agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-11-2008, 09:43   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-06-2007
Galeri: 35
Hakkı Bey, Cumhur Bey, Çevreizcisi teşekkür ederim ... Vyssera böyle bir çalışma programlarsanız ben de elimden geleni yaparım. ( Peşin peşin söyleyeyim Bonsaiden pek anlamam, sarmaşık gibi uzayıp giden bitkileri daha çok seviyorum )

Baldaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2008, 13:51   #32
Ağaçsever

timsah gözyaşı's Avatar

Giriş Tarihi: 08-08-2008
Galeri: 1
Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Yeni evliydim. Hediye gelen bir difenbahyamız vardı. Belime kadar gelen gelişmiş bir çiçekti. Artık niye büyümüyor diye kurcalarken kökünü koparmışım, çiçeğin gövdesi elimde kaldı. Ne yapacağımı bilemeden biraz öylece durdum. Sonra aklıma daha iyi bir fikir gelmediğinden toprağına su döküp gövdeyi olduğu gibi yerine geri soktum.

Daha sonra da bir akşam eşime çiçeğin yerini değiştirmesini söyledim (Bak hinliğe bak) Eşim saksıyı kaldırır kaldırmaz çiçek devrildi haliyle. Eşimi bir güzel fırçaladım ve çiçeğimi kırmakla suçladım tabi...
.
.
.
.
yaaa ben de diyordum ki "bu çiçek nasıl devrildi böyle ne sakarım!" diye...
Ama yazın herzamanki gibi çok güzel olmuş ve olayları güzel açıklamışsın
tebrik ediyorum..

timsah gözyaşı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2008, 10:34   #33
Ağaç Dostu

Teşekkür ederim timsah gözyaşı

Eski 30-11-2008, 13:45   #34
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Okurken insanı güldüren bir yazı olmuş, çok beğendim...

Anne tarafım Ofludur, zaten bir Karadenizliden böyle bir yazı beklenirdi...

Sevgili Hemşehrim bu güzel yazın için teşekkür ederiz, çok içten ve çok güzel olmuş...

Seni tanıdığımıza çok sevindik...

Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 07:31   #35
Ağaç Dostu

Teşekkürler Sebahattin. Bir gün memleketine yolun düşerse ( ki düşerse bir daha çıkamazsın onu da söyleyeyim ) mutlaka beklerim... Sevgiler, selamlar derslerinde başarılar dilerim... ( Kefir başlığın için ayrıca teşekkür ederim )

Eski 01-12-2008, 10:28   #36
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Galeri: 787
Baldaş,

Sizi tanımak çok güzel sayın baldaş. Kırılan çiçeğiniz için üzüldüm, siz de az kurnaz değilmişsiniz hani. Dilerim her şey gönlünüzce olur.

Mesajımı değiştirdim

Düzenleyen caucasus : 03-12-2008 saat 10:37 Neden: Kelime değişikliği.
caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 14:32   #37
Ağaç Dostu

Sevgili caucasus daha yeni geldim yahu ne demek sizi tanımak güzeldi yoksa beni gönderiyor musunuz ? Neyse siz de Kafkasyalı olduğunuza göre sizinle de akraba sayılırım, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim...

Eski 01-12-2008, 16:05   #38
Ağaç Dostu

vayvayvay's Avatar

Giriş Tarihi: 27-06-2007
Galeri: 1
Sevgili Baldaş...Güzel dostluklara... Sevgiler

vayvayvay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2008, 17:01   #39
/

Giriş Tarihi: 30-10-2008
Ben karadenize gittim ama belirli yerlere gitmek nasip oldu. Artvin-arhavide 6 ay kaldım. Kastamonu'ya 3 kez gittim kurs için. Karadenizde en çok merak ettiğim yerler yanlış hatırlamıyorsam Çamlıhemşin Rize de olsa gerek.Birde ayder yaylasını görmeyi çok isterim.Geçen sene hizmetiçi kurs yazdım Rize'yi görmek için ama maalesef çıkmadı.Artık başka bir zamana.Memleketimizin her yerinde ayrı bir güzellik var.Genelde elime geçen belgesellerden **** tv'lerde yayınlanan gezeli görelim gibi proğramlardan takip etmeye çalışmaktayım ama illada bir yeri gerçek anlamda anlamak için görmek gerektiği kanaatindeyim. Bir söz var Van ilinin girişinde yazılı olan ama kim söylemiş bilmiyorum.' Gidemediğin hiç bir yer senin değildir ' diye.Bende görmek ,bilmek ve hissetmek isterim.Memleketin her köşesindeki güzellikleri.Her sene belirli yerlere giderek oraları tanımak ,doğayla içiçe olmak hoşuma gider.Güneşin açışını ve ardından yağan yağmur ve sonra tekrar güneşin gelmesini bir kaç dakika içinde yaşamak ,yeşilin 70 çeşit rengini görebilmek çok farklı bir şey ,ben bunları yaşayabildim Karadenizde.Anlatmak zor anlamak igördüğümüz zaman çok kolay.

cevreizcisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 00:22   #40
Yeni Üye

sema.izmir's Avatar

Giriş Tarihi: 24-11-2008
sizden etilenmemek mümkün değil.....!

sevgili baldaş, ben bu siteye yeni üye olanlardanım, ben 43 yaşında emekli bir bayanım eşim ve ben balkesire bağlı burhaniyede yazlık bir sitede 12 ay ikamat ediyoruz, bana bu siteyi kardeşim tavsiye etmişti özelliklede sizin yazılarınızı okumamı önerdi çok samimi ve eğlenceli bir kişiliğiniz var yazılarınızı okurken sanki sizinle karşılıklı oturup kahve içiyoruz hissi doğuyor içime, neyse çok uzattım herhalde kusura bakmayın kendimi kaptırdım, bizim buralarda yani sitemizde en çok zeytin ve GÜL yetişiyor, bende size birşeyler göndermek istiyorum mesela gül'ü çok sevdiğinizi söylüyorsunuz burda bütün renk ve çeşitleri var size ulaştırmak istiyorum isteğinize göre, istediğinizi belirtirseniz seve seve yollarım. sevgi dolu günler dilerim..güzel dostluklara....

Düzenleyen sema.izmir : 02-12-2008 saat 00:27 Neden: güzel bir dostluk kurmayı istediğimi belirtmek istedim
sema.izmir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 08:09   #41
Ağaç Dostu

Çevreizcisi CD leri en kısa zamanda hazırlamaya çalışıyoruz adresi aldım Ben de adım adım gezebilmek isterdim Anadolu'yu. Mardin'i, Kars'ı, Harran'ı, Torosları heryeri görmek isterdim. Bir uzak hayalim de Orta Asya. Uzaak bir hayal ... İpek Yolu belgeselini yarım yamalak hatırlıyorum. En çok müziği kalmış aklımda. Turkuaz adlı Asya'yı anlatan bir belgesel vardı Türkiye yapımı onu dört gözle beklerdim ama bence yeteri kadar bilgi yok Asya hakkında...

Sayın vayvayvay aynı şekilde, sitedeki tanışmaların güzel dostluklara dönüşmesi harika...

Sayın sema.izmir sağolun. Teklif çok cazip geldi hayır demem mümkün değil ama size de zahmet vermiş olurum. En iyisi şöyle yapalım : Uygun bir tarihte tohum takası yapalım. Ben buradan değişik güzel tohumlar temin edeyim ( İstediğiniz özel birşey varsa lütfen bildirin ). Birbirimize postalayalım. ( Güllere hayır diyemem, kim diyebilir ki )

Düzenleyen Baldaş : 02-12-2008 saat 08:43
Eski 02-12-2008, 09:33   #42
/

Giriş Tarihi: 30-10-2008
Mutlaka asya'yı görmek çok daha farklı olurdu.Hazırlanan belgesel ve benzeri çalışmalar birazda ekonomik boyutlar hesap edilerek yapıldığı takdirde **** yeterli araştırmalar yapılamadığı için yeterince bilgi alamıyoruz.

cevreizcisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2008, 23:14   #43
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Sevgili Baldaş seni tanıdığıma memnun oldum. Özellikle fotograflarını keyifle takip ediyorum.) Sevgiler.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2008, 03:25   #44
Ağaç Dostu

ertugrula's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2008
Bu agaçlar.net'e giderek daha fazla sinir oluyorum. Ne tarafa dönsen birşeyler öğreniyorsun. Üstelik de, o sırada hiç beklemediğin bir şey olabiliyor bu öğrendiğin.
"İçimizden biri" bölümünü bugün keşfettim. Üç sayfa okudum. Üçüncüsü Baldaş'ın sayfasıydı. Önce, güzel, kullanıcılar hem kendilerini tanıtmışlar, hem de site hakkındaki görüşlerini anlatmışlar, ne de güzel anlatmışlar derken, Baldaş'ın yazısının sonuna eklediği şiire sıra geldi.

Yol vergisi için bir meyva ağacının yakacak odun olarak haczedildiğini insan başka nerede öğrenebilir di ki...

ertugrula Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2008, 10:35   #45
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Yanlış anlaşıldım sayın baldaş gödermek ne demek sadece kelime düşüklüğünden kaynaklanıyor. Hem bakın ikimiz de aynı kökenden geliyormuşuz. Ben Abhaz'ım Ama derseniz konuşmasını **** adetlerini biliyormusunuz. Konuşmasını bilmiyorum adet ve geleneklerini ise yarım yamalak, kulaktan duyma diyebilirim. Sizi tanıdığıma memnun oldum Baldaş.
Herşey gönlünüzce olsun.

Eski 03-12-2008, 10:50   #46
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Yazdıklarınızı okurken çok keyif aldım sayın Baldaş çiçeği kırıp eşinin üstüne atmak taktiğinizi çok tuttum bundan sonra aklımda bulunsun
Sizi tanımak güzeldi iyiki burdasınız her gününüz daha çiçekli geçsin.

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2008, 12:34   #47
Ağaç Dostu

Teşekkür ederim Zenfree sizi de Safranbolu gezisinden tanıyorum diyebilirim. Fotoğraf yüklemeye devam ederim inşallah.

Ertuğrula siz de Türkçe yazım kuralları sayfasından hızlı bir giriş yaptınız siteye. Sitede kalıcı olmanızı dilerim. Hepimiz birbirimizden çok şey öğreniyoruz.

Caucasus belki bir gün büyüklerinin yaşadığı toprakları görmek istersin. Bana da mutlaka uğra...

Günebakan sağolasın inşallah herbirimizin günleri çiçekli ve güzel geçer...

Eski 04-12-2008, 09:44   #48
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Baldaş aklımdan geçmiyor değil ancak Kafkasya'ya gitmek o kadar kolay değil. Oraların karışık olduğu düşünülürse ertelemekten başka çare kalmıyor. Aslın da hayalim de hep bir Karadeniz turu vardır ancak bir türlü fırsatım olmuyor. Yolum o taraflara düşerse mutlaka uğrarım.

Eski 10-12-2008, 18:36   #49
Ağaç Dostu

Herkese iyi bayramlar dilerim.

Sayın Caucasus ve Karadeniz turu düşünen diğer arkadaşlar, bana uğramadan kaçmayın sakın...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024