiçek, çelik hediye eden biri diyeyim, varın gerisindeki hikayeyi siz düşünün ) Dinamik, katılımcı, özgüvenli, komplekssiz, dost, anne, insan gibi insan işte.
Gül teyze, bayramın 3. günü ziyaretine geldim ama maalesef evde yoktun. Tek tatil fırsatımda görüşürüz diye düşünmüştüm; kısmet buraya imiş. Yine kalemi mükemmel tutmuşsun; çok güzel bir yazı olmuş. Ellerine sağlık; sağlık olsun ki ellerin cheesecake denemelerine devam etsin. Bak eğer test etmek gerekse ben gönüllüyüm

TuruncuHis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2009, 05:02   #15
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Orijin, pek çok arkadaşa İçimizden Biri başlığına yazması için teklif götürüyorum. Sağ olsunlar olumlu cevap verenler çoğunlukta, onların yazılarını da burada görüyor ve daha yakından tanıyoruz.
Bu bizleri ne kadar çok mutlu ediyor değil mi?

Sevgili Gül hanıma da birkaç kez yazdım, değil mi Gül hanım? Ama mazeretlerini öğrendik, olsun nihayetinde bizimle paylaştılar ya, bizleri çok mutlu ettiler.
Tekrar teşekkür ederim.

Sıradakiler.... hani yazacağız deyip de yazmayanlar, sözüm sizlere.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2009, 12:11   #16
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Sevgili dkp, cok teşekkur ederim. İnsan kendisinde var olan değerleri karşısındaki kişide görürmüş. Ben de seni tanıdığımda ne kadar güler yüzlü, sıcakanlı, tatlı dilli ve uyumlu bir insan demiştim. Kalp kalbe karşıymış Aynı şekilde ben de aileni tanıdığıma çok sevindim. Gurur duydum. Oyle ki eşinle akraba gibi hissettik birbirimizi.
Bu arada her gün sizleri anmadan edemiyorum. Çünkü kuşlar sabahları beni tatlı nağmelerle uyandırıyorlar. Sağ olun var olun. En kısa sürede görüşmek ümidiyle. Hepinizi cok seviyorum.

Eski 05-12-2009, 12:17   #17
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Sevgili Orijin, sevgi dolu sözcükleriniz için çok teşekkür ederim. Siz de iyiki varsınız. umarım bir gün yüz yüze de tanışma görüşme fırsatımız olur. sevgiler.

Eski 05-12-2009, 12:24   #18
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Canım kızım TuruncuHis, güzel sözcük ve övgülerinle beni şımarttın.
Bayram tatilinde görüşemediğimize gerçekten cok üzüldüm. Sen yeterki gelecek ol canım kızım, deneme değil ben sana özel börekler çörekler kekler döktürürüm. Öpüyorum.

Eski 05-12-2009, 18:54   #19
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gül Batur Mesajı Göster
Sevgili Orijin, sevgi dolu sözcükleriniz için çok teşekkür ederim. Siz de iyiki varsınız. umarım bir gün yüz yüze de tanışma görüşme fırsatımız olur. sevgiler.
Eğer, İzmir' e bir günlüğüne bile gelecek olsam, sizinle görüşmek için her yolu deneyeceğim. Tanıyan herkesin övgüyle sözettiği birini görmeden, bir acı kahvesini içmeden İzmir' den ayrılmak olmaz, değil mi?
Sağlıcakla kalın..

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2009, 19:25   #20
Ağaç Dostu

fellez's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2008
Galeri: 125
sevgili gül teyze seni tanımış olmaktan çok mutluyum ve azmine hayranım...iyi ki varsın..

fellez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2009, 10:02   #21
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2008
Galeri: 17
Sayın Gül Batur, bir ağaçlar.net üyesini yakından tanıdığım için mutluluk duydum.Bitkileriniz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz huzurlu bir hayat diliyorum. Kimbilir sitenin bir formunda karşılaşırız belki...

Nejla K. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024