agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > İç mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-03-2010, 09:13   #1
tzn
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-03-2010
Yapraklarda büzüşme

Merhabalar,
Aranıza yeni katıldık. Eşim de ben de bitki dostuyuz, bu sebeple evimizde 150 saksıya yakın bitki var. Bitkilerimiz boyle cok olunca mecburen birbirlerine yakın oluyorlar, tabi bir tanesi bi hastalık kaptımı o odada bulanan hepsine geciyor tek tek.
Bir kaç bitkimizde bazı sorunlar gözlemledim. ilkini hemen gonderiyorum. su anda sadece 2 bitkimizde var, yaprakların uzerinde zararlı gozukmuyor. Acı biberli karısım yaptım 2 defa, duzelme olmadı malesef. Önerilerinizi bekliyorum

Eklenen Resimler

tzn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2010, 21:56   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-03-2010
benım dıfenbahyamdada var aynı sorun,hemen dibinde olan limon caminda ise pamukcuklasma mevcut etkisi varmi bilmiyorum ama, uzaklastirdim. camin pamukcuklarinada sabunlu su puskurttum umarim ise yarar, difenbahyada yeni cikan yapraklar saglikli fakat belli bir sure sonra sizinki gibi buzusmeye basliyor =(, bende merak ediyorum nedenini..

bizmut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2010, 08:15   #3
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
Acı biber gibi solusyonlar böceklere uygulanıyor, anladığım kadarıyla sizde öyle bir zaralı yok. O halde bu tür uygulamalara gerek yok bence. Benim de bitkilerimde önce büzüşme sonra sararıp dökülme oluyor, ama malesef benimkilerin nedeni kabuklu bit!!! Hiç yok sanırsınız, hareketsiz, sabit ve yaprakların alt tarafında ve sap bölgelerinde tutunanan ve tüm bitkileri sararan musubet zararlılar... Telef etti caaanım çiçeklerimi...

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2010, 15:25   #4
/

Giriş Tarihi: 20-03-2010
Bizim salondaki bitkinin de sürekli yapraklar kıvrılıyor. Belli bir süre sonra da kuruyor. Türünü bilmediğimden, birkaç gün sonra resim ekleyeceğim

MagicLife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2010, 11:18   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2010
Benim salon bitkilerimde de aynı sorun var.Bitkileri inceledim zararlı görmedim.Vitamin eksikliği söz konusu olabilir mi acaba diye düşünüyorum.

mavisedir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2010, 12:08   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Sayın mavisedir, bitkilerinizin yapraklarından örnekler yüklerseniz size yardımcı olacak arkadaşlar olacaktır.

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024