agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-12-2009, 14:33   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
imgelem

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Üyesi olduğum bir fotoğraf sitesine ilginç bir zeytin ağacı göndermiştim.Yorum yazanlardan bir arkadaş siz bu ağacı ağaclar.net'e gönderin deyince merak edip baktım ve ağacın fotoğrafını yüklemek için de üye oldum. O zaman bahçeli bir evde oturmuyordum.

İki yıl önceye kadar sessiz üye olarak kaldım.Şimdiki evime geçince bu site benim olmazsa olmazlarımdan oldu.

Burada neler öğrendiniz?

Burada ; bitkiler hakkında ,toplam yaşamımda öğrendiğimden çok fazlasını, şu iki yıl içinde öğrendim sayılır.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Çok fazla şey öğrendiklerini sanmıyorum.Zaman zaman mesleğimle ilgili bilgileri paylaşmaya çalışıyorum.Şimdilik daha çok alıcı konumdayım.

Sizi tanıyalım

Giresun doğumluyum.Hacettepe Ünv.Gıda Müh.Bölümünü bitirdim.Süt,zeytinyağı ve unlu mamuller sektörlerinde sorumlu yöneticilik yaptım ve bu işi halen sürdürüyorum.1987 yılında eşimle gözümüzü kararttık ve çok sevdiğimiz Ayvalık'a yerleşmeye karar verdik.Bu kararımızdan da bu ana kadar hiç pişmanlık duymadık.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

İşimden ve evdeki sorumluluklarımdan artakalan tüm zamanımı bitkilere ayırıyorum denebilir.Ya bahçede uğraşıyorum , ya da bilgisayar başında araştırıyorum.Bu aralar bahçe fotoğrafı disinda fotoğrafa bile zaman ayıramıyorum desem yeridir.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Ağaçlar.net'te çok güzel bir paylaşım ortamı var. Zaman zaman beni irrite eden , bazı üyelerden kaynaklanan olumsuzluklar izlesem de Malina'nın yerinde müdahalesi olayları büyütmeden normale dönmesini sağlıyor.

Ayrıca bu kadar fazla üyesi olan ve neredeyse tüm üyelerin geniş bir aile gibi davrandığı sanal ortam çok azdır diye düşünüyorum.Teşekkürler Malina , bizleri buluşturduğun için...

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Bazen sürekli bana da ,bana da diyen üyelerden rahatsız olduğum oluyor.Meyvelitepenin yaptığı takas ya da şimdi hatırlayamayacağım bir arkadaşın yöntemi (O tohumu üç kişilik olarak bir kişiye yolluyor.Yolladığı diğerine,diğeri de sonuncuya gönderiyor.) bana daha doğru geliyor.Çünkü tohum paylaşımı cidii bir zaman ve emek gerektiriyor.Posta ücretleri de cabası.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Onlarla ilgilenirken zamanı unutuyorum.Komşular bazen uyarıyor yorulmadınız mı diye...En çok çiçek açan ve kokulu türleri seviyorum.Sarmaşıklar da sevdiklerim arasında...

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Bir arkadaşımla geçtiğimiz bahar(o da bahçeli bir eve taşındı...)sürekli elimizde budama makası ve poşetle dolaşmaya başlamıştık.Değişik bir çiçek ya da ağaç görüp çelik ya da tohum alırız diye. Eşlerimiz gördükleri bütün bahçeli ev sahibi arkadaşlarımıza : aman dikkat edin bahçelerinize , iki tane çiçeklere dadanmış tuhaf tip varmış deyip , bizimle dalga geçtiler...

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Evet oldu.Hayalim sebze yetiştirebileceğim ve meyve ağaçları olan daha büyük bir bahçe. Keşke...

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Hayır hiç katılmadım.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Aslında internet dışında pek yararlandığım kaynak yok.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Greenpeace aktivistleri, köylerde yaşayan insanlarımız...

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Birkaç fotoğraf sitesine üyeyim.Ama burada olduğu kadar yazışmıyorum. Ayrıca Fikir Sahibi Damaklar, Zeytin Dostu ve Zeytin Ağacı gruplarını takip ediyorum.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Keşke alabilseydim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Hergün olmasa da fırsat bulduğum an 1 saat kadar ,bazen daha fazla..

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Fotoğraf, doğa yürüyüşleri...

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler
düşünüyorsunuz?

Evet kendilerinden çekinerek de olsa tohum istediğim arkadaşlarım oldu.Onlara da bende olanlardan gönderdim. Ama bazan yakınınızdaki markette bulabileceğiniz tohumu istediğinizde, astarı yüzünden pahalıya geliyor.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Bilgi alışverişinde bulunduğum tüm arkadaşlar beni olumlu etkiliyor.Zaten olumsuz gördüğüm ortamdan uzaklaşırım.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

ÇYDD ve Ayvalık Kültür Sanat Derneği üyesiyim.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Katılmaya çalışırım.Evet katılmak gerekir.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Pek fazla TV izlemiyorum.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bence güzel bir düşünce . Ben de bahçemi isteyen arkadaşlara hobilerini tatmin etmeleri için verbilirim. Üstelik para falan da istemem

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç: manolya
çiçek: Ortanca
kitap: yüz yıllık yanlızlık
şarkı: The Wall
müzik grubu/müzik sanatçısı:beatles
şair:Nazım Hikmet
film: Hair

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2009, 16:54   #2
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili imgelem, teşekkür ederim, seni daha yakından tanımak hoş oldu. Herşey dilediğin gibi olsun.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2009, 17:06   #3
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2007
Galeri: 25
Asıl ben size teşekkür ederim Güler Hanım.Çünkü bu sitede bilgisinden ve yardımseverliğinden en fazla yararlandığım kişi sizsiniz diyebilirim.Her zaman yazamasam da bahçenizin ve açtığınız diğer konuların en sıkı takipçilerinden biriyim.İyi ki varsınız.

imgelem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2009, 18:09   #4
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Galeri: 4
Dilerim istediğiniz büyük bahçeye kavuşursunuz. Sizi tanımak gerçekten çok güzel.

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2009, 18:26   #5
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sevgili İmgelem, seni daha yakından tanımak güzel. Tanışmıyoruz ama yazında bir çok ortak nokta gördüm, belki bu nedenle daha önce de bana yabancı gibi gelmiyordun. Her şey gönlünce olsun.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2009, 17:20   #6
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Sevgili Kiraz aynı duyguları paylaşıyoruz.Sen de benim yakın hissettiğim üyelerdendin.Demek ki sanal da olsa yazılan çizilenlerden bir elektrik oluşuyor Umarım tanışırız da...
Sevgili Almira güzel dileğin için çok teşekkür ederim...

Eski 14-01-2010, 16:58   #7
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2007
Galeri: 93
Sevgili İmgelem, çoğumuzun yapmak istediği bir işi yani, kaçıp uzaklara gitmeyi hatta Ayvalık gibi çok sevdiğim yerlerden birinde yaşamayı gerçekleştirmişsiniz. Size sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, uzun ve mutlu bir ömür diliyorum.

M.Sema Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2010, 21:58   #8
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Sevgili İmgelem; İnsanların hayellerinin gerçek olması ve sonucunda da sağlıklı ve mutlu olması gerçekten çok güzel.Dilerim tüm sevdiklerinizle ve ailenizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşarsınız.
Sizi tanıdığıma memnun oldum.Saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2010, 23:14   #9
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Sevgili İmgelem,

Yazınızı okuyunca bitkilere olan sevgimizin haricinde de sizinle ortak yönlerimiz olduğunu gördüm; Hacettepe Üniversitesi mezunu olmamız, Ayvalık sevdamız, Atatürkçü olmamız, pek TV seyretmememiz ... (Bir de ben sizin yaptığınız Ayvalık'a yerleşme eylemini çok istiyor ama yapamıyorum, bu nedenle kararınızı hayata geçirdiğiniz için tebrik ederim.)

Tohum paylaşımımız olmuştu ama yazdıklarınız size sevgi ve sempati duymam için artı değerler oldu.

Herşey gönlünüzce olsun, daha büyük bahçe hayalinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 10:21   #10
Ağaç Dostu

Nejla K.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2008
Galeri: 17
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi uzman16 Mesajı Göster
Sevgili İmgelem,

Yazınızı okuyunca bitkilere olan sevgimizin haricinde de sizinle ortak yönlerimiz olduğunu gördüm; Hacettepe Üniversitesi mezunu olmamız, Ayvalık sevdamız, Atatürkçü olmamız, pek TV seyretmememiz ... (Bir de ben sizin yaptığınız Ayvalık'a yerleşme eylemini çok istiyor ama yapamıyorum, bu nedenle kararınızı hayata geçirdiğiniz için tebrik ederim.)

Tohum paylaşımımız olmuştu ama yazdıklarınız size sevgi ve sempati duymam için artı değerler oldu.

Herşey gönlünüzce olsun, daha büyük bahçe hayalinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

Birileri HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ mi dedi? Ben de varım. Olmazsa yeni başlık konumuz bu olsun.
Sevgili imgelem, yeni bir ağaçlar net üyesini tanımaktan mutlu oldum. Her şey gönlünüzce olsun...

Nejla K. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 11:13   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2008
Sevgili İmgelem,
Ağaçlar net üyesi ve bir Giresun'lu olarak sizi yakından tanımak çök güzel. Ayrıca Giresun'lu olarak sakarcadan söz ettiğini hatırlıyorum. Düşlerinin gerçekleşmesi dileğiyle ailenle birlikte sağlıklı bir yaşam diliyorum.

sezgin53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 16:28   #12
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Sevgili Sema ve Bahtiyar bey ,güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Ben de sizleri sanal da olsa tanıdığım için çok mutluyum.

Sevgili Uzman 16 Ayvalığı ne kadar sevdiğinizi biliyorum.Bu yaz gelirseniz mutlaka kahvemi içmeye beklerim.Belli mi olur,size de bir ev alıveririz bizim siteden Hacettepeli olmanıza -bir ortak yönümüz daha- sevindim.Biraz şovence ama güzel

Sevgili Nejla K. Bence de bir Hacettepe başlığı açabiliriz.Ben de sizi tanıdığıma çok memnun oldum.

Sevgili Sezgin 53 güzel dileklerinize çok teşekkür ederim.Ege' de sakarca yetişir mi acaba)) Çok severim de...

Eski 15-01-2010, 16:34   #13
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Sevgili Meslektaşım =))

Gerçi daha mühendis olamadım ama o yolda ilerliyorum =) Sizi yakından tanıdığımıza sevindim, inşallah toplantılarımızın birinde tanışma imkanı buluruz...

Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 16:43   #14
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Sevgili Sebahattin;
Çok arzu etmeme rağmen Bandırma toplantısına katılamadım.Umarım bir dahaki sefere.
Sen çok takdir ettiğim üyelerden birisin.Bitkilere olan sevgin,herkese yardımcı olmaya çalışman ve başarı ile sürdürdüğün eğitimin takdire şayan.
Umarım en kısa zamanda eğitimini tamamlayıp aramıza katılırsın sevgili meslekdaşım.Derslerinde kolaylıklar diliyorum.
Sevgilerimle ...

Eski 15-01-2010, 19:08   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2008
Sevgili İmgelem, sakarca beyaz çiçek açan çiğdem olması gerek. Çiğdemde egede yetişiyordur. Sağlıcakla kalın. Bir aydır Görele yakınlarındayım.

Sevgili Sezgin 53 güzel dileklerinize çok teşekkür ederim.Ege' de sakarca yetişir mi acaba)) Çok severim de...[/QUOTE]

sezgin53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2010, 14:58   #16
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sevgili imgelem;
Tanıtım yazınızı okurken en ilgimi çeken bölüm; tohum paylaşımındaki doğru tesbitleriniz oldu.
Konuya ilişkin yorumunuz, sizin ne kadar ''net'' bir kişiliğniz olduğunu ortaya koyuyor. Bu yüzden dostlarınız çok şanslı. Size fazla iltifat etmeleri gerekmez.
Hep böyle kalın.
Herşey gönlünüzce olsun..

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2010, 11:37   #17
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Çok teşekkür edrim Sevgili Orijin..Saygılar,selamlar...

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024