agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > İç mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar
(https)

Beğeni Düzeni111Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-06-2019, 18:09   #121
Ağaç Dostu

EAkpınar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2015
Çok ilginç, koktuğunu ilk kez duyuyorum

EAkpınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2019, 19:21   #122
Ağaç Dostu

aras09's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi EAkpınar Mesajı Göster
Çok ilginç, koktuğunu ilk kez duyuyorum
Dışarıda çok hissedilmiyor, içerideyken kokuyorlardı ama bunlar içeride de kokmuyor.

aras09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2019, 10:57   #123
Ağaç Dostu

aras09's Avatar

İyi Bayramlar
Çiçeğimin çiçekli dallarının ucundaki küçük filizlerde fotoğraftaki gibi şeyler vardı. Tohum mu acaba derken bugün yere düştüklerini gördüm. Nedir bu, düşmesi kötü mü?

Eklenen Resimler

Eski 17-11-2019, 09:20   #124
Ağaç Dostu

aras09's Avatar

Merhaba, kurdele çiçeğinde tecrübeli arkadaşlar, 5 saksı kurdele çiçeğim var, hepsi dal verdi, çiçeklendi ve filizlendi. Bazılarında 2-3 farklı ana dal var. Ama dalları çok uzun. 1mden çok tek dal olarak uzadıktan sonra dallanıyor ve flliz veriyor, toplam dal boyu ucuna kadar 150cm yi buluyor.

Saksıyı çok yükseltmeme rağmen artık uçları yere değiyor. Üzerlerinde hala çiçekler var. 2 tanesinin yavru filizlerini almıştım, şimdi tekrar kocaman yavrular oldu. Sürekli böyle mi olacak? Çiçekler geçtikten sonra yavruları alıp dalları dipten kesmeli miyim? Daha fazla yükseltecek yerim yok.

Eski 19-12-2019, 20:27   #125
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aras09 Mesajı Göster
İyi Bayramlar
Çiçeğimin çiçekli dallarının ucundaki küçük filizlerde fotoğraftaki gibi şeyler vardı. Tohum mu acaba derken bugün yere düştüklerini gördüm. Nedir bu, düşmesi kötü mü?
Evet aras09, tohum kesecikleri.

aras09 beğendi.
Efekale Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2019, 20:32   #126
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aras09 Mesajı Göster
Merhaba, kurdele çiçeğinde tecrübeli arkadaşlar, 5 saksı kurdele çiçeğim var, hepsi dal verdi, çiçeklendi ve filizlendi. Bazılarında 2-3 farklı ana dal var. Ama dalları çok uzun. 1mden çok tek dal olarak uzadıktan sonra dallanıyor ve flliz veriyor, toplam dal boyu ucuna kadar 150cm yi buluyor.

Saksıyı çok yükseltmeme rağmen artık uçları yere değiyor. Üzerlerinde hala çiçekler var. 2 tanesinin yavru filizlerini almıştım, şimdi tekrar kocaman yavrular oldu. Sürekli böyle mi olacak? Çiçekler geçtikten sonra yavruları alıp dalları dipten kesmeli miyim? Daha fazla yükseltecek yerim yok.
Yavruları aldıktan sonra sapları dipten kesin. Artık yeni yavru istemiyorsanız yeni çıkan sapları da kesebilirsiniz.

aras09 beğendi.
Efekale Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2023, 16:05   #127
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-08-2023
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi papatyam Mesajı Göster
bende ki bir köşede güzel güzel duruyordu ve asla yaprakları na el sürmüyor dum üzerine su püskürtüp suyunu da tabağından veriyordum , taaki badana yapıp yerini değiştirene kadar diğer çiçeklerin arasına onuda koydum mutlaka el değdi oraya buraya sürtündü derken uçlardan kararmaya başladı ben de dibinden kestim şimdi yeniden yeşeriyor
Merhaba, Çiçeğiniz ne durumda şuan sağlıklı mı? benimde kurdele çiçeğimin yaprakları kararıyor. budama mı yaptınız **** sapından mı kestiniz. Ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

trknkrc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024