agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)
Reklam


Beğeni Düzeni19Beğeniler

Cevapla
 
Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-12-2008, 20:21   #1
agaclar.net
 
malina's Avatar
 
Giriş Tarihi: 03-04-2004
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 37,925
Galeri: 90
Adalet Yağcı

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Yayla evimin bahçesine diktiğim ağaçlarım için bakım önerileri arıyordum, öyle ki, kime sorsam farklı bir şey söylüyordu, en iyisi kendim araştırıp bulayım dedim.

Aradığım her ağacın bitkinin kaynak olarak gösterildiği yer çoğunlukla Ağaçlar.Net'ti, merak edip biraz araştırma yapayım dedim, ama başından kalkmak ne mümkün, sayfalar dolusu bilgi, oku oku bitmiyor, her şeyi merak ediyorum, kim ne sormuş ne cevap verilmiş.

Yok böyle olmaz dedim, hiç yaptığım bir şey değildi Forum üyeliği, ama hemen kayıt yaptım ve o gün bu gündür bir daha çıkamadım. Hatta bu günlerde başladığım bilgisayar kursunda bile iki arada bir derede sitedeyim, bağımlılık böyle bir şey demek ki.

Burada neler öğrendiniz?

Burada öyle çok şey öğrendim ki, öncelikle bitkilerimin ağaçlarımın en doğru şekilde nasıl bakılacağını, gübrenin suyun toprağın nasıl kullanılacağını (bu konularda doğru dürüst fikir sahibi değildim) ve çok önemli bir şeyi, paylaşmayı öğrendim.

Arkadaşlarım hiç bir karşılık beklemeden çelikler tohumlar gönderdiler, çok mutlu oldum.

Onların neşesini, sevincini hüznünü paylaştım, bir önemli konu da Türkçemizi doğru yazmayı öğrendim ve öğreniyorum (de da eklerinin ayrı yazıldığını bilmiyordum).

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Üzgünüm, ben henüz diğer üyelere bir şeyler öğretecek kadar bilgiye sahip değilim, özellikle bitkilerin Latince isimleri hiç aklımda kalmıyor.

Ben henüz beş aylık bir üyeyim, bir çok şey öğreneceğim o zaman ben de yardımcı olabilirim arkadaşlarıma, yinede bildiğim konularda çevremdekilere küçük yardımlarım oluyor.

Sizi tanıyalım

1950 yılının başında Ürgüp'te doğdum, ilkokul bittikten sonra devam etmedim, zaten o yıllarda İstanbul'a göç ettik.

1967 yılında evlendim, 68 yılında bir erkek çocuk annesiydim. Eşimin vazifesi dolayısı ile, Merzifon, Çanakkale, Mardin de bulundum, Kızımı 78'de Mardin de dünyaya getirdim.

Eşim 1980 de emekli olunca Mersin'e yerleştik, sonra çocuklar büyüdü, kızım üniversiteye başladığında birden boşluğa düşmüş gibi oldum, kolları sıvayıp önce orta okulu sonra da liseyi dışardan bitirdim (46 yaşında).

Kitap okumak, en büyük meşguliyetimdi, hâlâ öyle, nedense diğer hemcinslerim gibi dikiş dikmek örgü veya dantel yapmak pek hoşlandığım şeyler olmadı; bunları da yaptım tabii zaman zaman ama pek keyif almadım.
Günün birinde hayalimdeki bahçeli evime kavuştum, burada yaşadığım mutluluğu tarif etmem imkansız, bahçemde çıkan yabani otları bile sever okşarım, çiçekler derseniz onlar içinde aklımı oynatırım.
Şimdilerde bahçemi yeniden düzenlemek için kolları sıvadım yine, 350 mk. kadar bir yer ama beni mutlu etmeye yetiyor.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Elimden gelseydi bütün zamanımı demek isterdim, çocukluğumda en özendiğim meslek postacı olmaktı, onların taşıdıkları her mektupla nasıl bir sevinç getirdiklerini düşünür "keşke ben de postacı olsam" derdim.
Yirmili yaşlardan itibare favorim çiçekçiler oldu, hani deseler ki gel bedava çalış sırf o çiçeklere dokunabilmek için çalışırdım.
Yine de yazın günümün en az iki üç saati, kışın da yarım saati çiçeklerimin bakımıyla geçer.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Öyle güzel bir yer ki, her şey o kadar güzel ki, hani Erol Evgin'in bir şarkısı vardı ya "Sen başkalrına benzeme sakın, hep böyle kal" işte öyle.
Zaten olması gerekenler yöneticilerimiz tarafından, arkadaşlarımızın önerileri ile oluşturuluyor, daha ne olsun yani satış sayfalarımız bile var, Bal bile satabiliyorlar.

Belki, üyelerin avatar dışında küçük bir fotoğrafları olabilirdi üyelik sayfalarında, birbirimizi daha iyi tanıyabilmek için.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Yeni üyelerimiz yazmaktan çekiniyorlar, belli bir süre belki olabilir ama ilerleyen zaman içinde daha girişken olabilirler, bir de siteye üye olup üç beş mesaj yazdıktan sonra unutup gidiyorlar, hiç vakti olmayanlar bile haftada bir kaç saatini ayırabilir.

Bazan da gereksiz sürtüşmeler oluyor, bunlar özel mesajlarla halledilse daha iyi olur.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Bitkisiz bir dünya düşünemiyorum, biraz klişe olacak ama, bana gerçekten terapi yapıyor bitkilerim, bütün gün bahçede çalışmış olsam bile, iki saat ev temizliği yaptığım kadar yorulmuyorum.

Türlere gelince, sanırım ilgilenmediklerimi yazsam daha kolay, bana kızmasınlar şimdi, Başta etoburlar, katüsler çiçek açmayan cinsler.
Geri kalanların hepsine de deli olurum. Bunların dışında sanırım sarılıcı türlere karşı daha fazla zaafım var, özellikle de clematislere.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Bahçemi ilk şekillendirdiğim sıralardı, bütün ağaçlardan olsun istiyorum, bildiğim en iyi yere gittim, en güzel görünümlü ağaçları seçtim.
İkinci yıl meyveler kendini göstermeye başladı, ben heyecanla bekliyorum nasıl olacaklar diye, sonunda Şeftalilerim harap çıktı, Elma diye aldığım ağacım Muşmula verdi, Cevizim de Pikan Cevizi çıktı. Ben daha bu sene yeniden bir elma fidanı dikebildim.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Daha bilinçli bir bahçevan olmak istiyorum, bahçemi hemen hemen boşalttım, arkadaşlarımın tavsiyesi ile daha mükemmel bir hale getirmek istiyorum.
Eskiden ne yaptığımı bilmeden her şeyi her yere dikiyormuşum.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Maalesef, böyle bir şansım olmadı, son İstanbul toplantısına ruhum eşlik etmişti ama

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Evet bir kitabım var, ama şu anda yaylada olduğu için ismini hatırlayamadım, Selçuk Üniversitesi Ziraat fakültesi Profesörlerinden iki tanınmış isim, ama gerçekten hatırlayamıyorum, sitemizin E Dergilerini de zevkle okuyorum.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Hepimiz şöyle ya da böyle doğayı sevip korumaya çalışırız değil mi, ama benim bir yeğenim var, bir gün o nunla bir dağa tırmandık, etrafta kayalıklar ve ağaçlardan başka kimse yoktu, yeğenim çok mutlu oldu, bir sigara yaktı içtikten sonra izmaritini yanındaki peçeteye sarıp peçeteyi çantasına koydu, çok duygulanmıştım, aynı gün dört yapraklı bir yonca buldu ama onu dalından kopartmaya kıyamadı.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Fotokritik üyesiyim yalnızca, ama aktif değilim, bir kaç yükleme yaptıktan sonra gördüm ki al gülüm ver gülüm puanlaması yapılıyor.
Bizim sitemizde dostluk var, paylaşım var, burası nezih bir yer.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Hayır almadım, imkanım olsaydı elbette isterdim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Her gün eğer vaktim varsa üç dört saat, yoksa da arada bir kaçışlar yapıyorum.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Kitaplarım var, Parapsikoloji ilgimi çekiyor, İstanbul Metapsişik ve ilmî araştırmalar derneğinin dergilerini ve kitaplarını yıllarca okudum, reenkarnasyona inanırım.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Evet, önce bana tohumlar geldi, sonra da ben dağıttım, bundan sonra daha katılımcı olacağım, bir yığın tohum aldım çünkü.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Ben bütün arkadaşlarımı çok seviyorum, kalasik oldu değil mi? Gerçekten o kadar değerli dostlarım var ki birinin adını unutsam diğerlerine haksızlık etmiş olurum. Bir çok kişinin Adalet ablası oldum, ilk abla diyen Mermaid'i sevgiyle anıyorum.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Bir zamanlar Atatürkçü Düşünce Derneğine üye olmak istemiştim, oradaki gayrıciddi şeyleri görünce vazgeçtim.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Elbette katılmanın gerekliliğine inanıyorum, sesimizin duyulması lazım, kendi kendimize homurdanmakla hiç bir şeyi çözemeyiz.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Tabii ki hayır, TRT2 nin dışında bu konuda düzenli yayın yapan kanal yok, eskiden olduğu kadar bile belgesel vermiyorlar.

Bence her kanalın belli gün ve saatlerde (gece yarısı değil tabi) belgesel yayınlama zorunluluğu olmalı.

Toplum avantür filmlerle doyuruluyor, çocuklar ne öğreniyorlar televizyondan, vurmayı kırıp dökmeyi. Bu tarz filmlere de bir sınır getirilmeli

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Şehirde yaşayıp bahçesi olmayanlar için çok güzel bir imkan, bütün şehirler de uygulanabiliyormu bilmiyorum ama meraklıları küçücük alanlarda harikalar yaratıyorlar.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:Ladin
çiçek;Clematis
kitap: Kelebek
şarkı: Dönülmez akşamın ufkundayız
müzik grubu/müzik sanatçı: Farid Farjad
ressam:Gogen
şair:Nazım Hikmet
film: Love Story
web sitesi:Agaclar.net

 
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2008, 20:47   #2
Ağaç Dostu
 
günebakan's Avatar
 
Giriş Tarihi: 09-09-2008
Şehir: İstanbul.
Mesajlar: 5,388
Adalet hanımcığım size maşaallah demekten başka ne denir azmin elinden hiçbirşey kurtulmazmış sizde bunun kanıtlarından birisiniz Allah tüm hayal ettiklerinize kavuşmayı nasip etsin sizi tanıdığıma çok sevindim

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2008, 20:50   #3
Ağaç Dostu
 
Ludisa Excellence's Avatar
 
Giriş Tarihi: 10-11-2007
Şehir: izmir
Mesajlar: 225
Galeri: 19
Gerçi ayrımcılık gibi olamsın, şimdiye kadar kimseye yorum yazmamışım ama.
Bu paragrafı görünce, bir konuşasım geldi.

Alıntı:
...
Türlere gelince, sanırım ilgilenmediklerimi yazsam daha kolay, bana kızmasınlar şimdi, Başta etoburlar,
...
Oldu mu şimdi, Adalet Hanım?


Bu, bu ve bunlar....

Sevilmezler mi?

Alıntı:
Geri kalanların hepsine de deli olurum.
Umarım bu geri kalanların içinde orkideler vardır.

Şaka bir yana, sizi tanımak çok güzel, teşekkürler. Herşey gönlünüzce olsun.

Saygılar.

Ludisa Excellence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2008, 20:56   #4
Ağaç Dostu
 
Penelophe's Avatar
 
Giriş Tarihi: 30-04-2007
Şehir: İzmir
Mesajlar: 5,469
Galeri: 373
Adalet Hanım, azminize hayran kalmamak elde değil, tebrik ederim, iyiki aramızdasınız.

Kelebek sanırım Henri Charriere'nin. Orada da azmin zaferi anlatılıyordu, çok sürükleyici bir kitap, Banko'yu da okumuşsunuzdur umarım.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2008, 21:42   #5
Ağaç Dostu
 
Kiraz's Avatar
 
Giriş Tarihi: 13-02-2008
Şehir: istanbul
Mesajlar: 4,641
Galeri: 73
Adalet Hanım, sizi tanımak çok güzel. Şehirler uzak olsa da bizler yakınız sanki.

Yapacak çoook iş var çok, tüm uğraşılarınız için kolay gelsin. "Kelebek"in azmi sizden de eksik olmasın

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2008, 22:08   #6
Ağaç Dostu
 
Ülker's Avatar
 
Giriş Tarihi: 17-11-2008
Şehir: İZMİR
Mesajlar: 1,532
Galeri: 1
Adalet Hanım Allah kalbinizden bu sevgi ve yaşama azmini eksik etmesin,harikasınız.
Dernek hakkında söylediklerinize de katılmaya başladım maalesef,keşke her oluşum bu site kadar ciddi ve amacına uygun olsa...

Ülker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2008, 23:48   #7
Ağaç Dostu
 
Giriş Tarihi: 16-05-2007
Şehir: YALOVA
Mesajlar: 4,833
Eşim 1980 de emekli olunca Mersin'e yerleştik, sonra çocuklar büyüdü, kızım Üniversiteye başladığında birden boşluğa düşmüş gibi oldum, kolları sıvayıp önce Orta Okulu sonrada Liseyi dışardan bitirdim (46 yaşında)......................

Türkçemizi doğru yazmayı öğrendim ve öğreniyorum(de da eklerinin ayrı yazıldığını bilmiyordum).........

Bizim sitemizde dostluk var, paylaşım var, burası nezih bir yer..............

Maalesef, böyle bir şansım olmadı, son İstanbul toplantısına ruhum eşlik etmişti ama.

Öyle güzel bir yerki, her şey o kadar güzelki, hani Erol Evgin'in bir şarkısı vardıya"Sen başkalrına benzeme sakın, hep böyle kal" işte öyle.
Zaten olması gerekenler yöneticilerimiz tarafından, arkadaşlarımızın önerileri ile oluşturuluyor, daha ne olsun yani satış sayfalarımız bile var, Bal bile satabiliyorlar.
.................................................. .................................................. ........
Bazan da gereksiz sürtüşmeler oluyor, bunlar özel mesajlarla halledilse daha iyi olur.

Merhabalar!

Torosların azimli ve kararlı kızı. Beni elinde tokacınla kovalasanda bunları yazmamı engelleyemessin.

Bizim hepimizin eli tokaçlı ablası olduğunuz doğru. Bizimle ağlayıp güldüğünüze ne diyeceksiniz bakalım. Aslında bizler Güler hanım ve sizden öyle şeyler öğrendik ki yazmakta zorlanıyorum şu anda. Şahsen ben payıma düşeni fazlası ile aldım ve almaya devam ediyorum bilesiniz.

Her şey bir yana şu kopyaladığım son cümlenizin ateşli bir savunucusuyum. DOSTLUK varken KIRGINLIK niye diye kendime sorar dururum.

Yazdıklarınızdanda olsa sizi tanımak çok ama çok güzel inanın.

Anadolu divanesi ve ailesinden Torosların nazlı kızına selam olsun.

Saygıyla.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 04:41   #8
Moderatör
 
Güler's Avatar
 
Giriş Tarihi: 26-04-2007
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 27,712
Galeri: 103
Sevgili adalet yağcı, dün akşam içimizden birinde sizi tanıtma yazısı çıkmış. Çok yorgıun olduğum için şöyle bir okuyup yattım. Niyetim, sabah yeniden içime sindire sindire okumak ve bir iki satır birşey ilâve etmekti.
Samimi duygularınızı bizlerle ne kadar güzel paylaşmışsınız, teşekkürler. Çok da güzel konulara dokunmuşsunuz bunun için de teşekkürler.
Azminiz, dostluk anlayışınız o kadar takdire şayan ki, yazınızı okuyunca '' işte, tanışmamış da olsam zihnimde düşündüğüm Adalet hanım'' dedim.
Sizi tanımak güzel, (inşallah en kısa zamanda da yüz yüze tanışırız) sizinle bu sitede olmak daha da güzel.
Herşeyin gönlünüzce olmasını, sağlıklı ve mutluluk içinde olmanızı dilerim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 08:27   #9
Ağaç Dostu
 
Oğuzhan's Avatar
 
Giriş Tarihi: 23-07-2006
Şehir: Karabük
Mesajlar: 4,526
Sevgili Adalet Abla ,
Sizi tanımak güzel.Hayatta tüm güzellikler sizinle olsun.Bahçeniz eminim çok güzel olacak.Bu kadar azmin elinden hiçbir şey kötü olmaz.
Sevgiler.

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 09:02   #10
Ağaç Dostu
 
Süha Şendoğan's Avatar
 
Giriş Tarihi: 01-06-2007
Şehir: Yalova
Mesajlar: 896
Galeri: 38
Adalet hanım,
Samimi duygularla kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz.
Azminizden dolayı sizi candan tebrik ederim.

Süha Şendoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 10:42   #11
Ağaç Dostu
 
Minem's Avatar
 
Giriş Tarihi: 24-09-2008
Şehir: İstanbul-Beylikdüzü
Mesajlar: 573
Galeri: 12
Siteye üye olduktan sonra sizin isminizi okuduğum her konuda öğretmenim aklıma geliyordu.(Adı Adalet'ti) Siz de en az öğretmenlerimiz kadar öğretmeyi ve öğrenmeyi seviyorsunuz. Burada olmanız, bildiklerinizi paylaşmanız ve hoşgörünüz gözardı edilemez.
Sizi az da olsa tanıdığıma çok memnun oldum.

Minem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 10:56   #12
Ağaç Dostu
 
Ayşe's Avatar
 
Giriş Tarihi: 15-04-2008
Şehir: izmir
Mesajlar: 171
Sevgili Adalet Hanım. Hani ''parası için değil sırf çiçeklere dokunabilmek için bir çiçekçide çalışmak isterdim'' diyorsunuz ya..Bir insan çiçeğe, yeşile bu kadar mı sevdalı olur? Aynı duyguları yaşayan biri olarak sizi o kadar iyi anlıyorum ki.

Allah size her zaman rengarenk bahçeler nasip etsin inşallah.

Ayşe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 12:23   #13
Ağaç Dostu
 
limon's Avatar
 
Giriş Tarihi: 14-03-2007
Şehir: istanbul
Mesajlar: 6,267
Galeri: 637
Adalet hanım, sizi daha yakından tanıdığıma çok memnun oldum. Bahçenizde, sevdiklerinizle, bitkilerinizle, uzuuun, sağlıklı yıllar geçirmenizi dilerim.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 12:26   #14
Ağaç Dostu
 
Giriş Tarihi: 19-06-2008
Şehir: Artvin
Mesajlar: 394
Galeri: 26
Adalet hanım, gerçekten kendinizi çok samimi bir şekilde anlatmışsınız. Sizi tanımak çok güzel. Zaten insanlara yaklaşımınızın ve hayata bakış açınızın pozitif olmasını mesajlarınızda da yansıtıyorsunuz. Gerçekten de, güzel bakan güzel görür, güzel gören hayatından lezzet alır. Siz bu sözü gerçekleştiriyorsunuz.
Sevgi ve selamlarımla...

Emine Aktaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:01   #15
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Günebakan;
Bu sayfayı bu gün gördüm, teşekkür mesajlarımda oldukça gecikmişim, hepinizden özür diliyorum.
Ben de burada sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum, hepinizi de çok seviyorum.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:05   #16
Ağaç Dostu
 
ilker_eroglu's Avatar
 
Giriş Tarihi: 27-07-2007
Şehir: İstanbul-Hadımköy
Mesajlar: 1,284
Galeri: 4
Sn Adalet Hanim,

Önce bir genç olarak azminize hayran kaldığımı ve birazda kendimden utandığımı söylemek isterim.

Sizin okumayla ilgili yazmış oldugunuz satırları bir çok imkan bulupta okumayan bireyler için çok iyi bir örnek olur.

Bizle beraber nefes aldığınız ve kalbiniz bizle attıgı için teşşekkürler.

Saygılarımla

ilker_eroglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:16   #17
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Alıntı:
Oldu mu şimdi, Adalet Hanım?
Sevgili Ludisa Excellence;
Sözlerimi geri aldım, üzerime yıldırımları çekeceğimi biliyordum
Kaktüs kardeşliği ve etobur cuları küstürmek istermiyim hiç
Ama ne yapayım ki, diğerlerini daha çok seviyorum, fakaaat, kaktüs ve etoburları da sevebilirmişim yani, gerçekten, çok da güzellermiş.

Şimdi bana yazmanıza vesile oldukları için daha yakın hissettim kendimi onlara

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:23   #18
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Penelophe;
Nazik sözleriniz için teşekkür ediyorum, evet Henri Charriere nin Kelebeği, Banko yu da okumuştum, ama Kelebek hafızama öyle bir kazınmışki, filminden aynı keyfi alamadım.

Burada olmak, sizlerle olmak, kabul görmek, benim için büyük bir ayrıcalık.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:27   #19
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Nurbahar;
Kendimi sizlerin arasında çok şanslı hissediyorum, bu sitede sizlerle öyle çok şey öğreniyorumki, hepiniz ailem gibisiniz.
Daha pek çok güzellikleri paylaşırız inşaallah.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:34   #20
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Ülker;
Bir gün hepinizle yüz yüze tanışmayı diliyorum, ama bizler birbirimizi mesajlarımızdan bile tanır olduk öyle değilmi.

Dernek konusu maalesef öyle, giderken çok büyük bir heyecan içindeydim, oraya vardığımda yöneticilerin çok alakasız konulardan bahsettiklerini duyunca şoke oldum, derneğin gelirini artırabilmek için neler yapılabileceğini konuşup durdular, ruhu yoktu yani.

Oysa o derneğe üye olan herkes seve seve bağışta bulunacak kadar seviyordu ATA sını.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:41   #21
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili CemalS
O kadar nazik ve içtensiniz ki, ve bir o kadar da mütevazı...
Sağolun dostum, sizlerin yanında kendimi öyle iyi hissediyorum ki.

Annenize hitab ettiğiniz şekilde bana hitab etmenizden de ayrıca onur duyuyorum, iyi ki sizleri bulmuşum, her zaman varolun sevgili Anadolu Divanesi...

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:42   #22
Ağaç Dostu
 
Ülker's Avatar
 
Giriş Tarihi: 17-11-2008
Şehir: İZMİR
Mesajlar: 1,532
Galeri: 1
Çok haklısınız Adalet Hanım,keşke hevesle koşturup giden onca insanı küstürmeselerdi de adına yakışır kalsaydı.
Ama buralarda sizlerin varlığını bilmek beni okadar rahatlatıyor ki, özellikle sizin hayat hikayenizin 1/100'ünü okuyunca yazmadan edemedim.Allah nazarlardan saklasın,"işte hayat budur" dedirtiyor.
Sizi yazılarınızdan da olsa tanıdığıma çok seviniyorum.

Ülker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:53   #23
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Güler hanım;
Bu gün kendimi bana çok özel hissettirdiğiniz için ben teşekkür ederim, ben de sizleri yüz yüze tanımayı çok istiyorum.

Evet ben gerçekten azimli hatta inatçıyım da biraz, iyimi kötümü bilmem ama, asla vazgeçmem, elimde değil, benim için son ana kadar ümit vardır.

Burada sizlerle olmaktan, bu büyük ailenin bir ferdi olmaktan çok mutluyum.
Hepinizi çok seviyorum.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2008, 23:59   #24
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Oğuzhan;
Ne güzel değilmi, insanlar bir kaç cümle ile bir birlerine kendini iyi hissettirebiliyorlar, ben bunu çok seviyorum.
Bir gün bütün dünyanın bu sitedeki insanlar gibi birbirlerini sevmelerini diliyorum.
Güzel sözleriniz için teşekkürer.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2008, 00:03   #25
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Turco;
Bu siteye üye olduğumda biraz şaşkındım, biraz da korkak, çünkü, site yaş ortalaması 35 i geçmiyordu, eyvah dedim.

Ama aradan çok kısa bir zaman geçtikten sonra sanki kırk yıllık ahbaplarımla konuşuyormuşum gibi rahatladım.
Hepinize teşekkürler ediyorum, iyi ki varsınız.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2008, 00:10   #26
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Minem;
Bu gece kendimi sevgi yağmuru altında sırılsıklam olmuş hissediyorum, bir insan daha ne isteyebilir ki.

İsmimi çok seviyorum, babam üç ay aramış bu ismi buluncaya kadar, ve insanların taşıdıkları ismin yedi özelliğinden en az üçünü taşıdıklarına da inanırım.
Bu vesile ile öğretmeninize de saygılar...

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2008, 00:17   #27
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili WYZX;
Evet ben gerçek bir sevdalıyım, bazan terasımdan görünen küçük orman manzarası beni ağlatır biliyormusunuz.
Beni anlayan birisi olarak sizin de aynı duyguları yaşadığınıza inanıyorum, iyi ki çiçekler, kuşlar kelebekler var, dilerim hep var olurlar.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2008, 00:20   #28
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Limon;
Güzel dilekleriniz için teşekkürler, bir çok konuda sizden pek çok şey öğrendim, bahçenizin en ateşli hayranlarından biriyim.
Unutmadan, Clematisi ilk sizin bahçenizde tanıdım.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2008, 00:27   #29
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili Emine Aktaş;
Yazınızı görünce gülümsemeden edemedim, biz aynı gün üye olmuştuk siteye, ve ilk sizinle yazışmıştık.
Kaç yıl oldu hatırlayabiliyormusunuz, yirmimi, otuzmu, kırkmı?
Bana yazdığınız sıcacık mesajlarınızdan cesaret buldum, her konuda yardımlarınızı esirgemediniz, sağolun varolun.
Beraber yürüdük biz bu yollarda, bundan sonra da yürüyeeğiz inşaallah.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2008, 00:34   #30
Ağaç Dostu
 
Adalet Yağcı's Avatar
 
Giriş Tarihi: 25-06-2008
Şehir: MERSİN
Mesajlar: 11,080
Galeri: 260
Sevgili İlker Eroğlu;
Kahvehanemizin şiirsever genci, inanılmaz güzel, gerçekten güzel fıkraları nerelerden bulup yazıyorsunuz bilmem ama hepsi de süper.

Hatta birara bu fıkraları bir yere toplasam diye de düşünmüştüm.
Sabah sohbetlerimizin vazgeçilmezi, sevgili gecekuşu, nazik sözleriniz için teşekkürler ederim.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Cevapla

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)


Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020