agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > İç mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar
(https)

Beğeni Düzeni13Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-01-2017, 00:22   #31
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
böceğin ismini buldum. böceğin tam olarak ismi Lithobius forficatus... yani diğer bir adıyla taş çıyanı...umarım bir kaynak bulurum bu böceğin kökünü kazımak istiyorum...

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2017, 15:06   #32
Yeni Üye

yeşiliseviyorum's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2017
sayın nurguldk konuklardan kastınız solucanmı yoksa başkaca böceklermi.Çünkü bende aynı dertden müzdaribim toprağını yeni değiştirmeme rağmen böcekler var. birde nekadar oranla oksijenli su karıştırdınız teşekkürler

yeşiliseviyorum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2018, 22:38   #33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-03-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurguldk Mesajı Göster
Benim limondaki konuklardan kurtuldum)
Sadece suyun içine oksijenli su koyup onunla suladım. Sonra bir süre sulamadım. Bu arada hemen yok olmadılar. O hafta sonu toprağını değiştirmeyi de kafaya koymuştum. Toprağını değiştirirken farkettim ki hiç bir şey kalmamış )

Sevgili csydn,
Bahçede solucan faydalı da acaba saksıda da faydalı olabilir mi Hani ona göre ayıklarsınız )
Nurgul hn merhaba bu toprak icindeki bitlerden nasil kurtulduniz sadece oksijenli su vererek mi acaba

basakyaman84 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2018, 22:47   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-03-2018
Merhaba limon agaci, toprak icinde *** de bir suredir siyah toprak bitimi piresimi deniyor bilmiyorum ama 5cm sicriyor yuruyor ben toragi usten eseledikce gorebiliyorum. Sanirim fazla suladim... saksim baya buyuk agac saksi.. 10 gun once ilaclama firmasini cagirdim agaci ilacladilar ama yinede bugun baktigimda 3 4 tane gordum.. acaba oksijenli su ile buna cozum bulabilirmiyim ve agaci sararlarmi **** evi?

basakyaman84 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2018, 21:35   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-11-2018
Yukaridaki kirkayak benzeri solucandan benim sukulent ovatamin saksisinda da var.Koke yakin olan yapraklari birer birer curuyerek sadece ustteki yapraklari kaldi ve sanki sap haline geldi sukulentim.Fazla su vermiyorum.Bursadayim cok soguklar baslamadi ama icerde tutmuyorum iyi gelmedi diye oglene kadar gunes alan ama direkt gunes almayan guzel bir camla kapali balkona koydum.Ama yine de durumu kotuye gidiyor.Ben bu bocuklerden supheleniyorum Sukulenti riske atmadan topragi ve saksiyi degistirip sukulenti de kesip cogaltsam mi acaba?Ugrasanlar bu sizce iyi bir fikir mi kurtarilabilir mi yoksa olecek

moonstruck Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2019, 18:59   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-04-2019
Evde ilk kez çiçek yetiştirmeye annemin komşusunun verdiği aloe vera ile başladım. Tam bir yıldır çoğaltamadım internette aspirinli suyun faylı olduğunu okuyunca ayda 1 kez kullandım. Ve işe yaradığını kökün yanında küçük filizleri görünce anladım çok sevindim ancak 2 gündür toprağını karıştırınca çiyan yavrusuna benzeyen böceklerden gördüm, çok huylandım. Bu böcekler zararlımı. Toprağını değiştirmek istiyorum ama filizler çok küçük olduğu için zarar vermekten korkuyorum. Lütfen bana bir akıl verin.

Simayım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024