agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-05-2009, 15:42   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
kgursan

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Lisianthus hakkında bilgi ararken ağaçlar netteki” Lisianthus” başlığına yönlendirildim. Mesajları okuduktan sonra burada bazı bilgilerin yetersiz olduğunu ve bendeki bazı bilgilerin buradaki insanlara faydalı olacağını düşündüm ve ilk olarak “Lisianthus hakkında bazı bilgiler” mesajını yazdım. Bundan sonra da diğer başlıkları incelerken benim ilgili olduğum konu başlıklarında noksan bilgileri tamamlamaya çalıştım.

Burada neler öğrendiniz?

Burada insanların bitki yetiştirmeye ne kadar meraklı olduğunu ve yetiştirdikleri birkaç bitki ile nasıl mutlu olduklarını ve heyecan duyduklarını gördüm. Sürekli bitkiler içinde yaşayan benim gibi birisi için sıradan olan bazı olayların (çimlenme, sürgün verme, çiçek açma vb) amatör ama meraklı arkadaşlar için ne kadar heyecan verici olduğunu keşfettim, öğrendim. Şehirlere hapsolmuş insanların bitki yetiştirmeye ne kadar meraklı olduklarını öğrendim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Bu diğer üyelere sorulması gereken bir soru. Ben bildiklerimi açıklıyor ve paylaşıyorum, ama diğer üyeler ne kadarını alıyor ve öğreniyor bilemem. Bildiğimi düşündüğüm özellikle Süs bitkileri ile bilgilerimi herkesle paylaştığımı sanıyorum.

Sizi tanıyalım

Ben Kamil GÜRSAN adında sıradan bir Ziraat Yüksek Mühendisiyim. 1973 Ankara Ün. Ziraat Fakültesi Bağ-Bahçe Bölümü mezunuyum. 7 yıl kadar Malatya da Meyvecilik Araştırma Enstitüsünde Kiraz, Kayısı konusunda çalıştım. 1981 de Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünde SÜS BİTKİLERİ (Özellikle kesme çiçekler, Soğanlı kesme çiçekler) konusunda 2003 yılına kadar çalıştım ve Emekli oldum. 1988 den bu güne kadar da amatör olarak 1500 m2 serada (daha doğrusu örtü altında) kesme çiçek üretimi yapmaktayım.

Çalıştığım süre içinde değişik süs bitkileri projeleri hazırladım, yürüttüm. Seminerler ve bildiriler (Süs bitkileri kongrelerinde ) ile yerli ve yabancı kaynaklardan derlediğim pek çok bilgileri herkesle paylaştım.

Süs Bitkilerinin “Süs-Lüx” olmadığını, ekonomik değeri olan bir Tarım ürünü olduğunu her platformda açıklamaya çalıştım. Ama nafile. Süs bitkilerini ve potansiyelini Tarım Bakanlığı bilmez ve süs bitkisini sadece İthalat/İhracat izin belgelerinden bilir. Türkiye de ne kadar Süs bitkileri (Kesme çiçekler, Saksılı çiçekler ve Dış mekan bitkileri) üretim alanı olduğu bilinmez. Ve hala TÜİK in her ay yayınladığı “Tarımsal Yapı ve İstatistikler” kitapçığında Süs bitkileri yer almaz !

Kısacası sektöre gönül verdim, ama unumu eledim eleğimi astım. Şimdi sıra gençlerde. Son olarak amatör bir üretim biçimi ile oyalanıp duruyorum. Çiçek üreticiliği çok cazip bir iş değil. Kimseye önermiyorum. Ben bulaştım çıkamıyorum. Günümün 12-16 saati bahçede geçiyor. Ayakkabılarım ve paçalarım çamurdan kurtulmaz. Yediğim bir lokma ekmek, akşamdaaan akşama içtiğim 1 duble rakı, 1-2 paket sigara . Hayatım bu. Ama şikayetim yok. Biraz da para kazansam, en azından zarar etmesem daha iyi olacak. Ama dedim ya Türkiye de üreticilik hiç cazip değil.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Yukarıda da açıklamaya çalıştığım gibi bütün günüm bitkilerin arasında geçiyor. Fiilen fazla çalışmasam bile aralarında dolaşmak güzel.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Ağaçlar net de Bağcılık ve Şarap konuları olmadığını gördüm veya bulamadım. Bağ ve şarap Anadolu'da binlerce yıllık bir kültür. Ne yazık ki değerini bilmiyoruz.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Temel bilgiler niteliğindeki uzun mesajları da okurlarsa, iyi olur diye düşünüyorum.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Eğer bitkilerim sağlıklı ve sorunsuz büyüyorlarsa keyif verici oluyor. Böcek veya hastalık zararı görülünce ve büyümesi sorunlu ise işte o zaman can sıkıcı oluyor. Doğal olarak Kesme Çiçek türleri ile ilgiliyim.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Bir kış günü Aylardan Şubat, Kar yağmış ve hava açılmış. Yani DON olayı olacak. Biz büyük kömür sobaları kullanırız serada. İki sobamız var. Birisini akşamüzeri 16-18 arasında yakıyoruz, diğerini gece 23 sularında yakarız böylece sabaha kadar bitkileri dondan koruruz. Ramazan günü. İftar 17 00 gibi oluyor. Saat 16 da eve gidip ,iftar yapıp gelelim ve sobayı o zaman yakalım dedik. Eve gittik 18 de geldik, şiddetli ayaz, sobamızı yaktık. Fakat sonuç nafile oldu. 2 saat içinde goncaların hepsi donmuş. Ertesi sabah seraya girdiğimizde goncaların hepsi boynunu bükmüştü. Sonuç olarak 2 saat ihmal yüzünden seradaki tüm frezyaları kaybettik. Çiçekçilik böyle bir iş.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

İleriye dönük planlarım olmadığı için foruma katılmakla herhangi bir şey değişmedi.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Sadece Yalova daki 16 şubat toplantısına katıldım. Sıcak bir ortamda üyelertanışıyor, kaynaşıyor. Birbirlerini yakından tanıma fırsatı oluyor.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Benim yararlandığım kitaplar genellikle İngilizce. Yarım buçuk İngilizcem ile anlamaya çalışıyorum. Kendi konumda Türkçe yayın yok denecek kadar az ve doyurucu bilgiler bulamadım.

Diğer taraftan kitap önermek biraz amaca göre değişir. Benim faydalandığım Phisiologie of Flower Bulbs, by.August de Hertogh ve Le Nard, ağır ve pahalı sanırım 300$ İngilizlerin Tarım ve balıkçılık bakanlığının yayınladığı Groower Books yayınları daha kolay anlaşılıyor. Ama yabancı kitaplar pahalı geliyor. Timber Press yayınlarında pek çok kitap var. Çoğu da tek bitkiye yönelik Manuel kitaplar.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Sn Hayrettin Karaca yı önemli bir çevreci olarak görüyorum. Kişisel olarak bu konu ile çok fazla ilgilenmiyorum.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Üye olduğum başka forum yok.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Tabii ki 5 yıllık Ziraat Mühendisliği eğitimi tamamen bitkilerle ilgili.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Şu anda 2 saat civarında fakat yaz aylarında sanırım fazla zaman ayıramıyacağım. Çünkü yoğun bir çalışma temposu oluyor.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Bitkiler dışında Fotoğraf çekmek gibi bir hobim var. Yemek yapmak da diğer bir hobim. Çevremdekiler genellikle yaptığım yemekleri beğenirler.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Henüz katılamadım. Fırsat olmadı.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Sn Adalet Yağcı ve Sn. Lilium ve sn. Mine Pakkaner in yazdıklarımı teşvik eden tutumları oldu. Bu vesile ile kendilerine teşekkür ediyorum.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

TAV (tarımsal Araştırma Vakfı) dışında bir üyeliğim yok. Tav genellikle tarımsal yayınlar satar, basar. Orada da pek aktif değilim. Sosyal yönüm biraz zayıftır.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Ben Yöneticilerini tanımadığım protestolara katılmam.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Çok fazla Tv. İzlemiyorum, radyoyu ise hiç dinlemiyorum.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yönlendirilmesi iyi olursa ,yani kişilere neleri nasıl yapabileceği teknik konular iyi açıklanırsa faydalı bir girişim olur. Kişiler de boşuna emek sarfetmemiş olur. Diğer anlatımla en azından çamur toprağın işlenmeyeceğini, soğuk ortama tohum ekilmeyeceği vb. gibi bilgilerle birlikte hobi bahçeleri başarılı olur.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;

ağaç:
Gülibrişim (Albizzia gülibrissin)
çiçek;
Gerbera, son aşkım! Hem güzel hem vefasız!
kitap:
Çok uzun zamandır okumuyorum.
şarkı: Nasıl geçti habersiz, o güzelim yıllarım / Teoman Alpay

şair:
Orhan Veli
web sitesi:
agaclar.net

abk ve hira beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2009, 15:51   #2
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-01-2007
Galeri: 1
Sizi tanıdığıma memnun oldum.

Soğanlı bitkiler için verdiğiniz bilgiler çok önemli. Teşekkür ederim.

Düzenleyen COYOTE : 25-05-2009 saat 16:27
COYOTE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2009, 16:05   #3
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2008
Sizi bir soğanlılar bölümünde verdiğiniz bilgiler dışında, buradan da tanımaktan mutlu oldum.

TuruncuHis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2009, 20:13   #4
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sizi tanımak güzeldi Kgursan İnşallah severk yaptığınız işten parada kazanırsınız

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2009, 22:59   #5
Ağaç Dostu

Zeytinci's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Sn. Kgursan,

Avını yakalayan aslan ilgisini yitirince avı bırakıp gidebiliyor. Referans belgeseller.

Sizin armut piş ağzıma düş şeklinde verdiğiniz bilgiler aslanın ilgisinin konu üzerinde kalmasını sağlıyor. Bazı çeviri ve akademik bilgilere (ne demek istemiş diye fazla kafa yoran) benzemiyor.

Yani, yazılarınızı sonuna kadar okuyorum.
Hocalık size yakışıyor.
Tecrübe konuşuyor.

İyi ki varsınız.

Zeytinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2009, 23:11   #6
Ağaç Dostu

Mine's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2007
Galeri: 32
Sizin gibi donanımlı bir üyemiz olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum, hem soğanlılarda hem de lisianthus konusunda katkınız tartışılmaz, hatta geçenlerde Kamil Bey başka hangi bitkilere ne bilgiler eklemiş diye, siteye yazdığınız tüm mesajlarınızı taradım Sizinle aynı platformu paylaşmak bir zevk...

Mine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2009, 13:13   #7
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Sayın Kgursan;

Sizleri ilk yazdığınız bir kaç satırdan sonra tanımıştım, şimdi biraz daha tanımış oldum, kendinizi çok güzel anlatmışsınız, çok ta güzel olmuş, ne kadarda alçak gönüllüsünüz, umarım sizlerin sohpetinede doyum olmaz.

O bilgi birikiminizle, hemen öyle eleği asmak yok. O elek daha neler eler de asar.

Para da kazanmak tabi ki daha güzel olur, ama kendi ürettiğin o güzel çiçekler arasında bir duble, bir kadeh te güzel bir kazanç, o keyfide para ile alamayız, oda bizim kazancımız olsun, bel ki bir gün para da kazanırız.

Sizleri tanımak çok güzel, inşallah bir gün tanışmakta nasip olur, Değerli yazılarınızı her zaman bekliyoruz.

Sevgi ile kalınız sayın kgursan..

gtatas beğendi.

Düzenleyen Lilium : 29-06-2009 saat 11:45
Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2009, 14:01   #8
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Merhaba Kamil bey, bizlere Lisianthus denen bu güzelliği siz tanıttınız, öyle içten ve mütevazı bir kişiliğiniz var ki, hediye olarak gönderdiğiniz fideleri çiçekleri paylaşımdan saymamışsınız.
Bizler Ağaçlar Net üyesi olarak sizden çok şey öğrendik, lisilerimi sizin toprağını hazır edip gönderdiğiniz mini viyollerden çıkarırken çok keyiflendim, küçük bir müdahale ile tam da dikilecek kıvama gelmiş fideleri toprakla buluşturmak çok kolay oldu, bu işin nasıl yapılması gerektiğini sizden öğrendim.
Foruma çok değerli katkılarınız var, arkadaşlarımıza yardımlarınızı esirgemiyorsunuz, satış yaptığınız bitkilere bile sembolik fiyatlar veriyorsunuz, bundan güzel paylaşım olurmu?
Sizi daha yakından tanıdığım için mutlu oldum, dilerim hayatınızın bundan sonrası maddî manevî kazançlı geçer.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2009, 16:48   #9
Ağaç Dostu

fsuzen's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Soğanlı bitkiler konusunda değerli bilgilerinizden yararlanabildiğim için kendimi çok şanslı sayıyorum.

SAygılarımla

fsuzen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2009, 01:42   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-10-2008
Galeri: 33
Soğanlı bitki hastası olarak, yazılarınızı zevkle okuyup takip ediyorum. Şimdi sizi biraz tanımış oldum. Size sağlık ve sıhhat dolu çalışmalar diliyorum.

Şahsen tanışmak temennisiyle, sağlıcakla kalın. Saygılarımla.

ismet şenad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2009, 09:19   #11
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
sevgili Kamil GÜRSAN bey Tamamen açık ve samimi bir anlatımla kendinizi anlatmışsınız.sizi tanıdığıma memnun oldum.
saygılarımla

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2009, 11:53   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Agaclar.net'e geliş
Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?
Ağaçlar net de Bağcılık ve Şarap konuları olmadığını gördüm veya bulamadım. Bağ ve şarap Anadolu'da binlerce yıllık bir kültür. Ne yazık ki değerini bilmiyoruz.

İşte budur.

Sizi tanımak güzel, hocam.

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2009, 11:59   #13
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Bu forumda ilgi ve bilgi alanları doğrultusunda yazanlar için bölüm oluşturuyoruz. Hiç aklımda olmayan Arıcılık için bile bölüm oluşturdum. Siz bir başlayın, "Bağcılık ve Şarapcılık" bölümü de açarız

gtatas beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2009, 17:08   #14
Ağaç Dostu

Süha Şendoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2007
Galeri: 38
Sn.Kgursan'ı Yalova toplantısında tanıma fırsatı buldum.
Mütevazi ve yardımsever kişiliği ile toplantıya katılan herkes tarafından takdir edildi.
Kendisine kazançlı olmasa bile çok zevkli mesleğinde başarılarının devamını diliyorum.

Süha Şendoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2009, 04:20   #15
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 17-01-2009
Galeri: 45
Değerli Ağaçlar net üyesi arkadaşlarım. 3 gündür bilgisayar arızası nedeniyle ve tamirine fırsat bulamadığım için nete giremedim. Ne olduysa şimdi açıldı. Nedenini bilmiyorum google bir türlü yanıt vermiyordu. Herneyse.

Burada yazan arkadaşların ilgileri ve övgüleri için teşekkür ediyorum. Burasını bir bilgi ve sevgi paylaşım sitesi olarak algıladım. Dağarcıkta olanları paylaşmaya çalışıyorum. Doğal olarak tümünü anlatamasam da bazı bildiklerimi anlatmaktan memnuniyet duyuyorum. Birilerinin işine yarıyorsa ne mutlu bana. Hepinize sevgi ve saygılar.

kgursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2009, 18:29   #16
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Kamil Bey sizi tanıdığıma memnun oldum. Lisiantuslar için tekrar teşekkürler.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2009, 03:51   #17
Ağaç Dostu

Passion's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2007
Galeri: 21
Sn. Kamil Bey,

Sizi tanıdığıma çok memnun oldum. Lisianthus ve Şebboy konularıyla ilgili forumlarda da sizinle karşılaşmış sorularıma verdiğiniz cevaplarla bir hayli yardımcı olmuştunuz. Sizin sayenizde lisianthus fidelerine sahip oldum. Yardımseverliğiniz , sorularımıza/sorunlarımıza ilginiz alakanız ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Saygılarımla..

Passion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2009, 13:24   #18
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Sizi tanıdığıma memnun oldum.

Soğanlı bitkiler için verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2009, 21:00   #19
Ağaç Dostu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Bu forumda ilgi ve bilgi alanları doğrultusunda yazanlar için bölüm oluşturuyoruz. Hiç aklımda olmayan Arıcılık için bile bölüm oluşturdum. Siz bir başlayın, "Bağcılık ve Şarapcılık" bölümü de açarız
Sn malina., Bağcılık ve şarapçılık konularında bilgilerim yetersiz., ayrıca şu aralar çok zamanım yok ilgilenmeye ve bilgilendirmeye. Bu nedenle biraz bekliyorum. Saygılarımla.

Eski 18-04-2011, 22:21   #20
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Sayın Kgursan; İki saatlik ihmale üzüldük.
İnşallah meslektaşlarınız bu durumu hiç unutmazlar.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2013, 13:37   #21
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Sizi tanımak çok güzeldi.Hayırlı ve kazançlı işler dilerim.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2013, 14:19   #22
Ağaç Dostu

eylems's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Galeri: 58
Kamil bey sosyal yönüm zayıftır demişsiniz ama bence kendinize haksızlık etmişsiniz. Benim hatırladığıma göre çok misavirperver ve sosyalsiniz. Sayın üyeler kamil beyi serasında ziyaret etmiştim. Bana bir sürü hediyeler vermiş ikramlarda bulunmuştu çok sağolsun. Çok güzel bir seranız var çiçeklerin içinde ömür geçirmek harkulade tabi ki para da kazanmak gerekiyor ama sizin de dediğiniz gibi Türkiye'de süs bitkileri yetiştiricisi olmak para kazanamama gibi bir durumda kalıyor. Yalova'ya bir daha gelebilirsem ilk ziyaretim size ve cemal S. ve eşi Aysel hanıma olacaktır.

eylems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 07:21   #23
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Sayın kgursan sizi yazılarınızdan zevkle takip etmekteyim.
Son aşkınız gerbera hakkında şöyle uzun uzadıya tanıtıcı yazı ve resimle süslenen bir bakım listesi hazırlasanız cok sevinirdim.
Bende cok seviyorum ama sanki zor bir bitki gibi geliyor .

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 08:33   #24
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
lalegüllerin babası kgursan
sonra baktık ki sadece o kadar değil, neler neler varmış....
çok can sıkıcı ve tatsız bir iş gününde sizden gelen sürpriz kargo ile ne kadar mutlu olduğumu unutamıyorum.
inşallah eylems gibi ben de sizi ziyaret edebilirim bir gün...

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 12:03   #25
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Epey önceydi, sanırım kgursan'ın bizi lisianthuslarla ilk tanıştırdığı yıldı. Ben de lisianthus sipariş etmiştim. Gelen paketin içinden hediye begonyalar çıkmıştı. Paketi boşaltırken katlanmış bir de kağıt görüp için açtığımda karşıma el yazısı ile yazılmış, bugün bile saklamaya değer bulup bilgilendiğim bu güzel yazısı çıkmıştı.
Name:  P2200003.jpg
Views: 585
Size:  42.0 KB

İşte bu yazıdan sonra, bitkileri bile sevgiyle konuşturabilen sevgili kgursan'ın bende apayrı bir yeri oldu. Yazdıklarını okudukça, satır aralarından nasıl kalender, keyifli ve bir o kadar da sabırlı biri olduğunu farkettim. Umarım birgün bu güzel insanı tanıma şansım olur

Emeklerinin karşılığını fazlasıyla almasını ve aramızda hep var olmasını dilerim.

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 12:39   #26
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Soğan alışverişi yaptığım, bitkilerle ilgili bilgilendirmelerini, açık, anlaşılır açıklamalarını ve sabrını geçmiş zamöanlar içinde gördüğüm, anladığım sn Gürsan'ı kendi cümlelerinden tanımak güzel.

Kamil bey içimde ukde olan "ben şu renk çiçeklilerden istiyorum" diyerek özenle seçimimi yapıp siparişlerimi verdiğim, özenle paketlenmiş gelen lisianthusları o günlerdeki rahatsızlığım nedeniyle bakıcıya emanet edip ilgilenememem ve bu nedenle kaybetmiş olmam. O güzel bitkilerden mutlaka yetiştireceğim. Kararlıyım.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 20:21   #27
Ağaç Dostu.

Sn sevimk., Sizi çok iyi anlıyorum ama üzülmeyin bu yıl yetiştirme işi tamam!Sadece Nisan ı bekleyip renkleri seçin. Sağ olun var olun.

Eski 20-02-2013, 20:32   #28
Ağaç Dostu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nevsune Mesajı Göster
Epey önceydi, sanırım kgursan'ın bizi lisianthuslarla ilk tanıştırdığı yıldı. Ben de lisianthus sipariş etmiştim. Gelen paketin içinden hediye begonyalar çıkmıştı. Paketi boşaltırken katlanmış bir de kağıt görüp için açtığımda karşıma el yazısı ile yazılmış, bugün bile saklamaya değer bulup bilgilendiğim bu güzel yazısı çıkmıştı.
Eklenti 371415

İşte bu yazıdan sonra, bitkileri bile sevgiyle konuşturabilen sevgili kgursan'ın bende apayrı bir yeri oldu. Yazdıklarını okudukça, satır aralarından nasıl kalender, keyifli ve bir o kadar da sabırlı biri olduğunu farkettim. Umarım birgün bu güzel insanı tanıma şansım olur

Emeklerinin karşılığını fazlasıyla almasını ve aramızda hep var olmasını dilerim.
Nevsune hanım., ben bu sayfaya pek bakmıyordum. Nostalji ise gözlerimi yaşarttı. Bütün arkadaşların güzel dilekleri beni tekrar duygulandırdı. Demek ki 4 yılda dostluklardan bi şey kaybetmemişiz. Sağ olun.

Eski 20-02-2013, 20:34   #29
Ağaç Dostu.

İlksenöztürk hanım, tatsız iş günlerinizin son bulmasını dilerim. Çünkü her zaman sürpriz yapamıyorum. Güzel günler dilerim.

ilksenozturk beğendi.
Eski 20-02-2013, 20:38   #30
Ağaç Dostu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iris41 Mesajı Göster
Sayın kgursan sizi yazılarınızdan zevkle takip etmekteyim.
Son aşkınız gerbera hakkında şöyle uzun uzadıya tanıtıcı yazı ve resimle süslenen bir bakım listesi hazırlasanız cok sevinirdim.
Bende cok seviyorum ama sanki zor bir bitki gibi geliyor .
Bakım istemeyen bir çiçek varsa o da gerbera dır.!! Sadece 2 belalısı var: Kök çürüklüğü ve beyaz sinek. Hepsi bu. kolay gelsin.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024