agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-12-2008, 18:09   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
oyaman

Agaclar. net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Emekliliğe karar verdikten sonra İzmirdeki işyerimi tasfiye edip Kuşadası veya Bodrum'dan bir ev almak düşüncesi ile yola çıktık. İzmire daha yakın olması sebebiyle Kuşadasında karar kıldık. Uzun bir süre (5 ay) araştırmalarım devam etti. Sonucunda bana yetecek kadar bahçesi olan çok çok uygun bir fiata, bahçeli bir eve kavuştuk. Köpeğimiz Rita ve kedimiz Minnoşta bu evi çok sevdiler. Her ikiside apartman hayvanı olduğundan, bir nebze de olsa doğal yaşama kavuştular ; bizim gibi. Neyse Uzattım galiba!

Bahçe sahibi olduk ama gerekli donanımımız var mı? Hayır! Site komşularıma baktım, çok cahilim. Böyle durumları hiç sevmem ve herşeyi de merak ederim. Hemen internete sarıldım. Uzun bir araştırmadan sonra Agaclar.net'i buldum. Bu konularda çok cahil olduğum için bir müddet izledim, önbilgilerimi aldım, paylaşımın mükemmel bir şekilde oluştuğunu gördüm ve üye oldum.

Burada neler öğrendiniz?

O kadar çok şey öğrendim ki, site komşularımın tamamına yakının her sorusunu yanıtlayacak durumdayım ve yardımcı oluyorum. Bilgim dahilinde cevaplıyorum. Yetersiz kaldığım anda rehberim tabii ki Agaclar.net!

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Yetiştirdiğim bir bitki ise izlenimlerimi mutlaka yazarım.

Sizi tanıyalım

53 yaşındayım, Ankara doğumluyum ama Ankaray'ı bir türlü sevemedim. Deniz olmadığı için olsa gerek. En güzel gençlik yıllarım Zonguldak'ta geçti, ta ki Eskişehir Kimya Mühendisliği Yüksek Okulunu kazanana dek. Uzun yıllar bir devlet sektörünün değişik fabrikalarında çalıştım, daha sonra özel sektör yıllarım ve ardından kendi işyerim ve firmam, 13 sene sonra kapanış ve emeklilik. Eşim ve ben hayvanları çok severiz ancak benim bitkilere olan sevgim onlara olan sevgimi birazcık gölgeledi dersem yanlış olmaz.
İş bölümü yaptık eşim : Minnoş ve Ritanın bakımı, beslenmesi ve gezdirilmesi ile ilgileniyor. Ben de bahçemizin düzenlenmesi, bakımı, sebze ekimi, evin tadilat ve bakım işleri ile ilgileniyorum.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Yaz aylarında denizden kalan zamanımın tamamını onlara ayırıyorum. Denize gitmediğim zamanlar ise bütün günüm onlarla geçer. Onlarında tıpkı bir çocuk gibi bakıma ve sevgiye ihtiyaçları olduğunu öğrendim. Sevgimi hiç eksik etmem. Çiçeklerini açtıkları zamanlarda emeklerimin karşılığını aldığımı hisseder ve onlara gülümserim, onlarında bana gülücükler attığını inanın hissediyorum. Birkaç günlüğüne bir yerlere gitsem, onları özlüyorum ve bir an evvel eve dönmeyi düşünüyorum. Hayat mücadelesi sebebi ile geç yaşadığım bir aşk olarak niteliyorum ben bunu. Komşularım ile bitki konusundaki sohbetleri de çok seviyorum.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Agaclar.net'te herşeyin mükemmel olduğunu düşünüyorum.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Belirli kişilerin dışında herkesin daha aktif olarak bilgilerini varsa tohumlarını paylaşmasını diliyorum. Tüm üyelerden bu özveriyi bekliyorum.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Beni dinlendiriyorlar, mutlu ediyorlar. Onlarla ilgilenirken kafamın boşaldığını hissediyorum. Yeni türlerle tanışmak onları tohumdan ortaya çıkarmak müthiş bir olgu benim için! Sukulent ve Kaktüs harici hepsi
Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Çocukluğumdan beri göremediğim, güzel kokusu ile hatırladığım, kocaman beyaz ortasında sarı antenleri olan Mis Zambak soğanından bir adedini komşum dikmem için vermişti. Aman ne sevinmiştim. Hemen bahçeme nasıl dikeceğimi bile sormadan diktim. Zavallıcık bir türlü çıkamadı topraktan galiba baş aşağı diktim.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

İleriye dönük planlarım Agaclar.net'e uyduğundan şu anda tam ortasındayım.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Sormayın en büyük üzüntüm bu, Mart 2008 İzmir Çiçek Fuarına geldiğim halde kimselerle görüşemeden ayrıldım. Nasip olursa Mart 2009 da görüşmeyi istiyorum.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Bahçe dergisini düzenli alıyordum ancak son zamanlarda aşırı reklam ve büyük çiçek resimleri koyarak içeriğinden saptıklarını, görsele döndüklerini düşünüyorum. Agaclar.net sayesinde geliştikçe ve bitkileri tanımaya başladıktan sonra, dergide zaman zaman yanlış diyebileceğim bilgilere rastlıyorum. Bu sebeple artık almıyorum. Bilimsel olarak ilgilenenler için bir kitap tavsiye edemiyeceğim.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Tema Vakfı bünyesinde çalışmış emekli bir komşum bana en güzel örnektir.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

İlk günlerde Bahçesel'e de üye idim, ama uzun zamandır uğramıyorum.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Almadım, istemiyorum. Amatörce uğraşmak benim için yeterli.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

İşlerimden kalan zamanım olursa, genelde akşamları oluyor. 3-4 saat. Kış aylarında ise daha fazla.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Mesleğim harici herşeyle. Ahşap işleri, demir doğrama, kaynak, emekli olduktan sonra beyni fazla yormayan bu tip işlere merak sardım.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Katıldım ve katılmaya devam edeceğim. Kış aylarındaki en güzel eğlencem, tohumları zarflamak, postaya vermek. Üyelerin tohumlarım geldi demesini okumak çok güzel. Bana tohum gönderildiği zaman ne kadar sevindiğimi bildiğim için onlarında ne kadar mutlu olduklarını tahmin ederek haz duyuyorum.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Mine Pakkaner, işlerinin ne kadar yoğun olduğunu tahmin edebiliyorum. Onca meşguliyetinin arasında gecenin bir saati bilgisayarını açarak bizlere yardımcı oluyor.
Yine aynı şekilde Şükran Ayalp, Mine hanım ve sizin sayenizde çimlerim bir yaşını sağsalim hasarsız ve kayıpsız atlattı. Binlerce teşekkür.
Sebo'yu gıyabında tanıdığım halde çok seviyorum. Genç yaşında birşeyleri paylaşabilmek için çırpınıyor.
Oğuzhanında bana çok ilginç gelen bir yanı var. Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum.
Yeni bir bitki tohumu veya ilginç bir bitki var sevgili Oğuzhan orada, ben de veya başkalarıda orada bunun neresi ilginç demeyin. İlginç olan Oğuzhanın 2 sorusu :
1- Kokulu mu ? Bunu görünce sevgili Oğuzhan sanırım ince, nazik, kibar bir beyefendi
2- Yeniyor mu ? Bunu görüncede midesine düşkün kilolu bir beyefendi diye düşünüyorum.
Sadece yazılarından tanıdığım için adaşım nasıl acaba diye hep düşünürüm.
Güler Hanım, bahçenizde, kişliğinizde muhteşem, ruhunuz bahçenize yansımış!
Tropik Serayı, profesyonel biçimde uğraştığı tropik bitkiler konusunda bizlere yardımcı olduğu için kutlarım.
Buket Aknar Hanım, Begonvilim donup kuruduğu zaman, erken açmış Bezelye çiçeklerini görünce sizin yaşadığınız Kıbrısta hava ortamı konusunda ne kadar şanslı olduğunuzu düşünürüm.
Sevgili Limon sarmaşıklara olan merakı ve verdiği bilgilerle bizlere her zaman yakın olmuştur.
Sevgili Kürşada, bana Passiflora incarnata ve actinia tohumlarını göndererek bu bitkilere sahip olmamı sağlamasından dolayı minnettarım.
Tüm üyelerin yeni bitkilerle tanışmalarını sağlayan Karınca70, Mahon67, Snowman77 ve Mügeye çok teşekkürler.
Selahattin Yılmaz hocamda bilgilerini hiç esirgemez, bize yardımcı olur.
Yeni üye olmasına rağmen aramıza balıklama dalan ve sitenin sıkı bir takipçisi olan, ayrıca paylaşımları ve bitki sevdalısı olarak genç Tolgahann'ıda Seboya benzetiyorum. Kısacası elindeki tohumları, dağarcığındaki bilgilerini paylaşan herkes benim için olumlu üyelerdir.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Yaşadığım bölge olarak herhangi bir üyeliğim yok, ancak çevremizdeki sahipsiz kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması, bir yuvaya kavuşmaları ve bakımı konusunda kendi mali gücümüzle çabamız oluyor.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Tabii ki katılırım.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

İstediğim içeriğe sahip bir programa rastlamadım, var mı ?

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bahçesi olmayan bitki sevdalıları için güzel bir imkan.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;

ağaç: Yenidünya (Malta eriği)
çiçek; Zambak
kitap: Aziz Nesinin tüm kitapları
şarkı: Smoke on the water
müzik grubu/müzik sanatçısı: Deep Purple
ressam:İbrahim çallı
şair: Nazım Hikmet
film: Dr. Jivago
web sitesi: Agaclar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 18:29   #2
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Sevgili Oyaman,
Sizi tanıdığıma memnun oldum.Hayatta tüm güzellikler sizinle olsun.Sizin gibiler eksik olmasın.

İlahi abi yazıyı okuyunca koptum.
(Oğuzhanında bana çok ilginç gelen bir yanı var. Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum.
Yeni bir bitki tohumu veya ilginç bir bitki var sevgili Oğuzhan orada, ben de veya başkalarıda orada bunun neresi ilginç demeyin. İlginç olan Oğuzhanın 2 sorusu :
1- Kokulu mu ? Bunu görünce sevgili Oğuzhan sanırım ince, nazik, kibar bir beyefendi
2- Yeniyor mu ? Bunu görüncede midesine düşkün kilolu bir beyefendi diye düşünüyorum.
Sadece yazılarından tanıdığım için adaşım nasıl acaba diye hep düşünürüm. )

Bana bir cevap hakkı doğmuş.Ben bitkileri apartman dairesinde balkon ve pencere önlerinde yetiştiriyorum.Yerim dar olduğu için seçici olmak zorundayım.Kokulu bitkileri seviyorum.Bitki delisi olduk.Ne görsem atlıyorum.Biraz maymun iştahlıyım.pÇikolata gibi vazgeçilmez.Mideme düşkünüm ama o kadar fazla kilolu değilim.83 kg falan o civardayım.

Sevgiler,Selamlar
Eşinizle,bitki ve hayvanlarınızla mutlu bir hayat diliyorum...

Düzenleyen Oğuzhan : 02-12-2008 saat 13:05
Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 18:32   #3
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Oyaman, sizi tanıdığıma memnum oldum. Emekliliği böyle hayal edip, buna kavuşmak çok güzel, darısı başımıza. Çiçeklerinizle ve sevdiklerinizle sağlıklı, uzun bir ömür dilerim.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 18:44   #4
Ağaç Dostu

Minem's Avatar

Giriş Tarihi: 24-09-2008
Galeri: 12
Benim de uzun vadede hayalim bir sahil kasabasına yerleşmek. Ne güzel bunu başarmışsınız Sayın Oyaman..Mutlu ve sağlıklı yaşayın inşallah

Nedense isimlere takılıp hanım **** bey olmalarını nicklerinden çözmeye çalıştığım için Sayın Oğuzhan "ilahi abi" dediğin de ben de burada koptum Vallahi nickinizin yalancısıyım Sayın Oyaman

Minem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 18:50   #5
/

Giriş Tarihi: 30-10-2008
Merhaba ,amatörce olmak ,öğrenme isteğini arttırıyor ,ekndi deneyimlerimizi yaşamamıza sebep oluyor.Yaşayarak öğrenmiş oluyoruz ve yaptığımız işten daha fazla zevk alabiliyoruz.Bu açıdan haklısınız.Amatör ruhla ,sevgiyle bağlanalım bitkilere.

cevreizcisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 19:16   #6
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Sizi daha yakından tanımaktan çok memnun oldum. Sevgiler...

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 19:22   #7
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Galeri: 53
Sayın Oyaman; sizi bu vesile ile daha yakından tanımak beni çok memnun etti. Geçen yıl bana gönderdiğiniz tohumlardan yetiştirdiğim latinlerimden aldığım tohumlar bu yıl yeniden yeşerdi. Her baktığımda sizi anıyorum.

Bahçeniz, hayvanlarınız, en önemlisi ailenizle mutlu, sağlıklı bir ömür diliyorum.

Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 19:41   #8
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Aynı hataya ben de başlarda düşmüştüm ama yazılarda belli ettim mi bilemiyorum Oyaman

Oyaman'ın anlamı nedir?

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 19:54   #9
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Sevgili Oğuzhan , fotoğrafını koymakla büyük incelik yapmışsın . 1 . sorundaki tahmin ettiğim fiziğe daha yakınsın . Güler yüzlü , hayat dolusun . Herşey gönlünce olsun , seni tanıdığıma çok memnun oldum .

Oyaman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 19:59   #10
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nurbahar Mesajı Göster
Aynı hataya ben de başlarda düşmüştüm ama yazılarda belli ettim mi bilemiyorum Oyaman

Oyaman'ın anlamı nedir?
Oyamanın anlamı ? O . Yaman yani ; Oğuz Yaman .

Eski 01-12-2008, 20:03   #11
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Sevgili Limon ve Buket hanım ilginize teşekkür ederim . Buket hanım Latin çiçeğinin
yapraklarını salata olarak değerlendiriyorsunuz değil mi ?

Eski 01-12-2008, 20:13   #12
Ağaç Dostu

tolgahann's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2008
Galeri: 5
Sn.Oyaman yazınızı okurken ismimi görünce çok sevindim.Anladım ki bende Ağaçlar net ailesinin bir üyesi olmayı başarmışım.Bu vesile ile sizi daha iyi tanımış oldum.Kaktüs ve scullentler hakkında size katılıyorum.Bir türlü beni sevmediler.Tohumdan aldıklarım çimlenmedi.Yetişkin aldıklarımın çoğu öldü.Bende artık onlarla ilgilenmemeye karar verdim.Sizi tanıdığıma çok memnun oldum.
Bitkili günler dileğiyle...
Tolgahan.

tolgahann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 20:14   #13
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Minem Mesajı Göster
Benim de uzun vadede hayalim bir sahil kasabasına yerleşmek. Ne güzel bunu başarmışsınız Sayın Oyaman..Mutlu ve sağlıklı yaşayın inşallah

Nedense isimlere takılıp hanım **** bey olmalarını nicklerinden çözmeye çalıştığım için Sayın Oğuzhan "ilahi abi" dediğin de ben de burada koptum Vallahi nickinizin yalancısıyım Sayın Oyaman
Sevgili Minem , güzel dileğin için çok teşekkür ederim . Darısı sizin başınıza inşallah . Birde Oğuzhan için yazdıklarım arasındaki şu cümle :
( Sadece yazılarından tanıdığım için adaşım nasıl acaba diye hep düşünürüm .)
Kimliğimi açıklıyor değilmi ?

Eski 01-12-2008, 20:16   #14
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Sevgili Nurbahar , darısı sizlerin ve tüm doğa severlerin başına inşallah ! İlgin için teşekkür ederim .

Eski 01-12-2008, 20:17   #15
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Sizi daha yakından tanıdığımıza sevindik Sevgili Oyaman, ayrıca güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Umarım bir gün bir yerlerde karşılaşırız...

Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 20:29   #16
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cevreizcisi Mesajı Göster
Merhaba ,amatörce olmak ,öğrenme isteğini arttırıyor ,ekndi deneyimlerimizi yaşamamıza sebep oluyor.Yaşayarak öğrenmiş oluyoruz ve yaptığımız işten daha fazla zevk alabiliyoruz.Bu açıdan haklısınız.Amatör ruhla ,sevgiyle bağlanalım bitkilere.
Size sonuna kadar katılıyorum . Profesyonellik , branşlaşmayı getirir oda belirli guruplar veya konularla ilgiyi gerektirir . Bu konuda seracıları örnek verebilirim . Satışı olan bitkilerle ilgilenir ve üretirler ancak değişik bir bitki arasanızda bulamazsınız . Sorduğunuzda ise pek talep olmadığından üretmiyoruz derler . Ticaretin gereğini yapıyorlar haliyle .

Eski 01-12-2008, 20:35   #17
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Sevgili Sebo ve Tolgahann , sizleri tanıdığıma çok memnunum . Bir gün , bir yerlerde karşılaşmayı umuyorum .

Eski 01-12-2008, 20:40   #18
/

Giriş Tarihi: 30-10-2008
Mutlaka bakış açıcı farklı olunca ,burada aradığımız bir çok çiçeği bulamıyoruz.Çünkü pazar payı düşük olunca getirmiyorlar ama onlar açısından da düşünürsek haklılar sonuçta onlar ekmek kapısı olarak yapıyorlar bu işi.

cevreizcisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 21:08   #19
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sanırım o hataya düşenlerden biride benim sizi tanımak güzeldi yalnızca sizi değil bu siteyi tanımak güzel sevgili Oyaman ******* buradaki en güzel şey paylaşmak ister bilgi olsun ister tohum

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 21:11   #20
Ağaç Dostu

tolgahann's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2008
Galeri: 5
Sn.Oyaman eski tarihli konularda size depportive şeklinde hitap edildiğini görüyorum.Kullanıcı adınızımı değiştirdiniz acaba?

tolgahann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 06:40   #21
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Beni de avatarımdaki Köpek fotoğrafından dolayı erkek sananlar çoğunlukta. Biraderim, diye hitab edenler bile olmuştu Kısa bir dönem avatarıma Kedi fotoğrafı koyunca Limon Hanım denilmeye başlandı. Demek ki çoğunluk köpek sevenlerle Erkekleri, kedi sevenlerle Bayanları özdeşleştiriyor diye düşündüm. Bunun sorumlusu "Bir Kedim Bile Yok" diyen Sezen Aksu olsa gerek.

Sevgili Oyaman, dün bir yemek programında yeşil salatanın üzerine rengarenk Latin Çiçekleri ile süsleme yaptıklarını gördüm. Rengarenk tablo gibi bir salata oldu. Bu bitkinin çiçeği de yaprakları da mı yeniliyor?

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 07:39   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-06-2007
Galeri: 35
Yaşasın bu ilk yorumum. Oğuz Bey sizinle tanıştığıma çok memnun oldum. Size aileniz, bitkileriniz kedi ve köpeğinizle birlikte sağlıklı huzurlu bir ömür dilerim. Bahçe fotoğraflarınızı hiç yolladınız mı? En güzel haliyle bahçenizi de görmek isterim...

Avatar konusunda aynı hataya ben de düştüm galiba. Riske girmemek için artık sadece avatar ismini yazıyorum. Aklıma bir anım geldi: Anneme bir gün dedim ki Sunay Akın'ın söyleşisi var beraber gidelim mi ? Bana verdiği cevap: Suna Yakın da kim?

Baldaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 08:03   #23
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Satırlarınızdanda olsa sizi tanımak güzeldi inanın. Doğaya aşkınız dökülmüş satırlarınızdan. Her ne kadar çiçek soğanını ters olarak toprakla buluştursanızda.

Görüşmek dileği ile

Selamlar.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 08:07   #24
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2006
Galeri: 1
Sevgili Oyaman, öyle güzel anlatmışsınız ki sabah sabah yüzümde kocaman bir gülümseme ile okudum hep beraber olmak çok güzel )

papatyam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 10:43   #25
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sayın Oyaman, bu başlığı çok seviyorum, avatar ismi ile tanıdığımız hayali şahsın, hayalden ibaret kalmadığının bir kanıtı.
Yazınızı keyifle okudum, sizin düştüğünüz hataya ben de düşmüştüm(soğanları yatay dikmiştim)soğanları yatay diktiğim için hepside eğri çıkmıştı.
Sizi daha yakından tanıdığım için sevindim, hayatınızı mutluluklar ve çiçekler süslesin hep.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 14:03   #26
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Merhaba Sn. Oyaman,

Sizin bahçenizin fotoğraflarını ve yaptığınız çalışmaları içeren "Oyaman'ın Bahçesi" başlığını en kısa sürede bekliyoruz. Herşey gönlünüzce olsun.

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 19:35   #27
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Sevgili oyaman doğa sever biri olarak sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum, sevdiğimiz bitkide buluşuyoruz,
Liliumların durumları nasıllar

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 19:56   #28
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Evet Tolgahann , deportivo eski nickim türkçe olmadığı ve formumuza yakışmadığı için değiştirdim .
Sevgili Limon , ben bahçeye her çıkışımda Latinlerin yapraklarından bir kaç tanesini mutlaka yerim .Yoksa siz daha tadına bakmadınızmı ? Öyleyse büyük kaybınız var ! Hardalı
andıran bir tadı var ve ben çok seviyorum .

Eski 02-12-2008, 20:01   #29
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Sevgili Baldaş , güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim . Üzgünüm ! ben sizin için henüz bir yorum yapamadım .

Eski 02-12-2008, 20:07   #30
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Sevgili Cemal bey ve Papatyam , sizlerle ve Ağaçlar.net ' in tüm üyeleri ile birlikte olmak çok güzel ! Sevgilerimle .

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024