agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-04-2009, 00:49   #31
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2008
Ah evet sevgili seleste;
Anneannem de "gadın gızııım" diye hitap ederek onurlandırırdı bizi. Çok derin bulduğum kadın kelimesinin bendeki anlam tarihi oraya dayanıyormuş demek. Hatırlatmanız ne hoş oldu.

Nitelikli ifadelerinizle onure edilmek benim için çok fazla aslında ama olsun ne farkeder? Önemli olan insanların birbiri ile şüphe, kaygı, mesafe yerine olumlu kabulle iletişime geçmesi. Bundan sadece fayda elde ederiz. Bu durumda söze değil öze bakmakla, hakettiğimden daha fazla tanımlanmanın utancını gözardı edebilirim. Kabuklarımız değişse bile özde ve sonuçta elde ettiğimiz; birbirine değmiş insanlar, hayatlar ve inceliklerdir.
Kimse inkar edemez; bir gün mutlaka bir yerde, sizin sözlerinizle bende yarattığınız hissin kıymetinden dem vuracağımı...
Sofra da, bahçe de, hayat da dostlarla anlamlı. Bir gün soframda buluşmak isteğiyle...

Racon meselesi de şu: bazı barlarda daimi ve kalantor müşteriler bir şişe viski açtırır, üzerine adı yazılır. Her geldiğinde onun şişesinden viskisi verilir ona ve hesap ödemeden çıkar gider. Ağır racondur. Ben de 30 kg.lık gübreyi ucuza bulduğumda taşımam mümkün olmadığı için bunu yaptım. Olay budur

TuruncuHis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2009, 20:26   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Galeri: 6
Turuncuhis yeniden Merhaba,

Yolum İzmir'e ilk düştüğü zaman sizi arayacağım. Hatta yaz tatili sırasında İzmir'de bir Ağaçlar net toplantısı yapılırsa katılmayı ve hepinizle tanışmayı çok isterim. Selamlar ve çok sevgiler.

seleste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2009, 09:41   #33
Ağaç Dostu

Minem's Avatar

Giriş Tarihi: 24-09-2008
Galeri: 12
Sayın TuruncuHis; sizi az da olsa tanıdığıma sevindim. Röportajınızı okurken bar sahnesi gözümde canlandı
Umarım içinizdeki bu enerjik çocuğu hiç kaybetmezsiniz.

Minem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2009, 10:58   #34
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Sevgili Turuncuhis, sizi tanıdığıma sevindim. Kaleminiz çok güzel ve akıcı. Siz kitap yazın bizde okuyalım, konusu önemli değil. Benim Türkçemin kıt olduğunu anlamışsınızdır. Cümle kurmakta zorlanıyorum. Sevgilerimle.

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2009, 13:42   #35
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Minem Mesajı Göster
Sayın TuruncuHis; sizi az da olsa tanıdığıma sevindim. Röportajınızı okurken bar sahnesi gözümde canlandı
Umarım içinizdeki bu enerjik çocuğu hiç kaybetmezsiniz.
Teşekkür ederim sayın Minem,

Ben de sizin yoğurt kabından saksı aranjmanı projenizin son halini merak ediyorum (yanlış hatırlamadığımı sanıyorum, sardunya ile denemiştiniz hani)

İyi dilekleriniz için bilmukabele...

Eski 03-04-2009, 13:54   #36
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 Mesajı Göster
Sevgili Turuncuhis, sizi tanıdığıma sevindim. Kaleminiz çok güzel ve akıcı. Siz kitap yazın bizde okuyalım, konusu önemli değil. Benim Türkçemin kıt olduğunu anlamışsınızdır. Cümle kurmakta zorlanıyorum. Sevgilerimle.
Rica ederim sayın nazlı06,

Önemli olan insanların birbirini anlaması, dinlemesi. Dil buna katkı sağlar sadece.
Gerisi artniyetsiz oldukça kendiliğinden gelir.
Bu sitede, olumlu taraflarıyla davranma refleksi oluşmuş herkeste; gündelik hayatımızda gözardı ediverdiğimiz incelikleri sürekli parlattığı için bu platformu sevdim ve "bir daha asla" dediğim halde, bu foruma sırf bu nedenle üye oldum.

Sizi de gıyabınızda tanıyorum; bir de hemşehriyiz. Ağaçlar'a üye olana dek, Ödemiş ve Bayındır'ın fidan, çiçek merkezi olduğunu bilmiyordum. Ki, bir ayağım çocukluğumdan beri sürekli oradadır.

Çiçeklerle kalın...

Eski 05-04-2009, 00:53   #37
Ağaç Dostu

Mine's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2007
Galeri: 32
Sevgili TuruncuHis Sona kalan dona kalır derler ya, o hesap işte benimki, yoğunluğumun bedelini, 37. mesaja yetişerek ve yazmayı isteyeceğim konuların neredeyse hepsini diğer keskin zekalı arkadaşlarıma kaptırarak ödüyorum, ama az buçuk beni çözdün sen, bende laf bitmez Sana diyorum ki, sen kitap gibi bir insansın, oku oku bitmezsin, bununda bir sırrı var tabii, öğrenmeye doymadığını görebiliyorum, içindeki bilgiye aç çocuk hiç doymasın da, hep öğren ve bilgini diğer insanlara taşı... Bugün çalışırken izleyemeyip sadece dinleyebildiğim bir filmde '' Bir insan size herhangi birşey öğrettiğinde, kendinden bir parçayı da size geçirmiş olur'' diyordu. Bence herkese bir parça TuruncuHis iyi gider.... Sevgim ve en iyi dileklerimle...

Mine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2009, 01:20   #38
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Mesajı Göster
Sevgili TuruncuHis Sona kalan dona kalır derler ya, o hesap işte benimki, yoğunluğumun bedelini, 37. mesaja yetişerek ve yazmayı isteyeceğim konuların neredeyse hepsini diğer keskin zekalı arkadaşlarıma kaptırarak ödüyorum, ama az buçuk beni çözdün sen, bende laf bitmez Sana diyorum ki, sen kitap gibi bir insansın, oku oku bitmezsin, bununda bir sırrı var tabii, öğrenmeye doymadığını görebiliyorum, içindeki bilgiye aç çocuk hiç doymasın da, hep öğren ve bilgini diğer insanlara taşı... Bugün çalışırken izleyemeyip sadece dinleyebildiğim bir filmde '' Bir insan size herhangi birşey öğrettiğinde, kendinden bir parçayı da size geçirmiş olur'' diyordu. Bence herkese bir parça TuruncuHis iyi gider.... Sevgim ve en iyi dileklerimle...
İlk cümleni okuduğumda "sende laf yetmezliği yok ki" demeyi planlamıştım ama benden önce davranıp teşhis yapmışsın sevgili arkadaşım
Son toplantıda yokluğunu hissettik ama gerekçesi iş olunca içimiz de rahat etti.
Çok güzel bir replik, saptama. Ardındaki cümle için de sadece teşekkür eder zarif kadınlar ama ben bir "ama..." ekleyip "hayır.." la devam ederim Pek bir utandım bu denli takdir edilmekten çünkü.
Bu bilgi açlığı tedavilik bir sorun haline gelmediği sürece iyi birşey tabii ama ben yaş ilerledikçe öğrenecek, yapacak ne çok şey olduğu telaşına kapılıverdim. (buyrun "ama" lı bir cümle. "hayır" ı kullanmamak için de çaba sarfettim)

İçten ve nazik mesajın için teşekkür ederim. En kısa sürede görüşüp, çene yarıştırmak dileğiyle...Bir de merak ediyorum tabii; bu sefer kaç çeşit tohumla geleceksin

Eski 06-04-2009, 15:40   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-06-2007
Galeri: 35
Turuncu His Merhaba yazınızı çok daha önce okumama rağmen şimdi yazma fırsatı bulabildim. Yazım tarzınız gerçekten güzel, bir de kullanıcı isminizi beğendim neden Turuncu His ki Aslan Burcundan mısınız Size ömür boyu mutluluklar bol tohumlar büyük ağaçlar lezzetli meyveler ve sebzeler dilerim,

Baldaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2009, 18:06   #40
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Sevgili Baldaş,

Bu yıl hiç bitmeyen yağmurlarla, doğal melankolinin bir şehre nasıl yerleştiğini anladım. Bir de Ege'de kavurucu yazdan önce kısa süren yeşili uzun süre görünce bu yıl, Rize'nin yeşilini tahayyül bile edemiyorum.
Çocukluğumdan beri turuncu rengi çok severim ama sonra takıntı gibi birşey oldu; her giysimi, aksesuarımı "hiç turuncu birşeyim yok" diyerek almaktan her şeyim turuncu oldu; hatta evimi bile turuncuya boyattım Yabancı bir siteye üye olurken de turuncu takma adını kabul etmeyip "his" gibi birşey önerdi. Ben de bu ikisini yanyana getirmenin iyi olacağını düşündüm.
Mesajınız için çok teşekkür ederim. Size de bereketli topraklarınızın daimi olmasını dilerim.

Sevgiler...

Eski 09-04-2009, 23:41   #41
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Burayı bir anda kendi alanım gibi görüverdim.

Arkadaşlarım,
Siz hiç çok çaresiz olduğunuzu sandığınız anda aldığınız en büyük eleştirinin dostlarınıza dostluk yapma fırsatı sağlamamak olduğunu duydunuz mu?
Arkadaşınızın ev almaktan vazgeçip, size yaşama fırsatı sağlamayı tercih ettiğini,
yardım istemediğiniz için kendini kötü hissettiğini,
tüm sorunlarınızın bir anda dostlarınız tarafından hesapsızca giderildiğini yaşadınız mı?
Komşunuzun iş bulmanız için ibadet ederken, başka bir yere taşınmanız kaygısını taşıdığı için, onun için , daha az uyumak daha çok yol katetmeyi göze aldınız mı?
Çoğaltamadığım örneklerin fazlasını yaşamanızı umuyorum. Altında ezildiğim bir zenginliği yaşıyorum. Dilerim hepiniz böyle ezilirsiniz...
Cümlelerim bozuk, sağlam olsa da eksik. Çok zenginim ben, çok. Paha biçilmez dostlar biriktirmişim para yerine...
Ayaklarım yerden kesik, aklım yerinde değil. Bana sonsuz yaşama fırsatı sunan dostlarımın anneleri domates ve çilek fideleri arayıp bulmuşlar, doğum günü hediyesi yapmak için.
Bu incelikleri anlatamam diyeceğim ama anlarsınız. Yaşlı insanlar sokaklarda sadece beni mutlu edecek materyali aramak için dolaşıyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Yaşamak demek, hayat demek, insanlık demek....Bu şehri seviyorum...

YeniBON beğendi.
Eski 18-08-2018, 13:06   #42
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Turunçuhis

2009 Senesinde forumda selluka bitkisi yetıştirilmesi için yapılması gerekenler sayfasında tanıştık
Güzel akıcı bir Türkçe ve selluka aşığı
Sellukayı yetiştirmek istiyor İzmirde yaşıyor
O zamanlar herkese gönderdiğim gibi tohum gönderdim 2 defa olmadı fidesini gönderdim oda olmadı
Yazdığı son mesaj ben bir tohum bile yetiştiremiyorum canım çok sıkılıyor balkondan atlamayı düşünüyorum
Sabah erkenden üzerinde çiçekleri olan bir fidanı kargoya verdim
Sayın Turunçuhis seni özlemle arıyoruz

ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024