agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > İç mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni11Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-12-2016, 03:11   #31
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Berk2 Mesajı Göster
Merhaba,

Evde bulunan limon ağacımın saksısında resimde görüldüğü üzere minik sarı renkli kırkayaklar bulunmakta, ayrıca top böcekleri de var bunların zararsız olduğunu tahmin ediyorum. Peki, kırkayakların bitki köküne bir zararı var mıdır acaba?
aynı böcekten benimde sorunum var.bu böcekler başta bir tane saksıdaydı zamanla tüm saksıları sardılar.hele böyle gevşek bir toprak bulurlarsa deme keyiflerine...toprak değişimi yapılacaksa evdeki diğer saksılardan emin olmak gerekir.çünkü yayılıyorlar.yani en azından yanyana duran saksılar için bu geçerli...

ben geçen yaz toprağı ezerek biraz daha kumlu hale getirdim.bu vesileyle azaldığını görüyorum ama tamamen kurtulmuş değilim...bitkilere çok bir zararını da görmedim ama hızlı çoğalıyor oluşları ve görüntüleri itibari ile kurtulmak istiyorum...
bitkilere ve toprağa zarar vermeden bu böceğin sonunu getirecek bir formül gerçekten çok güzel olur

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2017, 00:22   #32
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
böceğin ismini buldum. böceğin tam olarak ismi Lithobius forficatus... yani diğer bir adıyla taş çıyanı...umarım bir kaynak bulurum bu böceğin kökünü kazımak istiyorum...

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2017, 15:06   #33
Yeni Üye

yeşiliseviyorum's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2017
sayın nurguldk konuklardan kastınız solucanmı yoksa başkaca böceklermi.Çünkü bende aynı dertden müzdaribim toprağını yeni değiştirmeme rağmen böcekler var. birde nekadar oranla oksijenli su karıştırdınız teşekkürler

yeşiliseviyorum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2017