agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > İç mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-05-2007, 23:14   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Yaprak temizleyicisi-böcek kovucu

Botanika'dan bitkileri mutlu edecek yeni bir ürün: Çiçek Coşturan Yaprak Temizleyici...

Bitkilerin solunum yapabilmeleri ve sağlıklı bir şekilde besin üretebilmeleri için yapraklarının mutlaka temiz olması gerekir. Botanika tarafından yeni geliştirilerek satışa sunulan “Çiçek Coşturan Yaprak Temizleyici” çiçeklerinizin yapraklarını tozlardan ve böceklerden uzak tutarak solunum noktası gözeneklerinin açılmasını ve güneşten daha fazla faydalanarak hayat kazanmalarını sağlıyor.

Yapraklar, bitkilerin yaşam merkezidir. Çünkü yapraklar bitkilerin nefes almasını sağlar ve yaşamaları için gerekli olan besinleri üretir. Bir bitkinin yapraklarına bakarak sağlıklı olup olmadığını söylemek mümkündür. Bitkilerin etkili bir şekilde solunum yapabilmeleri için yapraklarının üzerindeki gözeneklerinin açık olması gerekir. Besin üretimi için ise güneş ışığından maksimum seviyede faydalanmaları çok önemlidir. Tüm bu nedenlerden dolayı bitki yapraklarının düzenli olarak temizlenmesi büyük önem taşıyor. Botanika tarafından özel olarak kurulmuş seralarda geliştirilen Çiçek Coşturan Yaprak Temizleyici, bitkinizin yapraklarının her zamankinden daha temiz, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. İç ve dış mekan süs bitkilerinin yapraklarında kullanılabilen Çiçek Coşturan Yaprak Temizleyici, aynı zamanda zararlıların yaklaşmalarını da engelliyor. Çiçek Coşturan Yaprak Temizleyici, bitkilere olumsuz etki yapmayan doğal bir formüle sahip bulunuyor.

Süs bitkilerinin yaprakları üzerinde zamanla toz tabakaları oluşur. Bu tozlar hem yaprakların gözeneklerini kapatarak solunum yapmalarını, hem de besin üretimi için gerekli olan güneş ışığından faydalanmalarını engeller. Öte yandan tozlar, bitkilerin estetik görünümlerini de bozarlar. Bu sorunları ortadan kaldırmak için bitki yapraklarınızı Botanika tarafından yeni geliştirilen ve satışa sunulan Çiçek Coşturan Yaprak Temizleyici ile temizleyebilirsiniz. Böylece bitkilerin temiz yapraklarıyla daha fazla oksijen üreterek, bulundukları ortamın havasına yüksek oranda katkıda bulunmalarını sağlayabilirsiniz. Özel olarak geliştirilen ve %100 organik bir yapıya sahip olan Çiçek Coşturan Yaprak Temizleyici, yaprak yüzeyinin pH derecesini böceklerin hoşlanmadığı bir yapıya getirerek bitkiden uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor. Çiçek Coşturan Yaprak Temizleyici, pratik fıs fıs ambalajı sayesinde yapraklara kolaylıkla uygulanabiliyor.

Arkadaşlar,
çiçek coşturanın bu yeni çıkan yaprak yemizleyici-böcek kovucu %100 naturel (zannadersem sabun bazlı) ürününü kullanan oldu mu?

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2007, 09:32   #2
Yeni Üye

çiçeklerim ve ben's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2007
Hayır ben kullanmadım , sen bu kadar geniş bilgiyi nerden aldın? satıcıdanmı ,yoksa kullanan birindenmi. Doğrusu bu ürünü merak ettim.

çiçeklerim ve ben Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2007, 13:59   #3
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çiçeklerim ve ben Mesajı Göster
Hayır ben kullanmadım , sen bu kadar geniş bilgiyi nerden aldın? satıcıdanmı ,yoksa kullanan birindenmi. Doğrusu bu ürünü merak ettim.

http://www.maksimum.com/cagdasyasam/haber/67/106481.php

.

Eski 07-06-2007, 10:17   #4
Yeni Üye

çiçeklerim ve ben's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2007
Teşekkürler denizakvaryumu.

Evde bir sürü değişik bitki vitamini var. Sıra bu üründe sanırım. Gerçi o kadar ilgilenip uğraşmama rağmen, çiçeklerim hala istediğim gibi coşup büyümüyorlar, ama ben bu yolda azimliyim.

Aslında biraz ilgisiz bırakmak gerekiyor galiba.

çiçeklerim ve ben Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2007, 10:46   #5
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çiçeklerim ve ben Mesajı Göster
Teşekkürler denizakvaryumu.

Evde bir sürü değişik bitki vitamini var. Sıra bu üründe sanırım. Gerçi o kadar ilgilenip uğraşmama rağmen, çiçeklerim hala istediğim gibi coşup büyümüyorlar, ama ben bu yolda azimliyim.

Aslında biraz ilgisiz bırakmak gerekiyor galiba.

bu ürün gübreden çok bitkilerinize musallat olan yaprak biti-kırmızı örümcek gibi zararlıları uzaklaştırmak için..

Diğer bir anlatımla forumda yer alan arap sabunlu ev tariflerinin ticari olarak satışa sunulan şekli...

Ben evde hazırlamaktansa bu ürünü tercih ediyorum memnunum..

.

Eski 21-04-2009, 17:14   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2007
Sonuçtan memnun musunuz*

kaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2009, 17:18   #7
Ağaç Dostu

Önemli olan bitkiye zararlıların gelmeden önlem alınması, geldikten sonra ise sabırlı iseniz ve bitki de dirençli ise yararlı olabilir

Bauhausda nilfia adlı sabun bazlı bir ürün de var.

Eski 11-01-2010, 15:50   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-01-2010
evde ne hazırlayabiliriz?
ben sitede yeniyim de bulamadım nerde yazdığını...
bir topikte sirkeli su fışkırtaktan bahsetmiş yapraklarına.. yararı olur mu acaba zavallı yuccama böcekler dadanmış..

akpak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2010, 16:15   #9
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Syın Akpak, Ev yapımı ilaçlar başlığını inceleyin.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024