agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-06-2008, 12:42   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Papatyam

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Mum çiçeğini duydum öyle güzel anlatıldı ki bana google da önce görseller de aradım inanılmaz güzeldi sonra aşağıda yazan linke tıkladım ne bitkiler varmış bilmediğim ama bir süre her gün olmak üzere mum çiçeği başlığını ziyaret ettim. Üyeler arasında ki yazışmaları okudum bir gün dedim bu çiçekten benim de olmalı ve Sevgili qıttede mail attım öyle güzel bir cevap aldım ki dünyalar benim oldu. Birkaç gün sonra da ufak bir mum çeliğim olmuştu.

Burada neler öğrendiniz?

Çiçeklerin bakımının sulamak ve arada vitamin vermek olmadığını öğrendim, dikilen çeliklerin ekilen tohumların kurcalanmaması gerektiğini öğrendim, karşılıksız bir paylaşımın insanı ne kadar mutlu ettiğini öğrendim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Onlara sormak lazım

Sizi tanıyalım.

20/07/1978 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette İnsan Kaynakları ve İdari İşler Sorumlusuyum, evliyim dünya tatlısı ve çok yaramaz bir oğlum var.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Bahar aylarında evde olduğum müddetçe başlarındayım, kışın hepsini sarar sarmalar balkonda kuytu bir köşeye bırakırım pek fazla ilgilenemem onlar da beni üzmez.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Hiç düşünmedim

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Diğer değil de yeni üyelere önce forumu okusunlar derim öyle alakasız yerlerde öyle alakasız sorular oluyor ki lütfen dikkat etsinler.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Beni dinlendiriyor huzur veriyor zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Mum çiçeği, Anthurium, Sardunya ve Afrika Menekşesi.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

En trajik olay yeni evliydim koca bir saksı Paşa Kılıcı hediye geldi. Çok mutlu oldum nereye koyacağımı şaşırdım. Neyse ben bunu her gün sabah akşam bol bol suladım, bir gün dedim tozunu alayım aaa bütün yapraklar elimde kaldı. Üzüntümü anlatamam sonrasında çürüyen yerleri kestim suya koydum bir-iki ay sonra köklendiler ve filizler vermeye başladılar güzelliği anlatmanın tarifi yoktur herhalde.

Şimdi koca bir saksı Paşa Kılıcım var bir sürü arkadaş ve komşularımda da yavruları Geçtiğimiz aylarda da fırtınalı bir günde balkondan aşağı birkaç saksı çiçeğim uçmuştu (Japon feneri, Japon şemsiyesi, Sardunya ve Begonyalar (4 renk bir saksıda) ve bir daha da kendilerinden haber alamadım açıkçası sormadım da rahatsız olan olsaydı mutlaka kapıma gelinirdi.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

İlk dönem çiçekçi dükkanı açmayı çok düşündüm sonra eşim sermayeyi başka iş için kullanınca şimdilik vaz geçmek zorunda kaldım.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Bir kere katıldım fazla kalamadım ama çok eğlendim hiç yabancılık çekmedim öyle güzel dostlarımız var ki

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Şimdilik internetten yararlanıyorum.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Sadece forumda var. Başta siz

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Üyeliğim yok fakat sık ziyaret ettiğim siteler var. El işleri (dantel, örgü, boyama vs.vs.). Tamamen kendi yaratıcılığınız kendi beceriniz ve bazen beceriksizliğiniz.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Hayır almadım çok isterdim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

İlk üye olduğumda neredeyse forumdan çıkmıyordum işimi dahi yapamaz olmuştum son zamanlarda fazla ilgilenemiyorum iş yüküm arttı.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Öncelik oğlumun sonrasında el işlerim.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Tabi katıldım, öncelikle Selluka dağılımını yaptım Sevgili Memet olmasa yapamazdım. Sonrasında Praecox dağılımı Sevgili Praecox sayesinde... Bunlar toplu gelen tohumlardı sonrasında tabi ki ufak tefek tohum ve çelik paylaşımlarımız da oldu ve umarım bu böylede devam eder.

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

İsim isim yazmayayım da o kadar çok olumlu şeyler paylaştık ki olumsuzluk yok denilecek kadar az benim yönümden.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Hayır yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Yorum yok.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Hayır, ben hiç rastlamıyorum bu konular ile ilgili programlara abuk subuk programlar yapılacağına, haftada bir gün bir ya da iki saatlik bir program hazırlansa bile yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Çok güzel bir çalışma keşke katılımımız da yüksek olsa.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz; ağaç, çiçek, kitap, şarkı, müzik grubu/müzik sanatçısı, ressam, şair, film, web sitesi.

Ağaç. Hanımeli (sarıcı ama) Olmazsa silip Erguvan da yazabilirsiniz.
Çiçek. Papatya,
Kitap. Kraliçenin soytarısı
Şarkı. Birkaç tane var karar veremedim.
Müzik Grubu. MFÖ – yüksek sadakat
Sanatçı. İllede şunu severim demek saçma o anki ruh durumuma bağlı
Şair. Can yücel ve nazım hikmet
Film. Babam ve Oğlum (bu yaşıma kadar izlediğim ve ben en çok etkileyip ağlatan film) ve olmazsa olmazlardan hababam serisi
Web sitesi. Ağaçlar net

Kısacası sizleri seviyorum

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2008, 12:46   #2
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Canım ablacığım;

O kadar iyi kalpli, o kadar temiz bir insan ki anlatamam. Siteden kendime en yakın hissettiklerimden biridir, melektir benim ablam melek. İyi ki varsın, iyi ki burdasın ablacığım...

Bu arada benimde balkonuma sardunyalar, antoryumlar, begonyalar düşseydi bende ses çıkarmazdım. Komularına hak vermek lazım
Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2008, 13:47   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar Papatyam !

Dünyann en zor ve en zevkli işi ile uğraştığınızı şimdi öğrenmiş bulunuyorum. Kolay gelsin ne diyelim.
Artık kahve yapmayıda biliyorum gülücükler dağıtan işaretide. Bilin bakalım ben bunları kimden öğrendim ? Düzeyinizle ağaçlar net ailesinde ayrı bir yeriniz zaten var. Sizi tanımak gerçekten güzeldi.

İyiki varsınız.

Saygılar.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2008, 13:56   #4
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
O çalışkan, sevimli, ilgili ve meraklı, paylaşımcı, dost canlısı, bu forumdaki ilk tanıştığım kişilerden birisi, forumdaki paylaşımlarda forumumuzun resmi sponsor kargocusu, onun benden öğrendiği kadar benimde ondan çok şey öğrendiğim bir gerçektir. Samedin gözleridnen öpüyorum, Sevgiler.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2008, 13:56   #5
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Biz de seni seviyoruz papatyam.

Umarım çok istediğin çiçekçi dükkanını açar, bir köşesinde de elişlerini sergilersin

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2008, 14:58   #6
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Sevgili Arkadaşım Papatyam,
Bizde seni seviyoruz.Tanımaktan çok memnunum.Yüzyüze tanışmasakta gönüllerimiz bir.
Sayende selluka ile tanıştık.Büyük bir özveri ile tohumları bizlere gönderdin.O koca paşa kılıcının yavruları büyüyorlar.Çok paylaşımlarımız oldu.Teşekkür ederim.Umarım hayallerin gerçek olur.Sevgiler Selamlar...

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2008, 20:47   #7
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2006
Galeri: 1
Sabah forumu ilk açtığımda acaba bu hafta İçimizden Biri köşemizde kim olacak dedim ve inşallah ben olurum diye düşündüm bir mesaj aldım içimizden birindesin diye nasıl heyecanlandım anlatamam aksilik ya bu sefer de internet bağlantım kesildi bir ara düzeldi okudum ama yazamadım sevindim heyecanım arttı gözlerim doldu ve sevildiğimi bilmek çok güzel bir duygu ne mutlu ki sizler gibi dostlatım arkadaşlarım var ve çoğumuz aynı duygular içindeyiz. iyiki buradayız.

Sebocuğum, canım kardeşim sen de ender kişilerdensin, yok canım hani iyiyimdirde melek te değilim

Cemal Bey, Teşekkür ederim, evet işim zor ama seviyorum, eh bir kahve içeriz değil mi bu sefer benden

Selahattin Bey, Utandırdınız beni, ayrıca sabrınıza hayranım onca sorduğum soruya öyle güzel cevaplar veriyorsunuz ki sayenizde çok şey öğrendim teşekkür ederim Samet te ellerinizden öper

Malina, Size tekrar tekrar teşekkür ederim iyi ki bu siteyi kurmuşsunuz iyi ki varsınız.

İklimsiz,Keşke hepimizin tüm istekleri gerçek olsa, çiçekçi açamazsam da aklımda bir sürü proje var Allah sağlık ve ömür verir ise mutlaka bir gün birini gerçekleştiririm,

Oğuzhan, Bir gün inşallah yüz yüze de tanışırız ve paylaşımlarımız da inşallah devam eder bu arada sana söz verdiğim iki renkli kılıcım maalesef sizlere ömür kayınvalidem de var bir ara ufak bir operasyon düzenlerim

papatyam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2008, 21:25   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-07-2007
Galeri: 92
Sevgili Papatyam,

Benim canım kardeşimsin sen.

İnsana huzur veren o güzel gülümsemen hiç solmasın olur mu?

Paylaşmayı seven,sıcakkanlı, dost canlısı kişliliğin hiç bozulmasın.

Hayallerin gerçek olsun, hayat hep yüzünü güldürsün.

Sevgili oğlun Samet'de her zaman gurur duyacağın bir evlat olsun.

Agaclar.net'in de, yıllar yıllar boyunca, Papatyam diye bir üyesi olsun.

Sevilay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2008, 00:07   #9
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Canım, Sevilay ablacığım,
Allah gülmeyi kimsenin yüzünden eksik etmesin, Amin, inşallah hepimizin evlatları hayırlı olur ve bizlere her zaman gurur verir.
Çok güzel dilekler bunlar

Düzenleyen papatyam : 24-06-2008 saat 15:17
Eski 24-06-2008, 00:17   #10
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-01-2007
Demek siz de yengeçsinizaynı gün doğmuşuz 1 yıl farkla..

COYOTE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2008, 15:14   #11
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Sevgili Coyote, 20 Temmuz yengeç ve tüm özelliklerini taşıyorum

Eski 24-06-2008, 16:43   #12
Ağaç Dostu

Anam beni mısırlar biçilirken dünyaya getirmiş. Acaba ben hangi burçtanım merak ettim şimdi. Bilen hesaplayan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Peşinen teşekkürler.

Eski 24-06-2008, 16:59   #13
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Mısır ne zaman biçilir ki

Eski 24-06-2008, 17:10   #14
Ağaç Dostu

Ayşe's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2008
Bizde iki dönem mısır ekilir.Birincisi boş bırakılan tarlaya ilk ürün olarak nisan ayında ikincisi ise huhubat biçimi sonrası ikinci ürün olarak haziran ayında.Nisan ayında ekilen mısırlar eylül sonu-ekim başı, haziran ayında ekilen mısırlar ise kasım ayında biçilir.İkinci ürün olarak ekimin yeni yeni başladığını düşünürsek siz büyük ihtimalle eylül -ekim çocuğu ve terazi burcusunuz.

Düzenleyen Ayşe : 24-06-2008 saat 17:11 Neden: imla hatası
Ayşe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2008, 17:10   #15
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Teşekkürler WYZX,

Eski 24-06-2008, 17:13   #16
Ağaç Dostu

Ayşe's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2008
Rica ederim Papatyam.

Ayşe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2008, 17:18   #17
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Bana hep çok garip gelmiştir bu konu

Eski 24-06-2008, 17:54   #18
Ağaç Dostu

WYZX çok teşekkür ediyorum. Bizim oralarda tek ürün olduğuna göre anama bir sorarım.

Papatyam sizede teşekkürler.

Eski 25-06-2008, 02:11   #19
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Papatyam, iyiki varsın. Güleryüzün, samimiyetin, paylaşımcılığın ve federkarlığın seni sevmemize sebep.

Foruma çok emeğin geçti, bildiklerini paylaştın, çeliklerini paylaştın, ödemesiz kargolar gönderdin adreslere.. Yaptıkların saymakla bitmez. Herşey için çok teşekkürler..

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2008, 12:58   #20
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Teşekkür ederim Penelophe, sizler de iyi ki varsınız

Eski 25-06-2008, 13:09   #21
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Sevgili Papatyam; seni daha yakından tanıdığım için çok memnun oldum. Bir çiçekci dükkanı açmanı gönülden diliyorum. İnşallah yüzyüze de tanışma imkânı buluruz. Tüm mutluluklar seninle olsun.

Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2008, 13:16   #22
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Buket Hanım, dileğinize teşekkür ederim, inşallah yüz yüze de tanışırız çok isterim bunu

Tüm mutluluklar hepimizin olsun.

Bu gün deyim yerinde ise içim içime sığmıyor kıpır kıpırım inşallah Millilerimiz yüzümüzü yine güldürecek yine 70 milyon diyerek 70 milyon yürek olacağız

Eski 25-06-2008, 14:45   #23
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Herkese selam,
Ben Papatyamın ikizi Papatyan

Öncelikle siteniz çok güzel arada kardeşimin nıck i ile girip bakıyorum fakat ilk kez yazıyorum.

Böyle bir başlık açılması çok hoş.

Gelelim Papatyam a

O birtanedir, ikiz olduğumuza bakmayın huylarımız çok farklı benden biraz kilolu ama ona yakışıyor (böyle diyim de sevinsin garibim) Papatyam duyguları ile hareket eder, kim sıkışsa koşar sizlerin de dediği gibi o gülümsemesi hiç eksik olmaz bazen kızdığım bile olur, ama dedim ya bir tanedir.
Ailece bizim terapistimiz dir bizim yüzümüzden kendi dedini bile düşünemez
Sizleri çok seviyor biz de kendisini seviyoruz iyi ki benim ikizimsin diyorum seni çok seviyorum.
Aslında senin için söylenecek çok söz var ama bilen zaten biliyor, fazla söze ne hacet.

Hoşça kalın..........

Eski 25-06-2008, 14:51   #24
Ağaç Dostu

şükran ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 8
Sevgili Papatyam seni daha yakından tanımaktan mutluluk duydum inşallah İstanbul a geldiğimde sizinle de tanışmak kısmet olur. Kalbinizde taşıdığınız güzellikler yazınıza da o kadar iyi yansımış ki bir yerde karşılaşsak da eminim sizi tanımakta zorluk çekmem. hayallerinizin sevdiklerinizle birlikteyken gerçekleşmesini diliyorum.

şükran ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2008, 14:53   #25
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Hoşgeldiniz Papatyamın İkizi Papatyan

Sizide sitemize üye olarak görmeyi isteriz. İkiz papatyan çok doğru söylemiş ablam hakkında. Ablacığımın en sevdiğim özelliğidir yüzünden gülücükler hiç eksik olmaz, bu ona çok yakışıyor. En kısa zamanda İstanbula gelmek farz oldu

Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2008, 15:05   #26
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Papatyan, bari başka isim bulsaydın teşekkür ederim yazdıkların için bende seni çookkk seviyorum ama garibim dediğin konu hakkında görüşeceğiz

Sevgili Uzman16, evet inşallah olur da bende sizlere istediğiniz çiçekleri bulur gönderirim bu arada Tacca mın durumu gayet iyi )

Şükran Hanım, teşekkür ederim o sizin güzelliğiniz, inşallah tanışırız

Sebo, bak görüyomusun neler yazmış Papatyan gerçi hepsi doğru da neysee ) en kısa zamanda bekliyorum kardeşim.

Eski 25-06-2008, 15:16   #27
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Çiçeklerinize su verdiğiniz zaman yeşil kokusunu alıyorsunuz hala değilmi?

Bende birşeyler yazayım dedim. e artık ağaçlar net ve üyelerle tanuşma zamanı geldi sanırım. Katkılarınız için ayrıca teşekkür ederim. (Sizin beni tanımış olduğunuzu düşünüyorum. Saygılar..

Hüseyin Ovak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2008, 16:06   #28
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

Sorunuzdan tanıdım sizi

Almazmıyım ilk seferindeki kadar yoğun olmasada alıyorum kokuyu )
Evet tanışma zamanı geldi hatta geç bile kaldınız diğer başlıklarda da görmek isteriz sizi
Bizlerde katkılarınız için teşekkür ederiz.

Eski 25-06-2008, 16:09   #29
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
O koku bana da hiç yabancı gelmiyor

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2008, 16:31   #30
Ağaç Dostu

papatyam's Avatar

İklimsiz koku yoğunmuydu ilk seferinde bendeki yoğundu diğerlerinde o yoğunluk yoktu )

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024