agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > İç mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-05-2010, 22:28   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-03-2010
Yucca yaprak sorunları

Merhaba Arkadaslar;Yucca'm fotograftada goruldugu uzere bazi yapraklarini (yumrunun dis taraftakileri - bir ikitane yeni cikanlar) kurutup birakti , bazilarindada beyazlasmalar mevcut fotografta secmek zor olabilir,nedeni ne olabilir sizce? bazen butun bitkilerime sprey olarak bitki besini(vilmorin) veriyorum suyla karistirip o etkilemis olabilirmi, ayrica bir cesit sarmasik turum var tam adini bilmiyorum onuda ekledim, ondada ortasinda siyah oyuklar mevcut.
yardimlarini tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler.
Burak

Eklenen Resimler

bizmut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2012, 10:01   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-01-2012
Yucca sararıyor

Merhaba yaklasik 6 senedir gözüm gibi baktigim büyüttügüm yucam alttan yapraklarini sarartiyor ne yapmam gerektigini bilmiyorum.2 hafta tatile gittim ve ev isisi kis oldugu icin bende evde olmadigim icin bayagi bir düsüktü kaloriferler calismadigi icin ve 2 hafta su koyulmadigi icin oldugunu düsünüyorum ama döndügümde tekrar topragini havalandirdim cok sykiydi ve besin verdim ama sararmaya devam ediyorum tek parcali agac görünümlü yucam var altan yapraklarim sarardikca kellesti odunu.kis oldugu icin topragini degistiremem bana bir bilgi verebilirmisiniz yucamin ölmesini istemiyorum.odun kisminda herhangi bir cürüme veya yumusama yok.üstten yaprak vermeye devam ediyor.her kis 2 3 tane yaprak sarartirdi ama bu kis nerdeyse tüm alt yapraklarini sarartti ve sarartmaya devam ediyor lütfen yardimmm....

Eklenen Resimler

ifsumnadial Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2012, 20:32   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-01-2012
Yuca cicegi hakkinda bilgi sahibi olan varsa lütfen yardimci olursaniz cok sevinirim.

ifsumnadial Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2012, 01:26   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-12-2010
benimde yuccamda vardı düzensiz sulamadan kaynaklandığını düşünüyorum. birde büyüme oluşuyor fark ederseniz alt kısımlarından dökülüyor.fizyolojik bir durum gibi geldi bana.

mustafa_ozyamac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 11:50   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-01-2013
merhaba süs bitkilerinden evde sürekli hayvan beslediğim için hiç anlamam. iş yerinde bir bitki var anladığım kadarıyla yucca. toprağı beyaz yaprakları buruşuk uçları sarı. uzun zamandır böyle ne yapmam lazım?

sesedada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2013, 23:56   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-02-2013
Valla başıma gelmedi ama gelseydi napardım bilmem arkadaşların söylediklerini dene istersen.

hakanya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2017, 17:30   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2011
Yucca yaprak sorunu

3 yıl önce severek aldığım iki tane yuccam var 1 ay önceye kadar sağlıklı görünüyorlardı ama son 2 haftadır kökten cıkan filizler yapraklarını boyununu bükercesine aşağıya doğru düşürdü nedeni ne olabilir ne yapmalıyım yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

Eklenen Resimler

_yikimlar_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2017, 13:31   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-10-2017
yukalarımızın saksısı değiştikten sonra yaklaşık 3 ay sonra yani, yapraklarından baya beyaz pamukçuklar oluştu, sirke ile sildim ama düzelmedi

meltemnaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2017, 13:35   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-10-2017
Thumbs down aynısı bizde de var

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bizmut Mesajı Göster
Merhaba Arkadaslar;Yucca'm fotograftada goruldugu uzere bazi yapraklarini (yumrunun dis taraftakileri - bir ikitane yeni cikanlar) kurutup birakti , bazilarindada beyazlasmalar mevcut fotografta secmek zor olabilir,nedeni ne olabilir sizce? bazen butun bitkilerime sprey olarak bitki besini(vilmorin) veriyorum suyla karistirip o etkilemis olabilirmi, ayrica bir cesit sarmasik turum var tam adini bilmiyorum onuda ekledim, ondada ortasinda siyah oyuklar mevcut.
yardimlarini tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler.
Burak
maalesef bende de aynı sıkıntı var

meltemnaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2019, 21:57   #10
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-09-2018
Yuccamın Yaprakları

Merhaba saygıdeğer forum üyeleri aşağıya fotoğrafını eklediğim yuccamın tam olarak sorunu nedir acaba yardımcı olabilir misiniz?
Kendisi yaklaşık 10 yaşında,5 yıldır terasta bakıyorum ama son 3-5 aydır bitkilerimle içli dışlıyım önceden bu kadar araştırmıyordum ve merakta etmiyordum sadece sularını verip yılda bir kere saksılarını değiştiriyordum bilinçsizce,hala da yeteri kadar bilgiye sahip olmadığım için sizlerden yardım istiyorum şuan onlara nasıl daha iyi bakabilirim diye uğraşıyorum.

Ve son olarak ağaçların genel olarak gübrelenme ve ilaçlanma zamanı var mıdır,varsa ne zaman uygulamalıyım,ben şuan solucan gübresi vermek istiyorum uygun mudur ya da koyun gübresimi vermeliyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

https://i.hizliresim.com/ZXj5AZ.jpg

Halfblood Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2021, 20:09   #11
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-02-2021
Yuka Hastalıkları

Merhaba saygıdeğer üyeler. Bende yeni bir üye olarak yukka cicegimde sanırım bir hastalık var ve çözüm nedir yardımınızı istiyorum. Hasta olan bitkilerinin bir an önce iyileşir inşallah.
Yukka bitkin iki yıldır bende. Yeni filiz yapraklarınin üzerinde pudra dökülmüş gibi toz birikiyor ve sonra en genç filiz yaprakları kurumaya başlıyor. En tepeden kurumaya başlıyor yani. Altındaki daha koyu yapraklarda da beyaz lekeler oluşmuş. Daha önce de en tepesinde kuruma olmuştu. Bende kurumanin olduğu kısmı kesmiştim. Alttaki koyu yeşil yapraklar baya toparlanmışti. Sonra yeni filiz çıkarınca çok sevinmiştim ama yeni çıkan filizlerde de kurumaya başladı. Çok üzüldüm yardımınızı istiyorum. Fotoğraflar yeterli olmazsa yeni fotoğraf yükleyebilirim.

EnginCömert Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024